S80 II problém s vyhříváním sedaček (zadních)

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1
Registrován: 1 rok
Bydliště: České Budějovice
Vůz: Volvo S80 II 151kw

#1 S80 II problém s vyhříváním sedaček (zadních)

Příspěvek od alesvolvo »

Dobrý den,

nefunguje mi vyhřívání zadních sedadel ani po výměně pojistek. Auto mi žádnou chybu nehlásí. Byl bych vděčný za návrhy, kde by mohla být ještě případná chyba. Rád si nechám poradit od zkušenějších.

Předem děkuji za odpověď

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1277
Registrován: 8 roků 10 měsíců
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Vůz: Volvo S80 v8, 2008; Volvo S60 T5, 2002
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#2 S80 II problém s vyhříváním sedaček (zadních)

Příspěvek od marekbm »

nehlásí vůbec (přes VIDU) nebo jen na přístrojovce?
mě třeba nejdou taky, ale háže to chybu komunikace tak asi budu muset vyměnit ten zadní modul.
_________________
.:::. Volvo S80 V8, MY2008 (severka alias black panther), Bluetooth PHM .:::. Volvo S60 T5, 2002 (zlatonka), Bluetooth PHM .:::.
Bylo: Volvo S80 V8, 2007 (slovenka) .:::. Renault Laguna II, Liftback II, Privilege, 2001, V6 24V .:::. Renault Laguna I, Liftback, RXT, 1999, 1.8 16V .:::. Renault 19, Hatchback, Storia, 1993, 1.4 8V

Giew
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 419
Registrován: 4 roky 1 měsíc
Bydliště: Popovice
Vůz: S80 2.5T 08', M66, D5T5 Stage 2 170kW

#3 S80 II problém s vyhříváním sedaček (zadních)

Příspěvek od Giew »

Je několik míst, který můžou být chybně:
1) jednotka výhřevu zadních sedaček
2) vyhřívací dečka v lavici
3) vyhřívací dečka v zádech
4) kabely
5) ovladač na středovém sloupku.

Pokud by byla např. propálená dečka v lavici, dost pravděpodobně by to nehřálo pouze na příslušné straně. Stejně tak u zad nebo jednotky.
Ještě mě napadá, máš tam výhřev? :D Že by Ti někdo prohodil třeba lavici za lavici bez výhřevu :D
_________________
Zlaťák S80 2.5T D5T5 Stage 2, 170kW, 2008
Bylo:
Stříbrňák V40 1.9DI 85kW 2004
Černej S80 D5 136kW 2007

Jakub Svoboda
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5150
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#4 S80 II problém s vyhříváním sedaček (zadních)

Příspěvek od Jakub Svoboda »

A nebo treba odpojene kable. :D
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2
Registrován: 5 měsíců
Bydliště: Veveří
Vůz: Volvo S80 II 2006 -

#5 S80 II problém s vyhříváním sedaček (zadních)

Příspěvek od dfadler@ing »

Dobrý den / i Aleši - pokud se tu objevíš online - jsi otevřel forum/ Vyřešil jsi ten problém a máš nějaký typ? I já mám stejný problém. ŽÁDNÁ CHYBA v diagnostice, sedadla mi opravdu nikdo nevyměnil:-), Při zmáčknutí tlačítek vyhřívání na zadním panelu mezi sedadly se světýlka nerozvítí - a jestli dobře chápu, kdyby byla prosezená dečka tak by topila aspon jedna strana, jedno sedadlo by topilo, druhé ne a kontrolky by asi svítily? Nebo se mýlím, je to vše nějak zapojené v serii, že když je jedna vadná vyhřívací deska, nejedou ostatní? Ve volvu bez prohlídky, jen na dotaz mi řekli, že to bude prosezenou dečkou, ale mě se to asi nezdá, to by aspon jedna strana topila, ne? že by odešly obě zaráz je mi divné. Pojistky, které jsou v kufru vlevo, jsou v pořádku. Vadný zadní modul mezi sedadly - nebo upadený kabel někde? Nevím - ale například zapalovač v tom zadním panelu funguje. Tak kdyby jsi nasdílel zkušenosti, zdali jsi to opravil, potěší to:-) Díky a hezký den. Dušan

Giew
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 419
Registrován: 4 roky 1 měsíc
Bydliště: Popovice
Vůz: S80 2.5T 08', M66, D5T5 Stage 2 170kW

#6 S80 II problém s vyhříváním sedaček (zadních)

Příspěvek od Giew »

Když je vypálená dečka, na kontrolku to nemá vliv, ta svítí jakoby nic. Uloží to ale chybu výhřevu sedačky (pravé nebo levé). Zapalovač má svůj kabel, takže odpojený kabel od tlačítek výhřevu na zapalovači nepoznáš. Stejně tak by to ale mělo hodit chybu i pokud máš odpojené káble. Ještě je možnost, že nepoužíváš VIDU/VDash a DICE, ale nějaký obd univerzál a chyby nevidíš. To se však dopředu říct nedá.
_________________
Zlaťák S80 2.5T D5T5 Stage 2, 170kW, 2008
Bylo:
Stříbrňák V40 1.9DI 85kW 2004
Černej S80 D5 136kW 2007

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1277
Registrován: 8 roků 10 měsíců
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Vůz: Volvo S80 v8, 2008; Volvo S60 T5, 2002
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#7 S80 II problém s vyhříváním sedaček (zadních)

Příspěvek od marekbm »

řešil jsem to nedávno, taky netopily.
je to naprosto jednoduché. napojit diagnostiku (originál) a vyčíst chyby. jsou 3 možnosti chyb a každá má svoje číslo:
- mrtvá ta jednotka s těma čudlíkama (celkem časté)
- mrtvá jednotka topení pravého zadního sedadla
- mrtvá jednotka topení levého zadního sedadla
ještě asi budou extra chyby pro topné spirály (sedák, záda)

když sem dáš fotku výpisu chyb, bude to jasné.
doporučuju kupovat nové kusy, sám jsem se na tom spálil a málem jsem to vzdal, když jsem nejprve vzal z ebay a nic se nezměnilo (taky byla mrtvá).

no a samo po zapojení nové je zapotřebí pustit na diagnostice detekci LIN jednotek. každá má totiž identické sériové číslo a je zapotřebí tu změnu uložit. jen výměnou se taky nic nezmění.

edit: a ano, tyhle chyby se na venek nijak neprojevují, kromě tohoto, že po zmáčknutí se nic neděje
_________________
.:::. Volvo S80 V8, MY2008 (severka alias black panther), Bluetooth PHM .:::. Volvo S60 T5, 2002 (zlatonka), Bluetooth PHM .:::.
Bylo: Volvo S80 V8, 2007 (slovenka) .:::. Renault Laguna II, Liftback II, Privilege, 2001, V6 24V .:::. Renault Laguna I, Liftback, RXT, 1999, 1.8 16V .:::. Renault 19, Hatchback, Storia, 1993, 1.4 8V

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2
Registrován: 5 měsíců
Bydliště: Veveří
Vůz: Volvo S80 II 2006 -

#8 S80 II problém s vyhříváním sedaček (zadních)

Příspěvek od dfadler@ing »

Ok, dekuji, zkusim postupy. Diky moc !
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“