taky na ně došlo

Různé Volvo-odkazy...
  • Autor
  • Zpráva
Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#1 taky na ně došlo

Příspěvek od Jarda S40 »

Asi jsem škodolibej, ale tenhle článek mě potěšil https://www.novinky.cz/clanek/138282-v-n ... losti.html :palec: :lol:

Lachtan
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#2 taky na ně došlo

Příspěvek od Lachtan »

Cyklisti patří na stadion :twisted: :twisted: :twisted:
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 257
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

#3 taky na ně došlo

Příspěvek od ruprecht »

Ale no tak pánové, máte snad něco proti nám? :?:
...ale vím že je to marný boj - řidiči nadávají na cyklisty a cyklisti na řidiče. Sám se snažím chovat k cyklistům maximálně ohleduplně (pokud se nejedná o devianta na černém kole v černém kabátě a bez světel jedoucího okolo půlnoci od někud někam...) , ale to co někteří "řidiči" na mě občas zkoušejí je fakt na zabití. A to se snažím trénovat na co nejméně frekventovaných cestách. No a pokud máte pocit, že se nám cyklistům policajti nevěnují, tak mě už stavěli pětkrát, a jednou jsem dokonce foukal. Přičemž za těch 12 let co řídím mě stavěli v autě jen jednou...
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

Lachtan
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#4 taky na ně došlo

Příspěvek od Lachtan »

ruprecht píše:Ale no tak pánové, máte snad něco proti nám?
Ano mám.
Poté co mi echt-cyklisti v koloně několikráte drcli do zrcátka nebo do auta, jak se snažili protlačit za každou cenu a poté co jsem viděl jak projíždějí na červenou křižovatku Koněvova - Želivského, kličkují mezi auty a tramvajemi a nadávají všem co jeli na zelenou jsem na ně opravdu nasraný a ohleduplně se k nim teda už nechovám :evil:
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

kmd
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 50
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Tábor

#5 taky na ně došlo

Příspěvek od kmd »

Lachtan ma pravdu! Jeden prodírající se cyklista mi dokonce odřel PP blatník... A okomentoval to tím, že má právo podjiíždět auta, já mu řekl, že je to asi sranda je poddjíždět když na to nemá místo...Jo a abych nezapomnel...Stmivalo se a on nesvitil! Mel sem ho vzit este predkem...
Přílohy
od_sprckare.JPG
od_sprckare.JPG (52.32 KiB) Zobrazeno 1527 x
_________________
BYLO : kolo
JE : Volvo V40 2.0T | 118 kw | tahne jak zbesilej :) | r.v. 1999
JEDNOU : Volvo V70 R AWD | 220 kw | žádnej tuning, žádnej chip, ale i tak potahne jak zbesilej :) | r.v. 2005

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 27
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#6 taky na ně došlo

Příspěvek od vasako »

Lachtan píše:
ruprecht píše:Ale no tak pánové, máte snad něco proti nám?
Ano mám.
Poté co mi echt-cyklisti v koloně několikráte drcli do zrcátka nebo do auta, jak se snažili protlačit za každou cenu a poté co jsem viděl jak projíždějí na červenou křižovatku Koněvova - Želivského, kličkují mezi auty a tramvajemi a nadávají všem co jeli na zelenou jsem na ně opravdu nasraný a ohleduplně se k nim teda už nechovám :evil:
pokud máš zájem, mohu ti doporučit nějaký relaxační pobyt v přírodě. bylo by to bez auta, žádné noční můry typu "zase mi někdo drcnul do zrcátka"... apod. velmi osvobozující....
_________________
850 AWD Estate, B5254T, r.v. 1996

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 341
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#7 taky na ně došlo

Příspěvek od Peťo-goalie »

Ja nemam nic proti cyklistom lebo skor ako som si kupil volvica tak som jazdil len na bicykli :lol:
ale neznasam tych tzv. profikov v super obleceni na bikoch za 100litrov co idu dvaja vedla seba.. takich mam chut nabrat pekne zozadu.
Nedavno sa mi to stalo ze tito "profici" isli vedla seba obcou a nedalo sa ich bezpecne obehnut lebo oproti isli stale auta a oni nemali vobec snahu sa zaradit za sebou-inak je to proti vyhlaske. Nesmu jazdit vedla seba. tak som po 3min jazdy za nimi na dvojke zatrubil-mi ukazali ze co chcem a to som uz fakt zuril a skoro som ich presiel :mrgreen:
Je to len o ludoch a ohladuplnosti. Je jedno ci su to cyklisti alebo vodici.

