Zkušenost petrolio.cz

Máte-li kontakt na prodejce dílu, servis nebo třeba vrakoviště tak sem s ním.
  • Autor
  • Zpráva
saabik
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 692
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Alpina B3 Touring

#1 Zkušenost petrolio.cz

Příspěvek od saabik »

Dne 28.8. jsem přes internet na jejich stránkách objednal 6 litrů oleje Mobil 0w20 (2x 1l a 1x 4l).
Záhy mi přišel potvrzovací mail o objednávce. Formou dobírky, naštěstí není platba předem.

Pár dní se nic nedělo, poté se ozvali mailem 10.9., že prý se jim nedaří se mnou spojit (číslo telefonu měli správně a normálně mi funguje), že údajně pošta ztratila moji zásilku. No nic, může se stát.Prý mi mohou nabídnout podobný olej od firmy Total, nebo stejný, ale musejí ho objednat tak jestli prý chvíli počkám.
Psal jsem jim, že trvám na Mobilu.

17.9. mi píšou, že olej je již v nové šarži vyroben v Německu a během týdne bude doručen do ČR. Mají ale komplikace v dopravě, tak jestli ještě pár dnů počkám, nebo zruším objednávku. Píšu, že počkám, klidně ještě 10 dnů, tak ať to pošlou.

Do dnešního dne (10.10.) žádná zpráva, info, balík. Prostě nic. Takže po téměř dvou měsících jsem tam, kde jsem byl. Bez oleje. Jak vůbec může takovej prodejce fungovat? Ještě, že to nebylo s platbou předem. Ztratil jsem jen čas, kterýho mám ale stále ještě dost. Na výměnu oleje jedu až v prosinci.
Za mě jednoznačně NEDOPORUČUJU!
_________________
Alpina B3 Touring
Toyota Yaris Hybrid 2017 Smart Selection

GDPR_user

#2 Zkušenost petrolio.cz

Příspěvek od GDPR_user »

Pokud sháníš 0W20 doporučuji uvařit poněkud mastnější klobásky a tato voda bude mít podobnou konzistenci

saabik
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 692
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Alpina B3 Touring

#3 Zkušenost petrolio.cz

Příspěvek od saabik »

martinopel píše:Pokud sháníš 0W20 doporučuji uvařit poněkud mastnější klobásky a tato voda bude mít podobnou konzistenci
Tento olej dávají do svých nových motorů Toyota, Lexus, Honda, Mitsubishi a i dokonce prý nový Jaguar s motorem 5l V8.
Nejsem odborník na oleje, živí mě něco jinýho. Jednou to výrobce předepisuje, tak asi ví co dělá. Olej má mít velmi nízkou viskozitu, tak ji dostane. Nic s tím nenadělám. Až s tím budou zákazníci jezdit k tobě do servisů po skončení záruky, lej jim tam třeba 10w50.
_________________
Alpina B3 Touring
Toyota Yaris Hybrid 2017 Smart Selection

peter cz
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2122
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Klatovy
Vůz: 850R; 760GLE; 940T

#4 Zkušenost petrolio.cz

Příspěvek od peter cz »

Zajímavé, já tam opakovaně objednával ATF a vždy v pořádku.
_________________
´96 850 R, B5234T5, AW50-42LE, Elotec E85 | ´89 760 GLE, D24TIC, ZF4HP22 Obrázek | ´97 940 Turbo, B230FK, M90, LPG Obrázek
Volvo diagnostika k dispozici.

GDPR_user

#5 Zkušenost petrolio.cz

Příspěvek od GDPR_user »

saabik píše: Nejsem odborník na oleje, živí mě něco jinýho. Jednou to výrobce předepisuje, tak asi ví co dělá. Olej má mít velmi nízkou viskozitu, tak ji dostane. Nic s tím nenadělám. Až s tím budou zákazníci jezdit k tobě do servisů po skončení záruky, lej jim tam třeba 10w50.
Pouze 5W50.Ale tvou naivitu ti vyvracet nebudu.

skreči
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 711
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Velvary
Vůz: S70 TDI 1997, V70 TDI 1999

