Alarm na VOLVO V50

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 12
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Púchov

#1 Alarm na VOLVO V50

Příspěvek od Rasto »

Caute,

tak po kratkej úvahe som sa aj rozhodol pre Volvo V50 2.0D Momentum, r.v.2005.Ide o moje prve Volvo, počul som na tieto auta len samé dobré veci, dufam že to tak bude aj v tomto prípade. Auto je z Talianska, podarilo sa zohanť za super cenu. Auto ma aj zabudovanu navi (sice bez SK mapy - neviete kolko stoji prehratie mapy, su tam len talianske?) ale aj Volvo Guard Alaram?Viete mi niekto povedať, čo je ten alarm zač?

Ked ho budem mať doma, dam sem aj fotos, už sa ho neviem dočkať... :roll:
_________________
Volvo V50 2.0 D Momentum, r.v. 2005, 100kW (136PS), M6, Navi

jaz
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 24
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Meziměstí / Praha

#2 Alarm na VOLVO V50

Příspěvek od jaz »

Ahoj,
gratuluji ke koupi, já jsem úplně to samé udělal před měsícem. Co se týká Volvo Guard Alarm, většinu věcí se můžeš dočíst tady: http://vccs.volvocars.se/accessories/ca ... 317716.htm . Měl by jsi s tím potom co nejdříve zajet do servisu na diagnostiku, aby jsi věděl, že je auto ok a eventuálně se zeptal na takovéhle věci.

Je docela zajímavý, že já mám v autě jak kontrolku alarmu uprostřed palubky, tak nahoře u zrcátka tlačítko jeho ovládání, ale samotný alarm už ne :-)
_________________
V50 20D, 100kW, r.v.2004, manuál
bylo: Renault 19 1.8 GTX

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 12
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Púchov

#3 Alarm na VOLVO V50

Příspěvek od Rasto »

Dik za link. Určite si dam spraviť aj nejake mechanicke zabezpečenie páky alebo valantu. uvidime. Na diagnostiku sa chystám hned ako ho budem mať doma. Priznam sa že som z toho dosť nervozný, dufam že som nekupil mačku vo vreci :D Zvuk motora bol ok, aj na skušbnej jazde sa zdal byť ok. Ešte ma čaká prehratie jazyka na board comuteru a prehratie máp na navigacii. Neviete ako je na tom SK a CZ, čo sa týka zmapovania ciest?Je to vôbec použitelné?
_________________
Volvo V50 2.0 D Momentum, r.v. 2005, 100kW (136PS), M6, Navi

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 500
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Náměšť na Hané
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

#4 Alarm na VOLVO V50

Příspěvek od flaksy »

jaz píše:Je docela zajímavý, že já mám v autě jak kontrolku alarmu uprostřed palubky, tak nahoře u zrcátka tlačítko jeho ovládání, ale samotný alarm už ne :-)
Ja to mam trosku jinak. Uprostred na palubce mam takovou cernou kapku (skoro az u skla), coz ma byt senzor na dalkove ovladani / alarm, aspon podle prirucky :) U stredniho zrcatka mam cudlajs na vypinani senzoru vnitrku vozidla. Ale kdyz auto zamknu, nic tam neblika :) coz by signalizovala alarm v pohotovosti, tudiz tam asi nebude. Jeste na klicku je ta "panic function", ktera teda funguje skvele, coz jsem si vyzkousel sam na sobe, kdyz jsem zkousel, co ten trojuhelnicek na klicku je a stal jsem primo pred cumakem auta :-D Jinak fajne je, ze to ma zamek aut. prevodovky a deadlock funkci, takze je to zamkly fest.

rasto : ohledne map. Ja mam navigaci s vykplopnym displayem volvo RTI navigation, mam k tomu DVD, ktere je v prehravaci v kastliku u spolujezdce (coz sice omezuje vyuzitelnost, ale budiz) no a na tom DVD jsou nakreslene zeme, ktere to ma. Udajne to je celoevropske DVD, takze nevim, zda si budes moct sehnat jine :( Ja tam mam celej zapad, sever, jih a z vychodu pak jen CR :) aspon co jsem koukal, tak se to da pouzit, ale jen do vetsich mest ... cca nad 15000 obyvatel. Silnice tam jsou takove hlavni tahy, asi uplne detailni to nebude. Nicmene Zabreh - Olomouc to navigovalo krasne (jak po rychlostce, tak po klasicke okresce). Ohledne jazyku. U navigace si muzes sam zvolit jazyk, ale cestina tam bohuzel neni a udajne kvuli malemu zajmu ji ani volvo nenabizi. O palubnim pocitaci tu nekdo psal, ze az modelovy rok 2006 a novejsi jde do cestiny, starsi pak treba nemcinu nebo anglictinu. Co se tyce tech map, tak bys pravdepodobne mel mit to same co ja, takze tam jsou mapy da se rict cele evropy vcetne CR, ale s SK si nejsem jistej :( A ted nemam DVD po ruce abych se koukl, jak to tam je nakresleny, ale tusim, ze tam bud je jen velmi okrajove a nebo vubec :(

