V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Chrudim
Vůz: Volvo V50 2.0D

#1 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od zampik75 »

Ahoj, prosím o radu má V50 při dosažení 2000ot. začne cukat po překročení 2000ot. cukání přestane ...když pak jedu nějakou konstantní rychlostí kolem těchto otáček auto ztratí výkon (padne do nouzového režimu se mi zdá ) cukání je pryč ale, nemá výkon po vypnutí a zapnutí klíčku je výkon zpátky i s tím cukáním ...a tak pořád dokola...prosím o radu co s tím
Díky moc

raolsa
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13040
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od raolsa »

Vyčisti EGR ventil.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Chrudim
Vůz: Volvo V50 2.0D

#3 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od zampik75 »

raolsa píše:Vyčisti EGR ventil.
Před rokem jsem měl stejný problém vyměnil se tam snímač natočení lopatek na turbu a bylo po problému teď se to vrátilo a výměna snímače tentokrát nepomohla i když je problém identický ...turbo je prý vpořádku a tvrdí, že EGR to nědělá tak nevím :unknown:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 37
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Vůz: S40 2.0D(2005)
Bydliště: Corby, England

#4 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od Phil6 »

zampik75 píše:Ahoj, prosím o radu má V50 při dosažení 2000ot. začne cukat po překročení 2000ot. cukání přestane ...když pak jedu nějakou konstantní rychlostí kolem těchto otáček auto ztratí výkon (padne do nouzového režimu se mi zdá ) cukání je pryč ale, nemá výkon po vypnutí a zapnutí klíčku je výkon zpátky i s tím cukáním ...a tak pořád dokola...prosím o radu co s tím
Díky moc
Kedy si mal naposledy meneni palivovy filter?
_________________
Volvo S40 2.0D 2005, remapped-167 koni/440Nm
Alfa Romeo 145 1.4TS 2000
Alfa Romeo 156 1.9M-Jet(140) 2004, remapped-186koni/433Nm
------------------------------------------------------
Ex- Ford Mondeo 2.0 zetec-e 1998
Hyundai Sonata 2.0i 1992
Opel Corsa 1.0 1998
Reanult Clio 1.2 1995

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 67
Registrován: 11 roků 5 měsíců
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo V60 T6 AWD Heico
Bydliště: Mladá Boleslav

#5 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od papin.pazdera »

zampik75 píše:Ahoj, prosím o radu má V50 při dosažení 2000ot. začne cukat po překročení 2000ot. cukání přestane ...když pak jedu nějakou konstantní rychlostí kolem těchto otáček auto ztratí výkon (padne do nouzového režimu se mi zdá ) cukání je pryč ale, nemá výkon po vypnutí a zapnutí klíčku je výkon zpátky i s tím cukáním ...a tak pořád dokola...prosím o radu co s tím
Díky moc
a neni to náhodou světle modra metla v50 kupovaná v Brně u Volva?
_________________
Volvo V60 T6 AWD Heico

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Chrudim
Vůz: Volvo V50 2.0D

#6 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od zampik75 »

Phil6 píše:
zampik75 píše:Ahoj, prosím o radu má V50 při dosažení 2000ot. začne cukat po překročení 2000ot. cukání přestane ...když pak jedu nějakou konstantní rychlostí kolem těchto otáček auto ztratí výkon (padne do nouzového režimu se mi zdá ) cukání je pryč ale, nemá výkon po vypnutí a zapnutí klíčku je výkon zpátky i s tím cukáním ...a tak pořád dokola...prosím o radu co s tím
Díky moc
Kedy si mal naposledy meneni palivovy filter?
Všechny filtry včetně palivového jsem vyměnil....nepomohlo nic :no:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Chrudim
Vůz: Volvo V50 2.0D

