test zimních pneu - komentář na DF

Různé Volvo-odkazy...
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 241
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno
Kontaktovat uživatele:

#1 test zimních pneu - komentář na DF

Příspěvek od Bobes »

Zdar, narazil jsem na tenhle článek, vcelku mne zaujal, jediné snad co bych vytknul, jak autoklubu, tak asi i DF je teplota při testu. Mám dojem že "zlomová" teplota je někde kolem +7°C. Ale možná je to blbost, kterou jsem jen někde pochytil z propagandy. Další věc jsou třeba samozřejmě hory etc, a asi by se dal i najít článek na DF někdy z konce loňské zimy popisující jak ve Štatlu padl "hnus fialovej" a způsobil kolaps :o)
odkaz na test pneumatik

Zajímá mne názor na povinnost zimních gum (sám jsem spíše pro jejich používání, nadruhou stranu stanovovat to fixním datem je imho blbost).
Co by možná stálo za úvahu je zalobovat u nějaké TV za český TopGear (a nemyslím přeládat TopGear od BBC, to jsem viděl párkrát na primě... ten dubing je děsnej fuj)
_________________
V70 5.2000 I.generace 2.5TDi
několik w353 v různém stavu pojízdnosti, Opel agila 1.2

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 148
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Vůz: S80 D5 MY2010
Bydliště: Praha

#2 test zimních pneu - komentář na DF

Příspěvek od Vulva »

Na (nutnost) používání zimních gum člověk nepotřebuje testy. Kdo jel na sněhu s letními i zimními dobře chápe, či zkoušel se vyhrabat na horách. Inteligentní řidič si prostě zimáky koupí. Jinak výrobce gum na tom nijak zvlášť nevydělá navíc, letní poté vydrží déle, že, takže tento argument z článku je lichý.

Jiná věc je, zda "zdravý rozum" (jezdit v zimě na zimních) nařizovat úředním šimlem. Osobně nemám rád byrokraty a různá jejich přikazující nařízení, ale zde nejde jen o moji vlastní bezpečnost, ale i o to, zda někdo zabrzdí za mnou a (ne)naboří mi zadek. Takže ano, zimní povinně.

Stanovovat to datumem je samozřejmě blbost, ale spoléhat se na to, že český policajt určí "přiměřené množství sněhu či teplotu pro aktuální potřebu zimních gum" nejde, to by fungovalo ještě hůř.

Newman
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 294
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Morava
Vůz: V70 D5- D5244T - 2,4 l - 2003

#3 test zimních pneu - komentář na DF

Příspěvek od Newman »

V Rakousku, které já považuji za zemi, kde spousta věcí funguje normálně, je povinnost použití zimních gum stanovena v zákonem daném termínu a nikdo o tom zbytečně nediskutuje. Mně samotnému se stalo, že jsem jel začátkem listopadu. kdy u nás bylo krásné podzimní počasí, po dálnici z Vídně směrem na Salzburg a míjel jsem posypový vůz, který ošetřoval mokrou silnici. No málem jsem si klepal na čelo. Ale když jsem po cca 20 km projížděl úseky, kde bylo okolí dálnice zasněženo, musel jsem se omluvit. A je zbytečné namítat, že u nás nejsou oblasti s tak vysokými horami atd. Když nastane podzimní či zimní čas, určitě nikdo z vás nechodí pořád v sandálech, ale přezuje se do patřičné obuvi. A tak nějak by to mělo být i s pneumatikami. Já používám zimní gumy několik let, bez ohledu na nařízení a předpisy, protože mne k tomu vede obyčejný selský rozum (to je to, co se v české společnosti v uplynulých letech silně vytratilo). Těch pár tisíc za gumy a disky je prkotina proti rozsekanému autu a dalším škodám, které můžu havárkou způsobit. To je asi tak vše, co jsem k tomu chtěl říci. :no:

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1665
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#4 test zimních pneu - komentář na DF

Příspěvek od Lukaso »

nepřijde mi to nic nepřirozeného...taky v zimě nechodím v pantoflích :wink:
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

dab
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 75
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha

#5 test zimních pneu - komentář na DF

Příspěvek od dab »

Možná by každý měl povinně v zimě nosit boty se zimním vzorkem :D
_________________
V70 TDi 1999 - Modřinka po JardoviV Jeden dehet vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny zahalí, do oblaku sváže!
Kafe kupuju výhradně tady: http://www.primacafe.cz bo je kvalitní a čerstvě pražené. A máme tam dobrý fórum :D

karlos
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 301
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 3.2
Bydliště: Praha 4

#6 test zimních pneu - komentář na DF

Příspěvek od karlos »

...když potřebuju v zimě přeběhnout zahradu k autu a zpět, tak si ty pantofle klidně vezmu...do hospody a vzdálenějších míst už si ale radši beru Hi-Tec Magnum :D

Podle mě je zákonná povinnost M+S pneu v určitém období blbost (nějak nemám rád tento druh nařízení, sloužících především k tomu, aby PaCH měli další možnost jak vybírat sobě do kapsy), na druhou stranu pokud by tam byla klauzule o tom, že (vágně řečeno) způsobí-li řidič v určitém období (listopad-únor třeba) nehodu a to kvůli nevyhovujícím pneumatikám, dostane x-násobně větší trest než kdyby se sklouznul na zimních.

