Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Co je nového v klubu, co můžeme nabídnout,
na co se chcete zeptat, Vaše návrhy...
  • Autor
  • Zpráva
Chase
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2429
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Brno - střed
Vůz: S80 V8, XC70 D5, C70 T5, C70XC cabrio
Organizer x 3
Kontaktovat uživatele:

#1 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od Chase »

Vážení členové spolku VolvoKlubu ČR,

jak jistě víte, o víkendu proběhl Zimní sraz VolvoKlubu v Bohdanči. Věřím, že si jej všichni zůčastnění náležitě užili a všem děkuji za to, že si našli čas k jeho návštěvě - ovšem o tom tento příspěvek není.

Na sraz krom klasické sestavy, jenž navštěvuje tento víceméně komorní sraz každý rok, dorazil také člověk, jenž se pasoval jako "hlas lidu" a zaštiťoval se relativně velkou skupinou ať už bývalých nebo stávajících členů VolvoKlubu. Krom jiného jsem se dozvěděl, že aktuální podoba srazů je stupidní (doslovný přepis informace) a proto na ni skupina lidí, kterou se zaštiťoval, nejezdí. Bohužel jsem je od tohoto vyslance (netuším zda-li samozvaného, nebo opravdu delegovaného) nedozvěděl jedniný argument k tomu, co je na srazech špatně.

Proto se zde musím zeptat do pléna, zda-li někdo přijde s něčím konkrétním (napřiklad z těch, jenž byli dotyčným zmiňováni). Pokud je problém nikoliv ve srazech, ale v mojí osobě, pak jsem připraven obratem vyvodit osobní důsledky a nabídnout svou funkci v radě, včetně přenechání pořádání srazů někomu jinému. Mým zájmem je funkční VolvoKlub a proto prosím členskou základnu o vyjádření k tomuto tématu. Pokud se totiž bude opakovat návštěvnost srazů jako v loňském ročníku, pak to ohrožuje jakékoliv další pořádání srazů s účastí partnerů a kvalitním doprovodným programem.

Záměrně pak tento post dávám do veřejné sekce, protože existuje možnost, že se budou chtít vyjádřit i lidé, jenž již členy spolku nejsou, ať už je to z jakéhokoliv důvodu.

Předem díky za vaše konstruktivní podněty, včetně toho, zda-li je žádoucí mé další pokračování ve vedení spolku.

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5014
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#2 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od PINĎABC »

Jestli se můžu vyjádřit, proč už na srazy nejezdíme, tak je odpověď velmi jednoduchá. Rezervovat ubytování za včas a blokovat někomu jinému, když nevím jak na tom budou děti zdravotně v době konání srazu, mi nepřijde fér. Několikrát jsme museli zrušit třeba dovolenou. Se třemi dětmi to fakt není jednoduché něco plánovat. Až trochu odrostou začneme na srazy a za super lidmi zase jezdit.

Ač si Matěji svérázná osobnost a ve spoustě věcí máme třeba odlišný názor. Rozhodně to není důvod proč bych na sraz nejel. Od návštěvníků srazů vím, že tvá organizace je pečlivá a dáváš si s ní hodně práci v osobním volnu kterého jako podnikatel a stavitel jistě moc nemáš. Takže za mne respekt :good:

Mám osobní pocit, že Volvo klub je rozdělený stejně jako naše společnost poslední roky a to není dobře.

Všechny nás spojuje láska k autům jedné značky a vždy jsme byli super, parta tak hoďme osobní věci hodit za hlavu a chovejme se jako dospělí inteligentní lidé.

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5138
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#3 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Za mě asi takto. Vše nám pěkně podělal Covid. Lidi měli čas vymýšlet pí..viny a tímto to pokračuje dodnes. Neumí se bavit, našli si jiné zájmy, jinou práci, méně času atd. .

Třeba tento víkend měla mladší dcera oslavu narozenin. Takže kolize, která se opakuje každý rok v čase konání zimního srazu.

Já osobně se i díky zájmům okolo domu, rodině, kolize termínů atd. také nedostanu všude. Ale pomlouvat bez konkrétního důvodu je fakt trapný.


