V50 kabeláž, kontrolky, airbag

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 92
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Raspenava
Vůz: Volvo V50 2.0D
Bydliště: Raspenava

#1 V50 kabeláž, kontrolky, airbag

Příspěvek od Jarda.E »

Zdravím Volvisti,
netrvalo dlouho a zase potřebuji radu zkušenějšího.
V bazaru jsem k V50 dostal náhradní středový výdech topení (do starého někdo navrtal držák nebo handsfree). Když jsem ho vypreparoval, vlevo nad spínačkou vede svazek kabelů a ke žlutému drátu je tam pod izolačkou připojen nějaký červený drát.
Neporadil by někdo o co se může jednat nebo odkaz na nějaké schéma elektroinstalace?
Napadla mě jen kontrolka airbagu, která v druhé poloze (po tom co zhasne žhavení) zhasne spolu s ostatními kontrolkami, kromě oleje a turba. Ze zvědavosti jsem našel dvě videa V50, kde to probíhá stejně, ale nejsem si jistý jestli to tak má být.
Jak zhasínají kontrolky Vám? Popřípadě dá se kromě diagnostiky zjistit, zda jsou pytle funkční nebo přítomny?
Někde jsem četl prohmatat volant, s trochou síly se ten plast trochu prohne ale nevím jak moc tvrdý to má být.
Děkuju předem za pomoc
Jarda
Přílohy
DSC09711.JPG

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13064
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2 V50 kabeláž, kontrolky, airbag

Příspěvek od raolsa »

Spíš bych to viděl na kabel k tomu handsfree, nebo co to bylo.
Přítomnost airbagů se dá asi zjistit jedině fyzickou kontrolou. Mě taky chyběl airbag v palubce a kontrolka normálně zhášela - byl tam nabastlený odpor, takže si jednotka myslela, že je bag přítomný a v pořádku.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 92
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Raspenava
Vůz: Volvo V50 2.0D
Bydliště: Raspenava

#3 V50 kabeláž, kontrolky, airbag

Příspěvek od Jarda.E »

raolsa píše:Spíš bych to viděl na kabel k tomu handsfree, nebo co to bylo.
Přítomnost airbagů se dá asi zjistit jedině fyzickou kontrolou. Mě taky chyběl airbag v palubce a kontrolka normálně zhášela - byl tam nabastlený odpor, takže si jednotka myslela, že je bag přítomný a v pořádku.
Handsfree mělo zřejmě tyto kabely, které visí na fotce (jeden z nich spirálový), byl pro ně i výřez ve výdechu. Někomu se nechtělo je vytahovat, tak je uštípl. Zaizoloval jsem je zapáskuju je dovnitř.
Spíš by mě zajímalo, k čemu je ten červený, spojený se žlutým. Odpojit ho a hledat kde se to projeví si netroufám, nerad bych si např. vynuloval počítač podobně.
K autu mám prakticky celou historii + certifikát, ani vizuálně nic nenasvědčuje nehodě.
Taky jsem tu někde četl, že si někdo hýbl kabeláží pod sedačkou a hlásilo mu to chybu airbagu, což by taky mohl být potencionální důvod nějaké rychlé nenákladné opravy, ale to jen teorie.
Nato konto jsem si všiml toho popisovaného zhasínání kontrolek.
Nevíte třeba které kabely k airbagu z přístrojovky vedou (barva).
Chci najít, co je to za kabel :)
Přílohy
DSC09709.JPG
Naposledy upravil(a) Jarda.E dne 12 črc 2015 12:48, celkem upraveno 1 x.

jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#4 V50 kabeláž, kontrolky, airbag

Příspěvek od jou81 »

_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 92
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Raspenava
Vůz: Volvo V50 2.0D
Bydliště: Raspenava

#5 V50 kabeláž, kontrolky, airbag

Příspěvek od Jarda.E »

Děkuji, jsou tam hezky rozkreslený svazky v celým autě ale ne konkrétní linky a po pár minutách listování mě to vždycky vyhodí.
Naposledy upravil(a) Jarda.E dne 12 črc 2015 14:13, celkem upraveno 2 x.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 92
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Raspenava
Vůz: Volvo V50 2.0D
Bydliště: Raspenava

#6 V50 kabeláž, kontrolky, airbag

Příspěvek od Jarda.E »

A jak tedy zhasínají kontrolky vám?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 401
Registrován: 12 roků
Bydliště: Brno
Vůz: V50 2.0 D3 MY2012

#7 V50 kabeláž, kontrolky, airbag

Příspěvek od Teflon_490 »

Jarda.E píše:A jak tedy zhasínají kontrolky vám?
Tak jak popisujes, krome toho turba, na ktery tam kontrolka neni. Asi myslis kontrolku s vyobrazenim motoru.
_________________
Volvo V50 2.0 D3 D5204T5 110kW, Business Pro Edition, Ice White, str. week 2012/13 (MY2012)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ex.: Volvo V50 1.6D D4164T 80kW, Summum, Titanium Grey, str. week 2005/46 (MY2006)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 92
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Raspenava
Vůz: Volvo V50 2.0D
Bydliště: Raspenava

#8 V50 kabeláž, kontrolky, airbag

Příspěvek od Jarda.E »

Teflon_490 píše:
Jarda.E píše:A jak tedy zhasínají kontrolky vám?
Tak jak popisujes, krome toho turba, na ktery tam kontrolka neni. Asi myslis kontrolku s vyobrazenim motoru.
Ano tu myslím, tak to jsem se sekl :). Dobře, mě to bylo divné protože by prý jinak měli kontrolky zhasínat postupně včetně airbagu, tady kromě tu jednu zhasne všechno a šmitec :D.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“