V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1225
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Damboritz
Vůz: S80 D5 '07

#26 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od labanos »

Já zrovna seřizoval ručku přes víkend a nechal jsem to volněji než mi přijde na videu. Ale odhaduju to podle zvuku tření a tvého hýkání, tak seš třeba jenom moc slabý nebo naopak silný :-D
_________________
S80II D5244T4 136kW TF-80SC '07 | P5008 2.0HDi |
Bylo: S40 D4192T3 85kW M56 '04 | C70 Coupé B5234T3 176kW M56 '02 | V40 D4192T3 85kW M56 '01 |
VIDA | DiagBox |

Offline
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 1023
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#27 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Tomas78 »

@labanos: ty máš S80II a ruční ručku?
@Petr91: Já mám 4x4, takže jsem s tím točil jen rámci vůle, ale mne to šlo (subjektivně) volněji.

Jakub Svoboda
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5156
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#28 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Jakub Svoboda »

MY 07 má šlapací ručku
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 1023
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#29 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Tomas78 »

Aha, díky za vysvětlení :thumbup:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 16
Registrován: 1 rok 6 měsíců
Bydliště: Praha/Zlín
Vůz: V70 3.2 FWD 2011

#30 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Petr 91 »

Díky za názory. Uznávám, že to zůstává stále subjektivní otázkou, a to i navzdory videu.

Pokud bychom se ale přeci shodli, že je to spíše víc - tak jak se tento stav dá, prosím, řešit? (brzdová kapalina, hadice, destičky, pustit si rádio ... ?) Chci vědět, zda je něco, po čem by šlo primárně jít. Pokud něco takového existuje.

V autorizáku se slovy "no to víte, máte starý vůz, co byste chtěl" už jaksi ztrácím naději pro řešení těchto nezávad.
_________________
V70 3.2, 2011, 179kW, FWD, Summum, real 8,70 l/100km / 15 tis. km
ex: V50 2.0D, MY08, 100kW, Momentum, real 6,15 l/100km / 23 tis. km

Offline
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 1023
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#31 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Tomas78 »

No mne spíš uniklo v čem je problém (nemyslím to nijak sarkasticky)? Hřeje to za jízdy? Jestli to hodně píská a tedy i drhne, tak to bude teplé? Ideálně změřit teplotu po jízdě bez brždění a pak můžeme porovnat. Mne když přibržďovalo kolo, tak jsem měl i po jízdě bez brždění 60-70°C, teď jsem to neměřil, ale odhadem lehce přes 40°, do 50°, mohu změřit. Jsou to Volvo desky podle videa, neměl by to být "aušus".

Brzdy můžou chodit dobře i na starých autech, jen se tomu musí servis věnovat. Holt to vyžaduje trochu více péče než hrc-prc co nejrychleji vyměnit.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 12
Registrován: 2 měsíce
Bydliště: Jičín
Vůz: XC70 AWD P3 D5 136kw

#32 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Mechanik »

Jde to hodně těžko. něco přibržduje. Podle zvuku bych soudil na přibrždující pakny v kotouči.
Postup bych volil sundej brzdovej třmen vyndej brzdové destičky nebo odsun od kotouče. Pokud je kotouč uchycen jen jedním šroubkem dotáhni kotouč šroubama kol přes vetší matice aby jsi nahradil disk a šrouby jsi neprošrouboval skrz do náboje tam by ti vadil mechanizmus paken nebo ložisko.. To proto aby kotouč byl přilehlý rovnoměrně.. Nebo odsun třmen stranou at nepřekáží kolu pokud ovšem dá brzdová hadice a našroubuj kolo a zkus zatočit pokud to jde stejně mizerně a je slyšet chrapčivej zvuk je chyba v paknách (bud moc dotáhlé lanovody nebo se nevrací pakny,rezevé dosedací plochy, zatuhlé lanovody je víc příčin)

Šteluji to tak že když zatočím občas škrtne je to docela piplačka pořád sundávat kotouč a hlavně vycentrovat precizně pakny to je základ jinak to mate. nejsem schopen srozumitelně popsat přesný návod

Spíš to dej do servisu kde u té práce přemejšlí a dělají to pořádně a né nejaké po... normohodiny. Ono jim to ve zpoustě případů nejak funguje a nebo jezdí lidi tak málo kilometru nebo popojíždí že to lidi ani nezjistí.

