MOTOR: divný zvuk

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 104
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Bydliště: Přeštice

#26 MOTOR: divný zvuk

Příspěvek od Miroslav »

kmd píše:tyjo:)) docela zajimave zvuky se tu probiraji... zvuk dieselu jsem uz u sveho dvoulitru ( 2.0T - pochopitelne zrout naturaaaalu) taky zazil (byla tam decka oleje - ciste jen moje neznalost a nedbalost - stalo se mi to pri navratu ve tri v noci v nemecku, kde nebyla jedina otevrena pumpa, nicmene v ten okamzik me to stejne nenapadlo, ze to bude olej ) proste zadne kontrolky na olej jak sem byl zvykly u aut rodicu, proste nic...jen kontrolka mazani, ktera vsak neurcuje optimalni nebo snad minimalni hladinu oleje v motoru ( vec, kterou jsem zjistil az po teto zkusenosti ) ! nevim jak TDi ale ted uz spolehlive vim, ze kdyz doplnim 5 litru oleje tak mam rekneme tak 5000 km klidek. Je tedy pravda, ze auto sem tam trochu protahnu takze nakou tu "kapicku" si da turbo...kazdopadne takle to "cvakalo" me (samo to vydavaly hydrostely) ,ale doleju olej a motor si ani skoro vubec necvakne.. rozhodne ne! jde krasne ciste, plynule... nicmene dalsi zvuk, ktery me znervoznuje se ozyva z prava zezadu... dyz jedu pres nejakou mensi nerovnost (rekneme pres mensi diru uprostred oraniste, kde si nejde vybrat cistou cestu ) tak tam neco klepe... nejdriv jsem myslel, ze to je tlumic (mam puvodni na 160000 km), ale bylo mi receno, ze tlumic je v naprostem poradku... esli to je kloub ci co? kdyz se auto houpe tak to nedela...ani v zatackach to nedela, ve 180ti se auto ani nehne, v zatackach se klasicky naklani, ale zadny problem tam neni, jen to obcas proste "klepne". Skoro mi to pripada jako kdyby tam byl nejaky skritek, ktery tam tuka kladivkem do zeleza:).. opravdu nevim, poradi mi nekdo? jo a kdyz uz sme u te meluziny.... tak kdyz tocim petku temer na 7000 otacek a valim si to z kopce lehce pres 230 ( gps ukazovala 237 - muj rekord - divoke zacatky s volvikem :D )tak taky slysim meluzinu, slysim ji uvnitr a nevim esli je slyset i zvenci...hlavu radsi z okynka, za teto situace, nevystrkuji... :DD ---> jedna se pouze o pokus o legracni myslenku, ktera me ted napadla, rozhodne to prosim nepochopte tak, ze si tady z nekoho delam srandu (i kdyz si myslim, ze obcas to hold nakej ten zvuk hodi a proste by se to asi nemelo resit, prece jen je to stroj, nic vic, nic min...myslim si, ze pokud ma clovek menene rozvody, dostatek oleje atd. tak se neni prilis ceho bat dokud to jede tak jak ma ) mam turbo po repasu (nekdo rika zbytecnost, nekdo rika kazdych 100000 km...ja to nechal udelat preventivne pred par tydny pri 160 000 km cca ). Sem tam se mi zastudena taky projevi velmi zvlastnim zvukem, nicmene...studeny motor s turbem je neco jako studena zena, je nebezpecne to drazdit:)) dalsi oblibou meho dvoulitru bylo zastudena neustala nerovnomernost otacek (na volnobeh) od temer nuly az po 2000 otacek... V aute je pomerne klid, jen lita rucicka otackomeru a sem tam si to cukne s autem. Nicmene navenek to pusobi velmi legracne kdyz to nechate bezet a jdete si koupit noviny a ted jen vidite udivene vyrazy lidi, kteri prochazeji kolem vaseho auta a velmi se divi tomu, ze tam nikdo nesedi a i presto to vypada jako kdyby nekdo ten motor zlehka neustale tocil. Ujedete kousicek, vse se ohreje tak jak ma (udajne to dela turbo - nevim, neznam, neresim :) a motor se drzi tesne pod 1000 otacek naprosto bez problemu... No, at premyslim, jak premyslim....zadne dalsi zvuky jsem nezaznamenal... ¨Nicmene vam preji hodne zdaru pri odstranovani meluzin a cvakani u dieselu. Az se nekde sejdem na sraze tak to bude asi velmi zajimave na poslech :)))