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 341
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#8 taky na ně došlo

Příspěvek od Peťo-goalie »

kmd píše:Lachtan ma pravdu! Jeden prodírající se cyklista mi dokonce odřel PP blatník... A okomentoval to tím, že má právo podjiíždět auta, já mu řekl, že je to asi sranda je poddjíždět když na to nemá místo...Jo a abych nezapomnel...Stmivalo se a on nesvitil! Mel sem ho vzit este predkem...
Inak prelakovanie celeho blatnika stoji min.cca 3,5tis. to by mi ten cyklista musel zaplatit na mieste alebo by som zavolal policiu ci mu aspon jednu vrazil debilovi.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 257
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

#9 taky na ně došlo

Příspěvek od ruprecht »

Stejně jako se najdou idioti mezi řidiči aut tak se najdou idioti mezi cyklisty. To ještě ale neznamená, že jsou hovada všichni. Chce to více ohleduplnosti na obou stranách.
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 341
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#10 taky na ně došlo

Příspěvek od Peťo-goalie »

ruprecht píše:Stejně jako se najdou idioti mezi řidiči aut tak se najdou idioti mezi cyklisty. To ještě ale neznamená, že jsou hovada všichni. Chce to více ohleduplnosti na obou stranách.
goalie píše: Je to len o ludoch a ohladuplnosti. Je jedno ci su to cyklisti alebo vodici.
:palec:

drewid
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 549
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: Hlučín / Widlakoffhauptstadt

#11 taky na ně došlo

Příspěvek od drewid »

No nevím jestli cyklisti patří na cestu. To už se tam rovnou můžu prohánět na nějakém šemíkovi a mohl by mi každý akorát tak políbit věnec! 8)

Cyklisti jsou zlo !
_________________
Je : V70 2.0T5 166kW, 1997 "Bílej Jezdec"
Bylo: Volvo 850 T5 1995, 166kW "Rust Dragon"
Bylo : Lehce ťuklý Volvo S40 r.v.97 1.9TD "Stříbrný Sršeň" :D

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#12 taky na ně došlo

Příspěvek od Jarda S40 »

Podel mě jsou cyklisti a cyklisti. Jedni používají kolo jako dopravní prostředek, to jsou takoví ti obyčejní cyklisti, u nás přežívaj ještě starší babičky co jedou na nákup a maminky co rozvážej děti do školky. Pak jsou ti "cyklisti z přesvědčení", poznáte je asi každej. Ti mají kolo jenom jako prostředek k nasírání ostatních lidí, popřípadě k zakládání různých zájmových združení a terorizování okolí. Voz loňský "závod" na výpadovce kolem Chuchle. Typické je u nich třeba to "podjíždění na křižovatce". Podjedou vás po krajnici a na světlech jsou první. na zelenou vyrazej, ale okamžitě zaujmou pozici uprostřed jízdního pruhu a nedaj se předjed. Takže x aut se táhne za nima, x aut nestihne projet na zelenou. Obyčejně je po 200m někde předjedete, aby se na dalších světlech situace opakovala. Mám aspoň dobrej pocit z toho, že chcípaj na rakovinu plic. Pár jsem takovejch znal a šli kolem 40-ky. Popravdě jezdit v Praze a okolí na kole je blbost a to nebetyčná. Plíce hyperventilujou a hezky nasávaj jedy z výfuků, prach ze silnic i exhalace z průmyslu.
Mám s nima i druhou zkušenost. U nás je lesopark - chráněná přírodní památka. Denně tam chodím se psem a schválně se pohybuju po lesních stezkách, kde je menší pohyb lidí. Ve statutu chráněné přírodní památky je zákaz jízdy na kole mimo vyznačené cyklostezky. Tyto cyklostezky tam jsou a jsou dobré, stály spousty peněz. Ale zjišťuji, že to pro tyto cyklisty je nuda. Oni rádi jezděj právě lesem a že přitom porušujou předpisy a ničej les jim nějak nevadí. Samozřejmě jsem vždy happy, když se kolem mě řítěj z kopce rychlostí ne malou na úzké stezce mezi dvěma stromy, kde se nemám ani kam uhnout a čekám, zda se trefěj či ne. V podstatě dělaj to, co právě oni kritizují na řidičích aut. Druhá věc co mě na nich štve je, že přejedou hlavně nyní na jaře spousty chráněných užovek a slepýšů. Pěšky na ně nikdo nešlápne, ale na tom kole snad nečuměj, nacházím je denně. Když si představím muka toho tvora se zlomenou páteří jak umírá dlouhé hodiny v bolestech, zabíjel bych ty bezohledný prasata!