Něco jako v Německu chlast - dej si pivko, klidně jeď autem, ale jestli budeš pod vlivem alkoholu účastníkem nehody, tak dostaneš takovou palici, že tě to bude hodně dlouho mrzet :good:

Jinak osobně ovšem zimní pneu využívám rád :wink:

PS: v Rakousku to není tak, že musíš mít od-do zimní pneu, ale tak, že si klidně můžeš na suché vozovce jezdit na letních, ale nesmíš s nima na sníh a břečku (zimní podmínky na vozovce), případně musíš mít řetězy...překládat se mi to nechce, ale viz níže:
Seit 01.01.2008 gilt die Winterreifenpflicht. Die neue Vorschrift beinhaltet aber keine generelle Winterreifen-Ausrüstungspflicht in den Wintermonaten. Pkw sowie Lkw bis 3,5 t müssen aber bei tatsächlich winterlichen Straßenverhältnissen, also bei Schneematsch, auf schneebedeckten oder vereisten Fahrbahnen mit Winterreifen oder Schneeketten ausgerüstet sein. Die Winterreifen müssen im Bedarfsfall an allen Rädern angebracht sein; an Stelle von Winterreifen können auch Schneeketten an den Antriebsrädern verwendet werden, wenn die Straße durchgängig oder fast durchgängig mit Schnee oder Eis bedeckt ist.
Reifen, die für die Verwendung als Schnee-, Matsch- und Eisreifen bestimmt sind, müssen mindestens eine Profiltiefe von 5 mm bei Diagonalbauart oder mindestens 4 mm bei Reifen bei Radialbauart aufweisen (§ 4 Abs. 4 KDV), sonst gelten Sie nicht als Winterreifen. Sog. „Ganzjahresreifen“ oder „Allwetterreifen“ kommen als Winterreifen in Betracht, sofern sie eine „M und S“ Kennzeichnung aufweisen.
Diese Verpflichtung gilt vom 1. November bis 15. April des Folgejahres. Anhänger fallen nicht unter die Winterreifen-Ausrüstungspflicht.
Wer in Österreich bei winterlichen Straßenverhältnissen im Zeitraum von 1. November bis 15. April ohne Winterreifen fährt, dem droht eine Geldbuße in Höhe von 35 Euro, bei Gefährdung anderer Verkehrsteilnehmer können bis zu 5.000 Euro fällig werden.
_________________
JE: S80 3,2
BYLO: S80 V8, S60 2,5T AWD, 850R, 850T5, 760TIC, 740TIC a 3x 244GL

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2430
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#7 test zimních pneu - komentář na DF

Příspěvek od jarek.krizan »

Newman - podle mne jsi to napsal jasně. Sice nejde o to jestli je momentálně sníh, nebo ne, ale o to, že letní v určitých teplotách nefungují, ale zimní už ano, navíc kdo v dnešní době dokáže z jistotou říct, že nemůže odpoledne napadnout sníh, i když ráno není.
Já teda v zimě v pantoflích nechodím, mám rád své zdraví a už mi není 20.
Myslím, že ti co nejezdí v zimních podmínkách na vhodných zimních gumách hazardují se zdravím nás všech a jsem pro, aby byli vytlačeni ze silnice pluhem.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

karlos
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 301
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 3.2
Bydliště: Praha 4

#8 test zimních pneu - komentář na DF

Příspěvek od karlos »

Myslím, že ti co nejezdí v zimních podmínkách na vhodných zimních gumách hazardují se zdravím nás všech a jsem pro, aby byli vytlačeni ze silnice pluhem.
to ano - v zimních podmínkách (sníh, břečka, mokro, teplota kolem nebo nulou apod.)...

...já jsem psal, že zimní pneu využívám a rád, ale na druhou stranu nevím, proč by mě měl (hypoteticky) někdo buzerovat za to, když ve slunný podzimní/zimní den, s teplotou dejme tomu 5-7°C, si ve městě zajedu do 1km vzdáleného obchodu autem, na kterém mám letní pneu...jde o to, že ne všude jsou zimní podmínky stejné a proto je blbost určovat zákonem celoplošně přesně vymezené období pro používání M+S pneu :wink:
_________________
JE: S80 3,2
BYLO: S80 V8, S60 2,5T AWD, 850R, 850T5, 760TIC, 740TIC a 3x 244GL

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2430
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#9 test zimních pneu - komentář na DF

Příspěvek od jarek.krizan »

Ale karlosi, ty víš jak jsem to myslel.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

karlos
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 301
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 3.2
Bydliště: Praha 4

#10 test zimních pneu - komentář na DF

Příspěvek od karlos »

jarek.krizan píše:Ale karlosi, ty víš jak jsem to myslel.
já to tentokrát právě asi pochopil blbě :D
_________________
JE: S80 3,2
BYLO: S80 V8, S60 2,5T AWD, 850R, 850T5, 760TIC, 740TIC a 3x 244GL

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2430
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#11 test zimních pneu - komentář na DF

Příspěvek od jarek.krizan »

Schválně jsem psal v zimních podmínkách a ne v zimním období, takže to nebylo namířené proti tomu co jsi psal
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Zajímavé odkazy na internetu“