Centrální zamykání

Pro sedmy a devítky
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 122
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha,Bratislava

#1 Centrální zamykání

Příspěvek od sudetak »

Pomalu odešel centrál:nejprve dálkové odemklo a zamklo všechny dveře,následně jen oboje přední a potom jen řidičové+nešel ani kufr.Nyní to dálkou nejde-blinkry ale blikají-a nefachčí to ani klíčem.
A nejlepší na tom je,že je nefunkční zámek na kufru-čiže ho nevotevřu ani klíčem.
Včil mudrujte!
_________________
Tatra 613-3
Volvo V40 T5 180kW,AT

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2597
Registrován: 17 roků 1 měsíc
Vůz: V960, B6304F, 1992
Bydliště: Piešťany/Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Centrální zamykání

Příspěvek od Sergej »

sudetak píše:Pomalu odešel centrál:nejprve dálkové odemklo a zamklo všechny dveře,následně jen oboje přední a potom jen řidičové+nešel ani kufr.Nyní to dálkou nejde-blinkry ale blikají-a nefachčí to ani klíčem.
A nejlepší na tom je,že je nefunkční zámek na kufru-čiže ho nevotevřu ani klíčem.
Včil mudrujte!
Primrzol ?
_________________
Je:V960TURBOB204FT1991V960GLEB6304F1992
Bolo:V940SEB200FT1992V760GLED24T1985
Oprava pristrojoviek 2xx/7xx/9xx

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 275
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: Volva
Bydliště: Havlíčkův Brod

#3 Centrální zamykání

Příspěvek od Fery »

Odkrytuj práh v zadních dveřích za řidičem. Je tam v kabeláži samostatný 2-pinový konektor, odkud je napájenej motorek centrálu kufru. Barvy drátů si z hlavy nepamatuju, ale byla tam červená a modrá-nebo jejich kombinace. konektor rozpoj a přiveď na něj + a - 12V z baterky. Když to neotevřeš, tak přehoď polaritu. No a zámek tam dej ze dveří řady 7XX. Ten nezaroste ...

Sarkasmic
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1617
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Vůz: Volvo 1980-97

#4 Centrální zamykání

Příspěvek od Sarkasmic »

barva drátů je červenobílá a modročervená
_________________
343 GL r.v. 1981 B14 2E,V70 r.v. 1997 B5234 T3

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 122
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha,Bratislava

#5 Centrální zamykání

Příspěvek od sudetak »

Tak jsem se právě vrátil od tý Pomsty Vikingů a pod prahovým krytem žádný konektor nemám-svazek kabelů jednolitě vede od B-sloupku do zadku bez přerušení.Našel jsem v něm2 dráty stejných barev jako jsou ty co vedou do dveří k motorkům.Motorky ve dveřích jsem zkoušel použitím šťávy z dveřních světýlek.Napíchnul jsem výše uvedené dráty a vypálilo to pojistku-na dveře je jen 10A a na centrál 25A.
Už jsem byl zmrzlej jak kravinec na poli a tak budu pokračovat zítra.Díky za rady.
Zajímá mne co se na tom centrálu mohlo podělat:motorky fungují,ovládací motorek přepíná,relátla ve škatuli centrálu i alarmu+relé pod rádiem cvakají.
_________________
Tatra 613-3
Volvo V40 T5 180kW,AT

Sarkasmic
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1617
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Vůz: Volvo 1980-97

#6 Centrální zamykání

Příspěvek od Sarkasmic »

V řidičovejch dveřích je kromě motorku ještě snímač odemčeno zamčeno-je navlíknutej na tu tyčku co vykukuje z tapecu a ukazuje zamčeno odemčeno-jestli nevyskočil...
_________________
343 GL r.v. 1981 B14 2E,V70 r.v. 1997 B5234 T3

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 122
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha,Bratislava

#7 Centrální zamykání

Příspěvek od sudetak »

Sarkasmic píše:V řidičovejch dveřích je kromě motorku ještě snímač odemčeno zamčeno-je navlíknutej na tu tyčku co vykukuje z tapecu a ukazuje zamčeno odemčeno-jestli nevyskočil...
Tento snímač jsem výše nazval:ovládací motor a je jak po mechanické i el.stráce ok.
Ve voze je použit a funguje Volvo alarm s blikátkem na sloupku a je propojen s centrálem Jablotron CL-305.Když to ještě fungovalo,bylo možno odemykat a zamykat oběma ovládači.
Hlavně aby se mi podařilo otevřít ten kufr a opravit zámek na klíč.Zbytek budu řešit až se oteplí.
V nejhorším odprosím Tatřičku za to jak jsem jí pohaněl a budu jezdit tímto nadpozemským vozem :) .
_________________
Tatra 613-3
Volvo V40 T5 180kW,AT

