Těsnění pod hlavou? když gufero to není?

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 9
Registrován: 2 roky 6 měsíců
Bydliště: Pardubice
Vůz: V70II D5 120kw

#1 Těsnění pod hlavou? když gufero to není?

Příspěvek od Kalda »

Zdravím Vás odborníci. Už jednou jste mi zde velmi pomohli když mi vzplanul senzor kvality vzduchu a nesčetně rad jsem našel jen pročítáním a tak bych Vás rád poprosil o další radu. Mám únik oleje na benzínu 2.5t v oblasti rozvodů. Vytéká to okolo spodní řemenice. Po dlouhém procčítání jsem vsázel s 90% úspěšností na gufero kliky. Od včerejška mám po rozvodech a gufera jsou prý OK. Jak na klice, tak vačky. Odvzdušnění vyčištěno, hadice vyměněny. V servisu všechno očistili, ale únik se jim ze 100% najiít nepodařil, prý to není pořádně vidět kvůli krytu u rozvodů. Ale prej by to mělo být nejspíš těsněním pod hlavou. Můžete mi tohle prosím potvrdit, případně vyvrátit než začnu v anglii hledat nějakýho drahýho odborníka co by tu hlavu udělal? Voda nemizí, nesmrdí, olej bez emulze, jen ten olej ukapává a je od toho i celej silent u řemenice a prachovka na řízení, jinak pod autem ani kapka. Pak můžu zkusit udělat obrázek...servo olej taky neuniká. Mockrát díky, Martin

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2432
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#2 Těsnění pod hlavou? když gufero to není?

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Těsnění pod hlavou mi přijde jako blbost. Pokud to fakt očistili, tak máš možnost to vysledovat odkud to teče. Ale viděl bych to na ten simering.
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 9
Registrován: 2 roky 6 měsíců
Bydliště: Pardubice
Vůz: V70II D5 120kw

#3 Těsnění pod hlavou? když gufero to není?

Příspěvek od Kalda »

Dík, právě co jsem koukal i na fotky jak to vypadá, když to teče u kliky a vypadalo to v podstatě stejně jako u mě...pak mě napadlo, jestli se jim to třeba jenom nechtělo dělat😁 každopádně mi tvrdil, že to odtamtud neteče a že ani z vrchu ne a tudíž to neměnil a že prej nejspíš hlava, ale jisty si nejsou protože to nevystopovali a hlavu že dělat nechtěj 😁 mám teď 2 tejdny zablokovanou garáž, ale zkusim to omrknout někde na parkovišti jestli najdu odkud to jde... když jsem na to koukal zespodu naposled, přišlo mi, že ten zadní kryt rozvodů je od oleje skoro až nahoru... mám možnost nějak jednoduše zjistit jestli to je fakt to gufero nebo ne? Díky moc...prasklej blok by se asi taky projevoval jinak ne? 😁

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 636
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#4 Těsnění pod hlavou? když gufero to není?

Příspěvek od jirkaTDI »

Měl jsem to samý u D5. Měnilo se gufero na vačce, těsnění pod víkem a nakonec to byla prasklina v hlavě...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 9
Registrován: 2 roky 6 měsíců
Bydliště: Pardubice
Vůz: V70II D5 120kw

#5 Těsnění pod hlavou? když gufero to není?

Příspěvek od Kalda »

Ojoj, to mě zrovna netěší číst 😁... nu což, asi nezbyde, než začít hledat někoho kdo se v tom vyzná a doufat, že někoho takovýho vůbec najdu a nevypadne z něj cenovka stejná jak za jiný auto 😁... díky moc kluci, hlavně mě zajímalo jestli by při špatným těsnění mohl jen mizet olej bez jinejch projevů. Což mě přišlo docela zvláštní...
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“