V40 Alarm

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 308
Registrován: 12 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: Volvo 850 2.0 T B5204T

#1 V40 Alarm

Příspěvek od AxE_26 »

Zdravím, nevěděl by někdo prosím Vás jak odpojit kompletně alarm, jak na V40 1997 tak i na 850 1995 ?

Někdy se stane že se sám od sebe zapne, na mé 850 je odpojen, což to nebyla má práce, protože jsem to tak už koupil.

Takže chtěl bych se Vás zeptat, jestli se to dá nějak jednoduše odpojit ?

matej.sagat
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 242
Registrován: 11 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: V70 AWD D5 136kW MY06

#2 V40 Alarm

Příspěvek od matej.sagat »

Alarm na S40 je propojen se spínačem v zámku kapoty.
Tzn,když je otevřená kapota, alarm není funkční. Takže se pohrabat ve spínači

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2166
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Sydney - AUS
Vůz: Mitsubishi Challenger

#3 V40 Alarm

Příspěvek od tomasss »

Dost casto to delaji zestarly ultrazvukovy cidla hlidajici vnitrni prostor, ktery si myslej ze se neco deje. Kolega resil a uspesne vyresil odpojenim cidel kdesi u kastliku spolujezdce, reknu mu at se pochlubi :)
_________________
Je: Mitsubishi Challenger 2002 3.0 V6 aut
Bylo: V40 D2 6q 88kW MY2017, 760GLE B280F AW71 108kW, 960II B6304S3 AW30-43 150kW, 2x 740TURBO B204GT M90 147kW, S70R B5234T3 AW50-42 176kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 308
Registrován: 12 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: Volvo 850 2.0 T B5204T

#4 V40 Alarm

Příspěvek od AxE_26 »

U té mojí V40 to funguje tak, že pokud nechám otevřené okna a zamknu dálkovým klíčem, tak do 10 minut to začne na mě řvát, ale pokud nechám otevřené okna a zamknu normálním klíčem tak alarm se jakoby deaktivuje. To by mě nevadilo, ale stává se třeba i to že mi auto stojí celý den na náměstí kde jezdí pořád kolem něj auta a alarm se nezapne, příjde 11 hodin večer nebo půlnoc a nikdo kolem auta neprojel a z ničeho nic začne řvát alarm :lol: Takže proto bych ho chtěl kompletně odpojit ať je klid.

A u 850 se děje problém ten, že okna, kapota vše je zavřeno, a jak je motorovém prostoru ten mega reprák tak zezadu je jakoby spínač a ten je přepnutý na off a teď nedávno se stalo že se z ničeho nic zapl alarm, asi tak 15 minut po zamčení auta. (Přitom kolem toho auta nic nejezdí, protože to stojí na zahradě), jenomže největší problém nastal ten, když jsem ten alarm potřeboval vypnout, protože se vypíná přes dálkový klíč a majitel byl tak šikovný a ten dálkový klíč někde prodrbal. Takže do budoucna by jsi měl objednat od skandixu dálkový klíč a předpokládám že by se měl potom nakodovat, skrze kodovou kartu, kterou nemá. (pokud to teda ovšem tak funguje). Ale to je druhá věc.

Takže nej řešení by bylo ten alarm totálně odpojit ať je klid, jenomže nevím jak. :( :D

dalbar

#5 V40 Alarm

Příspěvek od dalbar »

AxE_26 píše:U té mojí V40 to funguje tak, že pokud nechám otevřené okna a zamknu dálkovým klíčem, tak do 10 minut to začne na mě řvát, ale pokud nechám otevřené okna a zamknu normálním klíčem tak alarm se jakoby deaktivuje.
Tak jak jsi popsal chování alarmu, tak je to správně. ANO při mechanickém zamykání se neaktivuje alarm.
AxE_26 píše:příjde 11 hodin večer nebo půlnoc a nikdo kolem auta neprojel a z ničeho nic začne řvát alarm Takže proto bych ho chtěl kompletně odpojit ať je klid
Hrůza, děs a bída. Měl jsem ten samý problém a jak popsal tomasss, tak za to může ultrasonická jednotka, která si řekne v tu nejnevhodnější dobu o pozornost a spustí alarm :%)
Vyřešil jsem to na základě příspěvku z http://www.volvoforums.org.uk
THANKS FOR ALL INFO. IT WAS OVER SENSITIVE ULTRA SONICS. THE TRICK WITH THE CENTRAL LOCKING SWITCH ONLY WORKS ON CERTAIN MODELS BUT NOT MINE. I FOUND SOMEONE WHO WORKS AT LOCAL DEALERS AND FOUND WHERE ULTRA SONICS CONTROL UNIT IS AND UNPLUGGED THEM. NO PROBS SINCE! IF YOUR INTERESTED THE CONTROL UNIT IS BEHIND THE TRIM UNDER THE GLOVEBOX, IT HAS TWO GREEN PLUGS IN IT, UNPLUG THE ONE WITH THE THIN BLACK ULTRA SONIC WIRES TO IT. THANKS AGAIN.
Řešení:
Pod odkládací přihrádkou u spolujezdce se nachází ultrasonická jednotka, kterou je možno deaktivovat tím, že se vyjme jeden ze dvou zelených konektorů. A to ten, s tenkým černým drátem.
Přílohy
kryt_pod_přihrádkou.png
kryt_pod_přihrádkou.png (337.51 KiB) Zobrazeno 1344 x
zapojeni_uSonic_unit_2x.png
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“