GDPR_user

#8 Centrální zamykání

Příspěvek od GDPR_user »

sudetak píše:
Sarkasmic píše:V řidičovejch dveřích je kromě motorku ještě snímač odemčeno zamčeno-je navlíknutej na tu tyčku co vykukuje z tapecu a ukazuje zamčeno odemčeno-jestli nevyskočil...
Tento snímač jsem výše nazval:ovládací motor a je jak po mechanické i el.stráce ok.
Ve voze je použit a funguje Volvo alarm s blikátkem na sloupku a je propojen s centrálem Jablotron CL-305.Když to ještě fungovalo,bylo možno odemykat a zamykat oběma ovládači.
Hlavně aby se mi podařilo otevřít ten kufr a opravit zámek na klíč.Zbytek budu řešit až se oteplí.
V nejhorším odprosím Tatřičku za to jak jsem jí pohaněl a budu jezdit tímto nadpozemským vozem :) .
Otázkou je,žda bordel nedělá právě ten modul Jablotronu.

Sarkasmic
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1617
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Vůz: Volvo 1980-97

#9 Centrální zamykání

Příspěvek od Sarkasmic »

ano,i ten jablotron může dělat nesmysly... Bohužel zrovna tento výrobce u mě nevzbudil moc důvery... Je možné že právě alarm neuzná signál odemčení a nepustí to dál...
_________________
343 GL r.v. 1981 B14 2E,V70 r.v. 1997 B5234 T3

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 275
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: Volva
Bydliště: Havlíčkův Brod

#10 Centrální zamykání

Příspěvek od Fery »

Sarkasmic píše:ano,i ten jablotron může dělat nesmysly... Bohužel zrovna tento výrobce u mě nevzbudil moc důvery... Je možné že právě alarm neuzná signál odemčení a nepustí to dál...
Před dvouma tejdnama ně tento centrál též opustil. Vycvakal jsem ho a dal tam nějaký noname od poláků( za 700.-, mám ten samý ve 240 už 3 roky) a není problém...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 122
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha,Bratislava

#11 Centrální zamykání

Příspěvek od sudetak »

Takže dnes se mi podařilo pomocí kabelu od baterky do konektoru zadních dveří,kde jsou dráty k motorkům otevřít kufr a zároveň jsem se přesvědčil,že fungují i dveřní motorky.
Vykuchal jsem zámek a v klíčové službě mi ho za 15 minut zpojízdnili.Zítra ho doufám namontuju a budu čekat na to,co se zase někde podělá.
Není mi jasné,na co je tam ten Jablotron.To ten origo alarm nefunguje současně jako centrál?
Jak jsem výše uvedl,tak po stisknutí tlačítka na dálce blikají normálně blinkry a je cítit,že cvakají relatka jak v alarmu,tak v centrálu a cvaká i relátko v reléovém bloku pod rádiem.
Je klendra a tak to vysonduju a vykuchám až se oteplí.
Kde seženu nový zámek?
_________________
Tatra 613-3
Volvo V40 T5 180kW,AT

GDPR_user

#12 Centrální zamykání

Příspěvek od GDPR_user »

sudetak píše:Takže dnes se mi podařilo pomocí kabelu od baterky do konektoru zadních dveří,kde jsou dráty k motorkům otevřít kufr a zároveň jsem se přesvědčil,že fungují i dveřní motorky.
Vykuchal jsem zámek a v klíčové službě mi ho za 15 minut zpojízdnili.Zítra ho doufám namontuju a budu čekat na to,co se zase někde podělá.
Není mi jasné,na co je tam ten Jablotron.To ten origo alarm nefunguje současně jako centrál?
Jak jsem výše uvedl,tak po stisknutí tlačítka na dálce blikají normálně blinkry a je cítit,že cvakají relatka jak v alarmu,tak v centrálu a cvaká i relátko v reléovém bloku pod rádiem.
Je klendra a tak to vysonduju a vykuchám až se oteplí.
Kde seženu nový zámek?
jablotron do pryč,zámky mám,kdyby se ti chtělo přijet rád pomohu.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „700 / 900 - opravy“