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#13 taky na ně došlo

Příspěvek od hroch32 »

Jarda S40 píše:Podel mě jsou cyklisti a cyklisti. Jedni používají kolo jako dopravní prostředek, to jsou takoví ti obyčejní cyklisti, u nás přežívaj ještě starší babičky co jedou na nákup a maminky co rozvážej děti do školky. Pak jsou ti "cyklisti z přesvědčení", poznáte je asi každej. Ti mají kolo jenom jako prostředek k nasírání ostatních lidí, popřípadě k zakládání různých zájmových združení a terorizování okolí. Voz loňský "závod" na výpadovce kolem Chuchle. Typické je u nich třeba to "podjíždění na křižovatce". Podjedou vás po krajnici a na světlech jsou první. na zelenou vyrazej, ale okamžitě zaujmou pozici uprostřed jízdního pruhu a nedaj se předjed. Takže x aut se táhne za nima, x aut nestihne projet na zelenou. Obyčejně je po 200m někde předjedete, aby se na dalších světlech situace opakovala. Mám aspoň dobrej pocit z toho, že chcípaj na rakovinu plic. Pár jsem takovejch znal a šli kolem 40-ky. Popravdě jezdit v Praze a okolí na kole je blbost a to nebetyčná. Plíce hyperventilujou a hezky nasávaj jedy z výfuků, prach ze silnic i exhalace z průmyslu.
Mám s nima i druhou zkušenost. U nás je lesopark - chráněná přírodní památka. Denně tam chodím se psem a schválně se pohybuju po lesních stezkách, kde je menší pohyb lidí. Ve statutu chráněné přírodní památky je zákaz jízdy na kole mimo vyznačené cyklostezky. Tyto cyklostezky tam jsou a jsou dobré, stály spousty peněz. Ale zjišťuji, že to pro tyto cyklisty je nuda. Oni rádi jezděj právě lesem a že přitom porušujou předpisy a ničej les jim nějak nevadí. Samozřejmě jsem vždy happy, když se kolem mě řítěj z kopce rychlostí ne malou na úzké stezce mezi dvěma stromy, kde se nemám ani kam uhnout a čekám, zda se trefěj či ne. V podstatě dělaj to, co právě oni kritizují na řidičích aut. Druhá věc co mě na nich štve je, že přejedou hlavně nyní na jaře spousty chráněných užovek a slepýšů. Pěšky na ně nikdo nešlápne, ale na tom kole snad nečuměj, nacházím je denně. Když si představím muka toho tvora se zlomenou páteří jak umírá dlouhé hodiny v bolestech, zabíjel bych ty bezohledný prasata!
Tak tohle mi připomnělo známého, který mi s klidem tvrdil, že na kole vlastně ty cesty ničí míň než pěšky, protože přeci má gumy s terénním vzorkem, zatímco většina lidí má podrážky bez terénního vzorku - takže jim to podkluzuje a jemu ne. Koko* maximus :evil: Někde pohledám takovou pěknou fotku, ta by se mohla líbit hlavně Drewidovi...
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

kmd
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 50
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Tábor

#14 taky na ně došlo

Příspěvek od kmd »

Zrusil bych jejich pravo podjizdet auta zprava! Je to nebezpecny! Vim to z osobni zkusenosti...Muj PP blatnik to vi z vlastni zkusenosti. Nejvetsi stesti mel ten "šprckař", kterej mi to udělal a ještě mě seřval, že mu tam nechám málo místa... Kretén, nebejt tam zácpa tak má dnes volvík 6 kol! :evil: :evil:
_________________
BYLO : kolo
JE : Volvo V40 2.0T | 118 kw | tahne jak zbesilej :) | r.v. 1999
JEDNOU : Volvo V70 R AWD | 220 kw | žádnej tuning, žádnej chip, ale i tak potahne jak zbesilej :) | r.v. 2005

libre
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 426
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Bydliště: Zlín
Vůz: V40, 2.0i B4204S2, r.v.99, manuál
Bydliště: Zlín

#15 taky na ně došlo

Příspěvek od libre »

