760 B230FT není výkon

Pro sedmy a devítky
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 269
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Česká Lípa
Vůz: XC70 ex740-760-780
Bydliště: Česká Lípa

#1 760 B230FT není výkon

Příspěvek od zoid »

Tak po dlouhé době jsem se kouknul na moji krasavici B230FT. Přez rok stála a čekal jsem až bude trošinku čas na opravu. Naskočila na otočení klíčkem jako by se nic nedělo, ale historická oprava se neztratila. Jde o to, že nemá výkon, motor běží krásně hladce, ale za studena se musí trošku točit. Po zahřátí na volnoběh žádnej problém. Ale, reaguje se zpožděním na přidání plynu, sem tam si i ustřelí, prostě to pálí někde jinde než by mělo. Občas kolísaj otáčky. Výkon je tak mizernej, že mám problém se rozjet. Stalo se to najednou - krásně a hbytě jsem jel, a najednou šlus. Něco odešlo, ale se svým amatérizmem nejsem schopen odhalit co. Potřebuji poradit na co se zaměřit, kam kouknout...
Je to auto na amatérský rally, tak když neklapla ta 300, musím zprovoznit toto... :)

Sím opravte už to fórum, tady se nedá pracovat... :)
_________________
740/B230F-760/B230FT-780/B28E

GDPR_user

#2 760 B230FT není výkon

Příspěvek od GDPR_user »

zoid píše:Tak po dlouhé době jsem se kouknul na moji krasavici B230FT. Přez rok stála a čekal jsem až bude trošinku čas na opravu. Naskočila na otočení klíčkem jako by se nic nedělo, ale historická oprava se neztratila. Jde o to, že nemá výkon, motor běží krásně hladce, ale za studena se musí trošku točit. Po zahřátí na volnoběh žádnej problém. Ale, reaguje se zpožděním na přidání plynu, sem tam si i ustřelí, prostě to pálí někde jinde než by mělo. Občas kolísaj otáčky. Výkon je tak mizernej, že mám problém se rozjet. Stalo se to najednou - krásně a hbytě jsem jel, a najednou šlus. Něco odešlo, ale se svým amatérizmem nejsem schopen odhalit co. Potřebuji poradit na co se zaměřit, kam kouknout...
Je to auto na amatérský rally, tak když neklapla ta 300, musím zprovoznit toto... :)

Sím opravte už to fórum, tady se nedá pracovat... :)
Zkontroluj hadice od turbodmychadla.Někde bude spadlá,nebo prasklý IC

Sarkasmic
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1617
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Vůz: Volvo 1980-97

#3 760 B230FT není výkon

Příspěvek od Sarkasmic »

případně funkčnost BOV ventilu,mě v něm prdla pružina a zustal otevřenej,turbo se pak přetáčelo jak zbesily,ale tlak nikde... Navíc si to tama sálo falešnej luft...
_________________
343 GL r.v. 1981 B14 2E,V70 r.v. 1997 B5234 T3

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2427
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#4 760 B230FT není výkon

Příspěvek od jarek.krizan »

Rozvody nejsou skočené, třeba jen o zub, dva ? Ale spíš jednotka neví kolik má motor vzduchu.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 269
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Česká Lípa
Vůz: XC70 ex740-760-780
Bydliště: Česká Lípa

#5 760 B230FT není výkon

Příspěvek od zoid »

Právě jsem se vrátil z inspekce
Žádná hadice nejeví známky opotřebení. Jestli je děravej IC momentálně nedokážu posoudit - je tma. Zejtra zkouknu - jen má bejt kurňa -12... heh...
BOV ventil nevím kde hledat ( :%) jsem kutil amatér) ale kolik má vlastně tlačit turbína? takhle na místě nafoukám max do třetiny...
Rozvody jsem taky podezříval, tak jsem je nechal udělat nový, stejně to uz kilometrově tak nějak vycházelo, ale žádná změna se nekonala...
Zítra bude provedena důkladnější obhlídka
Díky za rady!
_________________
740/B230F-760/B230FT-780/B28E

GDPR_user

#6 760 B230FT není výkon

Příspěvek od GDPR_user »

zoid píše:Právě jsem se vrátil z inspekce
Žádná hadice nejeví známky opotřebení. Jestli je děravej IC momentálně nedokážu posoudit - je tma. Zejtra zkouknu - jen má bejt kurňa -12... heh...
BOV ventil nevím kde hledat ( :%) jsem kutil amatér) ale kolik má vlastně tlačit turbína? takhle na místě nafoukám max do třetiny...
Rozvody jsem taky podezříval, tak jsem je nechal udělat nový, stejně to uz kilometrově tak nějak vycházelo, ale žádná změna se nekonala...
Zítra bude provedena důkladnější obhlídka
Díky za rady!
Znovu zkontroluj hadice.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „700 / 900 - opravy“