Něco proti klepání.

viewtopic.php?f=53&t=12368&hilit=
_________________
S40 r.97, 1,8 ,16V ,85 KW, B 4184 S, LPG!
Bylo Peugeot 406,r.99,81KW, 2.0 HDi , Citroen ZX 1,4i
BUDE V 70 AWD Multifuel

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 91
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Železný Brod

#27 MOTOR: divný zvuk

Příspěvek od filippek »

A je nejaka moznnost jak prijit na to jestli to je opravdu kladka a jaka? Privezu to do servisu a pak mi reknou ze vymenili pul motoru, protoze to vsechno bylo v haji...zname.
_________________
V40 T4 1,9T 147kw r.v.98 zelená

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 91
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Železný Brod

#28 MOTOR: divný zvuk

Příspěvek od filippek »

Tak jsem na to snad prisel, napinaci kladka klinaku. Po par minutach behu motoru na volnobeh byla na dotek uplne zhava, tak zrejme hreje lozisko a je pred smrti. Jde lozisko vymenit samostatne? Uprostred kladky je sroub, tak me to napadlo, jestli to jde a kde kdyztak sehnat? Pokud ne, je napinak z meho motoru B4194T shodny s nejakym jinym motorem? Koukal jsem jen na autokelly a za cca 3tis tam napinak majji, akorat si nejsem jistej jestli to je on. A v kelly si jisty urcite taky nebudou, kdyz mi bracha objednaval silentblok prevodovky, tak i presto, ze meli preste info o mym aute (rok, motor atd) tak se trefili az napotreti.
_________________
V40 T4 1,9T 147kw r.v.98 zelená

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 91
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Železný Brod

#29 MOTOR: divný zvuk

Příspěvek od filippek »

je to ta kladka uprostred..podle me teda napinak?
Přílohy
DSC04335.JPG
DSC04335.JPG (42.23 KiB) Zobrazeno 781 x
_________________
V40 T4 1,9T 147kw r.v.98 zelená

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 91
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Železný Brod

#30 MOTOR: divný zvuk

Příspěvek od filippek »

Mam urgentni prosbu na nekoho, kdo tomu rozumi.. Na autokelly maji napinak i vodici kladku. A me ted zajima, jestli ta kladka na napinaku je totozna s vodici kladkou, jestli to jde nekde treba zjistit, nekdo nemate zkusenost apod. Rozmerove jsou uplne identicke a kladka na napinaku ma sroub uprostred, takze teoreticky vymenna je. A ze by to byla nahoda, ze jsou uplne shodne s vodici? Nevite nekdo? Pls.. Predem diky moc, moc by me to pomohlo.
_________________
V40 T4 1,9T 147kw r.v.98 zelená

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 91
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Železný Brod

#31 MOTOR: divný zvuk

Příspěvek od filippek »

Tak se snazim poradit si sam.. Tak pricinou je opravdu napinak klinoveho remene. Byl uplne drblej, po sundani remene neslo kladkou temer vubec otacet, jen maximalni hrubou silou a to za hlasiteho chroupani. Napinak je ale ok, chodi podle me jak ma, tak bych rad vymenil pouze kladku, kterou jsem z napinaku sundal a podle me by mela byt vymenna, kdyz je takhle lehce sundatelna..povoli se sroub a je to. Vodici kladka, kterou jsem myslel ze to bude ta sama, je rozmerove uplne stejna, jen ma jinak resen stred..uchyceni. Vlozim foto.. Tudiz znovu zkousim, jestli nekdo poradi, zda lze tato kladka sehnat. Ted jdu hledat kontakt na zde doporucovaneho Forcese a tak se zkusim obratit na nej. Auticko mi stoji nepojizdne. :cry:
Přílohy
DSC04340.JPG
DSC04340.JPG (38.8 KiB) Zobrazeno 732 x
_________________
V40 T4 1,9T 147kw r.v.98 zelená

