Jakou gola sadu ?

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
mvtechnik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 186
Registrován: 9 roků
Bydliště: Praha 4
Vůz: C 70 2.5T 99´

#51 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od mvtechnik »

nejsem přítelem sad. v Globusu jsem si kdysi koupil ve slevě hliníkový kufr za 800 a bylo tam hafo nářadí a klíčů. potom si jen dokupuju kusovky co potřebuju. v poslední době jsem slyšel chválu na vercajk YATO. jsou to poláci a i v servisech kde to mají tak chválí že to vydrží. kamarád má na náměstí v Dobříši prodejnu s tímto vercajkem a je to pastva na oči
gola-sada-1-2-1-4-prislusenstvi-94-ks.jpg
gola-sada-1-2-1-4-prislusenstvi-94-ks.jpg (59.53 KiB) Zobrazeno 3712 x
yt-3895 pdf.jpg
yt-3895 pdf.jpg (94.3 KiB) Zobrazeno 3712 x
výhoda je že každý kousek si můžete koupit samostatně, to je vidět v jeho int. obchodě
_________________
MVtechnik C70 2,5T

sobi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 204
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: DKA
Vůz: V70 / D5252T / 99

#52 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od sobi »

Dnes nakup nd v Mountfieldu .Ve stojanu seděla Yato 94 dílna a neodolal jsem. Na první pohled vypadá líp než Honiton profesionál co používám v práci. Uvidíme jak se osvědčí na druhý pohled a hlavně v praxi. Cenovka 1890,-Kč. :-)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 74
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Vůz: Volvo S80,rv. 1999,2.4l 125kW (B5244S)
Bydliště: Rumburk (okres Děčín)

#53 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od Jack »

Sergej píše:
Roger píše:Ted mi prisla mailem nabidka na ATX 94 dilu za 1290,- doprava zdarma, co na to rikate? Na takove to domaci krouceni a rozborky?
Maji v torriacars.cz
http://www.torriacars.cz/gola-sada-94-dilu-atx-profi
nebo kdyz uz, tak jit radsi do Mannesmanna 215ks...
http://gola-sada-tona.cz/gola-sady/66784-gola-sada-bruder-mannesmann---215-ks-98430-4003315708735.html
Ten Manessmann mi pride ako prebalena velka gola z Lidla, aspon obsahom a tvarom racni.
Přesně, ta gola z Lídlu je úplně stejná jako ten Manessmann, jen trochu jiný kufřík. Ráčny stejný, ostatní taky.

Měl (mám) jsem obě, teď aktuálně tu z Lidlu a za 2k na domácí použití a když si člověk potřebuje něco opravit, plně dostačující :)
_________________
S80 2.4 125kW, r.v. 99, tm. zelená, manuál

mvtechnik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 186
Registrován: 9 roků
Bydliště: Praha 4
Vůz: C 70 2.5T 99´

#54 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od mvtechnik »

Přílohy
kufr-naradi-186-dilu-al-konstrukce-kraft-man.jpg
kufr-naradi-186-dilu-al-konstrukce-kraft-man.jpg (41.78 KiB) Zobrazeno 3526 x
_________________
MVtechnik C70 2,5T

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 580
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Hodonín
Vůz: xc90 2008 3.2

#55 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od hefaistos »

Koukam ze obnovuju pomerne starou temu, ale zajimalo by me jak jste spokojeni s gola sadou a naradim HONITON? Planuju vzit neco poloprofi co vydrzi uz naporad na praci kolem domu nebo auta, a moje hledani skoncilo u teto sady https://gola-sady.heureka.cz/gola-sada-h4455-honiton-155-dilu-1-4-3-8-1-2/

Ale honiton pouziva ocel 40CRV nebo CRV (CRV vidim na kazde levne sade v supermarketu) a napr YATO nebo FORTUM se chvali pouzitim materialu 61CrV5. Vysvetli nekdo amaterovi jaky je v tom rozdil?
A co ta teleskopicka racna, neni to na skodu nez k uzitku?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 221
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Ostrava
Vůz: V70 I., 2.5 TDi, 00'

#56 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od Xenomorfus »

Rozdil v oceli Ti neporadim, ale v praci pouzivame Honiton a vyraznejsi problem sem nezaznamenal. Doma mam sady Yato a taktez jsem spokojen. Na bezne pouziti asi obe uplne v pohode. U Honitonu odesla racna, ale ta bezi 4h denne. A uz byla jinyma znackama nahrazena asi 4x. Vydrzi kazda asi pul roku. A u redukci na bity vybehla kulicka - pojistka.
Pokud bys hledal neco lepsiho, pak asi Tona, Zebra (Wurth), Wera a nebo Facom
_________________
V70 l, 2,5TDI "Mobydick"
Vida v Ostravě k dispozici.

