Startování C70 T5 - vyřešeno

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 94
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: RK
Vůz: V70 XC 2.4T automat 2002

#1 Startování C70 T5 - vyřešeno

Příspěvek od Gravy »

Hoj, špatně mi startuje C70. Auto zlobilo už po koupi, pak to přestalo, chytalo bez problémů. Před týdnem se mi rozpojila tlakem hadice do IC. Od té doby auto někdy pozlobí.

Motor naskočí ihned, ale neudrží otáčky a zhasne, někdy to samé při druhém pokusu. Pak už jen několik pokusů točím a motor ani neškytne. Přijde mi, že když ho nechám pár minutek odpočinout, tak pak chytne a bez jakéhokoliv zakolísání.

Za jízdy se motor chová velmi kultivovaně, volnoběh drží bez kolísání. Svíčky jsou nové, benzín střídám, ale přidávám VIF. Čím to může být? Poraďte prosím.
Naposledy upravil(a) Gravy dne 20 zář 2016 20:05, celkem upraveno 1 x.
_________________
Volvo V70 XC 2.4T automat 2002
Volvo V40 2.0 T4 automat 2002 - bylo
Volvo C70 2.3 T5 manuál 2002 - bylo

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 94
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: RK
Vůz: V70 XC 2.4T automat 2002

#2 Startování C70 T5

Příspěvek od Gravy »

Tak jsem problém asi vyřešil. :Yahoo!: Po přečtení zde několika vláken zabývajících se podobným problémem jsem se párkrát vyděsil i uklidnil. Shrnul bych zde, že špatné startování může být způsobeno asi milionem věcí od prkotin až po celkem drahé možnosti. Nejvíce mne zarazilo asi toto vlákno: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=5&t=37055
Auto mi nastartovalo vždy, ale třeba až na několikátý pokus. Jednou jsem zkoušel startovat cca 10 min, než jsem odjel z práce. Stejný problém jak za studena, tak po ohřátí motoru. Třeba jsem natočil hned na poprvé, chcípl a pak jsem 2x točil na prázdno a pak už auto opět nastartovalo. Nebo jsem dojel a auto chcípl a hned na to už jsem ho nenatočil, zas až na několikátý pokus. Ještě bych dodal, že pokud nechytlo na cca druhou otočku, tak jsem mohl točit jak blázen a motor ani neškytnul.

Startování mi začalo zlobit po rozpojení hadice sání před IC tlakem turba za jízdy. Nechápu jak by to s tím ale mohlo souviset. Baterku jsem měl odpojenou, diagnostika BOSH nic nevypsala a najel jsem asi 1000 km, což by se měly hodnoty přizpůsobit a nepomohlo nic z toho.

Teď už k věci. U mě to zřejmě byla pouze prkotina, ale sám nevím která :unknown: Po přečtení, že by to mohl být jen špatný kontakt "někde", jsem pročistil a prostříkal sprejem na kontakty ukostření, cca 5 svorkovnic ( u váhy, před klapkou a u těch hadic co je na nich ten jednocestný ventil viz odkaz), vyčistil jsem váhu, nějaké čidlo před klapkou a vzduchový filtr. No a auto od té doby startuje hned na první pokus 8)
_________________
Volvo V70 XC 2.4T automat 2002
Volvo V40 2.0 T4 automat 2002 - bylo
Volvo C70 2.3 T5 manuál 2002 - bylo
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“