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 91
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Železný Brod

#32 MOTOR: divný zvuk

Příspěvek od filippek »

Vodici kladka..(volne dostupne Febi, Swag, SKF..) Rozmerove identicke, jen ten stred..
Mimochodem puvodni volvo kladka je made in korea (je to na lozisku,tak mozna jen lozisko).
Přílohy
55%2092%201851.jpg
55%2092%201851.jpg (17.64 KiB) Zobrazeno 725 x
_________________
V40 T4 1,9T 147kw r.v.98 zelená

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 91
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Železný Brod

#33 MOTOR: divný zvuk

Příspěvek od filippek »

Tak tady se rady nedockam.. Tak jen sem nnapisu, kdyby se to treba nekomu hodilo, ze napinak podle Volvoservisu LBC pouze vcelku, kladka samostatne nelze. Ovsem cena cca1750.- i s DPH. To me zarazilo, jelikoz napinaky neorigo, febi, skf atd..se cenou pohybuji +-okolo 3tis. Takze mam objednano origo a jen ted budu doufat ze to bude ono a opravdu za slibenou cenu.
_________________
V40 T4 1,9T 147kw r.v.98 zelená

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 91
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Železný Brod

#34 MOTOR: divný zvuk

Příspěvek od filippek »

Kladka vymenena. Cely napinak orig Volvo 1736.-Kc. Na AutoKelly 3200,-Kc :!:
_________________
V40 T4 1,9T 147kw r.v.98 zelená

Harry
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1676
Registrován: 18 roků 8 měsíců
Bydliště: Plzeň-jih

#35 MOTOR: divný zvuk

Příspěvek od Harry »

4filippek: díky i za ostatní, že jsi svůj monolog dotáhl až do konce a nabídl tím informace pro všechny.
:palec: :palec: :palec:
_________________
XC90 II 2018 D5 173KW AWD Inscription +
V60 r.v. 2015 D4 120KW Business + , V40 r.v. 2013 D2 84KW Momentum +
bylo: do 6/2023 XC60 r.v. 2014 D5 158KW (s BSR 181KW) AWD Summum+
do 11/2019 S40 II r.v. 2007 1,6D 80KW Kinetic+, do 02/2017 V70 r.v. 2005 D5 120KW Momentum , do 10/2009 V40 r.v. 2001, 1,9D 75KW

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5098
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#36 MOTOR: divný zvuk

Příspěvek od Lachtan »

:tlesk: :tlesk: :palec: :tlesk: :tlesk:
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 49
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Vůz: V40 1,9 TD 97' V40 1,9di 03'
Bydliště: Police nad Metují

#37 MOTOR: divný zvuk

Příspěvek od Pavlik »

Myslím,že nejlevnější by bylo tu kladku roznejtovat,koupit ložisko za stovku a znova snejtovat dohromady. (usuzuju podle obr. který si nafotil)
_________________
moje:V40-1,9TD r.v.1997 D4192T 66kw
manželčina V4O-1,9D D4192T3 85kw 03' silver metalic

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 91
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Železný Brod

#38 MOTOR: divný zvuk

Příspěvek od filippek »

Pavlik píše:Myslím,že nejlevnější by bylo tu kladku roznejtovat,koupit ložisko za stovku a znova snejtovat dohromady. (usuzuju podle obr. který si nafotil)
Taky me to napadlo a urcite by to nekdo sikovnej nejspis zvladnul. Ja sikovnej nejsem a hlavne jsem volil tu nejrychlejsi a pro me hlavne nejsnazsi cestu opravy.
_________________
V40 T4 1,9T 147kw r.v.98 zelená
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“