Asi bych tu toho samozvaného " hlasu lidu " klidně propálil ať se případně chytí slova i zde a může říci, napsat pádné argumenty.
Naposledy upravil(a) Jakub Svoboda dne 20 úno 2024 10:50, celkem upraveno 1 x.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 187
Registrován: 7 roků
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo XC70 D5 151kW AWD 2010
Bydliště: Brno

#4 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od grycatko11 »

Tak ono asi nebude problém se podívat na účast a vydedukovat kdo to mohl z těch 6 pokojů být (navíc mínus jeden kde byl Matěj :D ). Já osobně jsem tu chvíli a sraz jsem zatím nestihl žádný, ale doufám že alespoň ten "jarní" v létě zvládnu (i z důvodu přidání se do spolku 8) ). Nicméně lidé jsou různí a je úplně jedno v jakém fóru/společenství/spolku nebo republice jsi/budeš vždycky se najde skupina lidí kteří mají na věc jiný názor.

Pokud tento "vůdce" má potřebu, nebo chce něco udělat jinak, tak jak jsi napsal mohl by to napsat veřejně, ale mohl by třeba nějaký sraz zorganizovat, abychom věděli jak se to má dělat správně :)

jancho
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4210
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: Domov: Třebestovice
Vůz: XC70 D4 120kW D5244T17 MY 2013
Bydliště: Zaměstnání: Praha

#5 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od jancho »

Souhlasím s výše oběma napsanými příspěvky.
Pinďa to napsal moc hezky a Kuba má pravdu s Covidem. To mi vůbec nedošlo.

Ač je Matěj svérázný, jak píše Pinďa, tak já osobně s ním vůbec žádný problém nemám a vím, že srazům obětuje hodně.

Proč jsem přestali jezdit my?
Obě děti už mi dorostly do srazů vhodného věku (tedy už tak tři roky zpět) a tak, když jsem jel na sraz, tak jsem bral celou rodinu.
My když už někam jedeme, tak nešetříme na ničem (ubytování, strava). No a poslední dva srazy, na kterých jsme byli mě vyšly na cca 10tis se vším všudy (PHM, ubytko, jídlo, pitný režim převážně pro tatínka, atd.)
Každý máme finanční možnosti jinde, ale pro mě to už je celkem dost.
A ano, vím, že to jde levněji. Můžeme si vybrat levnější ubytování, můžeme si třeba řešit stravu sami, já můžu vypít méně piv, atd., atd.
Tím chci říct, že to nedávám nikomu za vinu, můžu si za to sám, protože se nechovám ekonomicky - protože prostě nechci šetřit, když už někam vypadneme.

Také se mi dost změnily priority. Už nejsem tak fanatický autíčkář a to ve všech ohledech.
Volného času prostě nemám (tak jako mnoho ostatních) na rozhazování. A víkend by mi prostě kolikrát chyběl při nějaké akci kolem domu.
Např. poslední Kuželnu, na kterou bych jel sám a celý sraz by mě vyšel na pár kaček jsem na poslední chvíli také musel zrušit, protože jsem před zimou dodělával dřevo.

Jsem si jist, že pro někoho to bude znít jen jako výmluvy.
Aneb "kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod"

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5186
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#6 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od Warcz »

Mohu hodnotit pouze letní sraz kde jsem vzal kluka a bylo to výborné. Jednu dobu mi vadilo pořád stejné místo, kde už okolí znám, ale jak se mění priority tak i tohle se změnilo.

Sám vím co to je něco organizovat, takže Matěji nevzdávej to a budu se těšit na další srazy.

nebel
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 880
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Ivančice
Vůz: 760 B280F + AW71 '89
Participant x 1

#7 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od nebel »

Pro mne jsou tři víkendové srazy ročně ekonomicky i časově náročné, takže jezdívám na dva + sem tam soukromý + nepravidelně na regionální (kam to taky nemám zrovna blízko). Letos se k tomu navíc přidaly rodinné potíže a Matějovi jsem řekl ihned, že tenhle zimní mi kvůli tomu nevyjde (byť ze „stálých" lokalit mám Bohdaneč nejradši).

