Volvo V50

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3
Registrován: 12 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec

#1 Volvo V50

Příspěvek od roussik »

Ahooj lidi sháním někoho kdo má Volvo V50..potřeboval bych vyměnit pár informací a rad....předem dikes za jakoukoli odezvu...
_________________
Pavel:Volvo V50 r.v. 2006/81 kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 156
Registrován: 13 roků
Bydliště: Morava na severu
Vůz: V60 MY19 D3 110kW

#2 Volvo V50

Příspěvek od FERGU$ »

Není nic jednoduššího, než zde na fóru hledat, protože drtivá většina problémů, či dotazů se tady už řešila. Nebo rovnou položit dotaz a uvidíš jak se odpovědi budou množit. Takže...???
_________________
V60 II, MY 2019, D3, 110kW, motor D4204T16, Inscription
Galerie: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=80299
Minulá Volva: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=29327

majtinek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 422
Registrován: 13 roků
Bydliště: Prahák
Vůz: Volvo

#3 Volvo V50

Příspěvek od majtinek »

Ptej se.... Mám spousty informací...
_________________
bylo: 850 T-5R (gul), VOLVO XC70 D5 '05 (Moravák) VOLVO 460 turbo '90 (Sněhulák) - VOLVO V70 TDi '97 (Freddy Krueger) - VOLVO S70R '98 (Červený drak) - VOLVO V50 2.0D '04 (Mrdka)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 12
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 10

#4 Volvo V50

Příspěvek od Ondoni »

Zdravím, nejsem sice roussik, ale jeden dotaz bych měl. Nikde jsem to tu na foru nenašel, nebo špatně vidím :) jde někde blokovat systém poplachu, který je na dálkovém ovladači/klíči? Už se nám dvakrát stalo, že jsme omylem při vypínání motoru poplach spustili a nejni to nic příjemného, když parkujete ve vnitrobloku.
_________________
V50 1,6D Momentum, 2007

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5111
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#5 Volvo V50

Příspěvek od Honza »

Ondoni píše:Zdravím, nejsem sice roussik, ale jeden dotaz bych měl. Nikde jsem to tu na foru nenašel, nebo špatně vidím :) jde někde blokovat systém poplachu, který je na dálkovém ovladači/klíči? Už se nám dvakrát stalo, že jsme omylem při vypínání motoru poplach spustili a nejni to nic příjemného, když parkujete ve vnitrobloku.
:( :cry: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=10&t=9828
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3675
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#6 Volvo V50

Příspěvek od yoby »

Ondoni píše:Zdravím, nejsem sice roussik, ale jeden dotaz bych měl. Nikde jsem to tu na foru nenašel, nebo špatně vidím :) jde někde blokovat systém poplachu, který je na dálkovém ovladači/klíči? Už se nám dvakrát stalo, že jsme omylem při vypínání motoru poplach spustili a nejni to nic příjemného, když parkujete ve vnitrobloku.
Předpokládám že by to mohla umět origo diagnostika, nebo rozebrat klíč a podložit čudlík, aby nespínal :)
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 97
Registrován: 17 roků 2 měsíce
Bydliště: Kladno

#7 Volvo V50

Příspěvek od strycf »

Vubec nechapu jak to muzete pri vypinani spustit.Musi se to drzet min.3sek nebo 2x zmacknout a tlacitko je utopene.Navic je to uplne na spici klice.Neblbne vam alarm?
_________________
Volvo V50,1.6D,r.2006

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Český Krumlov

#8 Volvo V50

Příspěvek od Kadli »

Kdyz se tu bavite takhle o V50 mam 2.0D A potreboval bych nacasovat vacky a jsem uz uplne bez radnej dik moc za radu...
_________________
V50 2.0D 2007 100Kw D4204T

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 97
Registrován: 17 roků 2 měsíce
Bydliště: Kladno

#9 Volvo V50

Příspěvek od strycf »