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#57 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od Krystof P. »

Já teď shánim něco pro sebe, protože jsem doteď šudlal všechno u našich, ale teď mám garáž a tak to chce svoje nářadí, který mi chybí, páč bydlim v bytě, kde pro to neni tolik použití. Ta ATX nebyla špatná, jen měla bity z másla, hlavně ty bez chromový patice. Mimochodem teď se všude prodávají na první pohled uplně stejný, za třetinu, polovinu, až stejnou cenu...
https://www.mall.cz/gola-sady-klice/geko-gola-sada-94-dilu-hobby-100003903549?gclid=Cj0KCQjwpNr4BRDYARIsAADIx9ynCemKFnGl6S1o6B9D-VwkKba5mVE4hFfMk8644aqF3khYX_skGN8aAtYHEALw_wcB
https://www.mall.cz/gola-sady-klice/fieldmann-gola-sada-108-ks-fdg-5001-108r
https://www.mall.cz/gola-sady-klice/richmann-sada-hlavic-1-2-94-ks
https://www.zbozi.cz/vyrobek/sada-gola-94-dilu-atx-profi/

Zajímalo by mně, jestli je to všechno jedno a to samý a ta za 9 kil bude stejná jako za 2,3, když vypadaji stejně.

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2133
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#58 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od jirka87 »

Mám v práci už dlouho golu BGS Technik. A dobrý. Jakože fakt dobrý. Ořechy nereznou (překvapivě), velká ráčna už absolvovala prodloužení metrovou trubkou ve snaze povolit řemenici na náklaďáku a vydržela. Za ty prachy slušná porce muziky. Nicméně je to úplně stejnej Číňan jako to Maggo a všechny Mannesmanny apod...Často vidím, že ty sady vypadají stejně, barvy golovek stejně, jen se liší název výrobce - no richtig, že to sjíždí v číně z jednoho pásu, to se neboj, že ne.

Doma pak mám velkou sadu Yato : https://www.autodily-pema.cz/sada-naradi-gola-yato-216-kusu-yt-38841?gclid=EAIaIQobChMI8-6etZvg6gIVBNZ3Ch1htQvAEAQYASABEgLjhPD_BwE
Je tam všechno co bys běžně potřeboval - jinými slovy Golu BEZ plochých klíčů už nikdy nechci - respektive klidně, ale k tomu ještě jednu, kde ty klíče budou. Protože když si to vezmeš s sebou někam na cesty (provozuju v podstatě výhradně staré krámy), nebo když jedeš někomu třeba pomoct s autem, tak bys měl být schopen s tím pokrýt 85% běžných situací. Akorát bacha, kufr je strašlivá sračka (ten má třeba BGS hnusnější, ale kvalitnější) a jeden už jsem rozbil (těžko, horko těžko jsem sháněl někde druhej, ale podařilo se) a uzamykací mechanismus vymyslel idiot (je to sice hliníková přezka, ale chycená 3 nýtama ve fakt tenkým a pružným plastu).

Pak jsem dostal ještě na Vánoce úplně levnej vozík vybavenej nářadím a to si myslím, že pokud je člověk garážovej kutil, tak je asi nejlepší volba. Dáš za to sice víc peněz, ale máš tam tak nějak všechno, máš to krásně organizovaný a nemáš v garáži poházených 10 kufrů - tam šroubováky, tam golu, tam klíče - no jak debil prostě. Navíc ti to zabírá kurevsky místa a furt něco hledáš jak Jaryn. Ten můj je nějaký STAVTOOL. Šuplíky na ložiskách, golovky ujdou, šroubováky jsou sračka, sada kleští taky nic moc, ale zatím všechno drží. Kdybych to měl kupovat, tak připlatím 2tis a vezmu něco okolo 14-15 000Kč až bude nějaká akce a bude to slevněný třeba z 19 + třeba poprosím někoho, kdo má možnost mi vrátit DPHčko a tam už ej to zajímavej kup.

