Volne zpete zrdcactko - spolujezdcovo

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 22
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Vůz: S60 - 147kw, 2,4AWD 2002
Bydliště: Praha

#1 Volne zpete zrdcactko - spolujezdcovo

Příspěvek od daweo »

Zdravim vsechny a doufam, ze nasledujici problem se zpetnym zrdcatkem tu jeste nebyl :)

Minuly tyden jsem si vsiml že při rychlosti tak 70 km mi začne "poskakovat" zrdcatko u spolujezdce. Tak jsem po chvili zastavil a zjistil jsem, že je ponekud volne - kdyz se ho jemne dotknu prstem tak ma tendenci se v danem smeru pohnout rekneme o 1mm v nejvetsi vzdalenosti od auta, kdyz je priklopene k autu tak se zda ze drzi.

Nedovede nekdo poradit jak rychle detekovat v cem je problem nez to rozeberu? Btw... jak ze se to rozebira, nebot bych nerad ulomil nejaky hloupy zobacek, ktery zpusobi ze uz nebude drzet kritka zrdcatka na miste. Pokud si pamatuju dobre, do prave minuleho tydne to bylo ok. :cry:

Jinak zrdcatka obe reaguji na elektricke sklapeni.... odklapeni:]
_________________
_____________________________________________________________________________
Volvo S60 2002 - 2,4 T 147kw AWD
Renault Safrane 1994 - 2,2l 101kw v lpg s podivnou smesi vybavy a nejen tragickym koncem.

BOSON
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 327
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Bydliště: Riazaň, RUSSIA
Vůz: V70TDi I, stříbrný metal, manual

#2 Volne zpete zrdcactko - spolujezdcovo

Příspěvek od BOSON »

Ha, ha.. Tak jsme dva :( . Mám úplně stejný problém. Tak kucííí poraďte..
_________________
Je: V70II D5, 2005, D5244T, modrá v manualu.
760, D 24 Tic, 1988,
Bylo:Ford SIERRA 2.0i DOHC, stríbrný combík a automatu, V70 I 2,5 TDi, 1997, D5252T, stříbrný metal v manualu.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 25
Registrován: 13 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70 II 2,4i

#3 Volne zpete zrdcactko - spolujezdcovo

Příspěvek od baltazar »

hehe, stejný problém, jen u řidiče. Ale naštěstí, než jsem něco ulomil jsem zjistil, že je jen sklo zrdcadla odlepené od plastu a drží jen na asi 2cm2. Odtrhl jsem to a kvalitní (doufám) oboustrankou jsem to zase přilepil a OK :)
_________________
VOLVO V70 II 2,4i 125kW B5244S manuál, r.v.2007, svět.zelená metal., LPG PRINS VSI 2.0
VOLVO V70 II 2,4i 125kW B5244S manuál, r.v.2004, tmavě šedá metal., LPG PRINS VSI
bylo:
Opel Omega B Caravan 2,2DTI [/b]88kW man. 2001
Opel Omega B Caravan 2,5V6 125kW man. 1995
Opel Omega A Limuz. 2.0i aut. 1988

L4W
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 593
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Šumperk
Vůz: Volvo XC90 D5 MY07

#4 Volne zpete zrdcactko - spolujezdcovo

Příspěvek od L4W »

Zkusil bych oddelat trojuhelnikove krytky v interieru a zkontrolovat utazeni matice.

Obrázek
_________________
Volvo XC90 D5 MY07 136 kW green
Bylo: Volvo S60 2.4 125 kW; Volvo S80II 2.5T MY07 147 kW; Volvo XC90 2.5T MY05 154 kW

GDPR_user

#5 Volne zpete zrdcactko - spolujezdcovo

Příspěvek od GDPR_user »

daweo píše:Zdravim vsechny a doufam, ze nasledujici problem se zpetnym zrdcatkem tu jeste nebyl :)

Minuly tyden jsem si vsiml že při rychlosti tak 70 km mi začne "poskakovat" zrdcatko u spolujezdce. Tak jsem po chvili zastavil a zjistil jsem, že je ponekud volne - kdyz se ho jemne dotknu prstem tak ma tendenci se v danem smeru pohnout rekneme o 1mm v nejvetsi vzdalenosti od auta, kdyz je priklopene k autu tak se zda ze drzi.

Nedovede nekdo poradit jak rychle detekovat v cem je problem nez to rozeberu? Btw... jak ze se to rozebira, nebot bych nerad ulomil nejaky hloupy zobacek, ktery zpusobi ze uz nebude drzet kritka zrdcatka na miste. Pokud si pamatuju dobre, do prave minuleho tydne to bylo ok. :cry:

Jinak zrdcatka obe reaguji na elektricke sklapeni.... odklapeni:]
Pravděpodobně se ti odlepilo sklo od plastu.Já to zalepil lepidlem na okna.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 22
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Vůz: S60 - 147kw, 2,4AWD 2002
Bydliště: Praha

#6 Volne zpete zrdcactko - spolujezdcovo

Příspěvek od daweo »

Kluci, omlouvám se, ale odpovědi jsem si všiml až teď.

ten trojúhelník zkusím sundat a snad tam něco uvidím. Nepohybuje se mi sklíčko, ale cele zrcátko včetně plastu - má vůli zhruba 1cm vpřed /vzad.
_________________
_____________________________________________________________________________
Volvo S60 2002 - 2,4 T 147kw AWD
Renault Safrane 1994 - 2,2l 101kw v lpg s podivnou smesi vybavy a nejen tragickym koncem.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“