Kadli píše:Kdyz se tu bavite takhle o V50 mam 2.0D A potreboval bych nacasovat vacky a jsem uz uplne bez radnej dik moc za radu...
Jo to je taky reseni. 8)
_________________
Volvo V50,1.6D,r.2006

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 496
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Náměšť na Hané
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

#10 Volvo V50

Příspěvek od flaksy »

Ondoni píše:Zdravím, nejsem sice roussik, ale jeden dotaz bych měl. Nikde jsem to tu na foru nenašel, nebo špatně vidím :) jde někde blokovat systém poplachu, který je na dálkovém ovladači/klíči? Už se nám dvakrát stalo, že jsme omylem při vypínání motoru poplach spustili a nejni to nic příjemného, když parkujete ve vnitrobloku.
:-O však to musíš 3 (nebo 5???) vteřin držet .... jak se ti to povedlo? Jinak to vypnout možná jde v nastavení auta přes originální diagnostiku, ale jistý si nejsem. Holt víc opatrnosti :)
strycf píše:Vubec nechapu jak to muzete pri vypinani spustit.Musi se to drzet min.3sek nebo 2x zmacknout a tlacitko je utopene.Navic je to uplne na spici klice.Neblbne vam alarm?
Umístění tlačítka záleží na MY auta. Před / po faceliftu mají trošku jiné klíče.
roussik píše:Ahooj lidi sháním někoho kdo má Volvo V50..potřeboval bych vyměnit pár informací a rad....předem dikes za jakoukoli odezvu...
Nejekonomičtější je atmosferický benzín a předělat do LPG. Pořizovací cena je nižší než u dieselu -> za to dodělat LPG. Atmosferický benzín je nejspolehlivější. Pětiválce mají dost síly. Nevýhoda - nemožnost vjezdu do podzemních garáží. Cena LPG je navíc stabilnější než nafta/benzín. Diesely představují takovou klasiku - 2.0D (2.0TDCi - Ford, 2.0HDi - PSA), nebo rozmlsanost v podobě D5.

Závady:
krom typických závad všech moderních motorů s přímým vstřikem a přeplňováním snad jen:
- u dieselů problémy s EGR, u benzínu může blbbnout lambda, plastový systém sání může po letech vykázat vůle a netěsnosti
- choulostivější ložiska kol
- bouchající tyčky předních stabilizátorů
- občas vrzající přední sedačky
- benzínové pětiválce choulostivější na zacházení za studena - při prudké jízdě za studena dojde později ke konzumaci oleje

- celkově spolehlivá, bytelná auta poskytující komfort, bezpečí a dobré jízdní vlastnosti
- obecně doporučuji vybírat z vyšších verzí výbav (momentum / summum) - štítek výbavy se nachází po otevření předních dveří na sloupku (vpravo/vlevo podle MY)
Rada nad zlato :ROFL:
_________________
Volvo S60 2.4 (B5244S2), LPG, MY01
Volvo V70 D4 (D4204T5), MY15

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 12
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 10

#11 Volvo V50

Příspěvek od Ondoni »

strycf píše:Vubec nechapu jak to muzete pri vypinani spustit.Musi se to drzet min.3sek nebo 2x zmacknout a tlacitko je utopene.Navic je to uplne na spici klice.Neblbne vam alarm?
Auto je z bazaru, kde mi řekli, že auto alarm nemá. Ale taky mě pak napadlo, že mají třeba špatné info od původního majitele. Nicméně mě pak napadlo zkusit to s druhým klíčem; vše ok přesně podle manuálu. Klíč jsem rozebral, docela dost sajrajtu, ale i po vyčištění se po jednom zmáčknutí rozhouká. Takže jsem prohodil klíče a až bude nutné skočit do servisu, tak poprosím, ať na to mrknou. Každopádně díky všem za podněty! :good: máme ho teprve týden, ze začátku nervy jestli je vše jak mi bylo řečeno - a po servise a diagnostikách se zdá že je...zatím určitě nejlepší kára, jakou jsem kdy (spolu)vlastnil!
_________________
V50 1,6D Momentum, 2007
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“