cukání motoru kolem 1 600 otáček

Malé, ale Volvo...
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 7
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Jablonec nad NIsou

#1 cukání motoru kolem 1 600 otáček

Příspěvek od dailyhero »

Zdravím všechny milovníký značky Volvo.. :D :D
Hned mám velkoiu otázku :( !
Jsem majitelem Volva 480 1,7 Turbo, při poslední údržbě jsem měnil normální věci jako olej filtry a tak dál. Vyměnil jsem taky svíčky motor mí ted ale trochu hápruje při 1600 otáčkách se mi ted kucká. Jinak auto jezdí perfektně, ale kuckání je samozřejmě nepříjemné. Už jsem skontroloval všechny ele. Zásuvky, vyměnil kabely ke svíčkám vyčistil rozdělovač prostě nevím jsi už rady co by jsem dál. Podle dealera jsou svičky správné?!? ale také jsem už někde četl že Volva jsou na svíčky choulostivé má pro mě někdo radu? Jak se cukání zbavit?
:roll:
_________________
Volvo 480 1.7Turbo 08-09-1991

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1618
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Vůz: S60, 2.4T
Bydliště: Praha 5

#2 cukání motoru kolem 1 600 otáček

Příspěvek od lucki »

1. dopln si podpis
2. cuka ti kedy? ked padnu otacky, ked rastu otacky, pri volvobehu?

sviecky si zisti podla katalogu, osobne ti odporucam champion alebo ngk. aky tam mas motor? mozem ti zistit origo cisla ake odporuca vyrobca.
_________________
teraz: S60, 2,4T '01, 147kw, svetlo modra, 210K km, spotreba 8,8 l/100 km
bolo: S70, 2,4l '98, 125kw, modra metla, 219K km, spotreba 9,89 l/100 km
480_S, 2.0i '94, cerna metaliza, 224K km, spotreba 8.2 l/100 km
440 turbo, 1.7 '89, modra

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 7
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Jablonec nad NIsou

#3 cukání motoru kolem 1 600 otáček

Příspěvek od dailyhero »

díky za reakci,
motor cuka jak při ubrání plynu tak při přidání :cry: . svíčky co byli v motoru byly originální Volvo bez jakého koli čísla. tak že jsem jsi nechal poradit a ted jsem tam namontoval svíčky značky Bosch. hodnotu nevím proto že jsem balení hned vyhodil netušil jsem že by to mohl být problém. před tímhle miláčkem jsem měl jen auta na naftu tak že s tím to problémem jsem nepotkal. :?
Naposledy upravil(a) dailyhero dne 18 bře 2008 09:06, celkem upraveno 1 x.
_________________
Volvo 480 1.7Turbo 08-09-1991

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 901
Registrován: 17 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo S60 2,5T AWD BSR
Bydliště: Vysočina

#4 cukání motoru kolem 1 600 otáček

Příspěvek od Stalin »

ja měl taky problemy se svičkama a to s boschem od ty doby je nepouživam mam densa čislo z hlavy nevim ale našli mi je podle katalogu a žadnej problem.. :palec:
_________________
VOLVO S60 2,5T 154KW AWD 2003 SCARAB GREEN, BSR stage 2, Simons 2,5" 250ps, brzdy 320mm, 18" Nebula
BYLO Volvo 480 Turbo Black 88kw Volvo 480 ES red 70kw

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 7
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Jablonec nad NIsou

#5 cukání motoru kolem 1 600 otáček

Příspěvek od dailyhero »

tak já zkusím jiné svíčky a pak se ozvu jestli cukání přestalo :roll:
tak jsem tu zas, vyměnil jsem svíčky z Bosch na NGK a motor se zlepšil ale bohužel problém zůstává.
tak jsi nevím rady, kam kukat ? ještě zkusím vyměnit kabel od indukční cívky k rozdělovači. ten jsem zatím neměnil a pak mám podezření že by to mohl být cyklovcací motorek. sice otáčky ve volnoběhu jsou normálně vysoké mám pocit že motor kolísá a kolem 1 800 o/m cukne je to jako by byl někde vzduchový pytel. jak vidíte mluvíte opravdu z naprostým amatérem který se snaží něco pochopit. dá se motorek vyčistit? když ho odpojím motor běží jako hodinky. motor má perfektní výkon hladce se dostanu nad 200 km/h a spotřeba při normální jízdě se pohybuje kolem 7 litrů na 100 km. tak jsi myslím a doufám že turbo a Lambdasonde by také mohla být v pořádku. hadice kolem dokola jsem taky prošel jestli někde není únik vzduchu ale nic jsem nenašel. samozřejmě dá i takhle jezdit, trochu jinak řadit a problém je skoro pryč ale zdá se mi že tak skvělé auto zaslouží být v pořádku. proto prosím POMOC
Naposledy upravil(a) dailyhero dne 29 bře 2008 15:54, celkem upraveno 1 x.
_________________
Volvo 480 1.7Turbo 08-09-1991

