Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#1 Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

Příspěvek od J77 »

Ahoj vsem.

V patek se mi od motoru zacaly ozyvat neprijemne plechove-klepave zvkuky, ktere obcas zmizely, aby je nahradilo takove kovove jakoby brinkani. Mel jsem podezreni, ze to pusobi remenice, nebyla uz nic moc, a ze vibracemi klepe tim mensim napinakem na klinovem remenu takovym stylem, ze to produkuje tyhle zvuky. Jenze po podrobnem prozkoumani je to daleko horsi, zvuky jdou zpoza deklu - z rovovodu a ackoliv se s tim pouze v patek dojelo domu z mista, kde jsem to uslysel (asi 7 km), dost dramaticky se to zhrosilo, mlati to uz tak, ze z toho jde cira hruza. Skoro bych rekl, ze tam rozovdak lita tak, ze mlati o bok toho plastoveho deklu...

Rozvody jsou delane pred 60 000 km (u toho motoru by ale mely byt na 120 000), kompletni, delal to doma mechanik z Volva CZ (uz nekolik let sem do for nadale neprispiva), pouzil (udajne) krome jedne ci dvou drobnosti vsechny veci original Volvo, stalo to cele ranec penez (kolem 25t.). Protoze uz nepspolupracujeme - sveho casu nebylo jineho zbyti nez to ukoncit - neni to ani kde reklamovat. To ale resit nehodlam.

Co ale resit potrebuju je nemocne Volvo, za tohoto stavu uz s tim nepojedu ani kilometr, muze se to potkat kazdou chivili. Chtel jsem proto poprosit nekoho sikovneho a znaleho z Prahy, zda by zvladl zastavit se u me, podivat se na to, zjistit, co je treba objednat a pote by to na miste vymenil. Samozrejme zaplatim i cesty. Pro vsechny pripady jeste muj telefon: 724400217, je to na Praze 10.
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1553
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#2 Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

Příspěvek od koch »

25 tisic? :shock:
mne stali rozvody komplet original i s vodni pumpou a v autorizovanem servisu kolem 8tisic...

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#3 Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

Příspěvek od J77 »

koch píše:25 tisic? :shock:
mne stali rozvody komplet original i s vodni pumpou a v autorizovanem servisu kolem 8tisic...
No, to je prave z vetsi casti prave ten duvod, proc jsem spolupraci uokncil - ne kvuli teto oprave, to byl jen zacatek, jezdilo tam vic Volv, ktere "mam na starost". Vic to tu nechci a nebudu rozvadet. Castku si nepamatuju zcela presne, bylo to mezi 22-25t., rozhodne znatelne pres dvacet. Dalsi odpovedi prosim uz k tematu, oprava je pro me opravdu dosti dulezita a nalehava.
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1553
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#4 Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

Příspěvek od koch »

no dyt ja pisu k tematu... zavezt do volva a udelat rozvody...

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#5 Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

Příspěvek od J77 »

koch píše:no dyt ja pisu k tematu... zavezt do volva a udelat rozvody...
Dekuju, ale tema je, ze tady prosim a shanim nekoho, kdo prijede sem a diagnostikuje a provede to na miste (lze to, nemusi to na zadny zvedak apod. Cely rozvody pochopitelne delat znovu nebudu, kdyz se vsechno menilo pred rokem.
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

Kein
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1583
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: Volvo S80 3.2
Bydliště: Ostrava

#6 Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

Příspěvek od Kein »

jestl is z prahy tak si zajed k marrovi, se snim domluv ...
_________________
Je: Volvo S80 3.2 AWD, 179kw, 2012
Bylo: Volvo S80, D5, 120kw, 2002, D5244T
Bylo: Volvo V70 2.0, T5, 166kw, 1998, B5204FT
Bylo: Volvo 850 2.0, T5, 155kw, 1995, B5204T

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#7 Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

Příspěvek od Honza »