+ za mě zatím pozitivní zkušenost s nářadím Honiton. Ale mám jen teleskopickou ráčnu a tzv. breaker bar : https://www.google.com/search?q=breaker+bar&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjf6PLenODqAhUR_aQKHQV1BE8Q_AUoAXoECAsQAw&biw=1536&bih=722 (nevím jak se tomu řekne česky - trhák ? )

Jinak teď jsme koupil nýtovačky Fortum a vypadá to fakt bytelně. Takže pokud jsou ty golovky také tak kvalitní a navíc s doživotní zárukou jak tady psal Martin Kohout, tak bych do toho šel. Platím málo, platím ne dvakrát, ale opakovaně.

Kdybych si na začátku svého kutilství koupil kvalitní vrtačku, kvalitní golu, zkrátka drahé, ale dobře dimenzované věci, ušetřil bych k dnešnímu dni opravdu hodně peněz.
Naposledy upravil(a) jirka87 dne 22 črc 2020 08:32, celkem upraveno 1 x.

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4992
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#59 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od python.p »

Krystof P. píše: 22 črc 2020 07:54 Zajímalo by mně, jestli je to všechno jedno a to samý a ta za 9 kil bude stejná jako za 2,3, když vypadaji stejně.
Něco málo bych si na to klidně vsadil. 8)

Já mám v garáži hromadu různých ořechů a ráčen od Tony. Po dědovi a tak nějak různě. Takže jsem od nákupu upustil a dokupuju jen co potřebuji. Třeba 36 ořech na olejovej filtr, různý torx bity - ty tam fakt nejsou. :D A jediný co mě vlastně schází je nějaký hezků kufřík.

Nemáte tip jak a kde to skladovat - mám to vše v plechové bedně na nářadí. V garáži cajk, ale dál jak 2m bych to tahat nechtěl.

Ono kupovat levné věci se moc nevyplácí, ověřeno několikrát. Když kupuješ potřetí za tejden sjetej PH2 bit, tak koupíš prostě Makitu, Milwauke nebo něco takového a máš "na věky" klid.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#60 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od Krystof P. »

Ta Yato vypadá fakt dobře, k tomu bych dokoupil jen momenťák a bylo by vystaráno snad na všechno co bych potřeboval. Nářadí je tak nějak kvalitní ?
Mimochodem, kdybyste někdo měl nějakej momenťák, kterej už nepoužíváte, páč jste si třeba koupil lepší, hlásim se ! ;) Potřebuju buď rozsah cca od 20 do 130, nebo dva, jeden s nižšíma a jeden s vyššíma.

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#61 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od Michl »

Mám už asi 4 roky sadu z Lidlu jejich hobby značky Powerfix (resp. pro ně přebalenou od německé firmy S+K) a zatím max. spokojenost. Velikosti 1/4", 3/8" a 1/2", cena tuším cca 2.000 Kč
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4992
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#62 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od python.p »

Tip na momenťák bych taky bral, přes zimu se chci pustit do jednoho projektu a už nemám koule na to dotahovat věci "citem" :D
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2133
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#63 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od jirka87 »

Krystof : Momenťák by sis koupil jetej ? Takhle důležitou věc ? Tak to můžeš rovnou utahovat na moment v ruce podle pocitu. To se na mě nezlob, ale kalibrovaný měřidla/přípravky/nářadí teda z druhý ruky fakt ne. Stačí, že to někomu spadne na zem a jistej už si být nemůžeš. Už tak některé levné momenťáky a hlavně ty vysokorozsahové mají na začátku a na konci rozsahu velkou úcyhlku. To myslím tak, že dotahovat momenťákem s rozsahem 27-210Nm svíčky, kde je moment 28Nm není moc dobrej nápad (tedy bavíme se o dostupných a levných momentových klíčích)

1/4 mám na tento způsob (přesně vzhledově odpovídající - na té plast. rukojeti se po čase smyly nápisy, ale jsou zapuštěné, takže stupnice zůstala) - http://www.hadrynamoto.cz/detail/momentovy-klic-1-4-pohon-6-30nm/ - to jsem potřeboval zejména na motorky.Tam je to samá M6 v hliníku na 20Nm apod.

