dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me obrat

Máte-li kontakt na prodejce dílu, servis nebo třeba vrakoviště tak sem s ním.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1284
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Litvínov
Vůz: Saab 9-3Aero,9-5Troll,9-5Aero,9000Aero
Bydliště: Litvínov

#26 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od martines »

Důležité je,jaký charakter měla cenová nabídka? Předpokládám že to byla cena dle skutečných nákladů.Tudíž jsou povinni ti předložit materiál který ti napočítali do ceny.Tady je Jarek plete.Nějak k té ceně museli dojít!!!!
Pokud si ale podepsal předběžnou cenu jakoby fixní-pevná cena,nemusí ti nic doložit!!!! Takže asi takto.Pokud tedy za naběhlé náklady, nenech si srát na hlavu a tvrdě do nich.
edit:nedělám v autoprůmyslu ale v elektro. U nás to tak funguje.Jestli má autoprůmysl nějakou vyjímku netuším,ale pochybuju o tom.
Naposledy upravil(a) martines dne 24 led 2011 05:57, celkem upraveno 1 x.
_________________
Saab 9-3 Aero OG, Saab 9-3 Aero SS, Saab 9-3 Aero NG, Saab 9-5 Troll, Saab 9-3 Aero Cabrio V6, Saab 9000 Business edition, Saab 9-3 Aero OG

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1284
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Litvínov
Vůz: Saab 9-3Aero,9-5Troll,9-5Aero,9000Aero
Bydliště: Litvínov

#27 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od martines »

jarek.krizan píše: 3. Nikdo ti není povinen ukazovat jakékoli doklady o nějaké koupi dílů potřebných k opravě. V restauraci ti taky ukazují účty za co kupují maso použité k tvé porci jídla ? Dost ujetý ne ?
Proč ujetý?Srovnání s restaurací není zrovna ideální. :twisted:
_________________
Saab 9-3 Aero OG, Saab 9-3 Aero SS, Saab 9-3 Aero NG, Saab 9-5 Troll, Saab 9-3 Aero Cabrio V6, Saab 9000 Business edition, Saab 9-3 Aero OG

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2167
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#28 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od karelvolvo »

Přesně tak nedovedu si představit při opravě kamionu někomu dát jen účet na nějakou částku to je nesmysl musí tam být všechno rozepsané. Myslím že každý slušný servis vystavý doklad jak má být jako třeba v autorizáku. Pak jsou takovy co se Tě zeptají chceš to s papírem nebo bez papíru?
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 410tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 237tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 265tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 440 tkm

GDPR_user

#29 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od GDPR_user »

Sarkasmic píše:K tomu co pises-nech si vrátit použitý díly a porovnej s tím co máš na faktuře. Pokud byl ten motor potkanej,tak hlavu dole mít museli.To že vypadá pořád stejně špinavě nemusí nic znamenat...
To že je hlava pořád stejně špinavá svědčí o tom,že jsou to přinejmenším hovada.Nedovedu si představit dělat opravu hlavy,s tím,že zůstane stejně špinavá. :bad:

GDPR_user

#30 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od GDPR_user »

petrV40 píše:
no dojel jsem ke kamaradovi pred barak, odpoutaval jsem se a sahal jsem po klicku. Kdyz jsem ho mel v ruce, tak jsem slysel rupnuti a placani z motoru, tak jsem to hned chcipnul. Vedel jsem ze musim vymenit drazkovej remen, mel jsem ho uz i koupenej. Tak jsem si rikal, ok, tak rupnul, to nebude nic velkyho. Pak jsem to teda po vyndani drazk. remenu zkusil nastartovat a nic, jen jsem to asi 2 sekundy protocil a pak jsem to nechal. Nevedel jsem jestli to nesouvisi s tim drazkovym remenem.
Když jsi startoval jaký zvuk měl motor??Točilo to rychle a jakoby lehce,nebo byl zvuk standardní??
Co se týká přístupu servisu:Osobně postupuji v takovém případě tak,že případně shodím hlavu a pak zákazníkovi zavolám,je tam to a to,bude to stát cca tolik a tolik,chceš,nebo nechceš???Pokud se průběžně zjistí další problémy,okamžitě zákazníka informuji.22000Kč není ani málo,na druhé straně může být i vyšší.Co se cen dílů týká,tak ano ty si můžeš sehnat díly o 70% levněji,ale jsi na ně schopen dát i záruku??Máš jistotu,že např.kladky nebyly někde pod vodou??Uvědom si,že pokud servis má dát na práci záruku,nemůže díly nakoupit někde z likvidace skladu.

