Bíla emulze na víčku oleje

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 14
Registrován: 11 roků 2 měsíce
Vůz: S40 2.4
Bydliště: mostecko

#1 Bíla emulze na víčku oleje

Příspěvek od solidus »

Ahoj,
mám cca měsíc S40II 2004 2,4benzín a dnes jsem po kontrole hladiny oleje - byla kolem min - olej dolíval a na víčku je zespodu bílá (šedá) emulze, z čehož jsem dost smutnej. Na měrce oleje nic takového není. Je jediné vysvětlení, že uniká voda do motoru?? :(
Trochu mě překvapilo, viděl jsem to poprvé, že po odmontování víčka není přímo díra do motoru, ale je tam podobné víčko (klapka) jako je pro zastrkování pistole do nádrže. Ale asi to s tou emulzí nemá co dělat, co ...

Je to k neuvěření, auto jsme s kolegou před koupi prohlíželi fakt detailně, měli jsme čas, zvedák, atd. a pán byl solidní, že jsme teď zjistili, že víčko oleje nekontroloval ani jeden z nás.

Jaké mám vyhlídky?

Díky.
_________________
Volvo S40 II 2,4 103kW 2004

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5111
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#2 Bíla emulze na víčku oleje

Příspěvek od Honza »

solidus píše:Jaké mám vyhlídky? Díky.
Pokud jsi jezdil krátké trasy tak je to normální. pokud je to i po dlouhé trase tak problém s těsněním pod hlavou.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 14
Registrován: 11 roků 2 měsíce
Vůz: S40 2.4
Bydliště: mostecko

#3 Bíla emulze na víčku oleje

Příspěvek od solidus »

Ahoj, právě študuju na netu a do jisté míry, jak píšeš Ty, to může být normální jev.

Ano, jezdím hlavně krátké trasy (proto jsem volil benzín), město, couračky a do práce (jen pár km) se mi motor tak skoro málem zahřeje.

Tedy - pořádně projet, např 200km a pak se podívat znovu pod víčko, mělo by to být pryč?

Díky
_________________
Volvo S40 II 2,4 103kW 2004

jm252485
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 139
Registrován: 11 roků 4 měsíce
Vůz: S40 1.8 Momentum MY09
Bydliště: Praha 4

#4 Bíla emulze na víčku oleje

Příspěvek od jm252485 »

Existuje jednoduchá a stará metoda - olíznout to (OPATRNĚ ! Jenom na špičku jazyka !!) Pokud je to nasládlé, je tam "fridex" a pak je problém s těsněním pod hlavou. Poku ne, ja to jenom kondenzát z vody (krátké cesty, neprohřátý motor). Vím, že to není moc gustíozní, ale staří praktici to takto dělali...
_________________
bylo: Renault Laguna 1.8 RTE, MY98, zlatá metal. , (2002-2012, najeto 180 000 s LPG)
je (17.12.2012): S40 1.8 Momentum, MY09, Passion Red, (2012 - 90 000 km při nákupu) - "Olaf" - od 1.3.2013 LPG MAGIC4
je (15.07.2020): C70 1.4i Summum, MY06, LPG LandiRenzo již z Itále

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5111
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#5 Bíla emulze na víčku oleje

Příspěvek od Honza »

Staří praktici olíznou kde co, až pak zjistí že to k tomu není.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 14
Registrován: 11 roků 2 měsíce
Vůz: S40 2.4
Bydliště: mostecko

#6 Bíla emulze na víčku oleje

Příspěvek od solidus »

Dneska jsem jel 100km s jednou hodinovou zastávkou (50 tam a 50 zpět) dle předpisů + 10%, víceméně konstantní rychlost (zároveň ověření, za kolik se tak dá jet), po dojetí auto 10min v klidu, kontrola hladiny oleje (stejná jako včera, na měrce žádné úsady, emulze, nic, barva oleje tmavá zlatá, bronzová, tak něco - jsem zhruba v půlce intervalu výměny, dle štítku a infa), bílé emulze na víčku je méně a byla jakoby už jen uvnitř nahoře ve víčku. Vytřel jsem ji ubrouskem (nedalo mi to) a nezdálo se mi, že by jí bylo nějak hodně, byla jakoby nadýchaná, skoro jako pěna,když to přeženu.

Shodneme se, že se to zlepšilo a pravděpodobně by se mohlo jednat o normální jev?

Díky všem, co se mi snažili pomoci.
_________________
Volvo S40 II 2,4 103kW 2004

GDPR_user

#7 Bíla emulze na víčku oleje

Příspěvek od GDPR_user »

solidus píše: barva oleje tmavá zlatá, bronzová,
A kurva zase Castrol

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 14
Registrován: 11 roků 2 měsíce
Vůz: S40 2.4
Bydliště: mostecko

#8 Bíla emulze na víčku oleje

Příspěvek od solidus »

Kua nevím, jaks to chytil, ale je to tak. Kamarád má http://www.znackoveoleje.cz a taky se divil. Mám na něm najeto cca 10tis km, asi nebudu čekat a provedu výměnu už teď, co?
_________________
Volvo S40 II 2,4 103kW 2004
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“