1/2 mám obyčejný jako tento : https://www.ahprofi.cz/momentovy-klic-12-28-210-nm-ht200403.htm

Po nákupu kvalitně promazat, skladovat výhradně plně povolený ! A nejlépe celou ten obal po ukončení práce a omytí klíče zastříkat konkorem 101 a máš klid na věky věků. Kdybys chtěl být precizní, nechat jednou za 2 roky překalibrovat.

Python : udělej si radost a fakt si kup dílenskej vozík - pokud se bavíme o uskladnění v garáži. Klidně prázdnej a třeba starší po někom, ale ....to je prostě k nezaplacení. Všechno na jedno místě, kolečka..a nahoře máš vlastně miniaturní ponk bez svěráku, když se to tak vezme. Tohle je asi nejlevnější, co jsem našel : https://www.alza.cz/hobby//magg-dilensky-ponk-120024-d5102511.htm?kampan=adwho_hobby-a-zahrada_pla_all_hobby-a-zahrada-css_organizery_c_2203__PHT0022&gclid=EAIaIQobChMIvt_2sqLg6gIVwevtCh3cqwvlEAQYCSABEgKrkvD_BwE

Pokud toho není tolik a chceš SUPER kvalitu za super peníze, tak hledej tenhle box. Nevěřil jsem co to vydrží. 120Kg kámoš na tom skákal jak opice a box si spokojeně vrněl blahem. JE to nějaká izraelská firma. Původně to snad dodávali do armády nebo co. https://www.gigamat.cz/gearbox-na-naradi-p157206?utm_source=GoogleNakupy&utm_medium=gigamat&utm_campaign=google-nakupy&gclid=EAIaIQobChMI6rnt-6Lg6gIVjevtCh0_zQYCEAQYASABEgJBhPD_BwE

Jsou stohovatelné = můžeš koupit víc a připnout to na sebe. Pak se dělá i dražší a větši provedení a to má madlo a kolečka. Prosím nesrvonávej to s levným shity z baumaxu, obi apod ve stejné ceně. Nějaký Stanley tomu nesahá ani po kotníky.
Naposledy upravil(a) jirka87 dne 22 črc 2020 09:04, celkem upraveno 3 x.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1192
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Damboritz
Vůz: V40 1.9D

#64 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od labanos »

Mám asi 5 let, možná víc taky nějakou větší kufr sadu z Lidlu, nic se nepokazilo. Jednou jsem si myslel, že jsem ztratil torx bit, ale po dvou zimách na mě vypadl z nárazníku. Ten jediný je teda orezlý.
Ale jak psal Jirka, mám spoustu nářadí v různých kufrech a teď nově i svoji garáž a ideální by bylo mít všechno pěkně zorganizované v jednom dílenském vozíku... Takže pokud bych nářadí už neměl, tak kupuju vozík s nářadím. Takhle plánuju koupit vozík, ale už to v něm nebude moc organizované :-D A jednou malou základní sadu 1/4" vozím (taky Lidl, už se osvědčila).
_________________
S80II D5244T4 136kW TF-80SC '07 | P5008 2.0HDi |
Bylo: S40 D4192T3 85kW M56 '04 | C70 Coupé B5234T3 176kW M56 '02 | V40 D4192T3 85kW M56 '01 |
VIDA | DiagBox |

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1192
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Damboritz
Vůz: V40 1.9D

#65 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od labanos »

