Spojkový pedál - v50

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12
Registrován: 12 roků 11 měsíců

#1 Spojkový pedál - v50

Příspěvek od porky.cz »

Ahoj,

ze spojkového pedálu mi vypadla pružina viz foto. Bohužel se mi to tam nedaří vrátit bez toho aniž bych vyndal celý spojkový pedál. Nevíte někdo zda se dá spojkový pedál vyndat. Jsou tam 3 šrouby a bohužel jeden je pod přístrojovkou (není vidět) nevíte někdo jak to vyndat aniž bych musel rozebrat půl přístrojovky?

Díky za pomoc,

L.
Přílohy
IMG_0267.JPG
IMG_0267.JPG (21.92 KiB) Zobrazeno 980 x
_________________
Volvo v50, 2.0D 100kW, r.v. 2006 ...

Shockey

#2 Spojkový pedál - v50

Příspěvek od Shockey »

Stalo se mi kdysi na V50 to samé. Je to pomocná pružina a zpátky to tam nedáš, protože na tom plastovém konci jsou dva kolíky a jeden z nich určitě bude obroušený a zase to vypadne. Dá se jezdit i bez toho, ale spojka jde hůř, na funkci to nemá vliv.

Stejně tak to nedáš zpátky, protože pružina je silná a rukou ji nezmačkneš, navíc je tam hrozně blbý přístup. Ve Volvu si kup sadu s pružinou (jsou tam dvě, hlavní a tato pomocná), stálo to tuším 300. A nech si to tam i opravit, na zmačknutí je potřeba jejich přípravek, oprava je tuším na 30 minut podle normohodin. Mě to teda opravovali asi 2 hodiny, protože prý pružina lítala po celé dílně a nemohli to tam dostat, platil jsem samozřejmě 30 minut.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“