Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 24
Registrován: 11 měsíců
Bydliště: Kladno
Vůz: V70 II D5 120kW, r.2003

#1 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od Jake Bambitka »

Ahoj,

v následujících řádcích se pokusím vysvětlit své myšlenkové pochody a závěrem poprosím o Vaše rady, názory, zkušenosti a inspirace.

Jako spousta z nás, jsem před koupí prvního Volva prolistoval asi miliardu inzerátů, fotografií a recenzí. Pro uživatele VAG koncernu mi vždy uspořádání interieru šlo lehce proti srsti. Natočená palubka směrem k řidiči, vertikální odkládací kastlík, sedící panáček na ovládání větráčků, nesymetrická kaplička budíků, tak dále a dále :D O pohřebním looku V70 se raději ani rozepisovat nebudu.

Naštěstí rozum zvítězil nad subjektivním odsuzováním a já Volvům platformy P2 přišel víc než na chuť. Nebyl to samozřejmě převrat okamžitý a stoprocentní. Některé věci jsem začal doceňovat až po koupi auta. Jedním takovým nedokončeným smířením je uspořádání zmíněného panelu a radia.

Už při koupi auta jsem počítal s výměnou rádia za 2din. Jedním z důvodů byla možnost propojení obrazovky radia s dodělávanou couvací kamerou, která má zatím vlastní displej nad odkládacím kastlíkem vedle radia, kde značně omezuje využití odkládacího prostoru. Dále mi do větráčku přibyl držák telefonu, který by opět mohl zmizet zrcadlením telefonu do radia nebo by se mohl přemístit na redukční rámeček vlevo od radia, místo zmiňovaného a nepoužívaného kastlíku.

Jen zdůrazním, že jsem odpůrcem přeplácanosti kokpitu. Držáky čehokoli usazené do mřížky větráku mě více než iritují. Stejně tak displej zobrazující pouze couvací kameru mě nijak netěší. Avšak postupem času stráveném v autě mi začíná neoriginální 2din radio připadat jako zvěrstvo. Foto přiložím pod příspěvek.

Začal jsem tedy pracovat s myšlenkou, že bych zachoval originální rádio a trochu vylepšil rozsah jeho využití. Jako naprostý základ vidím BT propojení s handsfree, na které jsem zvyklý ze služebních aut. Po náhodném zhlédnutí videa jsem dospěl k názoru, že by to neměl být velký problém. Komplikace ale stále zůstává v přeplácanosti prostoru držákem a obrazovkou. Projel jsem tedy galerii uživatelů pro nějakou tu inspiraci a spřekvapením jsem zjistil, že všichni zůstali u originálních rádií. Pro jistotu jsem tedy prošel i přehled rádií v domnění, že bude existovat nějaké lepší orginální s vestavěnou obrazovkou apod. Po průzkumu mi tak nepřijde.

Moc tedy prosím o rady, jak máte uspořádáno vy, jak máte v plánu, jaké 2din radio nevypadá jako kýč apod.

Přikládám pár fotografií pro představu.
Přílohy
aktuálně u mě
aktuálně u mě
takto bylo původně v plánu
takto bylo původně v plánu
_________________
V70II D5244T 2003

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13066
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od raolsa »

U origo rádia všichni zůstali proto, že žádné 2 DIN nehraje tak dobře jako origo. :D
Držák na mobil já mám vlevo, přicuclý na přední okno.
Telefon mám s autem propojený pomocí handsfree sady, která je přímo pro můj model, takže z toho je vidět pouze ovladač, který je ale skrytý mému pohledu volantem. Umožňuje to i přehrávání hudby z mobilu, ale nepoužívám. Poslouchám rádio.
Navigaci používám v mobilu.
Couvací kameru nemám, nepotřebuju.
Ale viděl jsem teď variantu, že se obraz z kamery přenášel do zpětného zrcátka, respektive do "nástavce" co byl před zrcátkem.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