Já mám rád cyklisty. Hlavně ty, kteří jedou po hlavní cestě, když 20 metrů vpravo vede cyklostezka. V tom okamžiku bych vyměnil Volvo za MB s pěkným zaměřovačem uprostřed kapoty. :D
_________________
Je: Volvo V40 - 2,0i 100kW (B4204S2) - r.v.99, model 2000 - manuál M56H1 (od 6.2006) - info - Obrázek
Bylo: Škoda 105L - 33kW - r.v.85 (od 7.1997 do 12.2006) ..... Bude: Volvo V70 II (nejdříve od 2013)

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#16 taky na ně došlo

Příspěvek od Jarda S40 »

No právo podjíždět zprava sice maj, ale musej tam mít místo a taky dodržet bezpečnej odstup. Ty seš zase povinej jezdit vpravo, takže tam maj hov.. a ne místo na kolo. Odchytil bych ho, zavolal cajty k jeho zjištění a žaloval o náhradu škody. To je to co říkám, maj to jen aby nasírali jiné řidiče. Pokud chtěj jezdit na komunikacích, tak dodržovat pravidla jako všici ostatní. Co nesnáším ještě je cyklista jedoucí přes přechod na kole. Normálně je pronásleduju (ne že bych je teda přejel, ale vylekat to jo :D )

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 27
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#17 taky na ně došlo

Příspěvek od vasako »

mno řekl bych, že je tady pár jedinců zralých na léčbu na psychiatrii
_________________
850 AWD Estate, B5254T, r.v. 1996

kmd
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 50
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Tábor

#18 taky na ně došlo

Příspěvek od kmd »

vasako píše:mno řekl bych, že je tady pár jedinců zralých na léčbu na psychiatrii


ano, ano, anooo.....hlásím se jako prvni!!! :twisted: :twisted:




:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
BYLO : kolo
JE : Volvo V40 2.0T | 118 kw | tahne jak zbesilej :) | r.v. 1999
JEDNOU : Volvo V70 R AWD | 220 kw | žádnej tuning, žádnej chip, ale i tak potahne jak zbesilej :) | r.v. 2005

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#19 taky na ně došlo

Příspěvek od Jarda S40 »

Já už jsem asi přezrálej, zlomili nade mnou hůl. Akorát čekám na papíry a pak se cyklisti střezte! :lol:

Lachtan
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#20 taky na ně došlo

Příspěvek od Lachtan »

vasako píše:pokud máš zájem, mohu ti doporučit nějaký relaxační pobyt v přírodě. bylo by to bez auta, žádné noční můry typu "zase mi někdo drcnul do zrcátka"... apod. velmi osvobozující....
Snažím se čas od času vyrazit na vandr po pohraničním opevnění. Miluju to toulání po lesích, bágl na zádech a spaní pod širákem. A ze všeho nejvíc miluju, když jdu po úzké stezičce a proti mě se z kopce vyřítí cyklista až mu kapradí od kol lítá a řve: kurva uhni néé !?!
No pár parchantům jsem neuhnul a když jsem jim pak pohrozil, že jim provedu protitankovým útočným rektální výtěr držkou, tak raději vzali zbytky kol na ramena a odešli po svých :twisted: :twisted: :twisted:

pánbůh mě má rád - vynalezl cyklisty abych měl co masakrovat ;-)
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Lachtan
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#21 taky na ně došlo

Příspěvek od Lachtan »

goalie píše:ale neznasam tych tzv. profikov v super obleceni na bikoch za 100litrov co idu dvaja vedla seba.. takich mam chut nabrat pekne zozadu.
Kdysi jsem ještě s Fronterou potkal na cestě z Loděnic do Bubovic tlupu těhletěch blbečků, šlapali klidně do kopečka, čtyři vedle sebe a vesele krafou.
Tak jsem jen tak lehce ťuknul do klaksonu (abych je na sebe upozornil), jestli by třeba se nechtěli zařadit za sebe abych je mohl předjet. No to jsem si něco dovolil - tři se hned otočili, hezky prstíček fakovníček, komentáře stylem. se po.er de.ile!!!
Tak jsem se zdravě namíchnul, podřadil, přimáčknul ke škarpě a přidal. Najel jsem jim traverzou 10 cm za zadní kola a do toho kopečka začal hezky přidávat :twisted: :twisted: :twisted:
Čuměli jak vejři, mezi mě a pankejt se nevešel ani jeden (natož všichni čtyři), uhnout nalevo nemohli kvůli protijedoucím autům a tak jim nezbylo než šlápnout do pedálů a já stále zrychloval..... :twisted:
Tak rychle ten kopec v životě nevyjeli (a silně pochybuju, že i někdy poté) - nahoře když už jsem viděl, že opravdu melou z posledního a naprosto vážně hrozilo, že se mi sesypou pod kola (ne že by mě to trápilo, ale měl jsem čerstvě umyté auto), tak jsem je nechal ať se hromadně sesypou do pankejtu, což provedli stylem, že jeden vrazil do druhého, druhý do třetího a společnými silami vzali do škarpy i toho čtvrtého.