neuman zdenek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5785
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: Volvo 760 GLE 1989 D 24 TIC

#31 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od neuman zdenek »

stále nevíme co je to za servis 8)
_________________
Volvo 760 GLE 1989 - D24 TIC - Sojkovka
Volvo V 70 II. 2000 - TDI ÁLA
Volvo V 70 R AWD 1998 Blondýny

L4W
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 595
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Šumperk
Vůz: Volvo XC90 D5 MY07

#32 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od L4W »

Nechapu titulek tohoto tematu - snazi se te obrat? Podepsal si predebznou cenu opravy 20 000, stala 22 tis, takze co resis? Pokud se ti cena nezdala, proc si ji tedy odsouhlasil podpisem?
_________________
Volvo XC90 D5 MY07 136 kW green
Bylo: Volvo S60 2.4 125 kW; Volvo S80II 2.5T MY07 147 kW; Volvo XC90 2.5T MY05 154 kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

#33 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od ..::Philip::.. »

take to vidim podobne. kdyby se ceny vysplhala z 20 na 30, resil bych to podeziranim jako ty

v tvem pripade bych jen chtel videt soupis dilu a praci. pokud nemaji co skryvat, ukazou ti to.
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

Offline
Příspěvků ve vlákně: 23
Příspěvky: 36
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 4

#34 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od petrV40 »

Resim to, ze se mi nezda ze by opravovali hlavu a taky to, ze pri prvni navsteve mi rikal, ze to nakonec bude levny, protoze motor byl celkem ok. Rikali ze jen nasadej remen a je to hotovy. Nakonec ale cenu navysili prave o povolenych 10%.

Tech 20 jsem podepsal protoze jsem nevedel kolik to tak muze stat. Dodatecne jsem zjistil, ze to bejva vyrazne levnejsi. Dodal jsem jim i drazkovy remen a napinak, takze nakonec delali jen rozvody a udajne tu hlavu se 4ma ventilama ktery prvne rikal, ze nakonec byly ok.

Motor kdyz jsem zkousel nastartovat se tocil vicemene stejne rychle jako normalne, nebylo slyset ani zadny cvakani... pokud teda motor cvaka pri potkanejch ventilech.
_________________
Volvo V40, 1.9D 85KW, r.v. 2001

Offline
Příspěvků ve vlákně: 23
Příspěvky: 36
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 4

#35 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od petrV40 »

neuman zdenek píše:stále nevíme co je to za servis 8)
auto bude az zitra, protoze tam jeste budou davat ten nahon drazkovyho remenu. Tak uvidim co napisou na fakturu, zatim nechci nikoho verejne propirat :)
_________________
Volvo V40, 1.9D 85KW, r.v. 2001

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 2430
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#36 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od jarek.krizan »

martines píše:
jarek.krizan píše: 3. Nikdo ti není povinen ukazovat jakékoli doklady o nějaké koupi dílů potřebných k opravě. V restauraci ti taky ukazují účty za co kupují maso použité k tvé porci jídla ? Dost ujetý ne ?
Proč ujetý?Srovnání s restaurací není zrovna ideální. :twisted:
Protože neznám firmu, co by ti ke každému vyúčtovanému dílu doložila, za kolik to nakoupila a jaký z toho měla rabat. Tohle jsem v žádné faktuře neviděl.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#37 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od eLzyx »

to asi nikdo nechce, řekl bych, že zákazníkovi musí stačit podrobná faktura. Hezky rozepsaný materiál, maziva, práci rozepsanou na nějaké celky (diagnostika, rovnání hlavy, výměna rozvodů).
Fakturu na 22t Kč vypsanou na "oprava motoru" bych nepřevzal.
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