#6 Zkušenost petrolio.cz

Příspěvek od skreči »

já tam objednával mobil do převodovky a v pohodě
_________________
bylo volvo V70 2.4 r.v. 2001, V70 I r.v. 1997 tdi, Saab 9-5, Renaulty, Fordy, Opel Rekord, VW brouk, Feliny a Fáčka, je V70 I r.v. 1999 tdi, S70 r.v. 1998 tdi, Mercedes w211 3.2 CDi

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1325
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#7 Zkušenost petrolio.cz

Příspěvek od Daniel Kout »

Martine, chci se zeptat. Pokud si koupím funglovku a výrobce a autorizák mi předepíší viskozitu, asi s tím nemůže v rámci záruky moc co dělat. Nejsem odborník, tak nevím, za Tebe je něco špatně - chtějí aby došlo k rychlejšímu opotřebení, nebo v čem je problém? Díky Dan
_________________
S90 B5

Haben
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5896
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Zlín
Vůz: 944 B230FB M47 '92, Toyota Yaris Hybrid

#8 Zkušenost petrolio.cz

Příspěvek od Haben »

já v Petrolio objednával 4x, vždy na druhý den připraveno (a to jsem to objednal třeba v 18:00 večer) a vyzvedával jsem osobně, ochotně přijeli i na jiné místo po Brně nebo nechali na vrátnici pro vyzvednutí. Asi měli špatný den... :( Objednávat bych se tam opravdu nebál.
_________________
Chuanita 944, B230FB , MY92, M47 Obrázek"GALERIE"
Toyota Yaris Hybrid MY23 Obrázek"GALERIE"
bylo: Andreas C30 2,4i 125 kw MY08 Summum MT| V70 II D5 AWD MY05 MT, chip 149 kw, EGR OFF| V70 II 2,4 D 120 kw, MY04 AT|V70 I 2,5 D 103 kw, MY00 MT, KAT OFF, EGR OFF

GDPR_user

#9 Zkušenost petrolio.cz

Příspěvek od GDPR_user »

Danniel74 píše:Martine, chci se zeptat. Pokud si koupím funglovku a výrobce a autorizák mi předepíší viskozitu, asi s tím nemůže v rámci záruky moc co dělat. Nejsem odborník, tak nevím, za Tebe je něco špatně - chtějí aby došlo k rychlejšímu opotřebení, nebo v čem je problém? Díky Dan
Moderní specifikace olejů jsou především díky emisním limitům.Proto vznikají nesmyslné specifikace jako 0W20 za pár let to bude asi 0W -50
Tohle vše je pochopitelně vykoupeno nižší životností dílů,což je také žádoucí.Zatím co se kdysi vyráběla volva,která měla sloužit 30 let(a slouží dál) dnes je životnost auta 5 let a 150000km.
Volvo doporučuje Castrol,a jak to díky němu vypadá již dnes mnoho z Vás ví.Volvo ani jiné automobilky nemyslí na dobro zákazníka ale především na svou vlastní peněženku.

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12054
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#10 Zkušenost petrolio.cz

Příspěvek od Urvanej »

Taky sem bral a pohoda.
A do auta kam patří 0W20 bych 5w50 fakt nedával. To neni o emisch, ale o kompletně navrženym motoru, kterej se tim hustějšim olejem nemusí dostatečně mazat... ale to je jen muj názor a vim, že se s Martinem neshodneme :-)
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

saabik
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 692
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Alpina B3 Touring

#11 Zkušenost petrolio.cz

Příspěvek od saabik »

martinopel píše:
Danniel74 píše:Martine, chci se zeptat. Pokud si koupím funglovku a výrobce a autorizák mi předepíší viskozitu, asi s tím nemůže v rámci záruky moc co dělat. Nejsem odborník, tak nevím, za Tebe je něco špatně - chtějí aby došlo k rychlejšímu opotřebení, nebo v čem je problém? Díky Dan
Moderní specifikace olejů jsou především díky emisním limitům.Proto vznikají nesmyslné specifikace jako 0W20 za pár let to bude asi 0W -50
Tohle vše je pochopitelně vykoupeno nižší životností dílů,což je také žádoucí.Zatím co se kdysi vyráběla volva,která měla sloužit 30 let(a slouží dál) dnes je životnost auta 5 let a 150000km.
Volvo doporučuje Castrol,a jak to díky němu vypadá již dnes mnoho z Vás ví.Volvo ani jiné automobilky nemyslí na dobro zákazníka ale především na svou vlastní peněženku.

