Ako vyčistiť peľový filter

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
GDPR_user

#26 Ako vyčistiť peľový filter

Příspěvek od GDPR_user »

Nepatří to mezi vtipy a srandičky??Tohle snad nikdo nemůže myslet ani vážně.

Macek2
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 417
Registrován: 12 roků 1 měsíc
Bydliště: Třeboň
Vůz: Audi A6 Allroad V6 3,0 BiTdi

#27 Ako vyčistiť peľový filter

Příspěvek od Macek2 »

Ahoj všichni - považuji to taky za dobrý vtip. Čekal jsem, že se ozve někdo odborně fundovaný - ale nic. Tak aspoň mé chabé znalosti. Co se uhlíku týče, tak ten nemá na nerez odolnost oceli žádný vliv (od toho jsou jiné legující prvky např. chrom, molybden, vanad a jiné), uhlík ovlivňuje takové vlastnosti jako pevnost, tvrdost a houževnatost - např u nástrojových ocelí (stejně jako karbonová vlákna v jiných materiálech). No a Escheria coli jsou bakterie koliformní, které ukazují na fekální znečištění vody a u nás v pitné vodě jsou nepřípustné ( nedávno se po.rala třetina Prahy díky fekálnímu znečištění pitné vody).
Doufám, že mě někdo znalejší doplní, či případně opraví.
_________________
Audi A6 Allroad 3,0 V6 BiTdi
Bylo: Volvo XC70 D5 Edition 2007 AWD Man, Volvo XC70 Summum 2012 AWD AT

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 12054
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#28 Ako vyčistiť peľový filter

Příspěvek od Urvanej »

Nějak se mi v tom ztrácí ten význam oceli.
BTW já to řikal furt,že Praha je pos*aná, a na moje slovo došlo. Byl sem tam 14 let a nezvykl jsem si.
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 590
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Hodonín
Vůz: xc90 2008 3.2

#29 Ako vyčistiť peľový filter

Příspěvek od hefaistos »

Tak ja jsem "fundovany" clovek v chemii a nevidim na uvedenem postupu nic co by melo byt vtip. Pokud to nekdo za vtip povazuje, cekam na argumenty ktere presahnou me znalosti dlouholeteho studia i praxe...

Jen dodam maximalne par detailu...peroxid podle me staci v kroku 2. a taky v kroku 5. 3% ...a pouzival bych jen destilku...

A na druhou stranu sem liny clovek a radsi si ten filtr za 12eur koupim...

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2168
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#30 Ako vyčistiť peľový filter

Příspěvek od karelvolvo »

63miro píše:Tak ja jsem "fundovany" clovek v chemii a nevidim na uvedenem postupu nic co by melo byt vtip. Pokud to nekdo za vtip povazuje, cekam na argumenty ktere presahnou me znalosti dlouholeteho studia i praxe...

Jen dodam maximalne par detailu...peroxid podle me staci v kroku 2. a taky v kroku 5. 3% ...a pouzival bych jen destilku...

A na druhou stranu sem liny clovek a radsi si ten filtr za 12eur koupim...
Za 12 evri to nebude filtr !!
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 408tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 236tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 264tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 438 tkm

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 12054
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#31 Ako vyčistiť peľový filter

Příspěvek od Urvanej »

Na XC sem měl obyč za cca 400 nebo uhlí asi za 1200. (nepamatuju se přesně, ale bral sem obyč, smrady zvenku mi nevadí, aspoň vim, kde sem)
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

GDPR_user

#32 Ako vyčistiť peľový filter

Příspěvek od GDPR_user »

63miro píše:Tak ja jsem "fundovany" clovek v chemii a nevidim na uvedenem postupu nic co by melo byt vtip. Pokud to nekdo za vtip povazuje, cekam na argumenty ktere presahnou me znalosti dlouholeteho studia i praxe...
Pane Fundovaný,jak vyčistíte ucpané mikropory ve filtru?Děkuji.Pokud budete mít technologii na čištění filtrů,zahrnu Vás prací.Také by mne zajímalo jakým způsobem obnovujete funkci aktivního uhlí.To že filtr vydesinfikujete a "očistíte" neznamená,že je tento funkční.Doporučuji používat zdravý selský rozum a nebýt jen fundovaný Inženýr!!! Pokud si myslíte,že selský rozum je k ničemu,pak doporučuji koupit novž filtr od stejné značky,případně filtr od jakékoliv značka a změřit si odpor průtoku vzduchu u nového a "repasovaného" filtru.

