V. Jihočeský

Jak bylo...
  • Autor
  • Zpráva
jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2427
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#26 V. Jihočeský

Příspěvek od jarek.krizan »

Mě vadí, proto když nemusím, tak tam nejedu. Navíc nechápu co je na Praze kromě památek pěkného.

vcar
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1113
Registrován: 17 roků 8 měsíců
Bydliště: Č.Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#27 V. Jihočeský

Příspěvek od vcar »

Proto jste měli dovalit na Krumlov. My máme čisto. Tady uklízí cikánská firma a město je fakt čistý. No a památky? Dost a dost

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 2 měsíce
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#28 V. Jihočeský

Příspěvek od Jarda S40 »

jarek.krizan píše:Mě vadí, proto když nemusím, tak tam nejedu.
Ono jsem Jarku myslel, že nevadí nikomu kompetentnímu s tím něco dělat. Jsme dost OT, takže krátce - myslím špínu a hluk od stovek a možná tisíců kamionů převážejících vše možné, ale hlavně zeminu z různých podivných stavebních akcí.
jarek.krizan píše: Navíc nechápu co je na Praze kromě památek pěkného.
No to je těžké Jarku, mimo památek asi nic nebo skoro nic. Snad Vltava, Šárecké údolí a jiné podobné lokality, Zoo, Nuselský most a ještě pár věcí. Ale hlavně Praha je v podstatě celá velká památka. Při pohledu z Pražského hradu nebo Vyšehradu a jiných lokalit je vidět nádherné Pražské panorama stále ještě nepoškozené mrakodrapy či Národní knihovnou v podobě plivance. Líbí se mi spousta měst jiných, ale musím Praze jedno nechat. To co dělá třeba v H.K. nebo Budějicích centrum, je v Praze asi tak Staroměstské náměstí s pár přilehlými ulicemi. Praha má navíc Můstek, Příkopy, Václavák, Žižkov, Nové město, Nusle, Vinohrady, Vyšehrad, Pražský hrad, Pohořelec, Karlín a podobné čtvrti. Pokud centrum jiných českých měst obejdeš za maximálně 2 hodiny, v Praze za to nestihneš projít ani Malou stranu s Nerudovkou. Trochu podobné je snad jenom Brno, co do velikosti historického centra. A pak ještě asi nikde jinde nenajdeš takový přehled historie všech stavebních slohů, od Románského, přes Gotiku, Jagelonskou gotiku, renesanci, manýrismus, baroko, secesi až třeba po rondokubismus. Ani je všechny nevyjmenuju. Jistě třeba Telč je nádherná, Krumlov také, ale většinou jsou omezené jedním či dvěma slohy. Na druhou stranu se stále více z Prahy vytlačuje příroda, a hlavně z jejího okolí. Nesmyslně se zde vrství "podnikatelské baroko" v satelitech, provádí se dostavba a zahušťování sídlišť a stavěj se nesmyslné stavby pro pár vyvolených jako Klánovické golfové hřiště. No nic, jsem se moc rozjel :oops:

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 2 měsíce
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#29 V. Jihočeský

Příspěvek od Jarda S40 »

vcar píše:Proto jste měli dovalit na Krumlov. My máme čisto. Tady uklízí cikánská firma a město je fakt čistý. No a památky? Dost a dost
4Vcar - myslím, že znám Krumlov dost dobře. ;-) Těžko srovnávat.

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 5110
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená
It’s my birthday

#30 V. Jihočeský

Příspěvek od Honza »

Jarda S40 píše: Krumlov také, ale většinou jsou omezené jedním či dvěma slohy.
No ještě žes tu nebyl, tohle kdyby jsi řek Dáše, tak tě umlátila tím parapletem. :lol:

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 2 měsíce
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#31 V. Jihočeský

Příspěvek od Jarda S40 »

Tk v Krumlově bych hledl gotiku (asi kostel sv Víta a gotické jádro na hradě ponechané za jeho přestavby tuším v 16. stol), renesanci, baroko a tím bych asi skončil. Nemohu vyloučit někde ještě nějaké ojedinělé stopy jiného stylu. Nicméně se tím Krumlova nechci dotknout. Právě jeho slohová čistota renesančně- barokní ho činí ojedinělým. Samozřejmě na tom má vliv jeho poloha, která neumožňuje nějaké dostavby. Prostě je tam krásně :palec:

vcar
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1113
Registrován: 17 roků 8 měsíců
Bydliště: Č.Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#32 V. Jihočeský

