Teplotní čidlo

  • Autor
  • Zpráva
SuGi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 605
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Písek
Vůz: XC60 2.4D 09, V50 2.4i, V70xc 2.4T

#1 Teplotní čidlo

Příspěvek od SuGi »

Zdravim,

měl bych dotaz. Nedávno jsem si do auta doinstalovával poalubák. Nebyla na něj v kabeláži žádná příprava, takže jsem musel "editovat" konektory do budíky a udělat si tam vlastní spoje s kablíkama k ovladači palubáku. Palubák funguje jak má, jen jsem tam ještě neměl teplotní čidlo. To jsem nedávno koupil a chtěl jsem si ho tam přidat, nalezl jsem správnej kabel v nárazníku. Jak podle fotek co jsem našel zde na foru tak podle barev kabelu podle Haynese. K mému překvapení nestačilo připojit jen to teplotní čidlo, aby to fungovalo, tak jsem to proměřil a zjistil, že jsem bez proudu v tom konektoru.

Vyndal jsem proto budíky a zjistil, že kabeláž mi nevede opět do konektoru na budíky, že jsou tam zase vykouslý díry. Rád bych si tedy protáhl kabel pro čidlo do budíků, ale nevim, kde mám hledat druhý konec toho kabelu z nárazníků (nejaká zásuvka mezi motorovym prostorem a interiérem...)

Proto má otázka... netušíte někdo, kudy jsou dráty na čidlo vedeny, kde bych měl hledat, odkud je mohu navést? Nechce se mi to vést celým motorem.

Díky
_________________
VIDA k dispozici
XC60 - 2.4 (~160kW, 460Nm, AWD, AT) 2009- Blackhawk
V70 XC - 2.4 (142kW, 270Nm, AWD, MT) 2000 - Viking
V50 - 2.4 (103kW, FWD, MT) 2005 - Modřenka

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#2 Teplotní čidlo

Příspěvek od kwiko »

myslim ze to bude koncit v 10 pinovom konektore prepojujuci pristrojovkovu a motorovu cast kabelaze. pozicia 6,7
a v pristrojovke v konektore A piny 12 a 19...
Přílohy
trip temp.gif
trip temp.gif (62.52 KiB) Zobrazeno 997 x

SuGi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 605
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Písek
Vůz: XC60 2.4D 09, V50 2.4i, V70xc 2.4T

#3 Teplotní čidlo

Příspěvek od SuGi »

O tom kde končí v budíkách vim, tam právě nic nemam. Díky za info, o víkendu kouknu, jestli tam fakt vede :)
_________________
VIDA k dispozici
XC60 - 2.4 (~160kW, 460Nm, AWD, AT) 2009- Blackhawk
V70 XC - 2.4 (142kW, 270Nm, AWD, MT) 2000 - Viking
V50 - 2.4 (103kW, FWD, MT) 2005 - Modřenka

SuGi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 605
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Písek
Vůz: XC60 2.4D 09, V50 2.4i, V70xc 2.4T

#4 Teplotní čidlo

Příspěvek od SuGi »

Tak jako ke všemu tak i k tomuto jsem se po roce konečně dostal.

Bohužel pod řidičem v té desce, kde jsou relátka a měl by tam být přívod z motorové části žádní konektor není, musí to u starších modelů vést asi jinam... Ve vadisu jsem nějaké elektro schémata kde by to mohlo být napsané nenašel a v haynesu neni pospáno, přes co dráty vedou, tam je to přímo přístrojovka -> teploměr.

Nějaká ráda, kudy by kabeláž mohla vést? Z budíků už jsem si vytáhl ty dva drátky a zkoušel jsem teplotní čidlo připojit v interiéru, vše fungovalo (ukazovalo sice špatné hodnoty, ale to teď neřešim) ale nemam kam ty dvě mrchy připojit :)

EDIT: tak už jsem to našel, bylo to ještě u tý druhý destičky, nevšiml jsem si pojistek a hledal jsem na tý, kde je relé pro centrál... každopádně už to mam a funguje, takže díky dodatečně! Bez toho obrázku bych to nedal :)
_________________
VIDA k dispozici
XC60 - 2.4 (~160kW, 460Nm, AWD, AT) 2009- Blackhawk
V70 XC - 2.4 (142kW, 270Nm, AWD, MT) 2000 - Viking
V50 - 2.4 (103kW, FWD, MT) 2005 - Modřenka
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“