Co říkáte na to rušení velkých TP???

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 133
Registrován: 2 roky 10 měsíců
Bydliště: Pelhřimov
Vůz: Volvo XC60

#1 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od S.O.B »

při příští návštěvě referátu dopravy (zapsání tažného, depozit, změna vlastníka...) o velký TP přijdeme a údaje, dost ořezané, se budou dohledávat přes portál občana :o

Ejdou Rotacak
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3222
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#2 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Kolik se bude platit pokuta za neodevzdání VTP? Pokud to bude v jednotkách tisíc, uvažuji si ho nechat jako bezvýznamnou památku na dobu analogovou. Schoval jsem si takhle i první OP a první ŘP.
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 133
Registrován: 2 roky 10 měsíců
Bydliště: Pelhřimov
Vůz: Volvo XC60

#3 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od S.O.B »

Podle mě jak ho dáš ouřadovi do ruky, už ti ho nevrátí.
Jedině udělat barevnou obou stranou kopii

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 2148
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#4 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od jirka87 »

Ztráta VTP a neodevzdání (s pokutou-? jak píše Adam) jsou řekl bych 2 různé věci a hlavně to už by někdo musel být hodně proti systému aby řekl - NEDÁM :-D

Ztráta je jinak za správní poplatek 100Kč.

Jinak je to celé polovičatá sra**a.

- pro leasingovky problém
- u dovozů prodávaných už jako nějak registrovaných zde v CZ, kde OBVYKLE udělá ouřada z lenivosti "chybu" a půlku rozměrů nezapíše je to taky problém (řešitelný, ale problém)
- u běžného smrtelníka co půjde kupovat auto může nastat velmi snadno situace, že zrovna neudělá evidenčku (platnost je dnes sice rok, ale ..), případně to normálně přepíše a pak dojede na STK, kde kvůli nezapsanému rozměru kol odjede se závadou "B" na měsíc (ne na Měsíc :D

Je to taková ta změna, aby se něco udělalo. Reálný pozitivní přínos v praxi je nula. Napásla se na tom nějaká firma co dodává státu služby v rámci digitalizace dat.

Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 636
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#5 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od jirkaTDI »

Přes portál občana se dá taky, ale je to tam ořezané, primárně je na to určeno:
https://www.dataovozidlech.cz/otevrenaData/vypisy

+ je mobilní aplikace, pro apple by měla být už k dispozici, android bude následovat

ztráta TP je za správní poplatek 500 Kč, nebo si alespoň udělat kopii

Přidáno za 2 minuty 33 sekund:
jirka87 píše: 05 led 2024 12:54 Napásla se na tom nějaká firma co dodává státu služby v rámci digitalizace dat.
No ono vydávání čistopisů TP byl taky velmi dobrý byznys, takže jsem se skoro divil, že se to prosadilo...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 133
Registrován: 2 roky 10 měsíců
Bydliště: Pelhřimov
Vůz: Volvo XC60

#6 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od S.O.B »

jirka87 píše: 05 led 2024 12:54 Ztráta VTP a neodevzdání (s pokutou-? jak píše Adam) jsou řekl bych 2 různé věci a hlavně to už by někdo musel být hodně proti systému aby řekl - NEDÁM :-D

Ztráta je jinak za správní poplatek 100Kč.

Jinak je to celé polovičatá sra**a.

- pro leasingovky problém
- u dovozů prodávaných už jako nějak registrovaných zde v CZ, kde OBVYKLE udělá ouřada z lenivosti "chybu" a půlku rozměrů nezapíše je to taky problém (řešitelný, ale problém)
- u běžného smrtelníka co půjde kupovat auto může nastat velmi snadno situace, že zrovna neudělá evidenčku (platnost je dnes sice rok, ale ..), případně to normálně přepíše a pak dojede na STK, kde kvůli nezapsanému rozměru kol odjede se závadou "B" na měsíc (ne na Měsíc :D

Je to taková ta změna, aby se něco udělalo. Reálný pozitivní přínos v praxi je nula. Napásla se na tom nějaká firma co dodává státu služby v rámci digitalizace dat.
No zase to nahrává prachy Cebii, kterou bude muset spousta lidí využít. A počet majitelů se už nikdy nikdo nedozví

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 2148
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#7 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od jirka87 »

50...60..70letej člověk nic přes nějaký portál řešit nebude.