Brzdy je třeba vždy před technickou (kdo jezdí po špatných špinavých cestách tak i dříve) vyházet pročistit zkontrolovat namazat a jede se. Jenže to chce čas a ten jsou peníze takže lidi řeknou brzdy se loni dělali tak je to zbytečné. Přitom jezdí po nezpevněních cestách nebo po zahradě v blátě myčku to nikdy nevidělo a to je následek.

Přidáno za 5 minut 9 sekund:
Můžeš i vyndat jen destičky a namontovat třmen bez nich potom nasadit kolo a zatočit pokud to pujde krásně volně a jen si občaš škrtne je chyba v zatuhlích třmenech nebo vodících pouzder co drzí třmen někdy se nehýbe destička ale to poznáš když je budeš vyndávat.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 1023
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#33 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Tomas78 »

Myslíš, že tam má ruční ručku? Na tom videu to není úplně vidět, ale řekl bych, že tam vykukuje servo ruční brzdy a je to rok 2011, tj. asi (?) žádné pakny.
image.png
image.png (476.56 KiB) Zobrazeno 182 x

Giew
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 426
Registrován: 4 roky 1 měsíc
Bydliště: Popovice
Vůz: S80 2.5T 08', M66, D5T5 Stage 2 170kW

#34 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Giew »

Na v70 se nedávala pedálová parkovací brzda.
_________________
Zlaťák S80 2.5T D5T5 Stage 2, 170kW, 2008
Bylo:
Stříbrňák V40 1.9DI 85kW 2004
Černej S80 D5 136kW 2007

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 16
Registrován: 1 rok 6 měsíců
Bydliště: Praha/Zlín
Vůz: V70 3.2 FWD 2011

#35 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Petr 91 »

Já mám elektronickou ruční brzdu, ano.

S tím hřátím za jízdy (jak již bylo z mé strany popsáno..) je to opět jen subjektivní, takže nedokážu odpovědět ano/ne. Přední kotouče mívám při svém běžném jízdním stylu skoro chladné, a zadní, byť nesálají, tak spálit bych se o ně spálil velmi snadno. Takže nějaká podivná disbalance tam je. ACC nemám.

Neříkám, že je to kritické, vlastně je to úsměvný problém. Pořád si ale nemyslím, že je to zcela v pořádku.

Příležitost to řešit v servisu byla. Peníze protekly, brzdy údajně rozebrali a vyčistili (to vše již popsáno), progres žádný. Když jsem se pak doptával, zda se při výměně za předchozího majitele měnilo spolu s “komplet brzdama” třeba i něco víc (kapalina, hadice, prostě cokoli mimo kotouče a destičky), tak prý nic víc nebylo potřeba.

Jet tam příště? Nechce se mi.

Ano, možná řeším nezávady. Ale slyšet, že mám staré auto myslím můžu i levněji.
_________________
V70 3.2, 2011, 179kW, FWD, Summum, real 8,70 l/100km / 15 tis. km
ex: V50 2.0D, MY08, 100kW, Momentum, real 6,15 l/100km / 23 tis. km

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1225
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Damboritz
Vůz: S80 D5 '07

#36 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od labanos »

Nepomohlo by naopak to pořádně probrzdit? I nějaké brždění z couvání :-D
_________________
S80II D5244T4 136kW TF-80SC '07 | P5008 2.0HDi |
Bylo: S40 D4192T3 85kW M56 '04 | C70 Coupé B5234T3 176kW M56 '02 | V40 D4192T3 85kW M56 '01 |
VIDA | DiagBox |

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 4963
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#37 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Romulusw »

Změnit servis a ten starý dát na doživotní blacklist :bad:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 12
Registrován: 2 měsíce
Bydliště: Jičín
Vůz: XC70 AWD P3 D5 136kw

#38 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Mechanik »