Jo a prosim napis si co mas za auto do podpisu, je to tusim povinnost na foru a lip se pak radi ;)
_________________
Volvo S60 2.4 (B5244S2), LPG, MY01
Volvo V70 D4 (D4204T5), MY15

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 12
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Púchov

#5 Alarm na VOLVO V50

Příspěvek od Rasto »

Už si updatol profil. Ja som si nevšimol, že by som tam mal DVD mechaniku. Tušíim mi spomínal ten predajca, že tam je zabudovaný harddisk. Každopádne to budem riešiť, ked ho budem mať doma :D Už sa neviem dočkať...
_________________
Volvo V50 2.0 D Momentum, r.v. 2005, 100kW (136PS), M6, Navi

jaz
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 24
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Meziměstí / Praha

#6 Alarm na VOLVO V50

Příspěvek od jaz »

Rasto píše:Ešte ma čaká prehratie jazyka na board comuteru a prehratie máp na navigacii.
Jako jazyk palubního počítače ti tam půjde nahrát jenom angličtina, až od modelovýho roku 2006 je k dispozici CZ/SK, ale předpokládám, že je to pořád lepší, než italština :-) Tohle ale docela nechápu, co vím, tak 99% značek má výběr jazyka v počítači natvrdo... nevím, proč zrovna u Volva tam může být jen jeden, těch pár slov v paměti navíc by nikoho nezabilo.
flaksy píše:Ja to mam trosku jinak. Uprostred na palubce mam takovou cernou kapku (skoro az u skla), coz ma byt senzor na dalkove ovladani / alarm, aspon podle prirucky :) U stredniho zrcatka mam cudlajs na vypinani senzoru vnitrku vozidla. Ale kdyz auto zamknu, nic tam neblika :) coz by signalizovala alarm v pohotovosti, tudiz tam asi nebude. Jeste na klicku je ta "panic function", ktera teda funguje skvele, coz jsem si vyzkousel sam na sobe, kdyz jsem zkousel, co ten trojuhelnicek na klicku je a stal jsem primo pred cumakem auta :-D Jinak fajne je, ze to ma zamek aut. prevodovky a deadlock funkci, takze je to zamkly fest.
Aha, já myslel, že ta černá kapka je jen na alarm (návod jsem tak detailně zatím nečetl), ale jestli je i pro DO, tak se její výskyt na mém voze celkem vysvětluje :-) I s tím tlačítkem máš pravdu, zkoušel jsem ho stokrát mačkat, ale nic. Dokonce jsem se zamkl do auta a skákal tam jako šašek v naději, že se spustí, a prdlajs :-D Trojúhelníček na klíči jsem zatím nezkoušel, počkám až budu někde mimo civilizaci a pak to odpálím, abych nedělal nikde rámus.
_________________
V50 20D, 100kW, r.v.2004, manuál
bylo: Renault 19 1.8 GTX

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 541
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#7 Alarm na VOLVO V50

Příspěvek od Dzambor »

ta cierna kvapka je tam len taky kryt a to tlacitko pri spetnom zapina a vypina funkciu deadlock alebo ako sa to vola. co som cital ze napr ked mas auto na lodi a zamknes ho cez alarm tak sa aktivuju senozry pre pohyb a ked sa lod vlni na vode tak sa to knise a senzor eviduje pohyb a pusti sa alarm. cize hentym tlacitkom to vypnes. alarm je tam v tedy ked z tej ciernej kvapky kuka taka cervena dioda. my sme to mali bez alarmu nam potom dorabali alarm neskorsie. mal som to cierne a teraz tam mam taky pupak blikaci :)
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

Begi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 193
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 T5 2007

#8 Alarm na VOLVO V50

Příspěvek od Begi »

ja mam tiez dovezenu V50 a alarm tam nie je. Ked som sa spytal na moznost dat tam origo alarm, tak ze mi to nedoporucuju, lebo by to bolo strasne nakladne. Ze ak chcem, mam si dat nie-volvo alarm, to vyjde ovela lepsie.
Volva sa chvalabohu zatial prilis nekradnu, ale aj tak som dal zamok na paku (Mul-t-lock). Je najlepsi hlavne co sa tyka vlozky. S T5 je trochu problem, je tam malo miesta a hlavne je ich celkovo malo, tak na to nemaju standardne pripravky a vsetko musia v podstate vyrabat na konkretny kus. Ale spravili to velmi pekne.
Zamok na volant asi netreba riesit, zamyka sa elektricky pri vytiahnuti kluca, nie?