PetrXC70
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4773
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

#3 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od PetrXC70 »

Dávat tam obrazovku mě nikdy nenapadlo, jen ten držák na telefon + brodit...
Přílohy
IMG_20231215_130020.jpg
_________________
XC70 2010 151kw/420NM

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 24
Registrován: 11 měsíců
Bydliště: Kladno
Vůz: V70 II D5 120kW, r.2003

#4 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od Jake Bambitka »

raolsa píše: 31 pro 2023 18:44 U origo rádia všichni zůstali proto, že žádné 2 DIN nehraje tak dobře jako origo. :D
Mám HU-603 s 4x25W, což by měl být takový střed. Přijde mi lehce podprůměrné. Třeba do Oktávky jsem kupoval nejobyčejnější Kenwood za 1.500,- a i se základními repro (pouze v předních dveřích :D ) hraje lépe než origo Volvo. To byl taky jeden z důvodů proč jsem chtěl upgrade na 2din.

Teď mám akorát brouka v hlavě jestli nemám nějaký audioproblem :-(
_________________
V70II D5244T 2003

Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2913
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#5 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od Vapik »

2 din urcite ne, vsechno co jsem kdy montoval je naprosta tragedie ve srovnani s originalem. Dodelej bluetooth handsfree s aux, na palubku dej brodit a nebo pokud se ti chce tak ja to mam cca takto: sice xc90 ale u 70 to jde stejně.
IMG_20200115_190851.jpg
Je to vlastne android tablet, jde tam zrcadlit mobil, kabelem i bez drátově, couvaci kamera taky.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 24
Registrován: 11 měsíců
Bydliště: Kladno
Vůz: V70 II D5 120kW, r.2003

#6 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od Jake Bambitka »

Asi potřebuju dovzdělat. Co je to Brodit? Podle googlu to chápu jako takovou přídavnou plochu pro uchycení držáku.

Obrazovka na xc90 je originální navigace nebo nějaká dodělávka? Origo nemám, ale kdyby se dala dodělat, bylo by to super řešení pro couvací kameru. Narazil jsem na témata, kde se instalace do origo řešila.

edit: textu pod fotkou jsem si buď nevšiml, nebo si dodal rychlejší edit než já :D Zkusím pohledat. Zmizí tím středový reprák, pokud dobře chápu
_________________
V70II D5244T 2003

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 265
Registrován: 1 rok 8 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S60 2,4 D5 136 kW MY2006

#7 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od JiFi »

Já mám 2DIN rádio a parkovací kameru. Nevím ale, jak byste si představovali, aby dotyková obrazovka vypadala "vkusně" ve dvacet let starém pekáči, ale mně jde o funkci, zbytek mě moc netrápí.

Se zvukem nemám problém, nejsem audiofil a s tím, jak to hraje, jsem úplně v pohodě, navíc zas tak často ani hudbu neposlouchám.
Naposledy upravil(a) JiFi dne 01 led 2024 15:20, celkem upraveno 1 x.
_________________
Je: S60 2,4 D5 136 kW FL, BiLED od Sviťlíp, EGR off, CZ od D5T5
Bylo: Škoda Octavia II Combi 1.6 TDI 77kW, Škoda Felicia 1,3 MPI 50 kW, Seat Toledo II 1.6 74 kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 24
Registrován: 11 měsíců
Bydliště: Kladno
Vůz: V70 II D5 120kW, r.2003

#8 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od Jake Bambitka »

Máš prosím foto? Pokud máš stále Sony XAV-AX3250NA, určitě vypadá líp než moje ilustrační foto, kde radio ani nesedí v redukčním rámečku
_________________
V70II D5244T 2003

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 265
Registrován: 1 rok 8 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S60 2,4 D5 136 kW MY2006

#9 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od JiFi »

Není problém, foto sem přidám.

