Multilink

Všechno o sedmách a devítkách!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 75
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha

#1 Multilink

Příspěvek od mikis »

Zdar všichni, stále zde nacházím debaty v nichž se objevuje slovo multilink vs pevná náprava. Může mi někdo polopatě vysvětlit co to vlasně znamená?? Nikde jsem to nenašel. Můžu si to sice domyslet ale radši bych to od někoho kdo to viděl aspoň jednou..... :oops:
_________________
V70 2,5Tdi-97

940turbo-92
940 2,4D-91

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1053
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha

#2 Multilink

Příspěvek od travex »

mikis píše:Zdar všichni, stále zde nacházím debaty v nichž se objevuje slovo multilink vs pevná náprava. Může mi někdo polopatě vysvětlit co to vlasně znamená?? Nikde jsem to nenašel. Můžu si to sice domyslet ale radši bych to od někoho kdo to viděl aspoň jednou..... :oops:
pevná náprava je náprava, kterou si mlůžes představit jako jednu trubku s poloosami uprostřed s diferenciálem - neumožnuje samostatné vedení obou kol. Výhodou je robustnost řešení, nevýhodou jeho vysoká neodpružená hmotnost a z toho vyplývající horší jízdní vlastnosti.

Multilink, je nepoměrně složitějsí soustava ramen a kola jsou vedena naprosto nezávisle, tzn poloosy nejsou ukotveny pevne, ale jsou osazeny homokinetickými klouby, diferenciál není "pevně" spojen s nápravou, ale s karoserií. Výhoda: nižšní neodpruižené hmoty, lepší a přesnější vedení kol. Nevýhoda: složitost řešení a možná nižší spolehlivost
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 75
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha

#3 Multilink

Příspěvek od mikis »

travex píše:
mikis píše:Zdar všichni, stále zde nacházím debaty v nichž se objevuje slovo multilink vs pevná náprava. Může mi někdo polopatě vysvětlit co to vlasně znamená?? Nikde jsem to nenašel. Můžu si to sice domyslet ale radši bych to od někoho kdo to viděl aspoň jednou..... :oops:
pevná náprava je náprava, kterou si mlůžes představit jako jednu trubku s poloosami uprostřed s diferenciálem - neumožnuje samostatné vedení obou kol. Výhodou je robustnost řešení, nevýhodou jeho vysoká neodpružená hmotnost a z toho vyplývající horší jízdní vlastnosti.

Multilink, je nepoměrně složitějsí soustava ramen a kola jsou vedena naprosto nezávisle, tzn poloosy nejsou ukotveny pevne, ale jsou osazeny homokinetickými klouby, diferenciál není "pevně" spojen s nápravou, ale s karoserií. Výhoda: nižšní neodpruižené hmoty, lepší a přesnější vedení kol. Nevýhoda: složitost řešení a možná nižší spolehlivost


Díky to jsem si myslel.... jen mě vždy zarazilo že u některých náhradních dílů je uváděno multilink ano/ ne, i když s nápravou nijak nesouvyseli.....
_________________
V70 2,5Tdi-97

940turbo-92
940 2,4D-91
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „700 / 900“