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 146
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Bydliště: Ostrov nad Oslavou
Vůz: Nissan E.110/35

#6 cukání motoru kolem 1 600 otáček

Příspěvek od CouDy »

8) Bosch nikdy, hrozný zkušenosti s nima, teď jezdim na Denso, ale doporučuji i NGK :palec:
_________________
1.480 - .........
2.480 - B18FT (regál)
3.V40 - B4204T
4.TMracing EN450Fes 05´
S3->Nissan Cabstar - BD30Ti

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 7
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Jablonec nad NIsou

#7 cukání motoru kolem 1 600 otáček

Příspěvek od dailyhero »

tak jsem tu zas, vyměnil jsem svíčky z Bosch na NGK a motor se zlepšil ale bohužel problém zůstává. :( tak jsi nevím rady, kam koukat ? ještě zkusím vyměnit kabel od indukční cívky k rozdělovači. ten jsem zatím neměnil a pak mám podezření že by to mohl být cyklovcací motorek. sice otáčky ve volnoběhu jsou normálně vysoké mám pocit že motor kolísá a kolem 1 800 o/m cukne je to jako by byl někde vzduchový pytel. jak vidíte mluvíte opravdu z naprostým amatérem který se snaží něco pochopit. dá se motorek vyčistit? když ho odpojím motor běží jako hodinky. motor má perfektní výkon hladce se dostanu nad 200 km/h a spotřeba při normální jízdě se pohybuje kolem 7 litrů na 100 km. tak jsi myslím a doufám že turbo a Lambdasonde by také mohla být v pořádku. hadice kolem dokola jsem taky prošel jestli někde není únik vzduchu ale nic jsem nenašel. samozřejmě dá i takhle jezdit, trochu jinak řadit a problém je skoro pryč ale zdá se mi že tak skvělé auto zaslouží být v pořádku. proto prosím POMOC
:shock: :shock:
_________________
Volvo 480 1.7Turbo 08-09-1991

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 7
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Jablonec nad NIsou

#8 cukání motoru kolem 1 600 otáček

Příspěvek od dailyhero »

:ziv: Pomóóóóç prosím :ziv:
_________________
Volvo 480 1.7Turbo 08-09-1991

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5111
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#9 cukání motoru kolem 1 600 otáček

Příspěvek od Honza »

dailyhero píše::ziv: Pomóóóóç prosím :ziv:
Bylo by načase akceptovat vyzvání k doplnění podpisu.
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=10&t=9828
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 7
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Jablonec nad NIsou

#10 cukání motoru kolem 1 600 otáček

Příspěvek od dailyhero »

:roll: :cry: tak jsem všechno vyčistil nové kabely ke svíčkám, nové svíčky, víčko rozdělovače, palec a motor pořád cuká. Kdo ví kde by jsem ted mohl hledat dál? i jsem zkoušel přípravek na čistění vstřikovacích trysek. znova všechno prozkoumal jestli někde neuchází vzduch u sání, koukal jsem na turbo jestli není volné vše se zdá být v pořádku. Pomoct co ted? lambda vypadá taky v pořádku. výkon a spotřeba auta se mi také zdá být v pořádku po dálnici jezdím ted pod 7 litru a po městě kolem 8 litru. to by snad mělo souhlasit? ale to cukání je opravdu nepříjemné.
:ryma:
_________________
Volvo 480 1.7Turbo 08-09-1991

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1618
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Vůz: S60, 2.4T
Bydliště: Praha 5

#11 cukání motoru kolem 1 600 otáček

Příspěvek od lucki »

mne to cuka pri prudkom zosliapnuti plynu na malich otackach a je to zrejme spinavou klapkou vzduchu. to si skusal cistit?
_________________
teraz: S60, 2,4T '01, 147kw, svetlo modra, 210K km, spotreba 8,8 l/100 km
bolo: S70, 2,4l '98, 125kw, modra metla, 219K km, spotreba 9,89 l/100 km
480_S, 2.0i '94, cerna metaliza, 224K km, spotreba 8.2 l/100 km
440 turbo, 1.7 '89, modra

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 7
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Jablonec nad NIsou

#12 cukání motoru kolem 1 600 otáček

Příspěvek od dailyhero »

mel jsem sundanou hadici ale nemel jsem nic jineho nez cistic brzdovych kotoucu tak jsem to vzdal. ale vypadalo to ciste
samozrejme ze to nic neznamena. slysel jsem ze je cistisci sprey na carburatory tak to koupim a zkusim to. jak se rika nahoda je blbec :D . dik za dalsi radu pomalu ale jiste se tomu dostanu na zub :palec:
_________________
Volvo 480 1.7Turbo 08-09-1991
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „300 / 400 - opravy“