J77 píše:
koch píše:no dyt ja pisu k tematu... zavezt do volva a udelat rozvody...
Dekuju, ale tema je, ze tady prosim a shanim nekoho, kdo prijede sem a diagnostikuje a provede to na miste (lze to, nemusi to na zadny zvedak apod. Cely rozvody pochopitelne delat znovu nebudu, kdyz se vsechno menilo pred rokem.
No hlavní rozvody asi budeš dělat celí znova, jinak jsi sám proti sobě a nikdo ti na to záruku nedá. Nejsíš se vysypala vodní pumpa. Sundej horní dekl rozvodu a podívej se na ni.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#8 Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

Příspěvek od J77 »

Honza píše:No hlavní rozvody asi budeš dělat celí znova, jinak jsi sám proti sobě a nikdo ti na to záruku nedá. Nejsíš se vysypala vodní pumpa. Sundej horní dekl rozvodu a podívej se na ni.
Mas pravdu, nechci delat cely, ale mozny je, ze to tak dopadne. Dekl budu sundavat odpoledne nebo vecer, pokud se driv nedomluvim s marrou nebo nekym na brzkem terminu, kdy bychom se u toho sesli.
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

selap
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1323
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 III D3 AT '12

#9 Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

Příspěvek od selap »

Mě ve Volvu taky řekli cenu kolem 25 tis,neplést rozvody u benzínu s ropáky, když nic,tak ropan má řemeny 2.
Už bych to ani nezkoušel nastartovat a nechal to odtáhnout.Možná by to šlo na pov.ručení.Já mám odtah do 3000.- krytý pojistkou(letos vyzkoušeno).Patrně to budeš mít podobný.
_________________
V70III D3 aut. 2012
bylo 760 GLE 2.4 TD 1986,V70I 2.4 Tdi 1999, V70II 2.5TDI 01 man.

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#10 Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

Příspěvek od J77 »

selap píše:Mě ve Volvu taky řekli cenu kolem 25 tis,neplést rozvody u benzínu s ropáky, když nic,tak ropan má řemeny 2.
Už bych to ani nezkoušel nastartovat a nechal to odtáhnout.Možná by to šlo na pov.ručení.Já mám odtah do 3000.- krytý pojistkou(letos vyzkoušeno).Patrně to budeš mít podobný.
Uz se mi ozval telefonicky marra, dnes se zastavi se na to podivat a rozhodnout. S cenou tech rozvodu mas pravdu, za 8t. na dieslu by nesly udelat snad ani z nejlevnejsich dilu, nicmene kdybych to chtel delat za 25t., nenecham tak cinit v garazi, ale odvezu to rovnou do Volva ... dal bych to nechtel rozebirat, proste tam byla rada problemu, souvisejicich s financemi a jestlize navic za tuto cenu udelane rozvody budou vyzadovat po ujeti poloviny kilometru, na nez jsou garantovany, ... tecka.
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#11 Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

Příspěvek od Lachtan »

J77 píše:...nenecham tak cinit v garazi, ale odvezu to rovnou do Volva ... dal bych to nechtel rozebirat, proste tam byla rada problemu, souvisejicich s financemi a jestlize navic za tuto cenu udelane rozvody budou vyzadovat po ujeti poloviny kilometru, na nez jsou garantovany, ... tecka.
Za předpokladu, že to jsou rozvody, jsou pouze dvě varianty předchozí práce tvého "bývalého" mechanika: 1- práci odvedl nekvalitně, 2- práci neudělal vůbec, či pouze částečně.
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

loskut
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 130
Registrován: 18 roků 9 měsíců
Bydliště: Východní Čechy
Vůz: XC90,S80

#12 Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

Příspěvek od loskut »

koch píše:25 tisic? :shock:
mne stali rozvody komplet original i s vodni pumpou a v autorizovanem servisu kolem 8tisic...
Nevěřím 8) nahoď rozpis nebo fakturu..
_________________
XC90 D5/2016 Inscription Polestar , XC90 2,5T/2004, S80 2,4/2000