#7 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od zampik75 »

papin.pazdera píše:
zampik75 píše:Ahoj, prosím o radu má V50 při dosažení 2000ot. začne cukat po překročení 2000ot. cukání přestane ...když pak jedu nějakou konstantní rychlostí kolem těchto otáček auto ztratí výkon (padne do nouzového režimu se mi zdá ) cukání je pryč ale, nemá výkon po vypnutí a zapnutí klíčku je výkon zpátky i s tím cukáním ...a tak pořád dokola...prosím o radu co s tím
Díky moc
a neni to náhodou světle modra metla v50 kupovaná v Brně u Volva?
je to černá metla kupovaná v Chrudimi :).....zda se že jsi měl stejný problém :x

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 67
Registrován: 11 roků 5 měsíců
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo V60 T6 AWD Heico
Bydliště: Mladá Boleslav

#8 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od papin.pazdera »

ano měl a nikdo ve Volvu v Brně i v Praze si s tim nevěděl rady. Bylo to 14dni tam a 14dni tam a jedine co tak výměna turba a věci okolo a prý mate to spravene,pak software atd.Vyjedu ze servisu a cuka, tak jsem jim to tam nechal a vzal si peníze zpet. Byla tam roční záruka, tak proto se to tahalo po autorizaku.O měsíc později se auto nabízelo znova se stocenyma 2000km, ktere jsem najel mezitim. [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]Auto cukalo přesne jak pises a nouzaky taky.Cukalo i při konstantní rychlosti na dálnici.
_________________
Volvo V60 T6 AWD Heico

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Chrudim
Vůz: Volvo V50 2.0D

#9 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od zampik75 »

papin.pazdera píše:ano měl a nikdo ve Volvu v Brně i v Praze si s tim nevěděl rady. Bylo to 14dni tam a 14dni tam a jedine co tak výměna turba a věci okolo a prý mate to spravene,pak software atd.Vyjedu ze servisu a cuka, tak jsem jim to tam nechal a vzal si peníze zpet. Byla tam roční záruka, tak proto se to tahalo po autorizaku.O měsíc později se auto nabízelo znova se stocenyma 2000km, ktere jsem najel mezitim. [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]Auto cukalo přesne jak pises a nouzaky taky.Cukalo i při konstantní rychlosti na dálnici.
moc mě to nepotěšilo, ale alespoň vím že to moje Volvo není jediné na světě co má tento problém a tak se najde člověk, který si s tím umí poradit :good: už se v tom hrabe třetí servis a pořád nic :o

lidi pište zkušenosti ...Díík

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 67
Registrován: 11 roků 5 měsíců
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo V60 T6 AWD Heico
Bydliště: Mladá Boleslav

#10 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od papin.pazdera »

spíš bych to nechal nějakému známému servisakovi tady z fóra.protoze každý servis bude zkoušet pokus omyl..Držím pěsti,ať se co nejdřív podaří zjistit příčina a pak se tu poděl,co to k bylo.
_________________
Volvo V60 T6 AWD Heico

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Chrudim
Vůz: Volvo V50 2.0D

#11 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od zampik75 »

papin.pazdera píše:spíš bych to nechal nějakému známému servisakovi tady z fóra.protoze každý servis bude zkoušet pokus omyl..Držím pěsti,ať se co nejdřív podaří zjistit příčina a pak se tu poděl,co to k bylo.
rád bych to dal někomu kdo se v tom vyzná, ale v okolí Chrudimi nikoho neznám :(

GDPR_user

#12 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od GDPR_user »

zampik75 píše:
papin.pazdera píše:spíš bych to nechal nějakému známému servisakovi tady z fóra.protoze každý servis bude zkoušet pokus omyl..Držím pěsti,ať se co nejdřív podaří zjistit příčina a pak se tu poděl,co to k bylo.
rád bych to dal někomu kdo se v tom vyzná, ale v okolí Chrudimi nikoho neznám :(
Hlavně bude každý mechoš nadšený,když už se v tom hrabalo mraky lidí. :%)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 81
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Martin
Vůz: V70II
Bydliště: Slovensko