Update:

Foto níže, ještě pár poznámek pro šťouraly:

- tlačítko pro výstražná světla je sice za držákem, ale je to jen o zvyku, nikdy jsem neměl problém ho napoprvé zmáčknout
- kastlík vedle rádia nepostrádám, prostor v plastu vedle rádia naopak rád nechávám jako rezervu pro nějaké případné udělátko typu voltmetr apod.
- držák telefonu je Brodit, telefon se tam jen zasune zvrchu a hotovo, žádné pružinové zacvakácí upínání
- volil jsem 2DIN rádio, protože mám v jednom rádio, Android Auto, parkovací kameru, bluetooth handsfree, podporu DAB+ do budoucna, navíc absolutně nemíním řešit nespolehlivý výsuv obrazovky s origo navigací - ať už elektrické nebo mechanické problémy
20240102_135132.jpg
20240102_135128.jpg
_________________
Je: S60 2,4 D5 136 kW FL, BiLED od Sviťlíp, EGR off, CZ od D5T5
Bylo: Škoda Octavia II Combi 1.6 TDI 77kW, Škoda Felicia 1,3 MPI 50 kW, Seat Toledo II 1.6 74 kW

JaSk
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 392
Registrován: 6 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S60 2,5T 2008

#10 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od JaSk »

Není redukce na dvoudin rádio, co má díru uprostřed? Jako nic ve zlým, ale tyhle vyosený vypadaj naprd :)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 24
Registrován: 11 měsíců
Bydliště: Kladno
Vůz: V70 II D5 120kW, r.2003

#11 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od Jake Bambitka »

Podle mě nelze montovat na střed, páč tam není prostor. Redukce vlastně kopíruje pozici původního rádia. 1din redukce jsou i s kastlíkem, ale taky vyosené.

Jinak to 2din u JiFi vypadá za mě docela dobře, asi 100x líp než to, co jsem nahrával pro představu.

Asi do něj půjdu přesně z tch důvodů, co jsi zmínil. Co se týká prázdné plochy vedle radia, chci na něj umístit držák telefonu. Používám magnetický magsafe (viz foto), takže nezabere ani moc místa.
IMG_4225.jpeg
IMG_4225.jpeg (75.5 KiB) Zobrazeno 510 x
Díky za inspiraci.

Kamera funguje klasicky na zpátečku? Moje zobrazuje i vzdálenost od předmětů, budu muset vykoumat zda se údaje berou ze senzorů nebo přímo z kamery.
_________________
V70II D5244T 2003

peter cz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2128
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Klatovy
Vůz: 850R; 760GLE; 940T

#12 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od peter cz »

Blbě vypadají všechny, protože se nacpe rádio s lesklým černým rámečkem do interieru, kde jsou jinak všechny plasty matný...
Nejdecentnější řešení je dodělat bluetooth do origo rádia a couvací kameru do origo vyjížděcího displeje, ale musíš ho mít.
_________________
´96 850 R, B5234T5, AW50-42LE, Elotec E85 | ´89 760 GLE, D24TIC, ZF4HP22 Obrázek | ´97 940 Turbo, B230FK, M90, LPG Obrázek
Volvo diagnostika k dispozici.

Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2913
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#13 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od Vapik »

Jen par zkusenosti z praxe. DAB+ pres modul na dvou dinech funguje jen v praze ohraničené existujicim okruhem, ve znytku republiky prijem nula (vyzkouseno nekolik radii i několik modulů). Pokud radio umí zrcadlení je drzak na mobil zbytečný. A poslední pouze subjektivni nazor. Ja bych osobně psychycicky nezvladl instalaci dvou dinu dle fotek v tomto vlakně. Chlapci neber to prosim osobne 100 lidí 100 chutí.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 636
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#14 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od jirkaTDI »