Co se týka momenťáku.
Tak mám tohle https://www.tomek-naradi.cz/adapter-momentovy-digitalni--1-2-20-200nm--s-redukci-na-ctyrhran-1-4--a-3-8-extol-premium/, porovnával jsem to s kalibrovaným a měří dobře + nějaké funkce, ale zatím jsem to moc nepoužil... Nehodí se tam kde je málo místa a to je ten největší problém.
Potom mám menší 1/4" Tona Expert, v práci po dvou letech neprošel kalibrací, proto ho mám. A ještě vetší 1/2" z Lidlu, s tím hlavně dotahuju kola. Jako nový měřil dobře, od té doby jsem ho nekontroloval.
_________________
S80II D5244T4 136kW TF-80SC '07 | P5008 2.0HDi |
Bylo: S40 D4192T3 85kW M56 '04 | C70 Coupé B5234T3 176kW M56 '02 | V40 D4192T3 85kW M56 '01 |
VIDA | DiagBox |

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2133
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#66 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od jirka87 »

kucal píše: 13 kvě 2015 09:15 Jinak zkusenosti a recenze na gola sadu od stejne firmy akorat trosku vetsi jsou zde: http://gola-sady.heureka.cz/magg-gs171-171-dilu-1-4-3-8-1-2-profi/recenze/#section Zadna negativni:-D
Mam v praci PŘESNĚ tu stejnou, ale pod názvem BGS Technic a mohu potvrdit. Kvalitní to opravdu je. Jen ty torx nástavce pro 1/4" ráčnu mají tendenci korodovat (skladováno v kanclu ve skříni - ale často jsem je tam uložil, když do nich venku napršelo) a klasicky jako u každé sady jsem už ukroutil trox 15 a 20. Takže jsem se poučil, ojel je ocelákem, zastříkal konkorem a mokrý je tam už nedávám.

labanos : mohl bych se zeptat přes SZ, ale pak by tady to info nebylo. Já své momenťáky používám velmi sporadicky pouze tam, kde je to skutečně nutné, ale jak probíhá ta kalibrace - tedy cca potřebný čas a +/- cena za kalibraci 1/2" a 1/4" mechanického momentového klíče.

Díky

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 12078
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#67 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od Urvanej »

Na Bazošu nějakej týpek prodává asi vercajk od wurtha za pár korun, asi "přebytky" z výroby. Má sice velmi omezený sortiment, ale ceny parádní, tak neváhejte, má cca 1 kus za týden.
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 580
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Hodonín
Vůz: xc90 2008 3.2

#68 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od hefaistos »

MAGG - co je to za vyrobce? Nevite z jakeho je to materialu? Cenove priblizne stejne jako HONITON jak koukam.

YATO se mi celkem taky libi, vyssi rady jsou z dobreho materialu, ale kufriky jsou k tomu fakt na nic. Chci poradnou sadu vcetne obalu, ne aby se mi plastovy kufrik rozbil po pul roce a vse z neho pri otevreni vypadlo.
Fortum - nasel jsem sadu max. 60 kusu a fakt je velka skoda ze neobsahuje torx 40, 55 atd
Wurth - nevim, kde koupit?
Lild - ja bych to klidne asi vzal, ale nemaj zadnou vetsi sadu, vse je kolem 60ks

A dobre vypada taky proxxon https://www.ehhobby.sk/PROXXON-23640-86-dielna-1-4-a-1-2-super-sada-d50031.htm
Ale porad bude asi nejlepsi kvalita udajne Honiton - 155ks sada v udajne bytelnem kufriku za 4k https://gola-sady.heureka.cz/gola-sada-h4455-honiton-155-dilu-1-4-3-8-1-2/

:unknown:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1192
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Damboritz
Vůz: V40 1.9D

#69 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od labanos »

Jirka:
Ceny ti bohužel už nepovím, ve firmě se o to někdo stará. Je potřeba kalibrovat vůči etalonu, takže se proměří několik hodnot a naměřená hodnota musí být v rozmezí chyby měřidla, pokud není, tak se musí vyřadit nebo použít jako orientační měřidlo. Základní měřidla si kalibrační oddělení dělalo samo; sensory k trhačkám a podobně se posílaly externě. Zálěží jestli k tomu potřebuješ papír (asi na to je nějaké ISO - všechno musí být označené, vedené a pravidelně kalibrované) nebo pouze pro tvoji potřebu, potom ti stačí někdo, kdo tomu rozumí a má etalony.
_________________
S80II D5244T4 136kW TF-80SC '07 | P5008 2.0HDi |
Bylo: S40 D4192T3 85kW M56 '04 | C70 Coupé B5234T3 176kW M56 '02 | V40 D4192T3 85kW M56 '01 |
VIDA | DiagBox |