Este zvazujem nechat si vyleptat VINko na vsetky skla. Nie je to drahe a "zaujemcu" o auto by to malo odradit... Ak ho nechce len na nahradne diely.
_________________
V70 T5 MY2007 (B5244T5, 191kW, M6, Summum) Obrázek
V40 Cross Country T4 AWD MY2015 (B5204T8, 132kW, A6, Momentum) Obrázek
244GL 1978 "Goldy" (B19A, 66kW, M4)

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 541
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#9 Alarm na VOLVO V50

Příspěvek od Dzambor »

volant sa zamkne ale este ked ho potocis cosi tam zapadne. tiez som to skumal. neviem co to stalo ten alarm my sme to mali v cene auta. akurat to dorabali neskor. ale myslim ze by to nakladne nebolo az tak ako vravia tam. skus sa poinformovat v inej predajni resp servise.
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 36
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Vůz: V50 2.0D MY08
Bydliště: Trenčín, Slovensko

#10 Alarm na VOLVO V50

Příspěvek od ivannavi »

zdravim,

pri prehravani videa o funkciach alarmu na volvostranke som si vsimol, ze pri odomknuti auta auto zapipalo... ja mam tiez origo alarm a nezapipa, iba smerovky zablikaju. V menu som nic nenasiel ohladom zvuk. prejavu pri zamknuti / odomknuti ...

Taktiez je mozne nastavit automaticke zavretie okien hned po zamknuti ? (nie cez dlhe podrzanie tlacitka na DO, ale hned)

Dik
_________________
V50, r.v. 2008, momentum, 2.0D, manual, farba: 446

jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#11 Alarm na VOLVO V50

Příspěvek od jou81 »

Ta cerna kvapka o ktere tu vsichni pisete nema nic spolecneho s alarmem, je to senzor dopadajiciho svetla pro automatickou klimatizaci. Pokud v aute alarm nekdo nema, doporucuju autoalarmy Magicar.
_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 36
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Vůz: V50 2.0D MY08
Bydliště: Trenčín, Slovensko

#12 Alarm na VOLVO V50

Příspěvek od ivannavi »

cierna kvapka ma nieco spolocne s alarmom.

kupoval som auto uz vyrobene, ale nemalo alarm, tak sme sa dohodli ze v cene auta alarm dorobia. ked auto prislo, na ciernej kvapke nic nebolo, a ked dorobili alarm dali tam nanu LEDku a po zamknuti auta blika - co signalizuje zapnuty alarm.
Myslim ze senzor svetla je zozadu na spetnom zrkadle, taky bieli stvorcek.

Ale spet k mojmu problemu co som pisal vyssie... vy, co mate original alarm, zapipa vam auto pri odomknuti / zamknuti ?
_________________
V50, r.v. 2008, momentum, 2.0D, manual, farba: 446

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 69
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Neratovice

#13 Alarm na VOLVO V50

Příspěvek od gold1 »

Ja teda nevim proc by klimatizace v dobe odstaveni vozidla merila svetlo a blikala pritom!Alarm ve vozidle mam a ta cerna kapka se po zamceni rozblika cervene.Alarm jiz vyzkousen v praxi,protoze po vybiti baterky v ovladaci jsem odemkl auto tim zeleznym klickem a jelikoz jsem si dukladne neprostudoval navod tak chvili trvalo nez jsem prisel na to,ze vypnout jde zastrcenim plastoveho klice do spinaci skrinky!Vzhledem k tomu,ze toto se mi prihodilo u nas pred postou tak jsem se stal stredem zajmu vsech kolemjdoucich :oops:
_________________
Volvo V50 2,0D Momentum 2005.............stříbrnej mazlík s krémovým vnitřkem!

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#14 Alarm na VOLVO V50

Příspěvek od Lachtan »

A zase dokolečka dokola......... :evil: :evil: :evil:

1- Když se tenhle topik jmenuje "Alarm na VOLVO V50", tak nechápu, proč sem cpete dotazy s alarmem nesouvisející ?????

2- Fascinuje mě, jak se dokážete sáhodlouze dohadovat o tom jak by to asi mělo fungovat, ale nikoho z vás nenapadne pořádně si přečíst uživatelskou příručku k vozu - to jste vážně tak líní a pohodlní ???

3- navíc kdyby jste trošku více četli starší topiky (a neříkejte, že se vás netýkají, protože vy máte V50 - omyl, on v tom až zase tak velký rozdíl není - principy fungování systémů jsou stejné), tak by jste se dozvěděli že se to tady již probíralo, akorát, že S/V 40 má tu "kapičku" v pravém předním repro...

