ELEKTROINSTALACE: dálkové ovl, mlhovky, panel světel

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 57
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Vůz: V40 1,6 98' 77kW a V40 1.9D 03´85kW
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

#1 ELEKTROINSTALACE: dálkové ovl, mlhovky, panel světel

Příspěvek od Hadox »

Zdravím.
Prošel jsem spoustu témat a jestli jsem něco přehlídl, tak se omlouvám.
Takže konečně jsem namontoval přední mlhovky (kdyby chtěl někdo poradit jak sundat přední nárazník a namontovat mlhovky, tak ať klidně píše). Kabeláž byla natažená a teď už potřebují koupit relé (mají ho u avdily.cz) a vyměnit panel pro ovládaní světel. Takže k tomu mám pár dotazů? Kde se to relé má umístit (pojistková skříňka u motoru,nebo pod volantem)? A panel pro ovl. světel chci vyměnit z modelu 98 za panel z modelu 03 (viz foto). Je výměna možná a bude vše pak fungovat? (musí se předělat konektor).

Chci si přidělat dálkové ovládání k zamykání. Koupil jsem si do (viz foto). Barevné označení kabelu v návodu je stejné, jak v autě? Máte někdo el. schéma, kam to připojit?
Vše bude instalované do Červeného Volva (viz podpis)

Moc všem děkuji.
Přílohy
do3.jpg
do2.jpg
do2.jpg (66.14 KiB) Zobrazeno 1138 x
do1.jpg
do1.jpg (77.79 KiB) Zobrazeno 1138 x
panel.jpg
_________________
Volvo V40 1.9D 2003 85kW
Dacia Dokker Stepway 1.6 2019 75kW
bylo Volvo V40 1,6 1998 77kW

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#2 ELEKTROINSTALACE: dálkové ovl, mlhovky, panel světel

Příspěvek od kwiko »

tak to prajem peknu zabavu. Ten novy ovladac ovlada riadiacu jednotku svetiel, zatial co ten stary priamo svetla cez zopar relatok, niektore svetla su napojene priamo. Hmlovky sa daju dorobit aj na ten stary ovladac, ze vylupnes kus plastu s tlacidla, cim sa budu dat zapnut hmlovky a dorobis rele bud origo, alebo neorigo take ovladane iba impulzmi... niekde to tu bolo popisovane aj s fotkami tusim.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 177
Registrován: 12 roků 10 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: VOLVO
Kontaktovat uživatele:

#3 ELEKTROINSTALACE: dálkové ovl, mlhovky, panel světel

Příspěvek od vlado82 »

Hadox píše:Zdravím.
Prošel jsem spoustu témat a jestli jsem něco přehlídl, tak se omlouvám.
Takže konečně jsem namontoval přední mlhovky (kdyby chtěl někdo poradit jak sundat přední nárazník a namontovat mlhovky, tak ať klidně píše). Kabeláž byla natažená a teď už potřebují koupit relé (mají ho u avdily.cz) a vyměnit panel pro ovládaní světel. Takže k tomu mám pár dotazů? Kde se to relé má umístit (pojistková skříňka u motoru,nebo pod volantem)? A panel pro ovl. světel chci vyměnit z modelu 98 za panel z modelu 03 (viz foto). Je výměna možná a bude vše pak fungovat? (musí se předělat konektor).

Chci si přidělat dálkové ovládání k zamykání. Koupil jsem si do (viz foto). Barevné označení kabelu v návodu je stejné, jak v autě? Máte někdo el. schéma, kam to připojit?
Vše bude instalované do Červeného Volva (viz podpis)

Moc všem děkuji.
Ohledně těch mlhovek pročti si toto.
Dobrej návod i bez origo panelu.

https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=28&t=22322
_________________
V♂LV♂ XC70 D5 D5244T "05"
V♂LV♂ S40 i B4184S11 "07"
V♂LV♂ V40 TD D4192T1 "97"
VIDA - DICE k dispozici

SuGi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 605
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Písek
Vůz: XC60 2.4D 09, V50 2.4i, V70xc 2.4T

#4 ELEKTROINSTALACE: dálkové ovl, mlhovky, panel světel

Příspěvek od SuGi »

Mlhovky teď také řeším, takže s těmi neporadím (tím jsem se dostal na toto téma)...
Jinak k těm mlhám nepotřebuji relé (protože už tam právě mam CEM) ale nevím odkud táhnout dráty, mam samozřejmě připravené konektory v nárazníku ale nevím kam vedou, jestli do těch konektorů u pojistkovky u řidiče? Nevíte někdo?

Co se dálkového centrálu týče, pujde v pohodě, mam tam taky takový podobný univerzál už nějaké 2 roky a není problém, mám to i se sirénou a houká jak divý :)
Co se zapojení týče, barvy se naprosto neshodují, musíš si vzít elektroinstalaci k autu (já použil haynes) a připojovat podle schématu dodaného k tomu centrálu.

Co se ovladače na světla týče -> je to pěkně velká drbačka, dělal jsem to skoro dva dny ale jde to a funguje to. Mam ho tam půl roku, vypadá to mnohem lépe a co je hlavní, nehrozí že ti vyhoří když se v tom budeš šťourat například kvůli čirým světlometům (ale co jsem koukal na forum, tak lidem vyhoří i když se v tom nevrtají). Navíc tim získáš navíc například funkci "Vítej doma" kterou muj volvík předtím neměl a teď se ní pyšní... nebo plynulé snižování a zvyšování osvětlení palubky a tak... jen samé věci bez kterých se dá žít, ale jsou hezké.

Jelikož ale v autě asi ještě nemáš CEM, tak ten musíš přiinstalovat a to je právě ta drbačka, samotný přepínač už je připojený přímo na CEM (snad krom jednoho nebo dvou drátů, tím si nejsem jistý).
Kdyby ses do toho chtěl opravdu pustit, tak ti na sebe dam nějaký kontakt a můžem semtam něco probrat spolu, ale co potřebuješ je hlavně se dobře orientovat ve schématech (můžu poskytnout detailní schémata pro 2000-2004, někdo sem na forum dával odkazy na ně) popřípadě si můžem někdy někde dát spicha a můžeš se kouknout jak to pak vypadá. Zdržuju se v Píseckym okrese popřípadě semtam v Praze...
_________________
VIDA k dispozici
XC60 - 2.4 (~160kW, 460Nm, AWD, AT) 2009- Blackhawk
V70 XC - 2.4 (142kW, 270Nm, AWD, MT) 2000 - Viking
V50 - 2.4 (103kW, FWD, MT) 2005 - Modřenka

SuGi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 605
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Písek
Vůz: XC60 2.4D 09, V50 2.4i, V70xc 2.4T

#5 ELEKTROINSTALACE: dálkové ovl, mlhovky, panel světel

Příspěvek od SuGi »

Tak co se ještě mlhovek týče, drát byl vedený "jen" do modrého konektoru který je z boku na krabici s pojistkami u řidiče pod nohami. Byl to zeleno-bílý drát a dalo se k němu docela blbě dostat, každopádně mlhy už svítí :)
_________________
VIDA k dispozici
XC60 - 2.4 (~160kW, 460Nm, AWD, AT) 2009- Blackhawk
V70 XC - 2.4 (142kW, 270Nm, AWD, MT) 2000 - Viking
V50 - 2.4 (103kW, FWD, MT) 2005 - Modřenka
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“