zpětné vnitřní zrcátko V70XC

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#1 zpětné vnitřní zrcátko V70XC

Příspěvek od jou81 »

Ahoj, sežeň si nové zrcátko, ale vyměň pouze to přední sklo, ne celé zrcátko.

Návod: http://www.matthewsvolvosite.com/forums/viewtopic.php?t=16275
_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#2 zpětné vnitřní zrcátko V70XC

Příspěvek od Tarkin »

Také mě to čeká.

Je problém s kapalinou s postupem roků nějak trvalé vyřešen? Respektive stejné sklíčko je tuším i v XC90 do roku 2013. Abych podle toho vybíral...
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

Ondra.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4725
Registrován: 19 roků 6 měsíců
Bydliště: VRZČ
Vůz: 240/V70II

#3 zpětné vnitřní zrcátko V70XC

Příspěvek od Ondra. »

kdyžtak tu mám zdravý sklíčko kdybys chtěl....
_________________
240 GLT B230F ´89 AT Tourist/diplomatic sales
V70 MY2001 D5252T - Erdogan D5T5 Stage 1
Mitsubishi Outlander, 2,0i FWD, man, 2018
bylo: 240 D24 ´85, 740 D24 ´85 , 4x 940 B230F, B230FK, D24TIC, B200F V70/1 fturbu, 4x 850 různých výbav a motorizací, V70II 2,4i AT, SAAB 9-3 SC
Plastíky kilowattama nenahradíš

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#4 zpětné vnitřní zrcátko V70XC

Příspěvek od Tarkin »

Už jsem psal sz, kdy se můžu stavit? :)
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 42
Registrován: 6 roků 1 měsíc
Bydliště: Chrudim
Vůz: Peugeot 307 SW

#5 zpětné vnitřní zrcátko V70XC

Příspěvek od hondzik9 »

Chystám se měnit zrcátko a zajímá mne jestli je potřeba nastavit diagnostikou nový klíč? Nebo pokud mám i DO, tak jen vyměním a bude fungovat?
Respektive, mam spínačku a zrcátko včetně klíče z jiného auta a budu oboje měnit.
Je nějaký návod na nastavení v diagnostice?

Díky
_________________
Je: Peugeot 307 SW 1.6i 16V 2007
Bylo: Volvo V70 XC 2,4t 2001

Tod2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2903
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#6 zpětné vnitřní zrcátko V70XC

Příspěvek od Tod2 »

to nebude tak jednoduché, je to víc provázané, ne jen v zrcátku
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12980
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#7 zpětné vnitřní zrcátko V70XC

Příspěvek od raolsa »

Nejjednodušší je vyměnit (přepájet) pouze sklíčko (pokud nefunguje stmívání) a vše ostatní nechat původní.
Diagnostikou to spárovat nejde. Buď ve Volvu (a to jenom možná), nebo D5T5.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2622
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#8 zpětné vnitřní zrcátko V70XC

Příspěvek od ok2ucx »

S těmi zrcátky je to takto:

- pokud chceš měnit celé "železo" - t.j. sklo i tu elektroniku vzadu, pak si musíš sehnat stejné (= kompatibilní) železo. V počátku výroby platformy P2 ke vší smůle upgradovali železo poměrně často. Aby se v tom dalo orientovat, musíš znát MY modelový rok tvého auta i auta dárce (datum výroby nebo datum uvedení do provozu je nic neříjakící číslo). MY je to, co ti zůstane vidět, když skryješ posledních 7 cifer VINu.
Y = MY00, 1 = MY01, 2 = MY02, atp.

Zrcátko z V70II MY00 je kompatibilní pouze samo se sebou.

Jestliže píšeš V70XC, pak máš to, co nazýváme XC70II - to budeš mít modelový rok MY01 - tam se tohle zrcátko (přesněji jednota UEM) používala v celé platformě P2 (zde S60/V70II/XC70II/S80) v letech MY01-MY02 - těch bude dosti.

Poslední věc, co bude třeba - tak tzv. "klon" tvého původního zrcátka do nového - toho docílíš přes VDASH, přes OBD zásuvku nejprve originál načíst a pak nakopírovat do dárcovské jednotky - tím m.j. přesuneš přesnou kopii software a hlavně kódy dálkového ovládání (UEM nemá nic společného s immobilizérem, klíčema, atp.).

---

Druhá možnost je: opatrně odlepit dobré sklo, odpájet dva drátky a přelepit jej zpět na původní plošný spoj UEM. Sklo může být libovolné stmívací.
První možnost je "čistá" rychlá a nic nepolámeš. Druhá je levnější, ale...
Ve Volvu ti s tímto nepomůžou (tedy kromě zcela nového zrcátka).