Pokud má El. ruční brzdu tak samozřejmě varianta přibrždění paken odpada.
Pokud se pohybují vodící cepy v brzdiči destička jde volně tak je to v pístku brzdiče. sice maš nový ale nejspiš spatně namazané když to repasovali. Nebo použily nekompetentní díly (pistek těsnící gumička) a jde to ztuha. také mohu být krivé dosedací plochy a pístek se mírně vyuhlí a zasekává se o stěnu brzdiče. Ještě mně napadá nevím jak u volva ale u jiných se musí při výměně desek provést základní nastavení přez diagnostiku. né jen otevřít/zavřít brzdič

Přidáno za 6 minut 34 sekund:
Romulusw píše: 05 dub 2024 15:02 Změnit servis a ten starý dát na doživotní blacklist :bad:
Tobě se vše v práci vede na výbornou? Pokud Ano klobouk dolů pokud se ti někdy stane že se něco uplně nepovede měl by jsi dostat padáka nebo jak si to myslel?? :)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 1023
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#39 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Tomas78 »

Jak píše Romulusw - vyměnit servis :good: :D

Na dálku těžko říct, mne ty informace matou (to neber ve zlém):
(1) psal jsi, že na dálnici bez brždění vlažné
(2) na tom videu to docela tře, já to mám o dost volnější (subjektivně)

Souhlasí-li (1), tedy že vše chodí, jak má, máš možná vzadu "ostřejší" destičky, než vepředu. Mne se tohle dělo v kombinaci předek TRW, zadek ATE Low Metalic. Ale bez bližšího osahání si netroufnu říct. Můžu nabídnout na zkoušku moje jetý NK (jestli Ti pasují). Vím, že se to nemá takhle měnit, ale ta destička je fakt měkká, skoro nežere kotouč - na zkoušku. Nebo zkus poprosit tady zkušenější kluky z fóra, jestli by se Ti na to nemrkli - víc tomu asi neporadím :)
image.png

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 16
Registrován: 1 rok 6 měsíců
Bydliště: Praha/Zlín
Vůz: V70 3.2 FWD 2011

#40 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Petr 91 »

@labanos: Zkusím. Řidič “plyn/brzda/plyn” nejsem. Tedy ne s tímto tankerem 🙂 takže v rámci bezpečných mezí vyzkouším. Ale obávám se, a moje prozatimní zkušenost je, že to ševelení slyším po zahřátí vždy jen více. Samozřejmě, teoreticky, pomoct by to mohlo.

Dělám tedy tu věc, jak bydlím na mírném kopci, že ten když sjíždím, vždy to dolů “pustím” a probrzdím až ke konci intenzivně. Pak už brzdím podle potřeby. Co můžu, to doplachtím.

@Tomas78 - úplně v pořádku. 🙂 Pro vysvětlení, tu vlažnost jsem v tu chvíli přisuzoval tomu lehkému dobrzdění při sjezdu a parkování. To bylo totiž poprvé za dlouhou dobu, kdy jsem na nich opravdu udržel dlouze ruku. Takže přeci jen je možné, že se to zvládá buď uchladit, případně že to souvisí s tím, jak je brzdová soustava teplá (v tomto případě chladná).

Hele je opravdu možné, že tady řeším kravinu. Pravdou ale je, že žádné auto se mi takto nikdy neprojevovalo. Servisu jejich roli samozřejmě nezávidím. Tak či tak, jako zákazník cítím zatím spíše zklamání.

Jo a díky všem za reakce!
_________________
V70 3.2, 2011, 179kW, FWD, Summum, real 8,70 l/100km / 15 tis. km
ex: V50 2.0D, MY08, 100kW, Momentum, real 6,15 l/100km / 23 tis. km

Jakub Svoboda
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5156
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#41 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Ano, samotne desky vzadu jsou mezi V60, S80, V70, XC60 a XC70 zamenitelne. Nikoliv plechy.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1225
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Damboritz
Vůz: S80 D5 '07

#42 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od labanos »

Petr 91 píše: 05 dub 2024 15:37 bydlím na mírném kopci, že ten když sjíždím, vždy to dolů “pustím” a probrzdím až ke konci intenzivně
Tak to je ideální ten kopec zcouvat dolů :-D
Já brzdy obržďuju (ale to nemusí být tento problém) intenzivnějším zabržděním, třeba ze 100 skoro do zastavení, ale nezastavovat, nechat je trochu vychladnout a potom ještě parkrát třeba. Kolikrát pazvuky zmizí, Ale pokud jedeš dopředu, tak většinu práce odvedou stejně přední brzdy, tak je neodvař :-D