Offline
Příspěvků ve vlákně: 23
Příspěvky: 36
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 4

#38 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od petrV40 »

eLzyx píše:to asi nikdo nechce, řekl bych, že zákazníkovi musí stačit podrobná faktura. Hezky rozepsaný materiál, maziva, práci rozepsanou na nějaké celky (diagnostika, rovnání hlavy, výměna rozvodů).
Fakturu na 22t Kč vypsanou na "oprava motoru" bych nepřevzal.
Nakonec si auto vyzvednu az zitra, potom co jsem chtel podrobnou fakturu, tak mi rekl ze se pak ale jeste teda pripocte k praci DPH... takze puvodne to asi bylo mysleny ze dostanu papir s polozkou OPRAVA AUTA 22000 Kc :wink:
_________________
Volvo V40, 1.9D 85KW, r.v. 2001

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1284
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Litvínov
Vůz: Saab 9-3Aero,9-5Troll,9-5Aero,9000Aero
Bydliště: Litvínov

#39 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od martines »

jarek.krizan píše: Protože neznám firmu, co by ti ke každému vyúčtovanému dílu doložila, za kolik to nakoupila a jaký z toho měla rabat. Tohle jsem v žádné faktuře neviděl.
Pozor Jarku,nepleť si pojmy. To co píšeš přeci neřeší faktura ale předávací protokol.Podle platné legislativy je pro tvorbu ceny za naběhlé náklady podmínkou. Já osobně ve skutečnosti nepodepisuju ani předběžnou cenu,jen říkám jak je to právně správně. :)
_________________
Saab 9-3 Aero OG, Saab 9-3 Aero SS, Saab 9-3 Aero NG, Saab 9-5 Troll, Saab 9-3 Aero Cabrio V6, Saab 9000 Business edition, Saab 9-3 Aero OG

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1284
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Litvínov
Vůz: Saab 9-3Aero,9-5Troll,9-5Aero,9000Aero
Bydliště: Litvínov

#40 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od martines »

petrV40 píše: Nakonec si auto vyzvednu az zitra, potom co jsem chtel podrobnou fakturu, tak mi rekl ze se pak ale jeste teda pripocte k praci DPH... takze puvodne to asi bylo mysleny ze dostanu papir s polozkou OPRAVA AUTA 22000 Kc :wink:
Tak to si buď jistej že tu cenu dodržej i s daní.Nech si doložit faktury,né dodací list ale fakturu.
_________________
Saab 9-3 Aero OG, Saab 9-3 Aero SS, Saab 9-3 Aero NG, Saab 9-5 Troll, Saab 9-3 Aero Cabrio V6, Saab 9000 Business edition, Saab 9-3 Aero OG

Offline
Příspěvků ve vlákně: 23
Příspěvky: 36
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 4

#41 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od petrV40 »

martines píše:
petrV40 píše: Nakonec si auto vyzvednu az zitra, potom co jsem chtel podrobnou fakturu, tak mi rekl ze se pak ale jeste teda pripocte k praci DPH... takze puvodne to asi bylo mysleny ze dostanu papir s polozkou OPRAVA AUTA 22000 Kc :wink:
Tak to si buď jistej že tu cenu dodržej i s daní.Nech si doložit faktury,né dodací list ale fakturu.
Takze ty faktury mam pravo videt? Nezajima me ze si treba prihodili 20%, chci jen videt, ze opravdu zaplatili napr. opravu hlavy, novy ventily atd...