#13 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od laci »

Martine-to mas uplnu pravdu. :cry:
Cukanie moze sposobovat vela veci.Mozeme si ich rozdelit na mechanicke a elektricke.
Mechanicke:zaneseny palivovyfilter,prepustajuce vstreky do prepadu velke mnozstvo paliva.Dalej-zanesena klapka vzduchu-pripadne vadne ozubenie v nej,netesne alebo poskodene hadicky podtlaku.Dalej-zanesene egr,natacanie lopatiek v turbe.Netesnost sania,hadic hlavne od intercoleru-ku klapke vzduchu,netesnost klapky.Vadna podtlakova banka na turbe.
Elektricke:vadne cidlo tlaku(alebo je zanesene),alebo vadny el.ventil na cerpadle,polamane kabliky na cidle natacania turba,polamane kabliky ku konektoru ventilu ovladania turba.
A posledna vec byva najcastejsi problem-polamane kabliky ku konektoru ovladacieho ventilu turba.
Ma to nasledok ako tu je popisovane:cukanie,trhanie-pri 2000ot-nasledna strata vykonu!
Pozor v buzirke-byva zlomeny kablik.Ventil najdeme rychlo,ked sa postavime pred auto-po pravej strane vidime hnedy ventil.Su na nom podtlakove hadicky ovladajuce turbo a konektor na ktorom tesne byva zlomenina.
Prajem vam vela stastia pri odhaleni problemu a nezabudnite napisat-o aky problem sa jednalo. :wink:
_________________
V70II 2002 D5/AT,EX-V40 1,9DT 97
LACI servis-Diagnostika

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Chrudim
Vůz: Volvo V50 2.0D

#14 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od zampik75 »

Ahoj ...tak jsem byl v Pardubicích ve Volvu na diagnostice ...na nic tam nepřišli...stáhli data a odeslali je do Německa na analýzu...myslí si, že je to turbo :shock: ....tak čekám na informace :unknown:

karelvolvo
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2167
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#15 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od karelvolvo »

zampik75 píše:Ahoj ...tak jsem byl v Pardubicích ve Volvu na diagnostice ...na nic tam nepřišli...stáhli data a odeslali je do Německa na analýzu...myslí si, že je to turbo :shock: ....tak čekám na informace :unknown:
Že by se někdy přestávalo točit ?!!
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 410tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 237tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 265tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 440 tkm

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 81
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Martin
Vůz: V70II
Bydliště: Slovensko

#16 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od laci »

No tocit sa asi neprestane,to by muselo byt pridrete.Zrejme je problem v natacani turba.U tohoto motora,ked dosiahne 1800 az 2000ot.ide plny vykon. Budes mat znecistene lopatky na turbe,vadny podtlak-hadicky,alebo vadny ventil podtlaku-ovladani turba,alebo polamane kabliky ako som hore popisoval.Divim sa,ze autorizak potrebuje nemecku analyzu a nevedia zavadu odstranit. :shock:
Tato zavada byva velmi castou zalezitostou,u tychto vozidiel. :(
_________________
V70II 2002 D5/AT,EX-V40 1,9DT 97
LACI servis-Diagnostika

karelvolvo
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2167
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#17 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od karelvolvo »

laci píše:No tocit sa asi neprestane,to by muselo byt pridrete.Zrejme je problem v natacani turba.U tohoto motora,ked dosiahne 1800 az 2000ot.ide plny vykon. Budes mat znecistene lopatky na turbe,vadny podtlak-hadicky,alebo vadny ventil podtlaku-ovladani turba,alebo polamane kabliky ako som hore popisoval.Divim sa,ze autorizak potrebuje nemecku analyzu a nevedia zavadu odstranit. :shock:
Tato zavada byva velmi castou zalezitostou,u tychto vozidiel. :(
Zkouší ho ! A pak mu tam dají nové turbo ! Je třeba ze zákazníka vytřískat co nejvíc peněz ! já bych začal tím že bych to předávkoval VIFEM a pořádně tomu nakládal a nebál se to točit ! Samozřejmostí jsou nezanedbané výměny filtrů paliva a vzduchu !
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 410tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 237tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 265tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 440 tkm