Ale tady mi celkově přijde, že se to moc volnš nehýbe, takže třeba pístky, čepy nebo omylem vyrobili tlustější desky/kotouče :-)
_________________
S80II D5244T4 136kW TF-80SC '07 | P5008 2.0HDi |
Bylo: S40 D4192T3 85kW M56 '04 | C70 Coupé B5234T3 176kW M56 '02 | V40 D4192T3 85kW M56 '01 |
VIDA | DiagBox |

Offline
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 1023
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#43 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Tomas78 »

@Kuba: díky za upřesnění ;-)
@Peter91: koukal jsem, že máš bydliště i v Praze, tak se klidně ozvi a destičky Ti v rámci výzkumu věnuji :D

EDIT: jak píše Romulusw níže, normální je, že po dálnici bez brzdění jsou brzdy studené, max vlažné, určitě ne řešit udržet/neudržet ruku.

Kdyby jsi se stavěl pro ty desky, můžeme na to kouknout. Nejsem servisman ani profík jako nekteří tady, ale zrovna s těma zadníma jsem se docela drbal, tak krátce můžeme mrknout.

Za mne také argument o starém autě a brzdách je blbost. Kdo umí, ten umí. (tím samozřejmě nemyslím sebe :D )
Naposledy upravil(a) Tomas78 dne 05 dub 2024 18:21, celkem upraveno 1 x.

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 4963
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#44 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Romulusw »

Petr 91 píše: 05 dub 2024 15:37

Hele je opravdu možné, že tady řeším kravinu.
Nemyslím. Brzdy musí chodit spolehlivě. Nepískat, sjíždět desky naprosto stejnoměrně, ale rozhodně nesmí hřát. Po padesáti km na dálnici bez brzd, to musí být studené, jinak je něco špatně.

A pokud servis neumí udělat brzdy, tak pryč od něj.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1046
Registrován: 11 roků 9 měsíců
Bydliště: Kladno, Slaný
Vůz: V90 2017

#45 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Tom0 »

Měl jsme podobné zahřívání po výměně destiček na V70 a skončilo to kompletním repasem zadních brzdičů...
Ale není to nic likvidačního, bohatě do 1000Kč... pístky, prachovky, gumičky...

https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?p=815835#p815835
_________________
Obrázek Volvo V90 D3 110kW, MY17, Inscription ;
Obrázek Peugeot 206CC 2.0i 100kW MY01 ; Obrázek HECHT EQUIS 1,8kW (Pb 72V/20Ah + 3xLi-Ion 72V/20Ah), MY21

Bylo:
Obrázek Škoda Superb 3 1,6TDi 88kW DSG Style MY17 ;
Obrázek Volvo V70 D4 120kW, MY14, Summum ; Obrázek Volvo S80 3,2 175 kW, MY07, Summum, LPG

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 12
Registrován: 2 měsíce
Bydliště: Jičín
Vůz: XC70 AWD P3 D5 136kw

#46 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Mechanik »

Bohužel se i stává že není chyba v mechanikoj ale ve špatně vyrobeném dílu a mechoš je potom za hlupáka.
Nevěrím že výměnou destičky za jinou tvrdost to vyřeší. Maximálně na chvilku než se destička takzvaně zajede na kotouč.
Je třeba opravdu zkontrolovat aby se ty brzdové součásti pohybovali jak mají a nezadrhávali se.

U elektronické parkovací brzdy by jsi měl otevřít pístek přes diagnostiku před demontáží destiček poté zkouknout jak vypadá pístek pod prachovkou pokud není rezavý tak přimáznout kolem dokola pod prachovkou speciální vazelínou, prohmatat prachovku aby se mazivo pekně rozetřelo. Pak se dá pístek zatlačit třeba svěrkou a mělo by to jít poměrně lehce. po skončení prací zavřít a provést základní nastavení aspon tak je to u koncernu. některé modely renault a citroen mají elektrickou ruční brzdu řešenou jinak. Elektronický dopínač lanovodu to jen tak pro info.