Taky mám držák Brodit, je to super věc, neničí interiér a je velmi stabilní. Na rozdíl od kolegů jsem zvolil variantu blíže k řidiči, nestíní varovkám a telefon je více ve zorném poli, což se hodí kvůli navi.
Jinak mám BT handsfree + stream hudby přes modul od D5T5 v origo telefonu (bohužel už se nedá koupit)
Bez kamery se obejdu, stačí mi senzory. Couvací kameru na originál vyjížděcím displeji si nedokážu představit, ten než vyjdede, tak máš dávno zaparkováno :D
U rádia řady HU-6xx je jednodušší přechod na aftermarket rádio, já mám HU-8xx a tam už to nedává vůbec smysl, neorigo rádio nechodí s původním zesilovačem a středovým reproduktorem a aby člověk dosáhnul stejné kvality zvuku jako u originálu, stálo by to nesmysl peněz.
Přílohy
20230910_114654.jpg

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 265
Registrován: 1 rok 8 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S60 2,4 D5 136 kW MY2006

#15 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od JiFi »

Jake Bambitka píše: 02 led 2024 22:11 Podle mě nelze montovat na střed, páč tam není prostor. Redukce vlastně kopíruje pozici původního rádia. 1din redukce jsou i s kastlíkem, ale taky vyosené.

Jinak to 2din u JiFi vypadá za mě docela dobře, asi 100x líp než to, co jsem nahrával pro představu.

Asi do něj půjdu přesně z tch důvodů, co jsi zmínil. Co se týká prázdné plochy vedle radia, chci na něj umístit držák telefonu. Používám magnetický magsafe (viz foto), takže nezabere ani moc místa.

IMG_4225.jpeg

Díky za inspiraci.

Kamera funguje klasicky na zpátečku? Moje zobrazuje i vzdálenost od předmětů, budu muset vykoumat zda se údaje berou ze senzorů nebo přímo z kamery.
Využít ten prostor vedle rádia pro magnetický držák je podle mě skvělý nápad. :thumbup:

Kamera funguje na zpátečku a přepnutí je takřka okamžité, je tam obraz+statické vodící/pomocné čáry, za mě naprosto dostačující a parkuje se s tím mnohem líp než se senzory, které mi navíc od koupě auta spíš nefungovaly než fungovaly a poruchy, V
jsem se dočetl, tady nejsou nijak vzácné, což jsem neměl chuť pořád řešit, kromě toho takhle mám přehled komplet, co je za autem, mezi senzory se občas něco dokáže schovat. Senzory jsem nechal deaktivovat a od té doby mám klid, kamera funguje perfektně. Pokud bys chtěl senzory zachovat, bude se muset nějak řešit zvukový výstup, protože co si vzpomínám, tak s novým rádiem mi to přestalo pípat, což mně bylo jedno, ale radši to píšu.
Vapik píše: 02 led 2024 23:05 Jen par zkusenosti z praxe. DAB+ pres modul na dvou dinech funguje jen v praze ohraničené existujicim okruhem, ve znytku republiky prijem nula (vyzkouseno nekolik radii i několik modulů). Pokud radio umí zrcadlení je drzak na mobil zbytečný. A poslední pouze subjektivni nazor. Ja bych osobně psychycicky nezvladl instalaci dvou dinu dle fotek v tomto vlakně. Chlapci neber to prosim osobne 100 lidí 100 chutí.
Názor beru, v pohodě, nicméně jsem k DAB+ psal do budoucna, pokrytí se bude rok od roku zlepšovat.

Držák na mobil není zbytečný, moje rádio musí být připojeno k telefonu kabelem (bezdrát Android auto apod. to nemá, v dané cenové relaci jsem ani nic takového neviděl a dávat za rádio nesmysl jsem nechtěl.