Obsahuje pouze ledku indikující aktivaci imobiliéru a čidlo intenzity slunečního svitu. Nic jiného - s alarmem to nemá nic společného a pokud ano, tak je to nějaká dobastlenina.....


L.
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 69
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Neratovice

#15 Alarm na VOLVO V50

Příspěvek od gold1 »

Teda Lachtane,nechci se hadat,ale anglicky manual/mimochodem,zde stazeny/k memu modelovemu rocniku rika toto:LED on the dashboard indicates the alarm systems status!A dale popisuje tri mozne rezimy fungovani/nebo nefungovani/alarmu.Ani sluvko o imobiliseru-ten je popsan na uplne jine strance jako soucast multifunkcniho klice.
P.S.To o tom cidle klimosky se mi nedari najit takze nerikam ani ano ani ne!
_________________
Volvo V50 2,0D Momentum 2005.............stříbrnej mazlík s krémovým vnitřkem!

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 36
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Vůz: V50 2.0D MY08
Bydliště: Trenčín, Slovensko

#16 Alarm na VOLVO V50

Příspěvek od ivannavi »

jasne LEDka je sucastou alarmu, nie imobilizeru, ale isiel som aj skusit to cidlo na svetlo, a ano, je to pravda. cca 30sek su na to cidlo svietil (inak je auto v tmavej garazi), a LCD displej na radiu sa invertoval, cize svietil tak akoby bol den. Po zhasnuti sa vratil "nocny mod".


Ale spet k mojmu problemu co som pisal vyssie... vy, co mate original alarm, zapipa vam auto pri odomknuti / zamknuti ?
_________________
V50, r.v. 2008, momentum, 2.0D, manual, farba: 446

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 69
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Neratovice

#17 Alarm na VOLVO V50

Příspěvek od gold1 »

Ja tam mam ten alarm original a auto pouze zablika,ale nevyda zadny zvuk.Plati to pro odemceni i zamceni!
_________________
Volvo V50 2,0D Momentum 2005.............stříbrnej mazlík s krémovým vnitřkem!

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#18 Alarm na VOLVO V50

Příspěvek od Lachtan »

gold1 píše:Teda Lachtane,nechci se hadat,ale anglicky manual/mimochodem,zde stazeny/k memu modelovemu rocniku rika toto:LED on the dashboard indicates the alarm systems status!A dale popisuje tri mozne rezimy fungovani/nebo nefungovani/alarmu.Ani sluvko o imobiliseru-ten je popsan na uplne jine strance jako soucast multifunkcniho klice.
;-) Tak holt nejsem vševědoucí - snad to přežiju :D :D :D

Nicméně to mělo alespoň ten pozitivní výsledek, že tě to dokopalo si pořádně přečíst manuál a teď můžeš být na machra a udělovat rady :D :D :D

(já to říkám porád, že by jsme měli spáchat nějaký ten minisrázek S/V40 - V50 za účelem lepšího vzájemného poznání našich mazlíčků..... :idea: )
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 56
Registrován: 15 roků 4 měsíce
Bydliště: Bučovice
Vůz: V50 2.0D Momentum + RTI, r. v. 2006

#19 Alarm na VOLVO V50

Příspěvek od Lumpy »

to Lachtan: jsem pro, to auto mi občas dává na prdel :D jo a alarm nemám, páč mi tam nic nebliká... :mrgreen: :mrgreen:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 69
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Neratovice

#20 Alarm na VOLVO V50

Příspěvek od gold1 »

to Lachtan:od tebe to zni skoro jako poklona :mrgreen:
_________________
Volvo V50 2,0D Momentum 2005.............stříbrnej mazlík s krémovým vnitřkem!

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 528
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Vůz: V50 D5, 2008, 132KW, 360Nm
Bydliště: Hradec Králové

#21 Alarm na VOLVO V50

Příspěvek od jogin3 »

Tak já si asi budu alarm nechávat dodělat, stoji 10 000Kč v autorizáku včetně práce.

Jenom by mě zajímalo, co vše se musí odstrojit, mám nejvíc strach z toho, že mě pak bude auto někde vrzat a rachtat.

Vím jak to chodí, tady se to při rozdělání ulomí, ale aby jsme nemuseli platit nový díl, dáme ho tam, pak vrže, klepe, pač není uchycen jak má být.
_________________
Byla V50 D5, 2008, Momentum 132KW (D5244T8), nádherný auto.
Byla S60 2.3 T5 , R5 20V ,(B5234T3) 184Kw, vyborna vybava a luxus.
Byla V40 2.0T rk.v. 1999 (B4204T) , kuze, vyhrev, aut.klima
GALERIE
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“