S40 teplota a elektornika motoru

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 11
Registrován: 4 roky 7 měsíců
Bydliště: Sojovice
Vůz: S40 T5, S40 T4 a S80 D5

#1 S40 teplota a elektornika motoru

Příspěvek od Afterdark »

Zdravim, mám s40 II T5 162 kw a poslední dobou mi nárazově svítí elektronika motoru. Přesněji to funguje takhle, nastartuju a zustane svitit a poté v prubehu jizdy mi padá a stoupá ukazatel teploty vody. Pokud nastartuju a elektronika nesvítí tak mi ručička normalně vystoupá na 90 a drží. Napadlo mě jestli to spolu až takhle nesouvisí, protože to děla jen a pouze když svítí kontrolka elektroniky.. Auto normalne jede jak má a žádné další zavady nevykazuje..
Neví někdo co by to mohlo být? Díky ;)

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 13062
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2 S40 teplota a elektornika motoru

Příspěvek od raolsa »

Koukni na konektory k CEM, jestli tam není oxidace.
Co říká origo diagnostika?
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 11
Registrován: 4 roky 7 měsíců
Bydliště: Sojovice
Vůz: S40 T5, S40 T4 a S80 D5

#3 S40 teplota a elektornika motoru

Příspěvek od Afterdark »

Problemy s CEM snad byly až po roce 2005 u jiných modelů, S40 a V50 se netykaly.. A do elektriky šahat určitě nebudu, z toho mam respekt.. Jinak diagnostika Delphi se připojila k jednotce na treti pokus a oznamila že je vše bez chyby a žádná chyba ani nikdy nebyla.. :shock:
Takže nevím jak moc si rozumí s mojí jednotkou.. Koukal jsem že v popisu máš uvedeno že diagnostiku máš k dispozici a evidentně se v problému vyznáš více než já(mě CEM na začatku ani nenapadlo), tak mě napadlo jestli bych se nemohl stavit a podívat se na to společně.. Semily zas tak extrémně daleko nemám..

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 13062
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#4 S40 teplota a elektornika motoru

Příspěvek od raolsa »

No nejdřív by to chtělo k někomu s origo diagnostikou. Delphi není zrovna moc vhodná. A máš to blíže do Prahy k někomu z prověřených servismanů - Marra, T6R, AVdily.
Já si s tou elektrikou taky zas extra nerozumím, vědomosti mám spíše načtené zde z fóra, než z vlastních zkušeností. A vím, že jsem zde četl o problémech s oxidací konektorů u CEM u V50, kde je CEM umístěna někde v podběhu, takže na ni jde bordel od podvozku.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 11
Registrován: 4 roky 7 měsíců
Bydliště: Sojovice
Vůz: S40 T5, S40 T4 a S80 D5

#5 S40 teplota a elektornika motoru

Příspěvek od Afterdark »

Jinak problem byl vyřešený, vadny termostat/čidlo teploty. Ke konci už to pak nechtělo startovat ohřátý, stačilo vymazat chybu a jelo to. Po vyměněně obojího bez problemů ;)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“