Držák mám vpravo s ohledem na umístění a kabel od 12V zásuvky, ze které lze rychlonabíjet, což mimochodem běžná rádia taky neumějí, proto opět držák dává absolutně smysl.
peter cz píše: 02 led 2024 22:13 Blbě vypadají všechny, protože se nacpe rádio s lesklým černým rámečkem do interieru, kde jsou jinak všechny plasty matný...
Nejdecentnější řešení je dodělat bluetooth do origo rádia a couvací kameru do origo vyjížděcího displeje, ale musíš ho mít.
U skoro dvacet let starého pekáče, který není voňavka a interiér má kdejaký šrám, sem tam někde vrzne nebo zavibruje tapec nebo palubovka, mi věci jako matnost nebo lesklost nějakého pitomého plastu fakt nedělají pražádnou starost :green:
JaSk píše: 02 led 2024 21:59 Není redukce na dvoudin rádio, co má díru uprostřed? Jako nic ve zlým, ale tyhle vyosený vypadaj naprd :)
Žádnou takovou jsem nenašel; originál rádio je taky vyosené. :unknown:

Jo a musel jsem dokoupit k rádiu ještě krabičku od výrobce CRUX z eBaye, aby fungovala tlačítka na volantu (krom telefonních, na ty rádio vůbec nereaguje, nešly namapovat). Jinak mi ještě byla doporučena firma Aunika na konzultace a různé redukce atd.
_________________
Je: S60 2,4 D5 136 kW FL, BiLED od Sviťlíp, EGR off, CZ od D5T5
Bylo: Škoda Octavia II Combi 1.6 TDI 77kW, Škoda Felicia 1,3 MPI 50 kW, Seat Toledo II 1.6 74 kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 24
Registrován: 11 měsíců
Bydliště: Kladno
Vůz: V70 II D5 120kW, r.2003

#16 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od Jake Bambitka »

Řešit kontrast matných plastů a lesklého displeje mi přijde lehce přehnané, obzvlásť co jezdím služební Oktávkou 4.gen, kde je na palubce v podstatě přilepený tablet, vyčnívající do prostoru. A to je v oktávce řekněme "normálnější" interier proti jiným. Jsem rád za svou generaci volva, kde můžu řešit držáky telefonu a výměny radií. U těch 2din v P2 mi jde spíš o zasazení do zbytku desky. A zrovna Sony na posledních fotkách je za mě v pohodě.

Co se týká držáku vedle radia. Stejně se telefon musí někam dát (když ne do kapsy) a pokud se nepletu, sms a whatsapp se na radiu nezrcadlí. Jen pro příklad.

Trochu se ztrácím v tom, proč Sony a spol. vyrábí radia za 10tis a více, když podle vás nefungují. JiFi tvrdí, že mu radio hraje dobře, ostatním ne. Jak jsem psal na začátku, moje origo radio hraje hůř, než nejlevnější random koupené radio v (neslužební) oktávce. Mám to tedy chápat tak, že moje rádio není v pořádku? Pokud by se zvuk výměnou zhoršil, už by se vyplatilo hrát přímo z repro telefonu...

A ještě otázečka k @jirkaTDI
Jak jsi myslel jednodušší přechod na neorigo u HU-603? Chápu dobře, že se do něj nevyplatí kupovat BT handsfree?

Jinak zatím všem díky za komenty, určitě mi pomůžete zformovat myšlenku a z ní finál ;-)

Ještě zvažuju využití tohoto (foto allegro :D )
IMG_4229.jpeg
_________________
V70II D5244T 2003

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 265
Registrován: 1 rok 8 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S60 2,4 D5 136 kW MY2006

#17 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od JiFi »

To hraní bude vždycky subjektivní, co od toho kdo čeká, já to píšu z pohledu obyčejného nenáročného posluchače. Tady by bylo asi nejlepší si něco na vlastní uši poslechnout, pokud bys měl cestu kolem Prahy nebo jsi odněkud poblíž, klidně bych se někdy utrhl na test. :-)
_________________
Je: S60 2,4 D5 136 kW FL, BiLED od Sviťlíp, EGR off, CZ od D5T5
Bylo: Škoda Octavia II Combi 1.6 TDI 77kW, Škoda Felicia 1,3 MPI 50 kW, Seat Toledo II 1.6 74 kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 24
Registrován: 11 měsíců
Bydliště: Kladno
Vůz: V70 II D5 120kW, r.2003