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 81
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Martin
Vůz: V70II
Bydliště: Slovensko

#18 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od laci »

No je dost mozne,ze je zanesene turbo.V tom pripede by som doporucoval ho mechanicky-chemicky vycistit.Ono ked nejde do vykonu tak-ho neprezenies-nevypalis. :( Samozrejme zalezi kolko ma motor nalietanych Km a kde sa s autickom jazdi.Mozno nakoniec-bude vymena turba nevyhnutna. :%)
Pred vymenou vsak by mu mal niekdo rozumny-prezriet to co som popisoval,az potom vymenit turbo.
Nemusi ist turbo nove,ale moznost je dat ho repasovat.Neviem ako u vas,ale ja davam repas turbo za 250€ + vymena 100€.Samozrejme najprv treba urobit vysetrenie-podtlaku,elekriky,hadic,origo diagnostiku.Nikdy si nedavajte vymenit turbo bezhlavo-ved su to vase korunky,ktore do toho davate a nakoniec po vymene turba sa zisti ze to nebolo turbom-aj to sa stava,ak sa urobi zla diagnostika. :cry:
_________________
V70II 2002 D5/AT,EX-V40 1,9DT 97
LACI servis-Diagnostika

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 67
Registrován: 11 roků 5 měsíců
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo V60 T6 AWD Heico
Bydliště: Mladá Boleslav

#19 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od papin.pazdera »

turbo to nebude. Já měl ten samy problém na stejném motoru po koupi ve volvo Brno a turbo a vse okolo něj vyměněno, filtry, VIF a ruzne a škubi škubi pořád dál. neuměli opravit v Brně ani Praha obo dvoje Auto Palace, tak jsem jim ho vrátil.Najeto 170tkm. Pořád si hráli se softwarem a prace zadna
_________________
Volvo V60 T6 AWD Heico

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 81
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Martin
Vůz: V70II
Bydliště: Slovensko

#20 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od laci »

No jo,ale ten tvoj problem mohol byt iny.To co som popisoval vysie je z praxe,a nie z citania fora.
Mozem dodat,ze cukanie moze sposobovat aj palivovy system,ako napriklad palivova cievka na cerpadle,aj takuto zavadu som odstranoval.Taktiez to moze robit cidlo kluky.Ono cez sklo to neopravime.Nalepsie zajst k Marovi,alebo Martinovi.Clovek sa musi na tom previezt a spravit diag.,az potom moze byt jasno.
_________________
V70II 2002 D5/AT,EX-V40 1,9DT 97
LACI servis-Diagnostika

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 70
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Vůz: Honda 1.4i/66kw! :)
Bydliště: Praha

#21 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od neph04 »

zampik75 píše:Ahoj, prosím o radu má V50 při dosažení 2000ot. začne cukat po překročení 2000ot. cukání přestane ...když pak jedu nějakou konstantní rychlostí kolem těchto otáček auto ztratí výkon (padne do nouzového režimu se mi zdá ) cukání je pryč ale, nemá výkon po vypnutí a zapnutí klíčku je výkon zpátky i s tím cukáním ...a tak pořád dokola...prosím o radu co s tím
Díky moc
Dlouho sem tu nebyl... ale ta moje delala uplne to samy. V Praze dejvicich mi menili, co se jim zachtelo, stalo to akorat penize a nic neopravili. Jejich "nejlepsi" oprava - 50m z brany a zpet s vypnutym turbem. Ted uz to pres 10t neudelalo ani jednou (nevim co s tim T6R delalo, ale jezdi! diagnostika/reset/vypnout zapnout/kontakty elektroniky? :)
_________________
Volvo V50, 2.0D D4204T 100kW/4000rpm, manuál, r2009, černá metalíza.
Obrázek
Galerie!