Doteď ,když si na to vzpomenu, tak mám hned lepší náladu 8)
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Lachtan
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#22 taky na ně došlo

Příspěvek od Lachtan »

Ale jinak jsem vcelku tolerantní člověkozvíře 8) 8) 8)
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 257
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

#23 taky na ně došlo

Příspěvek od ruprecht »

Ročně najedu okolo 7 tis km na kole a za těch x let co jezdím jsem měl jen dvakrát konflikt z řidičem. Tak nevím kde všichni jezdíte, že potkáváte na kolech jenom samé kretény. A nikdy jsem neměl ani nejmenší konflikt s turisty na horách, když vidím pěšího, prostě mu dám přednost, pozdravím, popřeju hezký den a fičím dál. No a pokud jedu autem já, tak sice občas narazím na partičku cyklistů jedoucích vedle sebe, ale že by mě to rozhodilo tak, abych je tlačil do škarpy? To co tady u některých čtu je prostě nenávist...No doufám že mě někdo z vás na DS nesejmete - beru si tam kolo :D :D :D
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 257
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

#24 taky na ně došlo

Příspěvek od ruprecht »

Když člověk poslouchá ty "rozumné" hlasy, jak jsou vlastně všechny ty restrikce proti cyklistům správně zdůvodněny a jak cyklista nepatří na silnici a ani na chodník, že v přírodě je vlastně taky nežádoucí, tak mám chuť všechny ty lidi poslat povinně do Itálie (třeba na Gardu), případně do Švédska apod. A Pražákům tvrdícím, že soužití cyklistů, řidičů a chodců je ve velkoměstě nemožné bych naordinoval návštěvu např. Mnichova.
Dlouho jsem si zvykal, že třeba v Itálii je průjezd cyklisty jednosměrkou v protisměru zcela normální a přihlížející carabinierri vás ještě pozdraví a povzbudí, nebo že cestou do kopce na úzké cestě vás auta předjedou až opravdu tam, kde je to bezpečné a nikdo zběsile netroubí nebo nevytlačuje do škarpy. Cyklisti tam jezdí prakticky všude a nikomu to nevadí - holt ta tolerance je tam trochu jinde....
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 341
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#25 taky na ně došlo

Příspěvek od Peťo-goalie »

ruprecht píše:Když člověk poslouchá ty "rozumné" hlasy, jak jsou vlastně všechny ty restrikce proti cyklistům správně zdůvodněny a jak cyklista nepatří na silnici a ani na chodník, že v přírodě je vlastně taky nežádoucí, tak mám chuť všechny ty lidi poslat povinně do Itálie (třeba na Gardu), případně do Švédska apod. A Pražákům tvrdícím, že soužití cyklistů, řidičů a chodců je ve velkoměstě nemožné bych naordinoval návštěvu např. Mnichova.
Dlouho jsem si zvykal, že třeba v Itálii je průjezd cyklisty jednosměrkou v protisměru zcela normální a přihlížející carabinierri vás ještě pozdraví a povzbudí, nebo že cestou do kopce na úzké cestě vás auta předjedou až opravdu tam, kde je to bezpečné a nikdo zběsile netroubí nebo nevytlačuje do škarpy. Cyklisti tam jezdí prakticky všude a nikomu to nevadí - holt ta tolerance je tam trochu jinde....
To neni o tolerancii ale o tradicii. V tych krajinach co pises je bicykel tak rozsireny ze ludia su uz na to zvyknuty v nasich zemiach to tak nikdy nebolo a preto je to tak ako je. Myslim ze su aj taki aj taki a zatial som stretol len takich-magorov. Mna este viac seru kokoti na stvorkolkach a endurach co to prasia po turist. chodnikoch v lesoch.. To je zivot nebezpecne.
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé odkazy na internetu“