A až budete prodávat auto někdy v budoucnu bez VTP, tak to bude oser, protože těch dotazů k tomu bude asi víc, než obvykle.

Nikomu to nenutím, ale můj názor je, že tohle je špatné rozhodnutí. Já jsem pro digitalizaci, ale dnes už máte digitálně třeba i platby daní z nemovitosti etc...prostě je toho víc a já teda nevidím, že by státní aparát přesto nějak štíhlil.

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2432
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#8 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od z-d-e-n-a »

No mě to nasr...lo. Jako že jsem pro digitalizaci, to jo, ale:
Koukal jsem se přes portál občana na můj vozovej park a zjistil jsem že mi z motorky udělali úplně jinou. :green:
Místo ČZ 250/471 jsem měl napsanou Jawa 250/353. Což mi teda přijde jako docela extrémní fail. Musel jsem na úřad ať si v tom udělají pořádek a opravili to.
Takže docela doporučuju (obzvláště u těhlech starejch vehiklů) kontrolu. Aby pak nebylo nějaký divení.

Další věc se týká depozitu - uložené stávající značky se budou SKARTOVAT! Což je docela patová situace - pokud máte ještě starou SPZ a starý TP v podobě knížky - můžete si požádat o "vyjmutí ze skartace". Což by bylo sice fajn, jenže tím pádem přijdete o starý TP. Protože zápis.
Tohle je fakt magořina, kdyby to alepoň podchytili pro veterány (30+)...
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 2148
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#9 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od jirka87 »

Hele je v tom bordel, spustili to jako všechno polovičaté a budou dolaďovat.
Covid je naučil schvalovat zákony v nějakém tom "stavu legislativní nouze" a toho zneužívají doposud. Něco vymyslí, kvapem to protlačí ikdyž to nestojí za moc a pak to ladí za běhu.

Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 636
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#10 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od jirkaTDI »

z-d-e-n-a píše: 05 led 2024 13:26 Další věc se týká depozitu - uložené stávající značky se budou SKARTOVAT! Což je docela patová situace - pokud máte ještě starou SPZ a starý TP v podobě knížky - můžete si požádat o "vyjmutí ze skartace". Což by bylo sice fajn, jenže tím pádem přijdete o starý TP. Protože zápis.
Tohle je fakt magořina, kdyby to alepoň podchytili pro veterány (30+)...
O ten knížkový TP ale přijdeš tak jako tak, až ho budeš z toho depa vyzvedávat :) za mě je ale výhoda, že můžeš vyzvednout z depa, aniž bys měl platnou STK.
jirka87 píše: 05 led 2024 13:25 Hele je v tom bordel, spustili to jako všechno polovičaté a budou dolaďovat.
Covid je naučil schvalovat zákony v nějakém tom "stavu legislativní nouze" a toho zneužívají doposud. Něco vymyslí, kvapem to protlačí ikdyž to nestojí za moc a pak to ladí za běhu.
Sorry, ale co je polovičaté? Jediný bordel je v tom, že v registru chybí data (hlavně u starších aut), za to můžou jen konkrétní úředníci, kteří to nedoplnili.
A tohle nebyla žádná legislativní nouze, novela se ladila tak 4 roky určitě, o zrušení velkých TP se ví déle, než rok...

Jinak má to i svý výhody, k tomu, abyste nově viděli TP vám stačí VIN auta, takže když kupujete auto, stačí když prodávající uvede VIN, a můžete si ověřit údaje v registru.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 133
Registrován: 2 roky 10 měsíců
Bydliště: Pelhřimov
Vůz: Volvo XC60

#11 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od S.O.B »

Já myslím, že psali, že se podíváš JEN NA SVÁ AUTA. Takže třeba ani ne na auto manželky

Přidáno za 1 minuta 14 sekund:
Nehledě na to, že člověk musí mít nějakou tu ověřenou registraci v tom portálu občana nebo ne?!
Já jí třeba nemám

Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 636
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#12 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od jirkaTDI »

Nemusíš, stačí ti VIN a můžeš koukat na jakékoliv auto

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2432
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#13 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od z-d-e-n-a »

jirkaTDI: musíš knížkový TP ztratit :green:
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

Nosound89
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4181
Registrován: 11 roků 11 měsíců
Bydliště: F-M city
Vůz: S80II 4,4 AWD

#14 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od Nosound89 »

