sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 82
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Vůz: V70 1999 2.5l
Bydliště: Praha

#1 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od dawe07 »

Ahoj, nemam s timto velike zkusenosti a rad bych se dozvedel neco vic.
Asi ve ctvrtek jsem tankoval naftu (pul nadrze) a v sobotu se rozsvitila kontrolka Porucha rizeni emisi. Nasledne jsem i pocitil omezeni vykonu - auto se rozjizdi pomalu (otackomer pusobi normalne, ale na rychlosti to neni znat), napriklad neni vubec mozne predjizdet. Je mozne, ze je to zpusobene palivem, nebo to muze byt neco jineho? Jak moc se s tim da jezdit, abych to neodelal jeste vic - jinak, az na ten vykon jeden auto normalne. Dale jsem si vsiml, ze z vyfuku jde cerny kour (ne pravidelne, po nastartovani), ale nevim zda to s tim souvisi, mozna to delalo uz drive. Jeste bych mel jeden dotaz, obcas je citit kour v kabine, cim to muze byt? Spolujezdec to vetsinou neciti, ale na miste ridice to je citit.

diky moc za vsechny poznatky

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5110
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená
It’s my birthday

#2 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od Honza »

Odpověděl jsis sám , natankoval jsi sračku tak co nejdřív naředit nějakou kvalitní a tej pumpě se vyhejbat.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 82
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Vůz: V70 1999 2.5l
Bydliště: Praha

#3 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od dawe07 »

Byla to "star" tedy benzina. Tak jsem dnes vzal jeste u Shell, ale stale sviti, tak snad casem.. V tydnu mam naplanovanou cestu do servisu.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#4 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od dali »

Obávám se, že u TDI nemá co rozsvítit kontrolku řízení emisí po natankování špatný nafty. Zajel bych s tím na diagnostiku a nechal si přečíst závadu. Mám s tím samým autem najeto 140 tisíc a kontrolku mi rozsvítily 3 věci: nejdřív zaseklej, pak zaslepenej EGR ventil, spadlá hadička vedoucí od sání k MAP senzoru, a vlastní blbost v podobě odpojení váhy vzduchu při zapnutým klíčku.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 82
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Vůz: V70 1999 2.5l
Bydliště: Praha

#5 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od dawe07 »

Diky za poznatky, tak snad to nebude nic vazneho. Jinak co se tyce toho koura, tak jsem se dival dnes po nastartovani a cerny nebyl. Byl svetly

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2597
Registrován: 17 roků 1 měsíc
Vůz: V960, B6304F, 1992
Bydliště: Piešťany/Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od Sergej »

dawe07 píše:Diky za poznatky, tak snad to nebude nic vazneho. Jinak co se tyce toho koura, tak jsem se dival dnes po nastartovani a cerny nebyl. Byl svetly
Takze nespalena nafta.
_________________
Je:V960TURBOB204FT1991V960GLEB6304F1992
Bolo:V940SEB200FT1992V760GLED24T1985
Oprava pristrojoviek 2xx/7xx/9xx

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 82
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Vůz: V70 1999 2.5l
Bydliště: Praha

#7 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od dawe07 »

Ahoj,
prosim o radu. Auto jsem mel 25 dni v servise, ale nevedlo to nikam. Servisak nekomunikoval a neudelal v podstate nic :(. Tak jsem si auto vzal a ted resim kam s nim. Napojil to na diagnostiku a zjistil, ze je spatna vaha vzduchu. Tu nemohl nekolik dni sehnat, tak jsem ji nakonec sehnal sam (od Bosch). Po vymeneni se nic neopravilo a naopak to zaclo psat nejake dalsi 4 zavady, zkousel pry vse premerit a tak, ale nic nezjistil, jen nejaky zkratovany drat, ten opravil, ale nepomohlo. Od te doby se to nikam dal nepohnulo. Bohuzel by ani nebyl shcopen napsat ty zavady nebo apson rici do telefonu (nezveda telefon). Ted bych rad nasel nejaky dobry a ne moc drahy servis v praze. Bohuuzel ma vetsina plno (t6r, marra, petroni), nevite jeste o nejakem dobrem servisu, kde bych se mohl zkusit zeptat? Praha a okoli.

diky
David

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 82
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Vůz: V70 1999 2.5l
Bydliště: Praha

#8 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od dawe07 »

Hezky den,
tak auto bylo v servise dalsi tyden a bohuzel se nic nevyresilo. Vypadava pojistka na diagnostiku. Nevite nejake schopneho cloveka co by byl schopny se na to podivat? V servise kde jsem byl a to asi nedopadlo uplne dobre. Jsem amater, ale doma jsem se podival do motoru, protoze jsem slysel hlasite huceni vetraku, a par veci mi nesedelo. Mohl by nekdo prosim napsat tyto veci zda je to zavada? neco urcite jo. dekuju
1)
Obrázek
2)
Obrázek
3)
Obrázek
4)
Obrázek
5)
Obrázek
6)
Obrázek

pepa.paur
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 888
Registrován: 16 roků
Bydliště: české budějovice
Vůz: V70 2.5D, S70 2.5D, C70 2.4T, V70II 2.4D