Popravdě mi nejméně sedí jarní lokalita Kletečné, ale chápu důvody, proč se to tam koná a stejně, když jsem se zkoušel poohlížet po jiných místech, na nic vhodného jsem nenarazil. K samotné organizaci jsem snad nikdy výhrady neměl, Chase mívá organizaci srazů poctivou. A kdo někdy něco organizoval, ví, jak náročná je příprava vícedenní akce.

A zjevně nejsem sám, koho zajímá identita tajemného „vox populi". :)

Logan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 517
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Dobrý kraj
Vůz: VOLVO
Organizer x 1

#8 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od Logan »

Já se k těmhle věcem většinou moc nevyjadřuju, ale u tohohle jsem částečně byl, tak si dovolím pár slov... Řekl bych, že to byl od něj trošku takový zbytečný výkřik do tmy. Protože jak víme, jsou lidé, kteří když se opijí, stanou se z nich občas hlupáci, agresivní blbové, nebo zkrátka hovada... A v tomhle případě "kdo se ráno nestydí, ten se večer nebavil" není tou správnou omluvou. A byl jsem u jednoho z jeho prvních panáků, kdy říkal, že pít tvrdej nemůže, protože se pak nekontroluje. Tím nikoho neomlouvám, ale taky jsem to ten večer s hruškovicí přehnal a staly se věci, které si nezarámuju. Jasně, nemusíme se mít všichni rádi, ale jsme lidi a když máme na jazyku konstruktivní kritiku, je potřeba s ní ven (což prohlášení o stupidních srazech rozhodně není).

Na velké srazy jsem nikdy s moc velikou láskou nejezdil a to se díky tobě změnilo. Ano, občas to s tebou je těžký... Ale s kým z nás ne? Tak si nenech zkazit chuť a nevzdávej to.

Ondra.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 4743
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: VRZČ
Vůz: 240/V70II

#9 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od Ondra. »

nebud hodnej, rekni jmeno!

dumi.cz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3358
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Štěpánovice
Vůz: V70 '97 B5254T@192PSI Black | 850 '95

#10 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od dumi.cz »

nebud slusnej :D

Ondra.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 4743
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: VRZČ
Vůz: 240/V70II

#11 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od Ondra. »

sry, ale mysleli jsme stejnou hlasku :D

Nosound89
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4181
Registrován: 11 roků 11 měsíců
Bydliště: F-M city
Vůz: S80II 4,4 AWD

#12 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od Nosound89 »

Také vysvětlím svůj případ, ikdyž budu kopírovat výše popsané (ale jsme přece lidé z části i s podobnými zájmy, starostmi i problémy).

Vše se ale trošku změnilo když jsem začal stavět, to je člověku líto každého víkendu co zabije někde mimo, protože kolik za tu dobu může stihnou práce, že? Okey, pak se dostavělo, ale přišla do toho rodina, s několika měsíčním se člověku na víkend pryč nechce, ale podařilo se mi zajet alespoň PÁ/SO, to se pak za další 2 roky opakovalo a opět s několika měsíčním jsem nikde na víkend nejel. A pak to znáte, podzim, běhání okolo zahrady, příprava dřeva a jiných restů... Další věc nemoci dětí, nedokážu si naplánovat něco na pár měsíců dopředu, protože nevím kdy zase něco ze školky donesou. A nesmím zapomenout i na zvířectvo a zahrádku, když chceme jako rodina vypadnout, musím někoho zaúkolovat (to je ale řešitelné).

Aktuálně, ikdyž teď měním práci, by to už šlo. Rád ale poznávám nová místa a když vidím, že se každý rok jezdí stejně tak mě to moc neláká (tím ale nic proti organizaci, vím jak těžké je najít vhodný areál). Člověk nikdy nevyhoví všem.

Ohledně Chaseho nemám nejmenší problém, když jsem potřeboval tak mi vždy pomohl.
Ale lidé prostě stárnou, mění se priority, doba je více uspěchaná, lidé nemají na nic čas a proto je pro mnohé těžké na celý víkend vypadnout.
Změna organizátora by tomu určitě nepomohla a nevidím důvod měnit.