Boze jak ja nesnasim podobny handrkovani... ale holt zijeme v CR, takze bych si mel zvyknout.
_________________
Volvo V40, 1.9D 85KW, r.v. 2001

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 5111
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#42 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od Honza »

petrV40 píše:Motor kdyz jsem zkousel nastartovat se tocil vicemene stejne rychle jako normalne, nebylo slyset ani zadny cvakani... pokud teda motor cvaka pri potkanejch ventilech.
Při potkanejch ventilech nejde v 99% protočit vůbec.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

doktor
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3225
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Slaný, okr. Kladno
Vůz: SAAB 9-5 AERO 04, V70II R 04, C70 T5 98

#43 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od doktor »

problém je v tom, že fakturu můžou uvařit z vody.

Napíšou si položky a ceny dílů tak aby to dávalo tu sumu, a stejně to neznamená, že ty díly opravdu koupili. Jedině se stane to, že takovou fakturu už budou muset dát do účetníctvi a normoš odvést daň z příjmu. Aby to dosáhlo přesně na těch na 22 tis, tak si jednoduše k materiálu přizpůsobí počet hodin práce, množství mazadla, odrezovače a podobných ptákovin, aby to sedělo k té cifře.

Ta původní platba na dřevo nejpíš do žádného účetnictví jít neměla, ale přímo do kapsy.

To by ti museli ukázat jejich nákupní účtenky a i tak to není jistota, protože díly můžou mít skladem a účtenky starého data - ale to je jedno, protože ty účtenky ti stejně neukážou.

Suma -sumárum. Jestli jsou na autě díly nové, se z faktury nedozvíš. Fakturu ti napíšu i já ve wordu za 5 minut a razítko ti tam dám taky - i s menovkou.

Jedině si pak zkontrolovat ty díly osobně. Anebo ať ti vydají díly staré (což taky není 100% jistota, protože starejch dílů můžou mít hafo)
_________________
V70R II 2,5T AWD, manual, 220 KW,´04, SAAB 9-5 AERO 2.3T, B235R, manual, 184 kW, ´03, Volvo C70 2,0 T5, B5204T3, 166kW ´98, manual, ARD tuning stage 2, 195kW,
bylo Volvo 460 2.0, B20F manual, 80kW,´95, bylo Volvo V70 2.5 10V, B5252S automat, 106kW,´99, bylo Volvo 850 R, 2.3, B5234T5 automat, 176kW,´96, Volvo V70 T5 2.3, B5234T3, manual, 176kW, ´99,
Vstup do galerie ZDE

selap
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1323
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 III D3 AT '12

#44 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od selap »

Sundání hlavy jestli bylo děláno,musí být poznat i kdyby ji neumyli.Zkus se podrobněji podívat.Měli by tam svítit nová těsnení.
_________________
V70III D3 aut. 2012
bylo 760 GLE 2.4 TD 1986,V70I 2.4 Tdi 1999, V70II 2.5TDI 01 man.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 23
Příspěvky: 36
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 4

#45 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od petrV40 »

Honza píše:
petrV40 píše:Motor kdyz jsem zkousel nastartovat se tocil vicemene stejne rychle jako normalne, nebylo slyset ani zadny cvakani... pokud teda motor cvaka pri potkanejch ventilech.
Při potkanejch ventilech nejde v 99% protočit vůbec.
To je vlastne fakt, protoze se pist sekne nahore o ventil a tim ze se nedostane do mezni polohy, tak neni co tocit... To mi nedoslo. No prave proto rikam, ze se mi nezda ta hlava a ventily... V kufru jsem videl nejaky vyndany dily, jsem hlavne zvedavej jestli mi teda ukazou ti ventily. Jeste si nekde zjistim jakej maj mit rozmer. Je jasny, ze mi muzou dat kupu dilu z jinejch aut.

