Vibrace - drnčení V50

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 10 roků 1 měsíc
Vůz: V 50

#1 Vibrace - drnčení V50

Příspěvek od Yurash »

Ahoj, mám V50 už 3 roky bojuji se zvukem, který se ozve, když sešlápnu více plyn a motor začne zabírat. Ve volvu mi bylo řečeno, že to je uvolněný vlnovec. Jelikož se samostatně nedodává, pouze s katalyzátorem, cena za výměnu byla cca 23 tis. Nechal jsem si vlnovec vyměnit a navařit v jiném servise, ale problém stále přetrvává. Někdy mám i pocit, jako by v momentě drnčrní (je to až nepříjemné - takový skoro řev) motor trochu ztrácel výkon. Možná je to subjektivní. Když se motor zahřeje, dělá to míň. Máte někdo s tímto nějakou zkušenost?

Děkuji

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 65
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Bydliště: Valašské Meziříčí
Vůz: V60 D4 2,4 AWD

#2 Vibrace - drnčení V50

Příspěvek od pacicka1 »

Chce to sundat katalyzátor a zahrkat s ním, můžeš mít utrženou keramiku v katu a když se vytočí, přicpe ti to.
_________________
Volvo V60 D4 2,4 AWD
bylo Volvo V50 D5 160kW VolvoTune
476 perleťová Brilliant Blue
MOMENTUM

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#3 Vibrace - drnčení V50

Příspěvek od THOmasoj »

Dela to jen za jizdy nebo i na neutral? Pokud si spravne vzpominam, nekdo s V50 tady podobnej problem resil a byla to tusim praskla spona na turbu
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3674
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#4 Vibrace - drnčení V50

Příspěvek od yoby »

THOmasoj píše:Dela to jen za jizdy nebo i na neutral? Pokud si spravne vzpominam, nekdo s V50 tady podobnej problem resil a byla to tusim praskla spona na turbu
Otázka je jestli má turbo :-) Ono víc info o motorizaci by neškodilo:-)
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 10 roků 1 měsíc
Vůz: V 50

#5 Vibrace - drnčení V50

Příspěvek od Yurash »

Jasně .. omlouvám se ... je to motor 2.4 125kw benzín ... možná ten katalyzátor by to fakt mohl být ...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 10 roků 1 měsíc
Vůz: V 50

#6 Vibrace - drnčení V50

Příspěvek od Yurash »

Zdravím, tak nakonec mi diagnostikovali chybu na přenastavovači vačkové hřídele na 1. řadě ... přenastavovač vyměnili, ale drnčení nezmizelo,.. ještě, že jsem za opravu nemusel platit (14000) .. je to zajímavé, někdy to drnčí a někdy ne. Někdy se zdá auto úplně pod kontrolou ( myslím tím, co se citlivostí plynu týče a někdy ne). Bouchali mi po katalyzátoru, jestli tam není utržená keraminka a nic ... říkali, že by mi to ukázala diagnostika a lambda, pokud by v katalyzátoru byl problém. Už nevím, kde řešení hledat. Zajímavé je, že se to ozve pouze, přišlápnu-li plyn prudce. Pokud přidávám pomalu, nic se neděje. Jako by se něco přesytilo .. Nejprve to nedělalo na neutrálu a teď jsem to slyšel i tam (když vůz stojí). Možná někde nějaké sání? Únik vzduchu? Může to mít vliv na výkon?

Poraďte mi, prosím. - Jde o V50 2.4 125 kW 2004 benzín

Děkuji

GDPR_user

#7 Vibrace - drnčení V50

Příspěvek od GDPR_user »

Yurash píše:Zdravím, tak nakonec mi diagnostikovali chybu na přenastavovači vačkové hřídele na 1. řadě ... přenastavovač vyměnili, ale drnčení nezmizelo,.. ještě, že jsem za opravu nemusel platit (14000) .. je to zajímavé, někdy to drnčí a někdy ne. Někdy se zdá auto úplně pod kontrolou ( myslím tím, co se citlivostí plynu týče a někdy ne). Bouchali mi po katalyzátoru, jestli tam není utržená keraminka a nic ... říkali, že by mi to ukázala diagnostika a lambda, pokud by v katalyzátoru byl problém. Už nevím, kde řešení hledat. Zajímavé je, že se to ozve pouze, přišlápnu-li plyn prudce. Pokud přidávám pomalu, nic se neděje. Jako by se něco přesytilo .. Nejprve to nedělalo na neutrálu a teď jsem to slyšel i tam (když vůz stojí). Možná někde nějaké sání? Únik vzduchu? Může to mít vliv na výkon?

Poraďte mi, prosím. - Jde o V50 2.4 125 kW 2004 benzín

Děkuji
Ono když by sis podle pravidel vyplnil bydliště,bylo by jednodušší Tě nasměrovat na někoho ve Tvém okolí,kdo nebude jen bezmyšlenkovitě měnit díly a bude opravdu hledat jádro problému.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 10 roků 1 měsíc
Vůz: V 50

#8 Vibrace - drnčení V50

Příspěvek od Yurash »

Jasné, rozumím. Již jsem tak udělal. Jsem tady nováček, tak se učím. Jinak jsem z Ostravy.

Díky.

GDPR_user

#9 Vibrace - drnčení V50

Příspěvek od GDPR_user »

Yurash píše:Jasné, rozumím. Již jsem tak udělal. Jsem tady nováček, tak se učím. Jinak jsem z Ostravy.

Díky.
Tipoval jsem Svencar.Vyplň si bydliště v podpisu,jinak semůžeš zastavit ke mě.tel na mne 775148152
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“