Basstl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3196
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: Teplice

#13 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od Basstl »

Jsem zvyklý jednat na rovinu, tak to tak i napíšu.
I když proti Chaseovi osobně nic nemám a jeho práce si vážím, tak si myslím že změna organizátora by tomu pomohla.
Na podzimní srazy které organizoval Yobi s Hankou jsem jezdil rád. Vysočina mě neláká.
Proto by za mě bylo lepší, kdyby se organizátoři střídali a nebyl tam stále stejný rukopis.
Ono často méně je více. Nemám rád překomplikované srazy stále na stejném místě.
Tohle prostě uměl nejlíp Zdeněk Neuman, ať si o něm každý myslí co chce.
Možná to bylo i výběrem místa, ale spíš to bylo tím, že nevymýšlel věci které většina lidí ani nechce.
Spanilka spojená s výletem a výborná zábava s muzikou a jídlem. To je za mě vše, co od srazu požaduji.
Je to především o setkání a o zábavě. Proto poslední dobou jezdím už jen na malé lokální srazy.

Petr Marek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 7512
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha a Zápraží
Vůz: V70XC & 2x 240
Participant x 2

#14 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od Petr Marek »

Každý má samozřejmě právo na svůj názor.

Navíc s tím, co je zde zatím napsáno, tak až na malé drobnosti souhlasím.

Ohledně míst velkých srazů chápu, že má Chase dvě osvědčená místa která střídá. Zde musím připomenout podpásovku od majitele Hálova mlýna a skutečnost, že i Zdeněk měl "svoje" Běšiny.

Ohledně programu srazů je těžké trefit se do vkusu všem. Mě osobně aktuální skladba vyhovuje a naprosté absolutorium mají orienťáky.

Volvu zdar!

Petr Marek

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5186
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#15 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od Warcz »

K místu už jsem se vyjádřil ale ještě napíšu k programu.

Podle mě nikomu nemůže vadit bohatý program. Jako že pokud mě to nebaví tak sednu do hospody a bavím se. Pokud chci jít házet hlavou motoru, nebo jet spanilku tak jedu na spanilku. Mě osobně se bohatý program libí a tím tam více mam motivaci přijet když vezmu děcka. Například krok kdy minulý rok byl skakací hrad byl super protože když letos řeknu, že zase jedeme na skákací hrad tak hned mam propustku. Ono to zní že to je kravina, ale mam to přesně jak Nosound času není mnoho a akce každou chvíli, proto za akci s dětmi jsou bonusové body :-)

jojo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2128
Registrován: 19 roků 6 měsíců
Bydliště: Nižbor

#16 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od jojo »

Za mně: Jakkoliv vždycky rád vidím podobně postižený případy, tak do Kletečný a na Želiv už se mi fakt nechce. Dřív jsme dělali srazy pokaždý jinde a mělo to svoje kouzlo. Klidně se nabízím s pomocí s lokalitou. Za ty léta jsem pár zkušeností nasbíral.

Chase
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2429
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Brno - střed
Vůz: S80 V8, XC70 D5, C70 T5, C70XC cabrio
Organizer x 3
Kontaktovat uživatele:

#17 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od Chase »

Byť už jsem to vysvětloval několikrát na schůzi, tak to napíšu i dnes. Neberte však prosím následující slova jako potřebu se obhajovat, nýbrž jako fakt se kterým nemám jak pracovat.

Už tři roky po víkendech stavím převážně vlastníma rukama dům a otáčím se prakticky nonstop jen mezi prací a staveništěm. Jak už jsem se snažil vysvětlit právě na schůzích, hledání nové lokality a cestování do vzdálenějších lokalit je aktuálně mimo mé časové možnosti. I aktuální srazy stojí nemálo času na přípravu. Snažím se maximálně zajistit kvalitní program tam, kde mám dobré zkušenosti a léty vybudované vztahy mi ušetří alespoň trochu času, který mohu investovat do vlastního bydlení.