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#13 Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

Příspěvek od J77 »

Takze velky podekovani marrovi za rychlou diagnostiku na miste (vcera vecer) a jeste rychlejsi zajisteni opravy dnes dopoledne (Krtek). Jednalo se o temer uplne utrzenou remenici, uz je to vymenene a vse beha, jak ma, v rekordne kratkem case. Skvela spoluprace a zachrana v nouzi nejvyssi :)
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#14 Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

Příspěvek od Lachtan »

A důvod té "téměř utržené řemenice" ??? :shock:
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

láďa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 471
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha

#15 Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

Příspěvek od láďa »

J77 píše:
Honza píše:No hlavní rozvody asi budeš dělat celí znova, jinak jsi sám proti sobě a nikdo ti na to záruku nedá. Nejsíš se vysypala vodní pumpa. Sundej horní dekl rozvodu a podívej se na ni.
Mas pravdu, nechci delat cely, ale mozny je, ze to tak dopadne. Dekl budu sundavat odpoledne nebo vecer, pokud se driv nedomluvim s marrou nebo nekym na brzkem terminu, kdy bychom se u toho sesli.
Márra,jedině Márra...
_________________
Koupena v T6R 850 T5R za 55tis..Nyní k prodeji v T6R za pouhých 85tis...

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#16 Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

Příspěvek od J77 »

Lachtan píše:A důvod té "téměř utržené řemenice" ??? :shock:
Proste byla stara, guma vevnitr popraska a nakonec se ten stred utrhne, pry vseobecne zname slabe misto techto motoru (resi to az nejaky "upgradovany" model tohoto vyrobku, kde je gumy mene). Tato remenice se tehdy pri rozvodech predchozim technikem nebyla udavana jako menena, takze mu toto nelze davat za vinu.
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

selap
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1323
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 III D3 AT '12

#17 Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

Příspěvek od selap »

No a ja si myslel,že když chcou ve Volvu 25 tis za rozvody,tak mení i tuto řemenici a kladku pom.řemene.
_________________
V70III D3 aut. 2012
bylo 760 GLE 2.4 TD 1986,V70I 2.4 Tdi 1999, V70II 2.5TDI 01 man.

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#18 Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

Příspěvek od J77 »

selap píše:No a ja si myslel,že když chcou ve Volvu 25 tis za rozvody,tak mení i tuto řemenici a kladku pom.řemene.
Nebylo to delane ve Volvu, pouze clovekem z Volva, cena byla takova, remencie se do toho nevesla, tim bych to uzavrel, stejne uz tim nicemu nepomuzeme. Takze jeste jednou diky Marrovi za rychle vytrzeni trnu z paty a tim bych to zde uzavrel.
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#19 Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

Příspěvek od Honza »

selap píše:No a ja si myslel,že když chcou ve Volvu 25 tis za rozvody,tak mení i tuto řemenici a kladku pom.řemene.
J 77 se nejspíš špatně vyjádřil respektive tady dochází k nedorozumění. je to spíš setrvačník ale všeobecně se tomu říká řemenice, je to takovej ten hunt železa přišroubovanej na klice a řemenice je pod tím
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#20 Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

Příspěvek od dali »

EE, to mám zjištěný, je to hlavní řemenice řemenu příslušenství. Setrvák (u TDI dvojhmota, taky dělá problémy, třeba když s tím někdo dává hrabačky a jinak prasí) je z druhý strany, u spojky. A taky jsem měl vždycka za to, že komplet rozvodama se rozumí (zvlášť za takovej ranec) včetně drážkovanýho řemenu, řemenice a kladky napínáku.

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#21 Problem na rozvodech - Praha - prosba o opravu

Příspěvek od Honza »

dali píše:EE, to mám zjištěný, je to hlavní řemenice řemenu příslušenství.
Jojo nějak jsem to poplet
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“