Jak je to přesně se základním nastavením u volva by mohl někdo z fora prozradit urče se tu někdo najde. Já mám volvo krátce a brzdy jsem měnil jen na starších modelech.

Před tím než budeš nandávat kolo řekni někomu at šlápne na brzdu otáčej kolem až začne brzdit povol brzdový pedál poté se podívej na pístek skrz třmen znova at ti šlápne na brzdu a sleduj jak pístek vyleze a zda se také i vrátí. Kdyby jsi byl z okolí mohu ti to zkouknout ne hned. Bohužel jsem ted hodně zasekanej a nevím co dřív.

Přidáno za 15 minut 20 sekund:
Jěště mně napadlo jestli není vůle v ložisku kola. Přizvedni kolo a zkus sním drobek zahýbat tam a zpátky jako by jsi chtel kolem otočit doprava a doleva takhle nekolikrát zasebou obě ruce vodorovně ale jen opravdu jemně( já už na to mám cit jak střidáš strany a je vůle tak to má mrtvej chod a lehce to i cvaká pak uchop oběma rukama pneumatiku svisle a zkus taky vůli.. Pokud je bez vůle tak OK pokud má vůli tak je třeba hledat kde.

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 13114
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#47 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od raolsa »

Žádné "základní nastavení" u Volva není. Prostě se před výměnou zapne v diag servisní nastavení (elektrická část se zasune) a po výměně destiček se ze servisního nastavení zase vyskočí (pístky se vysunou nadoraz a buď se vrátí o "chlup" zpět, při použití přes Vidu, nebo se jenom vysunou nadoraz, při použití přes Vdash). Při použití Vdash, pak stačí "povolit" ručku přes tlačítko, jako když se odbržďuje při normálním použití. To je vše.

Jinak já mám zase takovou zkušenost s Citroenem Xsara. Přední desky zevnitř se sjíždějí více než ty zvenku. Vše chodí krásně volně, nic nedrhne, ale prostě vnitřní vydrží celkově tak polovinu toho co venkovní. :D
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

ren
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 758
Registrován: 3 roky 8 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 D5 AWD 158 kW MY2012

#48 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od ren »

Kdysi kdesi na nějakém autovém fóru se nějací lidé do krve hádali, jakým způsobem se vrací zpět pístky kotoučových brzd. Jeden tvrdil, že házivostí kotouče, druhý tvrdil, že je to blbost, třetí tvrdil, že fakt a neví a čtvrtý se vytasil s tím, že pístky vrací zpět gumové těsnění. Přišlo mi to zvláštní, ale nastudoval jsem jakousi mechošskou učebnici, a tam to fakt potvrzovali. Už nenajdu tu pěknou i s obrázkama, ale našel jsem text na stránkách nějakého učiliště a tam píšou:
Samočinné nastavování provozní vůle využívá pružnosti pryžových těsnících kroužků čtvercového průřezu. Toto řešení se často používá u kotoučových brzd.
Při zabrzdění se písty posunou směrem k brzdovému kotouči. Těsnící kroužek je tím deformován a po odbrzdění se vrátí do původního tvaru a vrátí písty o malou hodnotu zpět. Je –li vůle větší ( opotřebené obložení ), posune se píst v těsnícím kroužku a vůle se stále udržuje na malé hodnotě dané pružnou deformací kroužku.
Předpoklad, aby to fungovalo, je řádně pohyblivý pístek a nezesračkovitělá gumička...

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 13114
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#49 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od raolsa »

Jop, přesně takhle nás to učili taky. Pístek se vrací jednak gumičkou a druhak házivostí kotouče. Bavíme se tady o desetinách milimetru, víc to fakt není. :wink:
U paken to funguje jinak, tam je vrací pružiny a nastavuje je buď nějaký automatický systém, nebo se musí štelovat občas ručně. U Volví ručky je to přitahování na páce, nebo štelováky uvnitř bubnu, jsou-li přítomny.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 4963
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#50 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Romulusw »

Za předpokladu, že nejsou "nakynuté" hadičky zevnitř a pak se to nevrací :-D

Minulý týden jsem u jednoho boxera měnil obě dvě vpředu vlevo. Obě byly ucpané v tom nejostřejším ohybu.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“