Diagnostika ECU LH-2.2 -

Pro sedmy a devítky
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2597
Registrován: 17 roků 1 měsíc
Vůz: V960, B6304F, 1992
Bydliště: Piešťany/Praha
Kontaktovat uživatele:

#1 Diagnostika ECU LH-2.2 -

Příspěvek od Sergej »

Zdravim vospolok.
Ma niekto auto osadene tymto systemom ?
Vyskytoval sa v 740 s B230F do roku 1988.
Potreboval by som odskusat moje jednotky:
Jetronic s koncovym trojcislim 544
Zapalovanie EZK s cislom 0261 201 011.

Zhanam tym bud niekoho kto by moje jednotky otestoval vo svojom aute, alebo mal nejake odskusane a pozical by mi ich na odskusanie.
Jetronic moze byt aj s cislom 554.

Symptomy:
Motor ma bohatu zmes, volnobeh drzi za studena len kratku dobu (sekundy), starty bez problemov. Vyzera to, ako keby po startovani sa zapla nejka regulacia a ta sposobila zhasnutie motora.
Po pridani plynu neudezi volnobeh, tazko ode do otacok, nemam vykon - obcas stretli do vyfuku - maly predstih ? Nemeral som ho exaktne :-(
Cidlo teploty OK, cidlo klepania som odpojil a nemalo to vplyv. Vaha vzduchu ma vplyv pri odpojeni, beh sa zhorsi, resp zdochne.
Regulator tlaku paliva netecie, rele palivovej pumpy opravene (trochu pomohlo, uz nebzuci).
Tlak paliva v liste nemerany, ale je pritomny.
Sviecky ok, vstreky tiez, cidlo v rozdelovaci ide - pri otacani rozdelovaca za chodu motora (meni sa zakladny predstih, resp synchro bod pre zapalovanie) sa chod motora na 1 - 2 otacky zlepsi, potom to zas regulacia “opravi”.
Ked sa motor zohreje tak uz nejak volnobeh drzi, ale nechce ist do otacok, ide tak na 3,5 valca.
Lambda sondu som nepozeral, nakolko to robi hned po nastartovani a studene, vtedy je lambda regulacia odpojena (teda mala by byt).

Nevylucujem chyby vplyvom rozpadnutej kabelaze motora, ale rad by som si bol, isty, ze to nieje vadnymi RJ.
_________________
Je:V960TURBOB204FT1991V960GLEB6304F1992
Bolo:V940SEB200FT1992V760GLED24T1985
Oprava pristrojoviek 2xx/7xx/9xx
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „700 / 900 - opravy“