VOLVO V50

• Autor
  • Zpráva
wrbics
Vůz: FoFo 2.0TDCi

Re: VOLVO V50

Příspěvek od wrbics »

to Rehy : palubák by měl jít dodělat , měl by jsi to mít levnější , protože páčku tam máš i s kolečkem , důvod toho je že od MY07 je tlačítko DSTC na ní a né pod šalt pákou u zapalovače ,tam se dáva tlačítko BLISu pokud je v autě , otočíš kolečkem objeví se DSTC a přidžením tlačítka reset ho "vypneš" , opačně zapneš.
Tempomat je už větší pálka jak píše Pavluna , to už se nemýlí :mrgreen:

Jinak po černé masce se asi slehla zem :ryma:

flaksy
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

Příspěvek od flaksy »

Jinak jsem se dnes byl informovat o te dodatecne instalaci subwooferu a teda spadla mi celist. Subwoofer kit stoji 13000, jenze ... je potreba vymenit polystyrenovou vypln za silnejsi, aby se tam vesel, dale pak celou tu podlahu, co se zveda pro pristup k rezerve. Podlaha s tim zadrznym systemem stoji 8000!!! Tim padem na to kaslu a subwoofer si neporidim ;)

Jazyk stoji pry 3300, je jedno jaky si tam clovek necha dat, vsechny maji jednotnou taxu, omezeni pro cestinu az od MY06 samozrejme plati.

Cudliky na upevneni tapecu v kufru stoji 43kc/ks :-D Ale dali mi jich 5 za 200, ze nemeli drobne na vraceni :-D

No a mam objednany ten drzak na trojuhelnik. Prichytne srouby 2x60Kc, drzak (je k dodani vcetne trojuhelniku, jinak ne) 750kc ... Pristi tyden si to mam vyzvednout, ze jim to prijde z Rakouska v utery, tak se tam koncem tydne zastavim.

A timto konci me zpravodajstvi z Volvo servisu :-D

PS: na Morave se nejak rozvolvilo ne? jsem jich dnes potkal (nebo si jich teprv ted vsimam ;))

Pavluňa
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.

Příspěvek od Pavluňa »

to all:tak uz nam to zase fachci :pij: :palec: huraaaaaaaaaaaaaaaaa

Kubik
Vůz: V50-1.6D-'05

Příspěvek od Kubik »

tak super ze uz to zas fachci :poc: :D pamatuji si, ze se tady nekdo ptal, jak je to se psama ve V50. Tak jsem tento tyden vozil dva psy v kufru (labradora a retrievera) a oboum dvoum se tam fakt libilo. S mistem tam nebyl problem. Ten kufr neni zas tak maly, jak se vsude o tom zminuji...

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

Ted me napada,nevite nekdo kde se za rozumny peniz koupit zadni sterac na V50ku :?: Ja byl minulej tejden ve Volvu a jen tak jsem se na nej zeptal a kdyz mi bylo receno 750CZK,tak jsem to vzdal.U nas v autodilech maji stejnou dylku,ale uchyceni je jiny,takze budu rad za kazdej typ.Ted je tam alespon vymenena gumicka,ale je to snad horsi nez ta stara origo :cry: :cry:

to Kubik:tenhle problem resil Lumpy :mrgreen:

to Wrbics:diky jsem zas o neco chytrejsi :palec:

to flaksy:neutracej tolik :lol:

wrbics

Příspěvek od wrbics »

to Pavluna : ja si tam kupoval valeo 350mm ,asi 150,- se standartním uchycením a v poho to tam šlo :prace: :mrgreen:
to flaksy : nemá to fakt cenu to tam cpát :prace: ,tolik pěněz :evil: , vždyť to i tak hraje skvěle :palec:

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Takze drzak na trojuhelnik z S60 do vika kufru nakonec nepasuje, nastesti to zkusili na miste a nechali si ho, tak se nic nemuselo platit. No asi neco vyrobim z kousku zeleza s kozenejma preskama a bude klid. V tom viku to proste musim mit :)

Nj subwoofer je holt jen nesplneny sen. Ja vim, hraje to fakt super, jenze tatik ma v jeho A4 audiosystem bose vcetne subwooferu a tak jsem trosku slintal :). Nicmene jeste musim poladit zadni dolni repro, asi bude nekde vada u vystupu z radia, pac jsem mel rozdelany zadni dvere a vsechny kontakty jsou v poradku, nic uvolneneho neni, repraky jsou v poradku (nejsou poskozene). Ale to az bude vic casu.

wrbics

Příspěvek od wrbics »

to flaksy : a nepopletli to ? Našel jsem fotky kde to S40II na víku kufru mají ! A nezoufej , třeba se Ti jednou sen splní a z kufru se bude ozývat "duc,duc" :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

flaksy

Příspěvek od flaksy »

jj todle rikali, ze maji ... ale to neni to, co jsem chtel :( nic ve zlem, ale to si tam pridelam dva kozeny pasky s preskou na zapnuti a vyjde me to na desetinu ceny ...