#18 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od Jake Bambitka »

To by bylo super. V Praze jsem pracovně minimálně každý druhý den, jinak bydlím kousek na západ - v Kladně.
_________________
V70II D5244T 2003

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 265
Registrován: 1 rok 8 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S60 2,4 D5 136 kW MY2006

#19 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od JiFi »

Tak se domluvíme přes SZ, třeba to příští týden klapne.
_________________
Je: S60 2,4 D5 136 kW FL, BiLED od Sviťlíp, EGR off, CZ od D5T5
Bylo: Škoda Octavia II Combi 1.6 TDI 77kW, Škoda Felicia 1,3 MPI 50 kW, Seat Toledo II 1.6 74 kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 683
Registrován: 4 roky 5 měsíců
Bydliště: Orlické hory
Vůz: XC60 AWD D5 Rdesign 158kw/215hp

#20 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od zdenal111 »

:thumbup: Držák do cd + bezdrát dobíjení+automat klepeta senzor iOttie AutoSense Wireless Vent & CD Slot Mount , drží perfekt, automat klepeta sevřou tel.a dobíjí ..při sejmutí jednou rukou parádní, festovně drží :thumbup:



https://www.alza.cz/iottie-autosense-wireless-vent-cd-slot-mount-d5827045.htm
Přílohy
1707051343131.jpg
Naposledy upravil(a) zdenal111 dne 04 úno 2024 14:38, celkem upraveno 1 x.
_________________
Volvo xc60 Rdesign 158kw AWD 215k

PetrXC70
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4773
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

#21 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od PetrXC70 »

Já teď koupil Brodit + magnet... Taky spokojenej. Lepší než držák v P2...
_________________
XC70 2010 151kw/420NM

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 683
Registrován: 4 roky 5 měsíců
Bydliště: Orlické hory
Vůz: XC60 AWD D5 Rdesign 158kw/215hp

#22 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od zdenal111 »

Mám těžší telefon tak jistota klepeta,ten magnet drží ,ale :D ,,Xiaomi POCO F5 Pro,, váha 204 g ...
_________________
Volvo xc60 Rdesign 158kw AWD 215k

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 636
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#23 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od jirkaTDI »

Mám magnet o síle 12 kg, myslím, že to zvládne jakýkoliv telefon :D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 683
Registrován: 4 roky 5 měsíců
Bydliště: Orlické hory
Vůz: XC60 AWD D5 Rdesign 158kw/215hp

#24 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od zdenal111 »

To jo magnet fishing :shock: ,ale ten pajšl v tom zařízení to moc nedává :D
citace WebSetNet
Existují však okrajové případy, kdy magnety mohou způsobit menší problémy s telefony, i když ne trvalé. Telefony používají malé magnety uvnitř pro různé účely, například v poli stabilizace obrazu pro čočky. Magnetické pouzdro nebo držák s magnetem příliš blízko k senzorům může je,,dočasně,, deaktivovat.

A pokud jde o magnety obecně, stejná rada o počítačích platí i pro telefony: nevystavujte svůj telefon extrémně silným magnetům, jako jsou ty, které se používají k demagnetizaci pevných disků.


https://support.apple.com/en-us/102434
_________________
Volvo xc60 Rdesign 158kw AWD 215k

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 636
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#25 Uspořádání kokpitu - radio, držáky, apod.

Příspěvek od jirkaTDI »

Teorie pěkná, ale mě zajímá praxe. A ta je taková, že všechny telefony, co jsem vyzkoušel s magnetem nemají problém :wink:
Mám na tom telefon pověšený v průměru přes 2 hodiny denně a za poslední 2 roky se to na něm nijak negativně neprojevilo.
Několikrát na tom byl 8 hodin za den a prostě nic :)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“