I já bych rád jinou lokalitu a tak jsem do Hálova mlýna investoval více času, než jsem reálně na VolvoKlub měl, bohužel to však nevyšlo.

I proto jsem vzhledem k mým časovým možnostem a očividnou nespokojeností se srazy, připraven předat jejich organizaci a své místo v radě někomu, kdo bude tvořit srazy lepší, než jsem aktuálně schopen já.

NGe
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 46
Registrován: 7 roků
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Vůz: 940 D24TIC 93'
Bydliště: Liberec

#18 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od NGe »

Pro ty, co to neví, se veřejně přiznávám, že jsem to byl já a ano použil jsem stupidní výrazy, hodné blbce, přiznávám. Vypil jsem víc než je zdrávo, což neomlouvá mé chování, ale bohužel mi později nešlo racionálně myslet a některé výrazy nejspíš byly nevhodné.

Čímž se ti Matěji veřejně omlouvám, nic z toho nemělo být špatně myšleno. Nezpochybňuji tvoji práci pro Volvoklub, jen mne mrzí některé věci, o kterých jsem se s tebou chtěl pobavit, bohužel se to zvrtlo a dopadlo to jak to dopadlo. Nikoho jsem se tím nechtěl dotknout.

Dále bych chtěl zdůraznit, že nejsem ničí delegát a nezastupuji žádnou skupinu, byla to jen moje iniciativa a mé myšlenky se minuli úmyslem.

Pokud to bude možné, rád se s tebou o tom pobavím, samozřejmě za střízlivého stavu. Případně i rád s něčím pomohu, ale rád bych, pokud na to přijde, to již řešil v osobní rovině.

Pokud jsem ten večer někoho pohoršil, tak se omlouvám. Konec hlášení.

Haben
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5919
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Bydliště: Zlín
Vůz: 944 B230FB M47 '92, Toyota Yaris Hybrid

#19 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od Haben »

Prispeji svym pohledem na srazy a kdyz uz pisi po NGe, tak ocenuji verejne priznani a verim, ze vse se vyresi ku prospechu Volvoklubu. Na zimnim srazu jsem ale byt nemohl, tak nic vic o teto “story” nevim.

Ja bych na srazy rad, aspon 1x rocne. Jako ostatní to mam s casem nahnute a to hlavne kvuli krouzkum deti. Holt fotbal = kazdy vikend zapas od brezna do cervna a od srpna do listopadu - vzit synkovi to, co miluje, je tezke. Dcerka plave, tam jsou zavody nepravidelne, rekneme 1x - 2x za mesic. Do toho moje cyklozavody nejcasteji v cervnu, ale pokukuji i po jinych. K tomu rodinne dovolene atd.
Takze se nam srazy casto krizi s nejakou jinou akci. To nikdo bohuzel neovlivni.
Pak je otazka manzelky. Bez ni moc jet nechci. Uz tak travime hodne casu jeden bez druheho a to hlavne diky mym sportovnim aktivitam. A rici o volnem vikendu cau, jedu na sraz, to domaci atmosfere nepomuze.

Za me se mi libi na srazech a deti laka:
- spanilka
- orientak

Kdysi se nam libil kurz prvni pomoci, testovaci jizdy v novych Volvech, zavody od AV dilu. To vse je supr pro me, detem staci bazen, fotbalove hriste, pripadne nejake objevovaci hry - holt temer pubertaci.
Problem je s programem pro drahou polovicku. Tady bych ocenil nejaky echt program pro babinec. To by byl jeden z mala duvodu, proc by uvazovala o ucasti. Navsteva vcetne vykladu nejakych pamatek je taky jeji srdcovka.
Co se tyce ubytovani, nam vlastne staci stan, chatka, nepotrebujeme luxus. Jidlo idealne gril venkovni, pripravime si sami, ale i hospodske je cajk.
Co se tyce lokalit, radi objevujeme nove, takze bychom uvitali putovani po republice, ale i okolni staty by sly.

Takze to za nas. Jinak diky za to, co delate. Vsem se nikdy nezavdecite, ale treba se vam zde objevi nejake uzitecne tipy.