/PL
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 42
Registrován: 6 roků 1 měsíc
Bydliště: Chrudim
Vůz: Peugeot 307 SW

#9 zpětné vnitřní zrcátko V70XC

Příspěvek od hondzik9 »

ok2ucx píše:S těmi zrcátky je to takto:

- pokud chceš měnit celé "železo" - t.j. sklo i tu elektroniku vzadu, pak si musíš sehnat stejné (= kompatibilní) železo. V počátku výroby platformy P2 ke vší smůle upgradovali železo poměrně často. Aby se v tom dalo orientovat, musíš znát MY modelový rok tvého auta i auta dárce (datum výroby nebo datum uvedení do provozu je nic neříjakící číslo). MY je to, co ti zůstane vidět, když skryješ posledních 7 cifer VINu.
Y = MY00, 1 = MY01, 2 = MY02, atp.

Zrcátko z V70II MY00 je kompatibilní pouze samo se sebou.

Jestliže píšeš V70XC, pak máš to, co nazýváme XC70II - to budeš mít modelový rok MY01 - tam se tohle zrcátko (přesněji jednota UEM) používala v celé platformě P2 (zde S60/V70II/XC70II/S80) v letech MY01-MY02 - těch bude dosti.

Poslední věc, co bude třeba - tak tzv. "klon" tvého původního zrcátka do nového - toho docílíš přes VDASH, přes OBD zásuvku nejprve originál načíst a pak nakopírovat do dárcovské jednotky - tím m.j. přesuneš přesnou kopii software a hlavně kódy dálkového ovládání (UEM nemá nic společného s immobilizérem, klíčema, atp.).

---

Druhá možnost je: opatrně odlepit dobré sklo, odpájet dva drátky a přelepit jej zpět na původní plošný spoj UEM. Sklo může být libovolné stmívací.
První možnost je "čistá" rychlá a nic nepolámeš. Druhá je levnější, ale...
Ve Volvu ti s tímto nepomůžou (tedy kromě zcela nového zrcátka).

/PL
Aha, tak to bude asi problém... Poptával jsem v AV dílech a na zrcátku je napsáno XC90, r.v. si z hlavy napamatuju, ale už má (novější?) vystřelovací klíček.
Myslel jsem, že by bylo možné přestavět spínačku i zrcátko, abych mohl mít ten hezký vystřelovák. Zrcátko je vyteklé a občas mi blbne zamykání/odemykání a měl jsem právě podezření na DO (případně budu řešit jednotku centrálu). Když jsem s ním bouchnul o ruku, většinou se auto odemklo.
Spínačka se mi zasekla, tak jsem ji vylámal, ale chtěl jsem ji nahradit funkční. Poptával jsem tedy AV díly s popisem na jaké auto sháním...
Tudíš jestli správně chápu, tak zrcátko nepůjde použít vcelku, ale jen přehodit sklo.

edit.
Jaké je tedy nejlepší řešení? Mám spínačku i zrcátko z XC90 podle popisu na něm. Rád bych využil origo vystřelovák místo čínského obalu...
_________________
Je: Peugeot 307 SW 1.6i 16V 2007
Bylo: Volvo V70 XC 2,4t 2001

ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2622
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#10 zpětné vnitřní zrcátko V70XC

Příspěvek od ok2ucx »

Hmm, originál vystřelovák ti půjde hodně špatně použít znovu - je to slepené - uvnitř je immo kapsle, kterou potřebuješ nepolámat a přestěhovat z původního klíče do nového. Původní plast se rozborkou zničí. Snad jedině objednat novou část s planžetou Volvo P/N 31253386, vyřezat planžetu a přesunout tu originál immo kapsli.

Dálkáč je stejný plošný spoj, ten se přesune snadno (ten původní).

/PL
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 11
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: S60 2.4T

#11 zpětné vnitřní zrcátko V70XC

Příspěvek od mantaman 461 »

Ahoj, řešil jsem stejnou věc na S60. v AV dílech koupil nové staré zrcátko doma rozebral a vyměnil jen to sklo a funguje bez problémů....nebylo to tak strašné....asi nejhorší pro mě bylo dostatcelý ten modul se světlem ven...ale pak už pohoda

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 42
Registrován: 6 roků 1 měsíc
Bydliště: Chrudim
Vůz: Peugeot 307 SW

#12 zpětné vnitřní zrcátko V70XC

Příspěvek od hondzik9 »

mantaman 461 píše:Ahoj, řešil jsem stejnou věc na S60. v AV dílech koupil nové staré zrcátko doma rozebral a vyměnil jen to sklo a funguje bez problémů....nebylo to tak strašné....asi nejhorší pro mě bylo dostatcelý ten modul se světlem ven...ale pak už pohoda

Díky za reakci

Jasný, to chápu, ale chtěl jsem vyřešit i špatně fungující centrální zamykání, které zatím vypadá na DO. Takže vzhledem k tomu, že mám spínačku a zrcátko z jednoho auta, tak jsem chtěl vědět jestli bych mohl využít origo klíč a jestli je možné zapsat změny do ŘJ.

Až seženu zbytek věcí na auto, tak uvidím jakou cestou se vydám, jestli zkusím přehrát software, jak psal Pavel nebo půjdu nejjednodušší cestou a vyměním jen sklo.
_________________
Je: Peugeot 307 SW 1.6i 16V 2007
Bylo: Volvo V70 XC 2,4t 2001
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“