Vyjadření rady VK k situaci okolo akce Legendy 2018

Co je nového v klubu, co můžeme nabídnout,
na co se chcete zeptat, vaše návrhy
This topic is 2 years a 5 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
Chase
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvky: 1948
Registrován: 21 srp 2014 02:21
Bydliště: Brno-střed
Vůz: C70, XC70

Vyjadření rady VK k situaci okolo akce Legendy 2018

Příspěvek od Chase »

Vážení,

chceme se tímto jednotně jako vedení klubu vyjádřit k nastalé situaci týkající se Legend 2018, kolem které je teď pár nejasností.

Volvoklub se na této akci prezentuje již několik let a považujeme ji za celkem významnou, jelikož má možnost se o nás dozvědět i širší veřejnost, než jen skalní fanoušci Volva a udržuje se tím povědomí o klubu jako takovém.
Když se Jana i Zdeněk Neumanovi vzdali vedení i členství v klubu, vzali jsme jako samozřejmost, že v pořádání klubových akcí budeme pokračovat, protože prezentace klubu je jedna z hlavních činností vedení VK. Z tohoto důvodu jsme již v říjnu před oficiálním vyhlášením Legend kontaktovali pořadatele, abychom jejich termín zohlednili při plánování jarního srazu. Nemůžeme souhlasit s vyjádřením Jany, že se i dříve jednalo o jejich soukromou akci, protože náklady spojené s účastí na Legendách byly hrazeny z financí klubu a klub byl na akci i veřejně prezentován. Topic Neumanových ve kterém vyhlásili účast na Legendách 2018 jako svou soukromou akci byl po poradě radních smazán, protože zasahoval do plánů klubu se této výstavy zúčastnit i když jsme tuto informaci ještě nezveřejnili na stránkách. Bohužel jsme nevěděli, že pořádající telefonicky kontaktoval Zdeňka a byli jsme postaveni před hotovou věc. Důvodem je to, že není možné, aby na výstavě byly dvě expozice stejné značky.

Chceme Vás ujistit, že s účastí Volvoklubu na Legendách 2018 stále počítáme. Brzy Vás oslovíme ohledně výběru aut na výstavu a budeme rádi, když přijedete klub podpořit.

Děkujeme za pochopení,

Rada VK
_________________
C70 T5 '98 manual, B5234T3, S60R manifold, 3¨ downpipe, ARD Stage 2, Custom Blue
XC70 D5 AWD '04 automat, D5244T, VolvoTune.nl Stage 2, 147kW 470Nm, Scarab Green Metallic

PINĎABC
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 3842
Registrován: 31 led 2012 18:31
Bydliště: Wagstadt
Vůz: 80II 3,2 AWD XC90 AWD R-Design
Bydliště: Bílovec

Re: Vyjadření rady VK k situaci okolo akce Legendy 2018

Příspěvek od PINĎABC »

Celá nastalá situace je velice smutná.......
_________________
S80 3,2 AWD Executive XC90 3,2 R-Design LPG
Byla první C30 1,6D 2007 270000kmUž není V70 2,4T LPG
S80 3,2 AWD

jojo
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvky: 2652
Registrován: 11 říj 2004 09:50
Bydliště: Nižbor

Re: Vyjadření rady VK k situaci okolo akce Legendy 2018

Příspěvek od jojo »

Přidávám z titulu své funkce i prohlášení rady, které vzniklo během října po schůzi. Teď mě zpětně mrzí, že jsme ho nevyhodili dřív, ale jednu chvíli to vypadalo, že už to nebude nutné a znovu se k tomu vracet nikdo nechce. Takže text berte s ohledem na dobu jeho vzniku.
Vzhledem k zavádějícím informacím, které se šířily před letošním podzimním srazem, naznala rada klubu za nezbytné vydat prohlášení o současné situaci. Několik posledních srazů klubu pořádaných Zdendou Neumannem, které jak si jistě každý mohl všimnout, velmi převyšovaly standard, znamenaly také výrazně vyšší rozpočty. Prozatím nikdo z nás, co kdy pořádal sraz, nebyl nucen pracovat s částkami převyšujícími 250 – 300 tisíc Kč. V důsledku toho docházelo k drobným nesrovnalostem v dokladování a archivování vydaných obnosů, na což několik členů poukázalo. Nikdo z nás prozatím nemá zkušenosti s tak rozsáhlou administrativou, takže došlo k drobným výpadkům.
Všechny chyby v dokladech byly ovšem napraveny a kompletní účetnictví za několik posledních let bylo každému členu k dispozici k nahlédnutí na poslední schůzi členů na srazu v Drhlenách. Je třeba zdůraznit, že se jednalo skutečně jen o drobné administrativní nedostatky, nikoliv o zásadní věci. Při jejich řešení došlo k poněkud přehnaným emocím ze strany několika zúčastněných, což neodpovídalo významu věci.
Z tohoto důvodu se rada klubu rozhodla vydat prohlášení, které by uvedlo věci na pravou míru a ukončilo tak zbytečná nedorozumění v této věci.
Klub nemá jakékoliv pohledávky k Zdendovi a Janě Neumannovým a nikdo z rady (a doufáme, že i členů) se nedomnívá, že by cokoliv z řešené situace zůstalo nadále otevřeno nebo nevysvětleno. Celou záležitost považujeme za uzavřenou. Naopak rada oběma vyslovuje velký dík, za obrovský příspěvek k činnosti klubu.
_________________
V/240 Classic, r.v.92, B230F, 5q Scharnhorst
V/244GL, r.v.80, B21A, 4q+OD Gneisenau - na prodej
V/264TE, r.v.79, B27E, aut.3q Tirpitz
V/264GLE, r.v.80, B27E, aut.3q Bismarck
This topic is 2 years a 5 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

   

Zpět na „Volvoklub ČR informuje“