výměna reflektorů

Pro sedmy a devítky
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 9
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: 740, 2.3l 1990, lpg

#1 výměna reflektorů

Příspěvek od coolturista »

Zdravím,
potřebuji na bushovce měnit reflektory a blikače. Máte někdo s tím zkušenost? Co jsem se předběžně koukal, musím vymontovat? plnící trubici k ostřikovačům, jsou tam další zádrhele? Díky moc

A ještě jeden dotaz: kontrolka check engine (úplně vpravo) znamená co? Dříve se párkrát rozsvítila, nepozoroval jsem, že by cokoliv bylo jinak, teď jsem si nechal bushovku předělat na plyn, od té doby svítí neustále...
Ještě jednou díky za rady
_________________
volvo 740 2.3 1990, lpg

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#2 výměna reflektorů

Příspěvek od luckybeef »

coolturista píše:Zdravím,
potřebuji na bushovce měnit reflektory a blikače. Máte někdo s tím zkušenost? Co jsem se předběžně koukal, musím vymontovat? plnící trubici k ostřikovačům, jsou tam další zádrhele? Díky moc

A ještě jeden dotaz: kontrolka check engine (úplně vpravo) znamená co? Dříve se párkrát rozsvítila, nepozoroval jsem, že by cokoliv bylo jinak, teď jsem si nechal bushovku předělat na plyn, od té doby svítí neustále...
Ještě jednou díky za rady
Check Engine == kat/lambda?
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

kV8ba
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 449
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Plzeň-jih
Vůz: 764GLE D24TIC M46 88´
Kontaktovat uživatele:

#3 výměna reflektorů

Příspěvek od kV8ba »

Světla by měly být na 4 šroubech, 2 uvidíš po sundání masky z boku na světle. Další dva jsou pod blinkrem. Blinkr vyndáš dopředu, má buď plastovou západku nebo je přišroubovaný. Nevím přesně jak je to na bušovce.
svetlo.JPG
svetlo.JPG (55.06 KiB) Zobrazeno 441 x
Pokud ti svítí check engine, budeš mít nějakou chybu ve vstřikování nebo zapalování. K určení závady použij vyblikávací diagnostiku. Je to černá krabička v motorovém prostoru na podběhu u řidiče. Seznam kódů je například zde http://www.brickboard.com/FAQ/700-900/EngineOBDCodes.htm#LH24FuelInjectionFault
je zde i vysvětleno jak s tím pracovat. Pro tebe je důležitý vědět jestli máš vstřikování Bosch nebo Regina.
_________________
KUBA Redblocks are fun and easy but Greenblocks take skill
764 GLE, D24TIC, M46, 1988; 945 TURBO, B230FT+, M90, 1998; 855 T-5R, B5234T5, M56, 1995; bylo: V70 2,4i, B5254S, M56, 1997; 764 TURBO 16V, B204FT, M46, 1990; Volvo diagnostika v Plzni a okolí

VanThomas
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1194
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Vůz: 745 D24T M46+OD 90'
Bydliště: Praha 3

#4 výměna reflektorů

Příspěvek od VanThomas »

kV8ba píše: Blinkr vyndáš dopředu, má buď plastovou západku nebo je přišroubovaný. Nevím přesně jak je to na bušovce.
plastová západka - zevnitř odehnout a blinkr vyndat dopředu
_________________
V70 B5254T AW50 98'
bylo 745 D24T M46+OD 90'

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 9
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: 740, 2.3l 1990, lpg

#5 výměna reflektorů

Příspěvek od coolturista »

díky všem
během dvou týdnu bych měl mít na vše čas, tak potom dám vědět jak jsem dopadl..

p.s.: nejde mi o výměnu žárovek, ale celých světlometů..
_________________
volvo 740 2.3 1990, lpg
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „700 / 900 - opravy“