S.O.B píše: 05 led 2024 13:49 Já myslím, že psali, že se podíváš JEN NA SVÁ AUTA. Takže třeba ani ne na auto manželky

Přidáno za 1 minuta 14 sekund:
Nehledě na to, že člověk musí mít nějakou tu ověřenou registraci v tom portálu občana nebo ne?!
Já jí třeba nemám
Přes portál občana jen své auto (a ještě hodně osekaně), zde https://www.dataovozidlech.cz/otevrenaData/vypisy jakékoliv ke kterému znáš vin
_________________
S80II 3,2 AWD 179kW, B6324S, MY11 (rodiče)
ex. S80II V8 4,4 232kW, B8444S, MY07; S80II V8 4,4 AWD 232kW, B8444S, MY07; V70III 3,2 175kW, B6324S, MY09; S80II 3,2 AWD 175kW, B6324S, MY07; S60 2,4 135kW, B5244S, MY01; V70II 2,4 125kW, B5244S, MY03; V40 2,0 100 kW, B4204S2, MY03; V40 1,8 85kW, B4184S, MY98; S60 2,5T AWD 182kW, B5254T2, MY05 Galerie

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 457
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: Horní Slavkov
Vůz: S60 2,4T 2001

#15 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od Laurel »

Je to udělaný celý naopak. Spíš se měl zrušit malý TP a velký ponechat.
_________________
S60 - MY2002, 2,4T, 147kW (B5244T3), manual, Gold metallic | C70 - MY2000, 2,4i (B5244S), 125kW, manual, Saffron, LPG
(Škoda Feličita 1997, 1,3 BMM,50kW, okna v elektrice a centrál)(Trabant 601, MY1967, 595ccm, 19,1kW)(Kawasaki ZR750 Zephyr, 1997, 57kW)

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 2148
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#16 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od jirka87 »

Laurel : to je uplne spravna uvaha,protoze policajt si data vytahne, platnost STK tam vyznacena neni, majitel vozidla dulezity neni,protoze auta se i pujcuji a na sepsani nehodoveho formulare (kde sice pravda majitel vozidla jako kolonka je) potrebujes stejne hlavne tu kartu pojisteni a ridicak.

C 3
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 421
Registrován: 7 roků
Bydliště: A(r)s(ch)
Vůz: V70 II

#17 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od C 3 »

:D ja si myslim, ze takhle je to lepsi... ORV je treba uz jen kvuli nesjednoceni digitalizace v EU (bezpecnostni hrozby atp...)
Nechci byt hnusnej, ale mne se to libi - staci VIN a proveris si co potrebujes. Vse je online, nemusim behat domu, tahat TP a cist kraviny a zapisy. Naopak to usnadni praci na technickych kontrolach, zapisy vyjimek a homologaci atp.
Abych byl uprimnej, tahat s sebou karticku pojistovny je dneska v ramci EU hovadina uz sama o sobe a PCR ma narok ji videt - ikdyz si to zjisti sami/ridic je povinny ukazat - byt elektronickou verzi) (to mame v EU stejne)
Cim min papiru u sebe, tim lip..... Jsou zeme, kde nepotrebuji nic. Vsechno v appce ve founu. Cajti zkouknou, pripadne pozadaji o QR, nactou si kategorie opravneni, technicak k autu... cokoliv. A kdykoliv chteji, pozadaji pres appku o novej RP, ORV..........

f.e.e.t
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1358
Registrován: 7 roků 11 měsíců
Bydliště: Ronov nad Doubravou
Vůz: V70 D5252T 2.5 TDI r.v. 9/1998

#18 Velký techničák a portál občana od 1.1.2024

Příspěvek od f.e.e.t »

Porovnával tady z vás už někdo jako moc mu sedí údaje z velkého techničáku s údaji, které lze zjistit z informací uvedených u aut registrovaných na sebe na portálu občana?

Například, že velkém TP mám napsány rozměry kol R15 a R16 a v informacích na portálu občana pouze R15. :%)
_________________
Volvo černá V70 TDI 9/1998 NA PRODEJ
Volvo stříbrná V50 T5 FWD 12/2004

dumi.cz
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3357
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Štěpánovice
Vůz: V70 '97 B5254T@192PSI Black | 850 '95

#19 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od dumi.cz »

jenom takovej mozna blbej, dotaz, ke scenari kterej nemuze urcite nanstat. co kdyz ty vsechny udaje mam v tom telefonu, chci jim ho ukazat a bude vybitej nebo mi treba zrovna pul hodiny predtim spadnul a nejde?