Když jsem kupoval bývalého saaba (9-5aero), tak se o něm taky říkalo, že nepřežije pětiletku. Že ho GM pěkně pohnojil. Dnes je mu 14 let a stále jezdí, s původním motorem a nájezd se určitě blíží ke 300.000km.
Tehdy byla průměrná mzda 16tis a nové auto stálo přes 1,5mega. Dnes nové stojí o něco méně a platy jsou o polovinu vyšší. Katování kostů je všude, ne jen v automotive. Uvidíme jak to bude s novými motory, já věřím, že vědí co dělají. Do volv nebudou cpát nic jinýho. To by byl jejich konec. A u toho nechci být :roll:
_________________
Alpina B3 Touring
Toyota Yaris Hybrid 2017 Smart Selection

saabik
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 692
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Alpina B3 Touring

#12 Zkušenost petrolio.cz

Příspěvek od saabik »

Tak mastná voda konečně dorazila. Po dvou měsících.
Na to, že údajně vyrobili v Německu novou šarži, mi přijde divné datum výroby - prosinec 2014.
Tento prodejce ve mně moc solidnosti nevyvolává.

Schválně kolik km ten motor vydrží. Nejsem pětiválcovej fanatik, pouze nemám rád naftu.
Poněvadž nejsem odborník na motory a nikdo zde nemá zkušenost s novými motory, až čas ukáže jestli volvo nešláplo vedle. Kdo bude chtít kupovat za 10 let benzin, nic jinýho mu stejně nezbyde než jít do mého čtyřválce 8) .
_________________
Alpina B3 Touring
Toyota Yaris Hybrid 2017 Smart Selection

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 662
Registrován: 11 roků 8 měsíců
Vůz: S60 2.5T AWD Summum MY05
Bydliště: Chrudim

#13 Zkušenost petrolio.cz

Příspěvek od Dony »

Martine nemáš úplně pravdu.... Čerstvá zkušenost... Suzuki Swift 1.6 Sport. R.v 2015. Předepsaný olej 0w-20. Jelikož se nám ani majiteli tahle mazací voda nelíbila, po konzultaci sme vyzkoušeli 5w-40, který splňuje požadovanou specifikaci... dokud bylo počasí jakž takž bylo to ok. Teď motor po raním nastartování 5 vteřin cvaká, nemaže vršek, takže to půjde ven... Jinak mám stejný názor jako Ty. Auta se dnes dělají na pět let..., ale málo kdy si něčím pomůžeme, snad jen nejezdit na ty jejich nesmyslný intervaly a měnit po 10 tis...
_________________
BMW E65 750i V8 270KW 2006
BMW E61 530D M 160KW 2005-Prodáno Galerie
S60 2.5T 180KW AWD MY05 Summum-Prodáno Galerie ,S60 D5 120KW MY04- Prodáno,S60 2.4 125KW MY01-Prodáno
Opel Calibra po renovaci - Prodáno Galerie

mvtechnik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 186
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha 4
Vůz: C 70 2.5T 99´

#14 Zkušenost petrolio.cz

Příspěvek od mvtechnik »

zkušenosti s petrolio nemám ale s Mobile. jak u nich obchodník objedná nějaký spešl olej co není normálně na skladu, tak dělají jako by neexistoval. obchoďáci se nechají zapírat ????
minulý týden to známý řešil s nějakým olejem do převodovky a to objednával v Mobilu 2x 80 litrů sud a to není málo
_________________
MVtechnik C70 2,5T

GDPR_user

#15 Zkušenost petrolio.cz

Příspěvek od GDPR_user »

mvtechnik píše:zkušenosti s petrolio nemám ale s Mobile. jak u nich obchodník objedná nějaký spešl olej co není normálně na skladu, tak dělají jako by neexistoval. obchoďáci se nechají zapírat ????
minulý týden to známý řešil s nějakým olejem do převodovky a to objednával v Mobilu 2x 80 litrů sud a to není málo
80l sud je nějaké zvláštní balení ne?? Co vím,tak mobil dělá 60l a pak 208l

mvtechnik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 186
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha 4
Vůz: C 70 2.5T 99´

#16 Zkušenost petrolio.cz

Příspěvek od mvtechnik »

to množství nevím přesně, jen že se pořádně rozčiloval :evil:
_________________
MVtechnik C70 2,5T
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Firmy & kontakty“