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Chrudim
Vůz: Volvo V50 2.0D

#22 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od zampik75 »

laci píše:No je dost mozne,ze je zanesene turbo.V tom pripede by som doporucoval ho mechanicky-chemicky vycistit.Ono ked nejde do vykonu tak-ho neprezenies-nevypalis. :( Samozrejme zalezi kolko ma motor nalietanych Km a kde sa s autickom jazdi.Mozno nakoniec-bude vymena turba nevyhnutna. :%)
Pred vymenou vsak by mu mal niekdo rozumny-prezriet to co som popisoval,az potom vymenit turbo.
Nemusi ist turbo nove,ale moznost je dat ho repasovat.Neviem ako u vas,ale ja davam repas turbo za 250€ + vymena 100€.Samozrejme najprv treba urobit vysetrenie-podtlaku,elekriky,hadic,origo diagnostiku.Nikdy si nedavajte vymenit turbo bezhlavo-ved su to vase korunky,ktore do toho davate a nakoniec po vymene turba sa zisti ze to nebolo turbom-aj to sa stava,ak sa urobi zla diagnostika. :cry:

Tak mám konečně výsledky z diagnostiky od Volva ... problém je prý s naklápěním lopatek turba...že se "zasekávají" ...případy, které mají v databázy řešili výměnou turba a bylo po problému...nové tam kupovat nebudu, zkusím zda mi to někdo vyčistí, nebo zrepasuje turbo :o

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 81
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Martin
Vůz: V70II
Bydliště: Slovensko

#23 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od laci »

Asi repas je zbytocny.Staci turbo vycistit(a skontrolovat).Treba pozriet aj hadicku-podtlaku k turbu ci nepraskla.Hlavne si pozri tie kabliky k tomu hnedemu ventilu.Takuto chybu v servisoch nepoznaju.Hned by menili turbo. :%)
_________________
V70II 2002 D5/AT,EX-V40 1,9DT 97
LACI servis-Diagnostika

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 92
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Raspenava
Vůz: Volvo V50 2.0D
Bydliště: Raspenava

#24 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od Jarda.E »

Zdravím, stejný problém řeším už pár měsíců. Byli tam vyzkoušeny tyto díly : všechny ovládací ventili podtlaku, čidlo plnícího tlaku, čidlo teploty, senzor polohy turba,váha vzduchu, zaslepený egr, 2x přehrán software dpf, nové vstřiky. Stále kolem 2000 ot. padá výkon (nejvíce znatelné na 3,4), pocukává, to vše při zahřátém motoru. Zkrátka není v danou chvíli dostatečně naplněn, proto začnou rachtat vstřiky, proto stoupne spotřeba na dvojnásobek. Řešení stále nemám. Kabeli jsem kontroloval, kam až jsem se dostal.
Máte někdo prosím ještě rady?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 41
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: Volvo V50 2.0D 100kW, rv.2010, D4204T

#25 V50 2.0D cukání při 2000ot. a ztráta výkonu

Příspěvek od Bambulko68 »

laci píše:No jo,ale ten tvoj problem mohol byt iny.To co som popisoval vysie je z praxe,a nie z citania fora.
Mozem dodat,ze cukanie moze sposobovat aj palivovy system,ako napriklad palivova cievka na cerpadle,aj takuto zavadu som odstranoval.Taktiez to moze robit cidlo kluky.Ono cez sklo to neopravime.Nalepsie zajst k Marovi,alebo Martinovi.Clovek sa musi na tom previezt a spravit diag.,az potom moze byt jasno.
Kde nájdem kontakt na spomínaného Mara alebo Martina? [WINKING FACE]
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“