Spínací skříňka

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
DavidJ
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 141
Registrován: 19 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: Opel OPC V6 2.8

#1 Spínací skříňka

Příspěvek od DavidJ »

Ahoj vespolek,
stala se mi nemilá věc, když jsem dnes chtěl nastartovat tak se mi začal protáčet klíček v zapalování kolem dokola. Volant někdy jde odemknout někdy ne, když odemknu tak stejně nejde nastartovat. Rozsvítí se palubka a nesepne to. :twisted:
Co se s tím dá dělat, předpokládám že se bude muset skříňka vyměnit. Jak to bude s klíčem a ostatními zámky, případně jestli se v tom to stavu aspoň nějakým způsobem dá nastartovat. Bohužel auto mám v práci na dvorku, který je tak malý, že odtahovka se tam nevejde a průjezd domem je tak úzký, že projíždím se sklopenými zrcátky. Hlavně je to blbý na manipulaci s volantem, když není nastartováno :twisted:
Předem dík za rady.
David
_________________
je neVOLVO Opel OPC V6 2.8, 239 kW, 435 Nm., r. 2012,
bylo: VOLVO S60 2.4 T5, B5244T5, 191 kW, r. 2005
bylo: VOLVO S 70 2.0 T5 ,B5204T3, 166 kW, r. 1997
bylo: VOLVO 850 GLT, B5254FS, 125 kW, r. 1993
bylo: VOLVO 240 GLE, r. 1986

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2427
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#2 Spínací skříňka

Příspěvek od jarek.krizan »

To se určitě nestalo ze dne na den. takové věci je třeba řešit včas. Pomoc spočívá v tom, že aby si odjel po svých, tak musíš vyloupnout ořech za zámkem ( ta elektrická část ) a nastartovat buď šroubovákem, nebo propojením drátů se současným otáčením klíčku ve spínačce. Pak přímo do servisu a spínačku vyměnit.
Nebo pomalu vytáhnout na laně, nebo vytlačit alespoň ten kousek, než se to dá naložit a odvézt
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“