LED svetla

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha

#1 LED svetla

Příspěvek od matej12 »

Ahoj,
prosim o pomoc, mam na S80 vymenene zadni svetla a ajk jsem zjistil tak jsou za stareho modelu, u mne (2004) uz ma misto zarovky na brzdy LED panel.
zarovka sviti ok, ale auto samozdrejmne hlasi "Zkontroluj brzdove svetlo)
Netusite nekdo, popripade nemuze mi nekdo zmerit jaky ma original led svetlo odpor abych nemusel kupovat nove svetla? Diky Matej
_________________
momentalne Volvo S80 2004 2,5L

hoffi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 308
Registrován: 17 roků
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region
Vůz: 2xV70
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region

#2 LED svetla

Příspěvek od hoffi »

matej12 píše:Ahoj,
prosim o pomoc, mam na S80 vymenene zadni svetla a ajk jsem zjistil tak jsou za stareho modelu, u mne (2004) uz ma misto zarovky na brzdy LED panel.
zarovka sviti ok, ale auto samozdrejmne hlasi "Zkontroluj brzdove svetlo)
Netusite nekdo, popripade nemuze mi nekdo zmerit jaky ma original led svetlo odpor abych nemusel kupovat nove svetla? Diky Matej
V tomto topiku už se to probíralo,zkus počíst ;-)

viewtopic.php?f=5&t=11924
_________________
Je : V70 r.v. 1999 , V70 [ B 5244 S2] r.v 2003
Bylo: Saab 900SE 2.0T ( B204L - 136kw/185k) r.v.1994 "Black snake",850 T5 estate 2.3T r.v. 1994 "RED DWARF",850 GLE estate 2.5 10v r.v.1993

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha

#3 LED svetla

Příspěvek od matej12 »

Jo to jsem cetl, ale ja mam opacny problem a rekl bych daleko horsi, klasicka zarovka ma odpor radove nekolik Ohmu a oblbnout jednotku neni problem az na ten hodne topici odpor. ALe ja mam auto ktere mnelo LEDky a ta jednotka si svetla muze overovat od cca 1ohmu coz je napravdepodobne az do 1Mohmu. Skousel jsem tam vsechny odpory co jsem mnel ( zarovky odpojene) a jednotka mi to neschroupla. Prave proto schanim nekoho kdo je ma, popripipade nekoho kdo o nekom vi kde by se to dalo zmerit. Ale i tak diky za odpoved Matej
_________________
momentalne Volvo S80 2004 2,5L

VanThomas
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1194
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Vůz: 745 D24T M46+OD 90'
Bydliště: Praha 3

#4 LED svetla

Příspěvek od VanThomas »

tady je ti měření odporu nanic, potřebuješ znát odběr proudu originálního led světla při 12V... dá se to snad trochu odhadnout z počtu led v tom světle (odběr jedné diody bude podle typu někde mezi 2-20mA -přiznávám nevim) Každopádně žárovka bere proudu mnohem víc, takže oblbnout toho policajta nebude jednoduchý, snad jedině natáhnout druhý dráty, spec. pro žárovky, zapojený jěště před nim a na původních simulovat správný odběr, ale bude to imho pěkná prasárna...

p.s. dopň si pár údajů, jak je v kraji zvykem...
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=10&t=9828
_________________
V70 B5254T AW50 98'
bylo 745 D24T M46+OD 90'

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha

#5 LED svetla

Příspěvek od matej12 »

To myslim ze ne, takhle jak popisujes jednotka opravdu meri zarovky, ale u led svetla je tam paraelne zapojen odpor, ktery si ta jednotka meri a podle toho zjisti jestli je pripojeno nebo odpojeno LED svetlo, v 3 brzdovem svetle je odpor 8K a ten kdyz tam dam jednotka 3 brzdove svetlo vidi ok, bohuzel na zadni svetla bude jina hodnota. co se tyce vystupu, je tam rele ktere v klidu zapina svetlo na merici obvod a pri stisknutem pedalu ho prepne na +12Vz toho vypliva ze pokud podrzim pedal a zapnu klicek chyba se se nenapise a naskoci az po uvolneni pedalu kdyz se svetlo otestuje.
Matej
_________________
momentalne Volvo S80 2004 2,5L
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“