Fakt uvazuju o tom ze pustim jeste nejakej ten litr a ciste ze zvedavosti si to necham zkontrolovat v nejakym volvo servisu...
_________________
Volvo V40, 1.9D 85KW, r.v. 2001

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 2430
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#46 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od jarek.krizan »

Doktor to napsal dobře, pokud bude chtít s tím servis vyj***t, tak se mu to stejně těžko dokáže. Ovšem poměr takovýchto přístupů servis versus zákazník je tak 1:1 . Zažil jsem spoustu zákazníků co přijeli do servisu přímo se záměrem na tom vydělat.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

doktor
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3225
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Slaný, okr. Kladno
Vůz: SAAB 9-5 AERO 04, V70II R 04, C70 T5 98

#47 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od doktor »

v tom případě si na to nech fakturu s rozpisem vystavit a tu kontrolu musíš řádně zadokumentovat. Protože pak je to slovo proti slovu. Anebo se obrať rovnou na ČOI, je tam právní poradna: "jak postupovat, když máš pocit, že tě oje...."
_________________
V70R II 2,5T AWD, manual, 220 KW,´04, SAAB 9-5 AERO 2.3T, B235R, manual, 184 kW, ´03, Volvo C70 2,0 T5, B5204T3, 166kW ´98, manual, ARD tuning stage 2, 195kW,
bylo Volvo 460 2.0, B20F manual, 80kW,´95, bylo Volvo V70 2.5 10V, B5252S automat, 106kW,´99, bylo Volvo 850 R, 2.3, B5234T5 automat, 176kW,´96, Volvo V70 T5 2.3, B5234T3, manual, 176kW, ´99,
Vstup do galerie ZDE

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 5111
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#48 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od Honza »

Jarku podle toho jak to Petr popisuje tak se mi nezdá že by se to potkalo. Co ty na to.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 2430
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#49 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od jarek.krizan »

Konkrétně u tohoto motoru uděláš z ventilů václavky a motor se vesele točí bez komprese. Ale je to jako by tam nebyl vůbec žádný odpor. Vše záleží při jakém momentu se to zrovna potká.
Většinou se to stane v nízkých otáčkách, ale diesel má nevýhodu ve velké setrvačnosti a ty škody bývají vyšší jak u benzínů.
Ovšem netvrdím, že tohle je ten případ.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Offline
Příspěvků ve vlákně: 23
Příspěvky: 36
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 4

#50 dotaz ohledne ceny opravy v autoservisu - snazi se me ob

Příspěvek od petrV40 »

jarek.krizan píše:Doktor to napsal dobře, pokud bude chtít s tím servis vyj***t, tak se mu to stejně těžko dokáže. Ovšem poměr takovýchto přístupů servis versus zákazník je tak 1:1 . Zažil jsem spoustu zákazníků co přijeli do servisu přímo se záměrem na tom vydělat.
jo to znam z vlastni zkusenosti, 2 roky jsem prodaval autohifi... kdyz se z toho stala pujcovna /14denni vraceni bez udani duvodu/ a konkurence na me posilala kazdou chvili COI a celniky, tak jsem se na to vysr...

Nemam problem s platbou za kvalitni sluzby, ale uz ze zasady nemam rad kdyz se me nekdo snazi utahnout na vareny nudli.

Kdyz o tom tak premejslim, kdyz mi rupnul ten drazkovej remen, tak jsem slysel jen jedno skubnuti a pak takovy jakoby placani jak se tam ten remen mlel... neslysel jsem ale druhy skubnuti coz by se asi pri prasknuti rozvodaku ozvalo. Taky me prekvapilo jak uz jsem psal, ze kdyz se odehnul ten dekl rozvodu, tak jeden konec pretrzenyho remenu lezel na tom ozubenym kole. Kdyz jsem to zkousel startovat, tak by se nekam sroloval ne? Nebo tim ze rupnul, tak se uvolnil a kolo na klikovce ktery ho asi pohani uz nemelo grip? Chapal bych kdyby se ten rozvodak nahore tocil odemne, ale kdyz ke me, tak to by ho ten nahon podle me stahnul az k sobe dolu pod motor
_________________
Volvo V40, 1.9D 85KW, r.v. 2001
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Firmy & kontakty“