VB
Ověřený
Offline
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 662
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Ústí nad Labem
Vůz: XC70, aut, D5, 165 kW, 2011, Sea Shell

#20 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od VB »

Jsem předsedou jednoho profesního sdružení a tak moc dobře vím a znám jak pořádání setkání sebere času a není jednoduché vyhovět všem. Proto si vážím každého, kdo se takové činnosti věnuje ve svém volném čase a jak to tak tady sleduji, setkání jsou vždy úspěšná.
Jezdil několik roků a jezdím 2x do roka na 2 denní odborné profesní konference, které byly na různých místech České republiky, někdy se místo po nějaké době opakovalo. Pak s tím ale zacloumal Covid.
No a dnes se konference pravidelně koná na jednom místě a to z důvodu, že je potřeba ubytovat a mít k dispozici konferenční sál pro cca 120 osob. Místo pro tolik osob není problém sehnat, velkým problémem je CENA za konferenci pro účastníky v rozumné relaci a na tomto místě zatím je.
CENA v místě pořádání je možná i zde stejný problém, proč jsou srazy na stejném místě.
Oceňuji, že se pachatel demaskoval a přeji všem pěkný den.
:)

Chase
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2429
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Brno - střed
Vůz: S80 V8, XC70 D5, C70 T5, C70XC cabrio
Organizer x 3
Kontaktovat uživatele:

#21 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od Chase »

Nějak nám to tady umřelo, věřím, že názor tady má více, než 17 lidí. Jde o konání dalších srazů, tak si prosím najděte chvilku svého času.

Pokud má někdo zájem pořádání srazů převzít (klidně až na příští rok), ať se sem taky klidně rovnou napíše. Je mi jasné, že do očividně určitou skupinou členů, nebo bývalých členů spolku, bojkotované akce se nikdo nepohrne. Hledat teď jiný areál na červen nedává smysl jak z časového hlediska, tak z důvodu férovosti vůči majiteli areálu. Takže počítám s tím, že se nám buď podaří přitáhnout lidi, kterým formát srazu vyhovuje, nebo si to vyžeru do dna. Nemám s tím ve finále problém, protože mé svědomí okolo příprav je čisté.

Každopádně pro další směřování akcí spolku, by to určitě chtělo více názorů. Těm kteří už sem ten svůj napsali děkuji, bez ohledu na jeho obsah. Díky také všem co ještě napíšou.

vityjan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 883
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Buštěhrad
Vůz: 945 D24TIC 94

#22 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od vityjan »

Já jsem chtěl mlčet, protože se srazů účastním sporadicky, snažil jsem se dojet alespoň na podzimní členské schůze, ale naposledy mě to také nevyšlo. Důvody proč se srazů neúčastním ve větší míře jsou popsané od ostatních výše (čerstvá rodina, těžko plánovatelný čas..). To ale nemá být důvod, proč bys Matěji měl akce přestat organizovat. Pokud jsou mezi námi lidi, kteří na srazy jezdí, tak jim to vyhovuje, najdou čas, peníze. To je přece důkaz, že to neděláš špatně. Je-li tendence klesající a jsi na srazu sám, pak bych se tím trápil. Nesleduji to, ale myslím, že většinově jsou srazy obsazené celkem slušně. Víme, že se nikdy nezavděčíš pořádáním jakékoli akce každému, ale tak to prostě je a nebude to jiné. Každý z nás má různé zájmy, nálady, možnosti, přístupy... Je smutné, že ti kteří nadávají, nikdy nic neuspořádají, nepomůžou... prostě jen držkují... Ale to je pro naší zemi celkem typické :pardon:

Takže za mě se Matěji nenech odradit a je-li někdo tak nespokojen, nechť sám dokáže, že bude lepší :beer:

Díky za aktivitu celé radě a všem, kteří pomáhají.

ms231
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 952
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha západ
Vůz: V60 2018 T3
Bydliště: Praha západ

#23 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od ms231 »

Kdysi davno, co si tak pamatuju, na srazy jezdili vetsinou volviste/-tky 18-30 a pak 50+. Sem tam nekdo s detmi. Na foru bych tipl, ze je ted 70% z vekove skupiny 30-50, 20% z 50+ a 10% mladsi 30. Zaver - prijde mi, ze srazy musi mit jeste tak 15 let utlum, nez se prehoupne skupina 30-50 do 55+ a pak se uvidi. Mozna uz budou "lepsi" formy zabavy a stejne se tam nikdo nepohrne. Mladi lidi (tipuju) na forum uz nechodi. (Ma nekdo statistiky?)