Macek2
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 417
Registrován: 12 roků 1 měsíc
Bydliště: Třeboň
Vůz: Audi A6 Allroad V6 3,0 BiTdi

#33 Ako vyčistiť peľový filter

Příspěvek od Macek2 »

Švéd1 píše: Uvaha: prečo je nerez nehrdzavejúci? lebo obsahuje uhlík. Nehrdzavie ani s kyselinou, ani so zásadou, ani s okysličovadlom (peroxid), ale aj slabý roztok napr. kuchynskej soli po čase nerez skoroduje..
To Urvanej:
Tady je ta souvislost s ocelí.
_________________
Audi A6 Allroad 3,0 V6 BiTdi
Bylo: Volvo XC70 D5 Edition 2007 AWD Man, Volvo XC70 Summum 2012 AWD AT

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 590
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Hodonín
Vůz: xc90 2008 3.2

#34 Ako vyčistiť peľový filter

Příspěvek od hefaistos »

martinopel píše:
63miro píše:Tak ja jsem "fundovany" clovek v chemii a nevidim na uvedenem postupu nic co by melo byt vtip. Pokud to nekdo za vtip povazuje, cekam na argumenty ktere presahnou me znalosti dlouholeteho studia i praxe...
Pane Fundovaný,jak vyčistíte ucpané mikropory ve filtru?Děkuji.Pokud budete mít technologii na čištění filtrů,zahrnu Vás prací.Také by mne zajímalo jakým způsobem obnovujete funkci aktivního uhlí.To že filtr vydesinfikujete a "očistíte" neznamená,že je tento funkční.Doporučuji používat zdravý selský rozum a nebýt jen fundovaný Inženýr!!! Pokud si myslíte,že selský rozum je k ničemu,pak doporučuji koupit novž filtr od stejné značky,případně filtr od jakékoliv značka a změřit si odpor průtoku vzduchu u nového a "repasovaného" filtru.
Diky, ale s mou praci sem velmi spokojen, takze dalsi nehledam. No, ja doporucuju vyhledat si aspon zakladni informace na netu, staci wikipedie, ja fakt nemam naladu diskutovat o zakladnich vecech (co pro me regenerace aktivniho uhli je, a zvladne to kazdy doma za pomoci hrnce s vodou a teplomeru)

No, a co se tyce prutoku, rozdil je v radu desetin procent, proto se to ani nemeri ale pristroje jen podle prutoku vzduchu nastavuji tlak. Existuje kvantum velmi drahych filtru pro pouziti v medicine, a ty filtry se (i za me pritomnosti) cisti a pouzivaji znovu. Samozrejme i to cisteni je na jine urovni, postup uvedeny na prve strane je velmi zakladni verze.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 15
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Vojčice
Vůz: Volvo S60 D5

#35 Ako vyčistiť peľový filter

Příspěvek od Švéd1 »

Už to niekto skúsil urobiť aj rukami nielen jazykom??

MIkropóry Vám vyčistí práve ten hydroxid. Funguje tak že (okrem iného) podstatne znižuje povrchové napätie vody čo je nevyhnutné aby sa dostal do mikrodier. Rozhoduje o tom aj viskozita. čím nižšia tým lepšie. preto horúca voda.

To by som chcel vidiet ten filter za 12 eur... použitý? :-)

Predám nový uhlíkový filter MANN do Volvo S60 (-2009) a všetkých kompatibilných strojov ako V70, S80, XC70, XC90.
Síce sa mi podarilo týmto postupom dokonale filter vyčistiť, ale zabudol som zrušiť už zadanú objednávku a dnes mi došiel kuriérom:-)
Moja cena : 25 EUR + poštovné. príležitosť pre tých líních :-)

GDPR_user

#36 Ako vyčistiť peľový filter

Příspěvek od GDPR_user »

Já se divím,že ještě nejste milionáři,když je vlastně ta reaktivace aktivního uhlí tak strašně jednoduchá.

http://www.ibfiltr.cz/aktivni-uhli.php
http://www.ksklimaservice.cz/cz/reaktivace-aktivniho-uhli-servisni-zabezpeceni-likvidace-filtru
http://www.jako.cz/VH05-1997-AC-PINKER-CZ.pdf

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 15
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Vojčice
Vůz: Volvo S60 D5

#37 Ako vyčistiť peľový filter

Příspěvek od Švéd1 »

Už rozmýšľam že si založím firmu. Budem skupovať staré filtre, vyčistím ich a budem predávať ako nové za pol ceny :-) Už sa teším na tie "melóny" :-)
Ešte dobre že nikto neverí že sa to takto dá. Aspoň ma nikto nepredbehne ... ha ha ha

sumi
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 235
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Vrchlabí
Vůz: Volvo XC60
Bydliště: Vrchlabí
It’s my birthday

#38 Ako vyčistiť peľový filter

Příspěvek od sumi »

:Yahoo!: 8) :oops:
_________________
bylo V40 1,9TD 66 rv.1997 Volvo S60 D5 120 kw 2002 je Volvo XC60 D4 120 kw 2012

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 590
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Hodonín
Vůz: xc90 2008 3.2

#39 Ako vyčistiť peľový filter

Příspěvek od hefaistos »

Obrázek

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 145
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Ostrov nad Oslavou
Vůz: Nissan E.110/35

#40 Ako vyčistiť peľový filter

Příspěvek od CouDy »

Macek2 píše:
Švéd1 píše: Uvaha: prečo je nerez nehrdzavejúci? lebo obsahuje uhlík. Nehrdzavie ani s kyselinou, ani so zásadou, ani s okysličovadlom (peroxid), ale aj slabý roztok napr. kuchynskej soli po čase nerez skoroduje..
To Urvanej:
Tady je ta souvislost s ocelí.

