"Engine System Service Required" Volvo V50/S40 II 2.0D

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 27
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Vůz: XC90, D5 AWD 120kw, 2004 automat,Summum
Bydliště: BB, Slovensko

#1 "Engine System Service Required" Volvo V50/S40 II 2.0D

Příspěvek od majcco1 »

Zdravim vsetkych na fore. Tuto temu som najprv rozoberal na slovenskom fore,ale nedopratral som sa k nejakej konkretnej odpovedi, tak sa obraciam k vam. Mate viac clenov, tak mozno mal niekto skusenost s takouto hlaskou.
Minuly vikend som sa zastavil cestou na pumpe, a ked som natakoval a odchadzal som z pumpy, tak motor vobec nereagoval na plyn, len tak poskackaval.Potom som vyradil, stlacil plyn a zaradil som. Auto uz fungovalo normalne ale na palubaku sa mi zobrazila tato sprava: ""Engine System Service Required". Dufal som,ze ked vypnem motor a potom nastarujem tak sprava zmizne,ale nestalo sa. Auto funguje normalne, vsetko taha ako ma, motor sa zda byt tiez v norme. Vie niekto poradit, ci sa mam na nieco pripravit,alebo je to len chybova hlaska a staci ju zmazat cez diagnostiku? Mate s tym nejake skusenosti?
Dakujem za rady.

jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#2 "Engine System Service Required" Volvo V50/S40 II 2.0D

Příspěvek od jou81 »

Jde o univerzální hlášku, je potřeba diagnostika která přesně identifiuje závadu která byla, nebo je pořád aktuální.
_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 27
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Vůz: XC90, D5 AWD 120kw, 2004 automat,Summum
Bydliště: BB, Slovensko

#3 "Engine System Service Required" Volvo V50/S40 II 2.0D

Příspěvek od majcco1 »

Dnes som bol na diagnostike u znameho a vyhodilo to nieco v tom zmysle, ze treba doplnit nejaku kvapalinu, ktora sa vstrekuje do paliva pri otvarani nadrze. Vraj to ma pomahat pri spalovani splodin. Netusite niekto co to je za kvapalina, kde sa to dolieva a ako casto sa to doplna? Mam svoje Volvo cca 2 roky a tato hlaska sa mi zobrazila prvy krat,takze nejako casto sa to asi dolievat nebude. Podla toho sudim, ze to asi bude aj dost drahe. Dakujem za akykolvek prispevok, radu alebo nazor.

jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#4 "Engine System Service Required" Volvo V50/S40 II 2.0D

Příspěvek od jou81 »

_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 27
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Vůz: XC90, D5 AWD 120kw, 2004 automat,Summum
Bydliště: BB, Slovensko

#5 "Engine System Service Required" Volvo V50/S40 II 2.0D

Příspěvek od majcco1 »

Takze z teorie som pochopil,ze mi tam asi chyba nejaka mocovina, ktora ulahcuje spalovanie splodin vo filtry pevnych castic DPF(ak som to pochopil zle, opravte ma prosim). Chcem sa spytat na par otazok, ak ma niekto s tymito vecami skusenosti. Ospravedlnujem sa vopred za mozno prihlupe otazky,ale som skor uzivatel motoroveho vozidla ako mechanik :).
1. Co sa s tane ak tu mocovinu nedoplnim? Jazdim cez tyzden mesto a cez vikend aj dlhsie trasy,ale nie pravidelne.
2. Ak sa DPF zacne upchavat, upozorni ma auto na to,alebo sa moze stat ze ostanem niekde visiet?
3. Vo forach su rozne nazory. Je lepsie DPF ponechat alebo odstranit?
4. Ak ho odstranim, ma to nejaku nevyhodu, skracuje to zivotnost motora alebo mozme mat problem pri emisnej kontrole?
5. Ta hlaska co sa mi objavuje a kvoli ktorej som zalozil tento prispevok, ak by som filter odstranil, zmizne sama alebo sa mi bude stale objavovat?

Dakujem za kazdu odpoved a este raz sorry ak su niektore otazky az prilis :jaj: "jednoduche".

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 12
Registrován: 12 roků 11 měsíců

#6 "Engine System Service Required" Volvo V50/S40 II 2.0D

Příspěvek od porky.cz »

Ahoj,

přídám své zkušenosti ... cca pře rokem jsem byl v zahraničí a auto najednou přestalo táhnout a reagovat na plynový pedál. Během telefonátu do čr po servisech, jsem nastartoval a už zase auto fungovalo. I tak jsem jej vzal do autorizováného servisu a diagnostikovali plný filtr pevných částic. Chtěli jej vyměnit ale cena 30tis. mne odrovnala. Po telefonech do ČR bylo doporučeno ať auto hodně točím /auto se opět zdálo že funguje normálně/ a ujel jsem s ním od minulého týdne cca 20tis. km.

Minulý týden spadlo do nouzového režimu opět resp. nevím kam spadlo ale objevila se hláška "chyba motoru navštivte servis" a auto netáhlo - tato hláška po vyndání klíčku a znovunastartování zmizela. Od té doby auto ztrácí výkon pravidelně po cca 200km a to opět bez signalizace na palubce.

Takže jsem to nevydržel a jedu filtr po víkendu vyndat - věřím, že to pomůže a budu mít klid. Máte někdo zkušenost s chiptuning.cz?

Díky,
L.
_________________
Volvo v50, 2.0D 100kW, r.v. 2006 ...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 27
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Vůz: XC90, D5 AWD 120kw, 2004 automat,Summum
Bydliště: BB, Slovensko

#7 "Engine System Service Required" Volvo V50/S40 II 2.0D

Příspěvek od majcco1 »

Diky za skusenosti a potom napis ako si to poriesil a kolko to stalo. Diky moc.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 12
Registrován: 12 roků 11 měsíců

#8 "Engine System Service Required" Volvo V50/S40 II 2.0D

Příspěvek od porky.cz »

Zdravím, tak filtr je vyndanej. Vše proběhlo u firmy http://www.chiptuning.cz v Kladně a zatím se zdá, že vše funguje jak má. Cena 6,6tis. a moje první dojmy ...

1) Spotřeba klesla o cca 0,5 litru
2) Vibrace v neutralu se zmenšili
3) Auto mi přijde musím trochu víc točit asi turbo spíná až ve vyšších otáčkách (možná jen pocit)

Takže zatím můžu doporuči, hlavně když už to nemusím řešit :)

L.
_________________
Volvo v50, 2.0D 100kW, r.v. 2006 ...
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“