Kdyz jsem tady zacinal, tak pulka lidi na foru resila stary pekace, mela spolecne tema. Dneska uz nikdo moc nic neresi, auta tak nejak jezdi (i kdyz 35% lidi by tvrdilo neco jineho).

Pokud nekdo ma silu neco delat, tak at to dela tak, aby to bavilo predevsim jeho a nikdo mu do toho neremca. Jinak to stejne dlouhodobe nemuze fungovat. Pokud to chce nekdo delat jinak, at s tim zacne sam nebo se postara o nejakou slozku srazu, ktera ho bude bavit. Pokud srazy nemaji takovou ucast jako kdysi - ok, ale musi se zohlednit ucastnicky potencial tehdy a ted. Vuci tomu kteremu potencialu to asi zase takova bida nebude.

Palec nahoru vsem organizatorum. Ja na sraz minimalne nejakou dobu neprijedu a je jedno, kdo ho porada (temata se srazy na foru dokonce preskakuju:)).

Weight
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 384
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: Volvo XC90 2.5T 2003

#24 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od Weight »

Nebol som ešte na žiadnom zraze. Povahovo som silný introvert a veľký počet cudzích ľudí mi nerobí dobrotu. A ešte k tomu mám malé deti a stavbu rodinného domu, ktorú robíme svojpomocne. Takže víkendy sú zabité úplne.

Ale stotožňujem sa s názormi vyššie. K tomu nie je čo viac dodať. Dobrá práca v organizovaní. Z fotiek po zraze je vidieť, že Vás to baví a to je na tom najhlavnejšie. :good:

sinki
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 183
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: 944 B230G, 945 B230FB, 245 B230F
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#25 Vedení spolku a pořádání klubových srazů

Příspěvek od sinki »

U té situace jsem nebyla, takže nemá smysl se k ní vyjadřovat. Ale jak znám pachatele, tak at řekl cokoliv, tak to rozhodě nebylo myšleno zle. A co si budem, každý kdo se napije, tak je pak svým způsobem jebnutej magor (to je tak nějak fuknce alkoholu, což?)... Pro Filipa jsem jela až někdy k pozdnímu dopoledni, takže jste si to mohli vyříkat osobně a za střízliva a tenhle veřejný lynč by mohl být zbytečný, mohlo by se jednat třeba o produktivní vlakno o tom, co změnit / udělat líp.

Myslím, že bych opakovala to co bylo řečeno - osobně posledních pár let nevím, co bude za 24 hodin, natož za několik týdnů až měsíců dopředu. Takže se mi moc nechce slibovat, že někde budu celý víkend, když pak nebudu moct. Zorganizovat si celý volný víkend je pro mě tak naročné, že se mi často ani nechce.. Tak mě tak napadá, nestálo by za to dělat srazy o den kratší - tedy přes jednu noc.. Pro některé by to třeba bylo jednodušší na osobní organizaci, "nezabil" by se tím celý víkend a člověk by měl z víkendu třeba ještě neděli, bylo by to asi i finančně méně naročnější a vlastně by to mohlo ušetřit čas i organizátorovi. Máme takto konané 2x ročně firemní akce a minimálně játra jsou spokojenější :D

Osobně je za mě škoda, že se srazy neorganizují ve vícero lidech, jak tomu bývalo. Každý tam přinesl to svoje a tím se asi dalo oslovit i více lidí. Zaroveň ve dvou (a více) se to lepe táhne a každý z organizátorů na tom vypálí méně času.. Proč tomu tak není, to asi vědi jen ti, co to původně takto organizovali..
Odpovědět

Zpět na „Volvoklub ČR informuje“