Příspěvek od vcar »

Jarda S40 píše:Tk v Krumlově bych hledl gotiku (asi kostel sv Víta a gotické jádro na hradě ponechané za jeho přestavby tuším v 16. stol), renesanci, baroko a tím bych asi skončil. Nemohu vyloučit někde ještě nějaké ojedinělé stopy jiného stylu. Nicméně se tím Krumlova nechci dotknout. Právě jeho slohová čistota renesančně- barokní ho činí ojedinělým. Samozřejmě na tom má vliv jeho poloha, která neumožňuje nějaké dostavby. Prostě je tam krásně :palec:
Hééézkyyyyyyyy..... :tlesk: :tlesk: :tlesk: :palec: :D

wickey
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3741
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 D5 AWD, S60 D5, C70 T5 Cab, XC90 V8
Bydliště: Bratislava - Staré Mesto

#33 V. Jihočeský

Příspěvek od wickey »

s jardou mi nezbyva jinak nez souhlasit.. mam projetych par mest po Evrope a Praha patri do prvni trojky..

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 104
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Bydliště: Přeštice

#34 V. Jihočeský

Příspěvek od Miroslav »

SSSSSSSSSSuper výlet!!!

Pro ty koho nadchla výborná polévka v chlebu , tak je možno si ten chleba normálně koupit v Makru zmražený a již vydlabaný a jen do péci v trobě a nalít polévku a je oběd hotový!!!!!

Cena kolem 18Kč a balení po 6 ks.

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2427
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#35 V. Jihočeský

Příspěvek od jarek.krizan »

vcar píše:Proto jste měli dovalit na Krumlov. My máme čisto. Tady uklízí cikánská firma a město je fakt čistý. No a památky? Dost a dost
Památky já rád. Ale peněz na cestování na takové vzdálenosti není.

pekelnik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1488
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo 264 a S80
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#36 V. Jihočeský

Příspěvek od pekelnik »

kdopak tam byl S90, když ne já?
jinak pěkný sraz. Třeba mi to příště vyjde.
ad Praha: Praha je historicky krásné město. jo, pro turisty super.

Sibr
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1057
Registrován: 17 roků 4 měsíce
Bydliště: Slapy
Vůz: Volvo S60D5 a V70 AWD

#37 V. Jihočeský

Příspěvek od Sibr »

pekelnik píše:kdopak tam byl S90, když ne já?
jinak pěkný sraz. Třeba mi to příště vyjde.
ad Praha: Praha je historicky krásné město. jo, pro turisty super.
No jelikož je to nějaký dlouhý tak to bude Royal :mrgreen: takže jedině Jirka :pij:

Jiri.T
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 910
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Bydliště: Žďár nad Sázavou

#38 V. Jihočeský

Příspěvek od Jiri.T »

Sibr píše:
pekelnik píše:kdopak tam byl S90, když ne já?
jinak pěkný sraz. Třeba mi to příště vyjde.
ad Praha: Praha je historicky krásné město. jo, pro turisty super.
No jelikož je to nějaký dlouhý tak to bude Royal :mrgreen: takže jedině Jirka :pij:
Trefa sokolíku :palec:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 35
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Vůz: V40 4184S 1.8i 98
Bydliště: Děčín

#39 V. Jihočeský

Příspěvek od jiříczech »

to Jarda S40:...Človíku Jardo,když já někomu dávám poklonu,tak už to je velice vzácné!!A já teď tak činím tobě :palec: Je skvělé,že jsi dokázal v těch několika větách zmínit mnohé z toho,co někteří v Praze vůbec nevidí a ani netuší,že tam je.Já bych to lépe nenapsal a ani se o to nebudu pokoušet.Jedno však vím jistě,máme o čem povídat a pokud Švédské plechy zapadnou i do vědomostí naší historie,tak popovídáme. :pij:

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 2 měsíce
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#40 V. Jihočeský

Příspěvek od Jarda S40 »

4 jiříczech - děkuju za poklonu, ale nejsem až tak fundovaný. I mě museli jiní otevřít oči :oops: Jinak pokec kdykoli a rád. :palec:
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Proběhlé klubové srazy“