S80II D5, nestartuje,chyba imobilizer,DSTC,zamek volantu,chladici kapalina

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 1 měsíc
Bydliště: Praha 4
Vůz: Volvo S80 II, 2006, D5 136kW

#1 S80II D5, nestartuje,chyba imobilizer,DSTC,zamek volantu,chladici kapalina

Příspěvek od matej777 »

Zdravím,

malokdy jsem potreboval pomoci, kdyz uz, nasel jsem tu odpovedi, za coz sem rad a taky dlouho nebylo neco resit, ale nyni nemuzu najit nic, co by pasovalo na muj problem ... Jedna se o Volvo S80 II, 2006m D5 136kW. Jedna z prvnich zde v CR, po porodnich bolestech (vymena prevodovky v zaruce a pak v 170tis cely blok motoru, se spojkou a DPF to slape ;) ) a ted ma najeto 250tis km.

Po tydnu co auto stalo nenastartovalo, hodilo chybu Imobilizer a DSTC, pojal jsem podezreni ze by mohla byt baterka v loji, bylo ji 9 let (od noveho auta druha), zmeril jsem napeti, 11,1V, dal jsem ji na nabijecku a za 15 minut hlasila ze je nabito, coz me jen utvrdilo ze baterka je v haji. Vymenil jsem za novou, ale zadna zmena. Nastartovat stale nejde. Co jsem si jeste vsiml, tak po cca 30s kdy se necha klicek "v druhe poloze", tedy kdy by auto melo byt nastartovano, tak to prihodi hlasku system chlazeni, doporucen servis - ale to nevim jestli neni jen tim, ze se ocekava nejaka odezva od nastartovaneho motoru. Zkusil jsem projet vsechny pojistky v motoru kam jsem dosahl, nasel jsem jednu prepalenou 20A, podle popisu snad vyhrivani filtru nafty, asi nic zajimaveho. Po zkoumani motoru jsem jeste zjistil na jednom nosniku hromadku vyzranych pecek, takze nejaka mrcha tam bydlela, jen si dle stavu nejsem vubec jist, zda to bylo aktualni nebo uz starsiho data. Poslednim prvkem co jsem si vsiml je, ze neni zamceny volant - elektricky zamek neni zamceny (ale toto pocitac nehlasi). Nevim jsetli tam je nejaka vazba k imobilizeru, kouknul jsem jeste na pojistku zamku volantu v interieru a ta se mi zda ok. Jo a neukazuje to teplotu exterieru, i kdyz to nevim zda se neukazuje az po nastartovani motoru.

Takze? DSTC, zamek volantu by mi znacilo treba nejaky problem u volantu, DSTC kvuli krouzku, imobilizer jen tim, ze je snimac blizko volantu.. nebo nejaky kabel prekousnuty od neceho co tam bydlelo, i kdyz kam jsem videl, nic sem nenasel.

A zaverecny for je ze to stoji na zahrade na Praze 4 a ven je to dost do kopce, takze abych to nechal odtahnout do servisu je dost krajni, ne-li nemozny reseni.

Nejake napady co ted s tim? :) Dekuju predem
Přílohy
IMG-20240316-WA0008.jpg
IMG-20240316-WA0006.jpg
IMG-20240316-WA0007.jpg

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13064
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2 S80II D5, nestartuje,chyba imobilizer,DSTC,zamek volantu,chladici kapalina

Příspěvek od raolsa »

Máš druhý klíč? Pokud ano, dělá to i s ním?
Jde auto zamknout a odemknout dálkáčem?
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5138
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#3 S80II D5, nestartuje,chyba imobilizer,DSTC,zamek volantu,chladici kapalina

Příspěvek od Jakub Svoboda »

A jsi si jist, ze nova je take ok? Jake ma napeti pri pokusu o start, starter dela co? Protoze tohle vse se deje, pokud je baterie KO.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 1 měsíc
Bydliště: Praha 4
Vůz: Volvo S80 II, 2006, D5 136kW

#4 S80II D5, nestartuje,chyba imobilizer,DSTC,zamek volantu,chladici kapalina

Příspěvek od matej777 »

raolsa píše: 17 bře 2024 21:47 Máš druhý klíč? Pokud ano, dělá to i s ním?
Jde auto zamknout a odemknout dálkáčem?
dalkacem normalne odemknout/zamknout jde, zkusil jsem vyhrabat druhy, ale ten je ko, asi baterka a CR2430 zrovna doma nemam, tak dokoupim, ale pri vlozeni do sachty to dela to stejne, nevim tedy nakolik je imobilizer tady zavislej na baterce v ovladaci, z jinych aut jsem zvyklej na pasivni

Přidáno za 5 minut 20 sekund:
Jakub Svoboda píše: 17 bře 2024 22:11 A jsi si jist, ze nova je take ok? Jake ma napeti pri pokusu o start, starter dela co? Protoze tohle vse se deje, pokud je baterie KO.
merit pri zmacknuti startu jsem nezkousel, ale po par pokusech jsem ji meril a mela 12,6V, coz mi prijde ok, zkusim dat jeste na nabijecku a pak zmerit napeti pri pokusu o start - prave tyhle chyby me puvodne navedly na baterku, nicmene starter nedela nic, spusti se ventilator, xenony, palubka a v ty chvili kdy clovek byl zvyklej ze se zacne startovat se rozsviti chyba DSTC, Imobilizer... v motoru se nic nedeje

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5138
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#5 S80II D5, nestartuje,chyba imobilizer,DSTC,zamek volantu,chladici kapalina

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Zkus odpojit + pól ze starteru co to udělá.
Případně jak je na tom pojistka na kabelu na + pólu u baterie. Taková hnědá/černá kostka
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 1 měsíc
Bydliště: Praha 4
Vůz: Volvo S80 II, 2006, D5 136kW

#6 S80II D5, nestartuje,chyba imobilizer,DSTC,zamek volantu,chladici kapalina

Příspěvek od matej777 »

Stihl jsem akorat kouknout na ty kostky, tam nevidim nic nenormalniho, jejich odpor je minimalni, napeti totozny kdyz se meri pred a za ... plus pol na starteru mrknu, nevim jestli uz to neni na me moc odvazny ale :-D

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 1 měsíc
Bydliště: Praha 4
Vůz: Volvo S80 II, 2006, D5 136kW

#7 S80II D5, nestartuje,chyba imobilizer,DSTC,zamek volantu,chladici kapalina

Příspěvek od matej777 »

tak zatim nic noveho, padlo podezreni na zalomeny kabel (nebo rozkousany) mezi palubkou a jednotkou v motoru...

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5138
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#8 S80II D5, nestartuje,chyba imobilizer,DSTC,zamek volantu,chladici kapalina

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Tak si holt rozmotej cely svazek z prave strany od nadobky/podbehu, okolo kompresoru, starteru, baterie az pod dekl k ECM. Ano, jde opravdu takto oklikou.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“