#9 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od pepa.paur »

obr.1 je relé pro spínání žhavících svíček pro elektrický ohřev vody do topení, má být uchycené na schránce řídící jednotky motoru obr.2 vlevo, jak přesně to nevím, mám to taky urvaný.
obr.3 trubka sání vzduchu, stačí nacvaknout

pokud vím, tak váha vzduchu TDI se dá spolehlivě diagnostikovat pouze za jízdy, jinak je to jen vyčtení závady z řídící jednotky motoru, které může být způsobené něčím jiným, u řízení MSA 15.8 třeba i zaslepení EGR může vyvolat hlášku o slabém signálu z váhy vzduchu.

pojistka může padat z různých důvodů, mě se to stalo zatím jen jednou a příčina byla ve zkratu na vyhřívacím elementu výparů z klikové skříně, je na hadici ze schránky filtru vzduchu do dmychadlové části turba těsně u turba.
_________________
V70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
S70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
C70 2.4 T, B5244T, 142kW, man, rok 2000, D5T5 ST2
V70II 2.4 D, D5244T2, 96kW, man, rok 2004, D5T5 ST2
V70I 2,0, B5202S, 93kW, man, rok 1997

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 82
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Vůz: V70 1999 2.5l
Bydliště: Praha

#10 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od dawe07 »

diky za info
Tak auto je ve 3. servise, tak doufam, ze tam s tim zvladnou neco udelat. Uz nejak prestavam doufat :(

wolf
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 858
Registrován: 13 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: V70 2,4 D5 151kw
Bydliště: Brno

#11 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od wolf »

Zaujal me ten kabel s 30 pojistkou,to je nekde u baterky,co to jee??
_________________
Je:Volvo V70 SUMMUM 2011 2,4 D5 151kw D5244T10 automat
Bylo: Volvo V70 1998 2,5 tdi 103kw D5252T automat

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13060
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#12 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od raolsa »

_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 82
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Vůz: V70 1999 2.5l
Bydliště: Praha

#13 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od dawe07 »

Ted je to u jednoho servisu, pak pripadne zkusim dal (doufam, ze uz neee ). Ta pojistka by mela byt na diagnostiku a klimatizaci. Ale dali tam v servise silnejsi, nevim proc.
Tady je vyjadreni servisu:
Co se týka zapojení jed.částí systému elektro tak co jsme rměli rozpojené to jsme zase zpět zapojili.
Některé konektory jsou už od výrobce nezapojené neboť je to pro jiné modely a výbavu.
na vašem vozidle je zkrat který ovlivňuje funkci OBD II
Dále zde dochází k chybě piezo elektrického ventilu turba
Dále systému AGR. A dále se od tohoto poproblému odvíjí daší závady

v prvnim servise zjistili jeste neco navic: po výměně váhy vzduchu objevilo několik dalších závad, které však nejsou zcela pravdivé. Konkrétně vím o AGR které to hlásí ale je OK.

GDPR_user

#14 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od GDPR_user »

Ještě mne napadla jedna věc.Zkontroluj hadici vedoucí od airboxu k turbodmychadlu,možná máš na ní u turbodmychadla takový bazmek s konektorem.Konektor odpoj a zkontroluj pojistky,vyměň vadné a zkus jezdit.Hlavně dej vědět jak jsi dopadl.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 82
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Vůz: V70 1999 2.5l
Bydliště: Praha

#15 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od dawe07 »

martinopel píše:Ještě mne napadla jedna věc.Zkontroluj hadici vedoucí od airboxu k turbodmychadlu,možná máš na ní u turbodmychadla takový bazmek s konektorem.Konektor odpoj a zkontroluj pojistky,vyměň vadné a zkus jezdit.Hlavně dej vědět jak jsi dopadl.
Diky, napisu to mechanikovi a uvidim. Az budu vedet vic, tak dam vedet

edit:
tak mam jeste info, co se tyce te elektroniky, tak pojistka na diagnostiku vypadne vzdy pri nastartovani. Kdyz se nastartuje a pak se tam da, tak to jde pry v pohode. (jestli jsem to pochopil spravne)

edit:
tak to nemuze momentalne vyzkouset, rikal, ze to chce nejdriv tu elektroniku, ze je tam nekde velkej zkrat

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 44
Registrován: 17 roků 4 měsíce
Bydliště: Chotiměř

#16 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od Uhlák »