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1192
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Damboritz
Vůz: V40 1.9D

#70 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od labanos »

Urvanej píše: 22 črc 2020 14:28 Na Bazošu nějakej týpek prodává asi vercajk od wurtha za pár korun, asi "přebytky" z výroby. Má sice velmi omezený sortiment, ale ceny parádní, tak neváhejte, má cca 1 kus za týden.
Nevíš odkud borec je? Případně jméno/přezdívku?
_________________
S80II D5244T4 136kW TF-80SC '07 | P5008 2.0HDi |
Bylo: S40 D4192T3 85kW M56 '04 | C70 Coupé B5234T3 176kW M56 '02 | V40 D4192T3 85kW M56 '01 |
VIDA | DiagBox |

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 12078
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#71 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od Urvanej »

hefaistos, to značení znamená obsah legur v oceli. Řídí se to normou CSN EN 10027, nízkolegované oceli. To první je obsah uhlíku*100 a to druhý číslo je obsah zbylých legur násobených různými koeficienty, přičemž Cr a V jsou hlavní legury. Je to ale k prdu, protože aby to fungovalo, tak by se to muselo umět dobře zpracovat, což se kvůli ceně stejně nedělá. Ale na machrování, protože tomu stejně nikdo nerozumí, to je dobrý. Třeba KDS Sedlčany používalo kdysi na výrobu nožů naprosto luxusní ocele, jenže je neuměli správně tepelně zpracovat, takže uživatel měl pak v ruce stejně bláto a ne pořádnou kudlu.
labanos: Chrudim
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2433
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#72 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Co se momenťáku týče - příjemně překvapil Wisent z Bauhausu. Rozsah 40-210Nm, cena byla sympatická (už si ale nepamatuju, mám ho přes 2 roky).
Jako golu mám KS Tools. Dobrá cena, celkem fortelnej kufřík ve kterém drží vše tam kde má. Mnoho bitů (třeba i 5ti hranný torx s dirkou např. na váhy vzduchu)...

https://www.autodily-pema.cz/souprava-nastrcnych-klicu-179dilna-ks-tools-917-0779?gclid=CjwKCAjwx9_4BRAHEiwApAt0zrfsTOHZ6OyVb62qGigOSYhaAaLzcdyb8FnQqgxWnMg8ElNGqL9w-BoCyOMQAvD_BwE
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 580
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Hodonín
Vůz: xc90 2008 3.2

#73 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od hefaistos »

Wisent mam taky, ale jenom racnu 1/4 a 1/2, tu lepsi radu, 72 zubu https://www.bauhaus.hr/racna-wisent-1-2-wil.html
Zatim bez negativni zkusenosti.

KS tools - jake ma orechy? S oblouckem na hranach nebo rovne hrany? Zvladnou i tvrdsi praci?

Mam jeste jednu otazku pro profiky... Honiton ma bud klasicke 6 hranne orechy, nebo pak vicehrany "honidriver" - udajne 10x vyssi zivotnost a o 100% vyssi kroutici moment. Stejne s tim budu pracovat jen na klasickych 6ti hranech, to ze dokaze povolit i nejake jine typy pro me neni vubec dulezite. Je to marketingovy zvast nebo to muze byt lepsi jako klasika, co myslite?


honiton.png

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2433
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#74 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Má ty hrany do obloučku. Zatím drží v pohodě, ale na trubce jsem na tom ještě nevisel 😄
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 2598
Registrován: 17 roků 1 měsíc
Vůz: V960, B6304F, 1992
Bydliště: Piešťany/Praha
Kontaktovat uživatele:

#75 Jakou gola sadu ?

Příspěvek od Sergej »

Ak kvalitny momentak s dlhou zivotnostou kalibracie (bez pruziny) tak asi jedine Stahlwille Manoskop. Pouziva ich aj Volvo v Greenbookoch. Len ta cena... Ale uz mam 3...
_________________
Je:V960TURBOB204FT1991V960GLEB6304F1992
Bolo:V940SEB200FT1992V760GLED24T1985
Oprava pristrojoviek 2xx/7xx/9xx
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“