Modrý zub do V50 rv. 2005

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 3 roky 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V50 2005

#1 Modrý zub do V50 rv. 2005

Příspěvek od Momosek9 »

Zdravím :-) jsem čerstvě majitelkou V50 z r. 2005, z které jsem nadšená. Jediné, co mne mrzí je, jak to teď asi často bývá, že auto nemá bluetooth rozhraní. Nejlevnější, nejjednodušší řešení FM transmiter do zapalovače se zdá být po prolezení internetu ze všech stran jediná varianta u rádia bez AUX vstupu...... Ale zkusím se i tak zeptat, jestli jste to tu někdo neřešil a hlavně nevyřešil, jestli se to dá vyřešit nějak na pevno třeba i s využitím mikrofonu, který je k původnímu integrovanému telefonu. Předem díky za odpovědi :-)

Blade
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1201
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Ostrava
Vůz: Volvo XC60 D5 r.v.09 a C70II T5 r.v.08

#2 Modrý zub do V50 rv. 2005

Příspěvek od Blade »


Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2913
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#3 Modrý zub do V50 rv. 2005

Příspěvek od Vapik »

Alternativa:
https://mr12v.com/the-products/ols/products/mr12volt-most-bluetooth-adapter-for-audi-mmi-2g-high-slash-basic
Na ebay se dá sehnat trochu levněji, montáž poměrně snadná, externí mikrofon je v sadě. Mám ho druhým rokem.
Transmiter nebrat.

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2148
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#4 Modrý zub do V50 rv. 2005

Příspěvek od jirka87 »

Vapik : to je plug and play ? Nebo je pak nutný zásah od D5T5 ?

CO já vím, tak nejjednodušší a nejlevnější hned po transmitteru je Handsfree Parrot Mki 9100 s redukční kabeláží pro optickou síť Volva - nabízí to jack 3,5mm (AUX), Bluetooth a připojení pro Iphone.

Pak by ještě asi bylo možné za pomocí zkušeného dráteníka napáchat do auta nějaký BT Receiver z Číny - do normálního auta to jde úplně snadno. U té optické sítě to nebude jen tak, ale někam by to podle mě vložit šlo.

AUX (a na něj tím pádem i BT modul za 5babek z Alíku, který mám ozkoušeno, že pokryje naprosto kompletně bez sekání 3+1 v paneláku včetně balkónu = lze ho nechat někde schovaný v kufru u zesilovače například) jde dodělat napájením přímo na základní desku zesilovače - odkaz teď nemůžu na netu najít. Je tady o tom vlákno včetně všech odkazů. - toto je zdaleka nejlevnější možnost.

Pak je možné ještě AUX vyrobit připojení na přijímač FM antény přes tu krabičku v pravém zadním tapecu kufru...a opět doplnit nějakým BT modulem z Číny.

Debilní optická síť MOST je prostě problém a to základní 15let staré rádio umí starou belu.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 3 roky 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V50 2005

#5 Modrý zub do V50 rv. 2005

Příspěvek od Momosek9 »

jirka87 píše: 16 črc 2020 07:58 Vapik : to je plug and play ? Nebo je pak nutný zásah od D5T5 ?

CO já vím, tak nejjednodušší a nejlevnější hned po transmitteru je Handsfree Parrot Mki 9100 s redukční kabeláží pro optickou síť Volva - nabízí to jack 3,5mm (AUX), Bluetooth a připojení pro Iphone.

Pak by ještě asi bylo možné za pomocí zkušeného dráteníka napáchat do auta nějaký BT Receiver z Číny - do normálního auta to jde úplně snadno. U té optické sítě to nebude jen tak, ale někam by to podle mě vložit šlo.

AUX (a na něj tím pádem i BT modul za 5babek z Alíku, který mám ozkoušeno, že pokryje naprosto kompletně bez sekání 3+1 v paneláku včetně balkónu = lze ho nechat někde schovaný v kufru u zesilovače například) jde dodělat napájením přímo na základní desku zesilovače - odkaz teď nemůžu na netu najít. Je tady o tom vlákno včetně všech odkazů. - toto je zdaleka nejlevnější možnost.

Pak je možné ještě AUX vyrobit připojení na přijímač FM antény přes tu krabičku v pravém zadním tapecu kufru...a opět doplnit nějakým BT modulem z Číny.

Debilní optická síť MOST je prostě problém a to základní 15let staré rádio umí starou belu.
Vlakno k tématu BT do V50 jsem tu našla ale poslední příspěvky byly cca 2 roky staré, tak jsem doufala, že se řešení pohlo nějakým lepším směrem....teď zjisťuji, že teda marně. :D Parrota nechci, strašně mi vadí ta jejich "krabička" ovládání. Hledám právě řešení takové, které mi nebude dál překážet v interiéru (i držák na mobil jsem pořídila ten pidi magnetický jen aby mne to tam nes*** :( ). A v podstatě pokud se mi někdo už bude vrtat v autě pod panelem kolem rádia, tak už mi přijde čistější spíš něco z těch dalších možností, co zmiňuješ a co jsem i našla na netu, jen jestli najdu někoho ochotného se do toho pustit - já si na to netroufnu. :-D

Každopádně díky za potvrzení známého a vysvětlení možností. :-)

Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2913
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#6 Modrý zub do V50 rv. 2005

Příspěvek od Vapik »

Ahoj, měl jsem a mám stejné požadavky.
Řešil jsem to zde:
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=55&t=68289
Nic nikde něčouha ani netrčí vše je schované.
Pokud si to chceš vyzkoušet klidně se ozvy.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 3 roky 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V50 2005

#7 Modrý zub do V50 rv. 2005

Příspěvek od Momosek9 »

Vapik píše: 16 črc 2020 10:14 Ahoj, měl jsem a mám stejné požadavky.
Řešil jsem to zde:
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=55&t=68289
Nic nikde něčouha ani netrčí vše je schované.
Pokud si to chceš vyzkoušet klidně se ozvy.
I Tvoje vlákno jsem tu taky už projela, jenže já nemám měnic CD, pokud vím :unknown: Ale v podstatě tak nějak bych si to nejlépe představovala....

Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2913
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#8 Modrý zub do V50 rv. 2005

Příspěvek od Vapik »

Na V50 by to mělo jít i na singl cd. Aspoň na jejich stránkách to píšou

Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2913
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#9 Modrý zub do V50 rv. 2005

Příspěvek od Vapik »

Jirka87: je to plug and play, žádný zásah do softu netřeba.
Oproti mému původnímu vláknu jsem už rozchodil názvy skladeb a taky je super fičura příjem nebo položení hovorů.
Po té co jsem dodělal zrcadlení mobilu na nový vestavěný displej jsem již naprosto spokojen. Nikde nic neplandá.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 3 roky 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V50 2005

#10 Modrý zub do V50 rv. 2005

Příspěvek od Momosek9 »

Vapik píše: 16 črc 2020 12:12 Na V50 by to mělo jít i na singl cd. Aspoň na jejich stránkách to píšou
OK, dekuju :) dnes si jdu vyzvednou auto do servisu, tak se jich tam na to poptam. :good:
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“