Jako spolehat se v tomhle na mobilni telefon je dle meho nazoru utopie a ultra kktina. navic dat tyhle vsecny data do "nejaky appky" od buhvi koho? diky nechci.
_________________
V70 '97 B5254T@192PSI Black - Vlk
850 `95 B5252S - Prezident
850 `96 B5252S WAGON A/T Webasto - Myslivec
850 '96 D5252T combi - Daisy

Romulusw
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 4944
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#20 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od Romulusw »

Mám to stejně, na mobil se dá spolehnout tak s lítačkou, protože, když se vybije a přijde revizor, tak mám zaplaceno.

Chvála Bohu své čtyři TP neplánuju nijak měnit, takže asi o ně nepřijdu :lol:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1214
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Damboritz
Vůz: S80 D5 '07

#21 Velký techničák a portál občana od 1.1.2024

Příspěvek od labanos »

Ano, již na to pár dní nadáváme :-D
_________________
S80II D5244T4 136kW TF-80SC '07 | P5008 2.0HDi |
Bylo: S40 D4192T3 85kW M56 '04 | C70 Coupé B5234T3 176kW M56 '02 | V40 D4192T3 85kW M56 '01 |
VIDA | DiagBox |

C 3
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 421
Registrován: 7 roků
Bydliště: A(r)s(ch)
Vůz: V70 II

#22 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od C 3 »

Dumi, je to ofiko appka, zadna "od nekoho", ale vytvorena vladou. Nicmene k tvemu dotazu - tak si to policajti otevrou a overi ve svem (sluzebnim) telefonu ;) Pripadne ORV se da overit take podle konkretnich symbolu (nevim, jestli je to VIN nebo RZ nebo cislo dokladu....)

dumi.cz
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3357
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Štěpánovice
Vůz: V70 '97 B5254T@192PSI Black | 850 '95

#23 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od dumi.cz »

pak nechapu k cemu ta aplikace potom je :D.

urcite to nebudou programovat poslanci v PS a senatu. Ale nekdo z nejake firky, ktera se na tom napakuje a sflikuje to s naprosto zoufalym zabezpecenim asi tak, jako by to udelal parta studentu za vikend. Ne pravda, ty studenti by to mozna udelali lepe a levneji...
_________________
V70 '97 B5254T@192PSI Black - Vlk
850 `95 B5252S - Prezident
850 `96 B5252S WAGON A/T Webasto - Myslivec
850 '96 D5252T combi - Daisy

C 3
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 421
Registrován: 7 roků
Bydliště: A(r)s(ch)
Vůz: V70 II

#24 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od C 3 »

Dumi :D ty to vidis cerne.. Appka je ke komunikaci se statem.. je tam vse. Udelas RP, objevi se ti tam, chces ho fyzicky? zazadas si pres appku... To, co tu CR buduje jako kontaktni portal obcana uz davno jinde existuje v jednoduche podobe a opravdu kazdemu obcanovi v kapse. To, ze ji muzes pouzit pri kontrole na silnici je jen drobnost.
Kde jsou ty casy, kdy v CR vsichni kriceli, jak jsme papirovej stat .. a ted se rusi "zbytecnosti" a je to taky spatne :D

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 133
Registrován: 2 roky 10 měsíců
Bydliště: Pelhřimov
Vůz: Volvo XC60

#25 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od S.O.B »

Laurel píše: 05 led 2024 14:29 Je to udělaný celý naopak. Spíš se měl zrušit malý TP a velký ponechat.
Přesně....

Přidáno za 5 minut :
dumi.cz píše: 05 led 2024 17:32 jenom takovej mozna blbej, dotaz, ke scenari kterej nemuze urcite nanstat. co kdyz ty vsechny udaje mam v tom telefonu, chci jim ho ukazat a bude vybitej nebo mi treba zrovna pul hodiny predtim spadnul a nejde?

Jako spolehat se v tomhle na mobilni telefon je dle meho nazoru utopie a ultra kktina. navic dat tyhle vsecny data do "nejaky appky" od buhvi koho? diky nechci.
Souhlasím. Nikde není přece uzákoněno, že každý musí mít mobilní telefon nebo že ho musíš mít v nabitém stavu
Je to celý zase nedomyšlená píčovina soudruhů nahoře
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“