V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 1017
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#51 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Tomas78 »

Mechanik píše: 05 dub 2024 19:34 Nevěrím že výměnou destičky za jinou tvrdost to vyřeší. Maximálně na chvilku než se destička takzvaně zajede na kotouč.
Naprosto chápu, taky jsem si říkal, že je to totální blbost. Ale už jsem nevěděl co (zkusil jsem už všechno možný), tak jsem je vyměnil a je klid. Jsou věci mezi nebem a zemí ... a zdůvodnit to neumím :D Tím neříkám, že je to Peterovo případ.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 16
Registrován: 1 rok 5 měsíců
Bydliště: Praha/Zlín
Vůz: V70 3.2 FWD 2011

#52 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Petr 91 »

Já vám musím hlavně všem poděkovat za diskuzi. Tolik podnětů a příspěvků. Děkuju!

@Tom0 - tohle mi zní jako můj případ. Repas brzdičů by tedy mohl být pro mě základním krokem. Jak to popisuješ, tedy že problém nastal po výměně destiček, mi z toho plyne, že bych si přeci mohl dovolit tam ty své nechat.

@Tomas78 - díky za nabídku destiček, avšak primárně bych se posnažil vyřešit to po dobrém s těmi, které tam mám.

@raolsa, @ren - hned mám lepší představu o funkci a vlastně to koresponduje s tím, co psal Tom0. Jen tedy vidím problém, že nemám diagnostiku (na servisní polohu) a vlastně ani možnost si takový servisní krok udělat.

@romulusw - jasně, hadičky. Sice (jak psal již dříve Tomas78) se asi nestane, že by odešly společně, +/- v jeden moment, ale nejčerstvější určitě nebudou. Takže bych je už z principu spolu s brzdovkou nechal rád při příležitosti vyměnit.

Tak, a co teď 🙂 opravdu je zde někdo, kdo by mě dobrovolně přijal na servis, v blízkosti Prahy, za Prahou, klidně dojedu dál, když budu vědět, že je i na druhé straně zájem to opravdu opravit?

Nespěchám. Už s tím nějakou dobu jezdím, takže klidně s olejem, filtrama apod., což by mohlo být s mým intervalem 10 tis. km červen/červenec/srpen. Ale můžeme samozřejmě kdykoli dříve. Budu jen rád..

Hezký víkend.
_________________
V70 3.2, 2011, 179kW, FWD, Summum, real 8,70 l/100km / 15 tis. km
ex: V50 2.0D, MY08, 100kW, Momentum, real 6,15 l/100km / 23 tis. km

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 4954
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#53 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Romulusw »

Když bys jel kolem Modřan a chtěl si o tom nezávazně pokecat, případně zvednout zadek, tak pošli SZ :-)

ren
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 757
Registrován: 3 roky 8 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 D5 AWD 158 kW MY2012

#54 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od ren »

Zvednout zadek svůj, anebo auta.. :D ?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 16
Registrován: 1 rok 5 měsíců
Bydliště: Praha/Zlín
Vůz: V70 3.2 FWD 2011

#55 V70 P3 - konstantní pískání od zadních brzd

Příspěvek od Petr 91 »

@RomulusW - psal jsem SZ, ale nejsem si jistý, zda se odeslala.. Děkuji předem za potvrzení.
_________________
V70 3.2, 2011, 179kW, FWD, Summum, real 8,70 l/100km / 15 tis. km
ex: V50 2.0D, MY08, 100kW, Momentum, real 6,15 l/100km / 23 tis. km
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“