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

wrbics píše:to Pavluna : ja si tam kupoval valeo 350mm ,asi 150,- se standartním uchycením a v poho to tam šlo :prace: :mrgreen:
A kdes to kupoval :shock: si asi stojim na vedeni :mrgreen: a jak to stira?Me aktualne asi 30% :?

to Lumpy:nechtel by sis uz konecne dat nejaky to foto do avataru :?: ;-)

wrbics

Příspěvek od wrbics »

to Pavluna : v obchodě s autodíly ;-) , a stíra to asi na 98% , ja to stejně moc nepoužívam , setřeto většinou jen při zařazení zpátečky , když mam zapnutý stěrače :mrgreen:

to flaksy : určtě kožený vyjdou levněji než origo , občas nevím kam na ty ceny chodí

to Lumpy : Pavluna má pravdu ;-)

Lumpy
Vůz: V50 2.0D Momentum + RTI, r. v. 2006

Příspěvek od Lumpy »

to pavluna: stěrač jsem kupoval tady http://www.apm.cz, zítra se ti podívám v garáži na označení, ještě tam mám krabičku, cena 150 Kč, je to Valeo, spokojenost. Stejnou cenu mi řekli i ve Volvu a málem mě museli podepřít, abych tam sebou nefláknul :-)

to kubík: převoz psíka jsem řešil já, mám bloodhounda, předtím jsem měl Zafiru, tam to bylo v pohodě, do Volva jsem ho zatím nepustil, nechce si potvora zatím utírat tlapky než nastoupí :D Místo tam pro něho bude, je sice trochu větší než retrívr, ale půjde to, jen ty chlupy, to se tak blbě vysávájí...

to flaksy: tak tak, neutrácej, hraje to luxusně...

Fotečka, no jo no, tak už jsem tam, v celé své kráse :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jo, málem bych zapomněl, jak už někteří díky nefunkčnosti fóra ví díky mailům, začal se mi z motoru ozývat při přidání pískavý zvuk. Na doporučení jou81 jsem auto zavezdl do AMBO Trading (Kobylnice u Brna) na diagnostiku. Nakonec se zjistilo, že je na odchodu vinutí v alternátoru, do kterého se bohužel nedá dostat, aby se převinul. Takže zatím jezdím s tím co mám a čekám, až ze Švédska dorazí nový (cena přijatelná, cca 7 500 bez DPH). Preventivně jsem nechal vyměnit i napínací kladku rozvoďáku (1 270 bez DPH), což byla jedna z možných příčin. Ceny v servisu jsou přijatelné (podle dokladu 330 Kč/hod.), když řeknou, že zavolají tak opravdu zavolají a informují o průběhu opravy. Jsem docela rád, že je takový servis "za rohem", první dojmy jsou dobré.
Doufám, že na delší dobu to bude poslední závada...
Naposledy upravil(a) Lumpy dne 30 kvě 2009 19:11, celkem upraveno 1 x.

flaksy

Příspěvek od flaksy »

nj utraceni se odklada na neurcito :-D

Lumpy: neni to sob z Happy Tree Friends? Je to vzacna fotka, kdyz je takhle pohromade v jedne kupe :)

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to flaksy: jasný, můj nejoblíbenější hrdina :palec:

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

flaksy píše: Ja vim, hraje to fakt super, jenze tatik ma v jeho A4 audiosystem bose vcetne subwooferu a tak jsem trosku slintal :).
Ja sedel v A6ce cca 5let stary s audiem,o kterym pises a urcite mi to nepripadlo jako nejakej extra zazrak.Kdyz jsem pak sednul do svyho auta prislo mi to opravdu lepsi,ale muze to bejt jen subjektivni pocit,nebo to audio v A6ce bylo nejak vychrochtany.Hlavne ozvuceni ve V50/S40II mi prijde bajecny :palec:
Mam stedni radu audia High Performance ;-)

jou81
Vůz: XC90 MY17 Inscription

Příspěvek od jou81 »

Můžu porovnávat, uvedené nám stojí před domem :-) A6 z roku 2004 s Bose systémem, na to se V50 určitě nedotahuje, Lumpy mi ji půjčit v týdnu na odpoledne a nehraje špatně, ale na A6 to určitě nemá. S60 mi přijde díky třem pásmům v předních dvěřích lepší než V50, takový Roxette, Scorpions, to je luxus :-) Samozřejmě se bavíme o CD, ne o mptroskách.

XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

jou81 píše:Můžu porovnávat, uvedené nám stojí před domem :-) A6 z roku 2004 s Bose systémem, na to se V50 určitě nedotahuje, Lumpy mi ji půjčit v týdnu na odpoledne a nehraje špatně, ale na A6 to určitě nemá. S60 mi přijde díky třem pásmům v předních dvěřích lepší než V50, takový Roxette, Scorpions, to je luxus :-) Samozřejmě se bavíme o CD, ne o mptroskách.
Zdarec sedesatniku :pij:

Tak to asi mela ta A6 fakt to audio v p..... ,ale alespon to vim a snad si nekdy sednu do takovy,ktera ho ma v poho,abych slysel ten rozdil :idea:
MPtrosky nebrat,ne ne :evil: :evil:

To Lumpy:to sis ted zaridil pujcovnu,abys mel na opravu a svatbu,nebo co :?: :lol: :lol: :lol:
Na ty fotce ti to slusi,mozna bys ani nepotreboval tu svatebni
:lol: :lol: :lol:

jarek.krizan
Servisman
Vůz: S80, 2,4

Příspěvek od jarek.krizan »

Díky své profesi se dostanu ke kdejakému autu, ale že by měla A6 nějaké extra audio to asi těžko. Nebo resp. nesetkal jsem se s Adinou, co by měla nějaké extra audio.Audi proti audiu v S 90 nebo S 80 ( premium samo ), je to jen slabý odvar. Mptroska = děs asi všude.
Nechci se hádat, ale audio může být sebelepší, ale pokud je mizerná akustika ve voze, tak to nic nezachrání. Všimli jste si někdy, že auta s látkovými, nebo polokoženými sedáky mají lepší akustiku ? A tak by se dalo pokračovat dlouho, ale to je do jiné sekce.

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

Tak pro ty, co potřebují zadní stěrač na V50, kód od Valeo je 574107, délka 350 mm. Cena v APM cca 150 Kč (na krabičce je napsané, že je to pro Daihatsu, Ford a ještě cosi, Volvo tam není, ale v PC to mají vedené i pro Volvo).

S jou81 si auta půjčujem běžně, ve středu jsem měl zase možnost machrovat s jeho S60 :palec:
Ale Miro, Roxette a Scorpions jsou luxus? :? To jsi ještě neslyšel Napalm Death nebo Slipknot, o Sepultuře ani nemluvím :tlesk: :tlesk:

to Pavluna: no vidíš, oprava, modlím se k severu za to, aby altík přišel nejpozději v úterý, jinak se k oltářu povezu v žebřiňáku Mazda 6 kombi GTA a to by byla sakra potupa :mrgreen: :mrgreen:

wrbics

Příspěvek od wrbics »

to all : tak jak jsme se bavili na sraze o těch anténách v oknech :arrow:
u S40II je vzadním okně anténa AM/FM (hlavní i záložní) + TMC
u V50 je v zadním pravém okně anténa AM/FM hlavní a v okně zadních dveří FM záložní/TMC
a v ploutvě na střeše bývá GPS anténa a na telefón

to Lumpy : musí Ti to vyjít ! a pěknej avatar :palec:

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

Takze jestli to nevadi rad bych se pochlubil,ze tuhle sobotu jsem zdarne dotahl opravu sve bederni operky 8) viz odkaz http://78.102.6.34/forum/viewtopic.php?f=53&t=18197,ale na druhou stranu se mi bohuzel nepodarilo odstranit vrzani sedacky ani po dukladnem prozkoumani sedacky,idkyz byla ven z auta.Vrzani totiz zpusobuje taky treni calouneni o vypln sedacky na nekolika mistech + ten bocni kryt z obou stran,ktery je o stranku zpet vyfocen :cry:
Kazdopadne mi tahle svepomocna oprava udelala radost a na ty sedacce se ted fakt uplne jinak sedi :prace: :palec: a to vrzani ted uz ani nevnimam :mrgreen:

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Super! Blahopreji k dobre odvedene praci. A to tema tomu venovane jsi take velmi krasne stvarnil :palec:

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

flaksy píše:Super! Blahopreji k dobre odvedene praci. A to tema tomu venovane jsi take velmi krasne stvarnil :palec:
Se asi budu stydet :oops: :lol: ,ale kazdpoadne diky za pochvalu :prace:

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to Pavluna: super, dostaneš řád hlavního rozebírače :D a zbyly ti nějaký šroubky? To je taky důležitý faktor, jak nic nezbylo, někde se stala chyba :D :D :D :D Já jsem tak jednou chystal svoje auto na závody, hrabal se v motoru :prace: a po závodech zjistil, že mi ještě leží pár šroubků v garáži na ponku :D :D :D :D :D jen jsem zapomněl dát vědět do Škodovky, že to tam už nemají dávat, že to stejně není třeba... škoda, že se nedá zbavit toho vrzání... jinak já stále čekám na altík, šlo to ze Švédska přes Vídeň a tam je dneska státní svátek bo co... ale tak zase mě překvapilo, že je to teda originál za ty prachy (cca 7 500 bez DPH). Čekal jsem nějakou druhovýrobu :blee: , tak aspoň tohle potěšilo...
A mám za sebou telefonáty asi na 4 vrakoviště a po masky nikde nejsou, je vidět, že Volva vlastní vyspělí a dobří řidiči, protože se nebourá a nejsou díly :D

jou81
Vůz: XC90 MY17 Inscription

Příspěvek od jou81 »

Kdybys za ušetřené peníze za masku radši koupil švihadlo a potýral tělo :lol: Dneska se stavím k večeru, jedu přezouvat gumy tak jsem zvědavej na poznatky :-)

XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“