Tak nevím, kdo se ti do toho hrabal, ale buď ti to pěkně zkurv... nebo leda, že by někde kousla nějaká kuna.
To auto má jen pár specifických závad, jak už je tu zmiňováno-krat na ohřejváku odfuku kliky, váha, hadičky a podtl.vent. ko,
saze a ucpání příruby hadičky plnícího tlaku a zašpiněný snímač....
Ale hlavně důrazná kontrola předvtřiku a utažení řemenice a to auto najede bez problémů milion, problém může bejt většinou neodborný zásah a už to jede.
Než to dáš někam do servisu, zeptej se jich na kolik a jak se utahuje řemenice kliky při výměně rozvodů a když ti neodpoví, že po precizní kontrole a nejlépe výměně řemenice za novou+šroubu a třecí podložky+většinou i ozub.kola řemena, gufera včetně a následným vyčištění závitu v klikovce po předešlém pitomcovi, kterej zalepil hlavní šroub lepidlem na šrouby se šroub maže naopak olejem a utahuje předepsaným momentem, kterej ještě nikdo asi nezměřil, páč je cca 1000Nm(160Nm+180st) a to je fakt na krev. To, že se odráží řem s vačky atd. už není potřeba.
Pokud se jich na toto zeptáš a budou tvrdit něco jinýho, vyhni se takovému servisu obloukem, je to vyzkoušený
_________________
V70 2.5D 2000, D5252T-správně hranatej uhlák

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 82
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Vůz: V70 1999 2.5l
Bydliště: Praha

#17 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od dawe07 »

prvni servis byl nekde za prahou (mirosovice), druhy petroni a ted treti taky nekde za prahou. auto ma najeto pres pul milionu. Dik za tu otazku, pokusim se zapamatovat nebo poznamenat :). Jinak ted mi vymeni tu elektroniku, a pak je to pry asi nejaky ventil u turmodmychadla. Tak doufam, ze se s autem jeste nekdy projedu a budu to moct dotahnout na ten milion km :).

wolf
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 858
Registrován: 13 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: V70 2,4 D5 151kw
Bydliště: Brno

#18 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od wolf »

Zajed k Marrovi nebo Davidovi,na ty je tu vybornych referenci habakuk,kdyz budes davat dokola auto k nejakymu mechanikovi a servisu,kde se tvari ze volvo neni problem a ocividne opak je pravdou,tak se budes cyklit porad v kruhu a vysledek nikde...
_________________
Je:Volvo V70 SUMMUM 2011 2,4 D5 151kw D5244T10 automat
Bylo: Volvo V70 1998 2,5 tdi 103kw D5252T automat

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 82
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Vůz: V70 1999 2.5l
Bydliště: Praha

#19 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od dawe07 »

Tak elektronika je vymenena a pry znovu odesla vaha vzduchu, tak ji musel koupit novou :( ... ale co se da delat. Ted pry auto jede o dost lepe, ale jeste behem jizdy se ukaze chyba: regulace plniciho tlaku nesparvny prutok

mate s tim nekdo zkusenosti? asi muze byt nekde neco zaspinene?

GDPR_user

#20 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od GDPR_user »

dawe07 píše:Tak elektronika je vymenena a pry znovu odesla vaha vzduchu, tak ji musel koupit novou :( ... ale co se da delat. Ted pry auto jede o dost lepe, ale jeste behem jizdy se ukaze chyba: regulace plniciho tlaku nesparvny prutok

mate s tim nekdo zkusenosti? asi muze byt nekde neco zaspinene?
Mohu vědět,kde jsi byl v servisu?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 82
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Vůz: V70 1999 2.5l
Bydliště: Praha

#21 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od dawe07 »

ono volvo jeste v servisu je, ja se spis informuju abych vedel co a jak. Osobne tomu moc nerozumim, ale rad bych aspon trosku porozumel tomu, co se s autem deje. Jinak je to tady http://www.autoservis24h.cz/ zatim se zda, ze to dela zodpovedne a tento problem ted resi. Doporucil mi ho kamarad, kterej k nemu jezdi a ma s nim dobre zkusenosti

GDPR_user

#22 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od GDPR_user »

dawe07 píše:ono volvo jeste v servisu je, ja se spis informuju abych vedel co a jak. Osobne tomu moc nerozumim, ale rad bych aspon trosku porozumel tomu, co se s autem deje. Jinak je to tady http://www.autoservis24h.cz/ zatim se zda, ze to dela zodpovedne a tento problem ted resi. Doporucil mi ho kamarad, kterej k nemu jezdi a ma s nim dobre zkusenosti
Hold něčí hloupost je nekonečná.Blbče jen plať.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 82
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Vůz: V70 1999 2.5l
Bydliště: Praha

#23 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od dawe07 »

to je dost ubohe, neznas okolnosti...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 44
Registrován: 17 roků 4 měsíce
Bydliště: Chotiměř

#24 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od Uhlák »

A nakonec celej problém bude v ucpaným nátrubku senz.plnícího tlaku a krat na ohřejváku, ještě by mohl vyhazovat pojistku zkrat na ventilu egr, měl si zajet kam ti kluci radí, kort, když jsi z práglu
_________________
V70 2.5D 2000, D5252T-správně hranatej uhlák

GDPR_user

#25 sviti kontrolka Porucha rizeni emisi (V70 I r.99)

Příspěvek od GDPR_user »

dawe07 píše:to je dost ubohe, neznas okolnosti...
Mášč pravdu neznám okolnosti,ale když by jsi zajel k Marrovi,nebo Davidovi,už jsi mohl jezdit a určitě by se neměnila dvakrát váha vzduchu.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“