:lol: :lol: Větší kravinu jsem snad neslyšel. Samotný obsah uhlíku má vliv na pevnost oceli, čím vyšší obsah, tím je ocel pevnější.
Korozivzdorné oceli – Jsou vysocelegované oceli, legované především chromem a niklem. Obsah chromu nad 8% rozpuštěného v oceli vytváří na vzduchu pasivní vrstvu oxidu chromitého, která brání další korozi. Nikl zvyšuje odolnost v agresivních prostředích (například kyselinách).
_________________
1.480 - .........
2.480 - B18FT (regál)
3.V40 - B4204T
4.TMracing EN450Fes 05´
S3->Nissan Cabstar - BD30Ti

Romulusw
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4900
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#41 Ako vyčistiť peľový filter

Příspěvek od Romulusw »

CouDy píše:
:lol: :lol: Větší kravinu jsem snad neslyšel. Samotný obsah uhlíku má vliv na pevnost oceli, čím vyšší obsah, tím je ocel pevnější.
Takže podle tebe je litina (obsah nad 2,1% uhlíku) úplně nejpevnější. :ROFL: Chce to více studovat 8)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 145
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Ostrov nad Oslavou
Vůz: Nissan E.110/35

#42 Ako vyčistiť peľový filter

Příspěvek od CouDy »

Romulusw píše:
CouDy píše:
:lol: :lol: Větší kravinu jsem snad neslyšel. Samotný obsah uhlíku má vliv na pevnost oceli, čím vyšší obsah, tím je ocel pevnější.
Takže podle tebe je litina (obsah nad 2,1% uhlíku) úplně nejpevnější. :ROFL: Chce to více studovat 8)
Ty se hlavně nauč v první řadě číst.
_________________
1.480 - .........
2.480 - B18FT (regál)
3.V40 - B4204T
4.TMracing EN450Fes 05´
S3->Nissan Cabstar - BD30Ti

mot
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 520
Registrován: 10 roků 6 měsíců
Bydliště: Moravská Nová Ves
Vůz: S80, D5, MY04

#43 Ako vyčistiť peľový filter

Příspěvek od mot »

Vyšší obsah uhlíku způsobuje, že je ocel tvrdší a tím pádem křehčí. S pevností (pokud ji definujeme jako soudržnost materiálu) je to tím pádem naopak. Čím vyšší obsah uhlíku, tím více je materiál náchylný na křehký lom. Proto litina je křehká jako prase.
_________________
(2013-) S80 D5 120KW, 03', 196tkm, automat, světlá kůže; GALERKA , SPOTŘEBA
(2010-2013) Ford Mondeo MKIII, 1,8 TDCi 92KW, 152tkm
(2005-2010) Ford Focus I, 1,8 TDDi 66KW, 126tkm

Romulusw
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4900
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#44 Ako vyčistiť peľový filter

Příspěvek od Romulusw »

CouDy píše: Ty se hlavně nauč v první řadě číst.
To mi jde celkem dobře. Nepochopil jsi, že narážím pouze na nepřesnost tvého tvrzení. Je mi jasné, že hovoříme JEN o oceli, ale ta tvoje ocel s relativně vysokým podílem uhlíku kolem 0,3% by neměla takovou pevnost bez dalších zušlechťujících prvků.
A nemůžeš tvrdit, že slitina železa a uhlíku do 2% (stále je to ocel) třeba s 1,5% je pevnější než ocel s 0,5%.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 145
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Ostrov nad Oslavou
Vůz: Nissan E.110/35

#45 Ako vyčistiť peľový filter

Příspěvek od CouDy »

Romulusw píše:
CouDy píše: Ty se hlavně nauč v první řadě číst.
To mi jde celkem dobře. Nepochopil jsi, že narážím pouze na nepřesnost tvého tvrzení. Je mi jasné, že hovoříme JEN o oceli, ale ta tvoje ocel s relativně vysokým podílem uhlíku kolem 0,3% by neměla takovou pevnost bez dalších zušlechťujících prvků.
A nemůžeš tvrdit, že slitina železa a uhlíku do 2% (stále je to ocel) třeba s 1,5% je pevnější než ocel s 0,5%.
To jsem špatně definoval, to je pravda, ve výsledku je to mix železa, uhlíku, legur a tepelného zpracování, které mu dává takovou nebo makovou vlastnost. Já reagoval především na vrzení "Uvaha: prečo je nerez nehrdzavejúci? lebo obsahuje uhlík" což je kravina.
_________________
1.480 - .........
2.480 - B18FT (regál)
3.V40 - B4204T
4.TMracing EN450Fes 05´
S3->Nissan Cabstar - BD30Ti
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“