V70 2.5TDi problém s přístrojovou deskou

První generace velkých předokolek
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 1 rok
Bydliště: Letohrad
Vůz: V70 2.5 TDI

#1 V70 2.5TDi problém s přístrojovou deskou

Příspěvek od mirecek.666 »

Zdravím, jsem čerstvým majitelem V70 2.5 TDi rok 1998. Mam několik problémů, ale nejvíc me teď trápí přístrojová deska. Jedná se o konkrétně nejdoucí rychloměr, otáčkoměr a svítící kontrolku brzd a ABS. Pročítal jsem fóra a zkusil vyměnit jednotku ABS a beze změny, výměna pristrojovky beze změny. Diagnostikou se do obou jednotek ABS lze dostat. Obě hlásili chyby na čidle předních kol. Chyby šlo vymazat, a pak je to už nehlásí. Přes diagnostiku lze i vyzkoušet pumpu a elektromagnetické ventily na každé kolo. Při kontrole aktualnich hodnot diagnostika ukazuje kontrolku ABS střídavě zapnutou a vypnotou zhruba ve 3s intervalech. Zvláštní je, že se nejde připojit do pristrojovky a nejde ani vymazat servisní interval. Neřešil jste někdo takový problém?
Přílohy
IMG_20230423_162805.jpg

honzs
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 319
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: 940 B230FB '91

#2 V70 2.5TDi problém s přístrojovou deskou

Příspěvek od honzs »

Ahoj, vitej na foru.

1) U jednotek ABS je nejcastejsi problem se studenakem primo na desce plosnych spoju. Pomuze jednotku prepajet, pak by mohl fungovat i tachometr. Navod najdes i tady na foru. Jestli se druha chovala stejne (= svitila Ti kontrolka ABS), teoreticky je mozne, ze i ta nahradni byla vadna.

2) Je mi trochu zvlastni ta diagnostika Delphi, jejiz screenshot jsi zverejnil. Na Volvo V70 I se pouziva bud Volvo-FCR (tusim do roku 1998), nebo Vida (na novejsi modely). Mam zkusenost jen se starsimi rocniky V/S70 (tzn. pres Volvo-FCR) a se smazanim servisniho intervalu nikdy nebyl problem. Takze bych se spis poohledl po origo diagnostickem nastroji s ohledem na modelovy rok.

3) Rucicka otackomeru se ani nehne?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 1 rok
Bydliště: Letohrad
Vůz: V70 2.5 TDI

#3 V70 2.5TDi problém s přístrojovou deskou

Příspěvek od mirecek.666 »

Zatim nic jiného nemám než Delphi. Nicméně obě ty jednotky se chovají úplně stejně. Obě už někdo řešil. Dokonce tu jednu mam rozdělanou a žádné studené spoje uz v ni nejsou protože je prepajena. Mam jeste jednu jednotku, ale ta je z faceliftu a ma vic elektromagnetu protože má nejspíš Tracs.

Otáčkoměr se nehne ani na jedné přístrojovce co mám a ta jedna je určitě funkční. Prijde mi ze budiky nekomunikují se zbytkem auta v nějakém rozmezí, protoze palivoměr, teplomer chladící kapaliny, venkovní teplota i kontrolky po bocích fungují.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 1 rok
Bydliště: Letohrad
Vůz: V70 2.5 TDI

#4 V70 2.5TDi problém s přístrojovou deskou

Příspěvek od mirecek.666 »

Mohl by mi někdo potvrdit jestli jsou pristrojovky pro facelift a předfacelift záměnné? Případně v čem je rozdíl

Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 884
Registrován: 20 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha

#5 V70 2.5TDi problém s přístrojovou deskou

Příspěvek od Zeb »

Delphi diagnostika funguje na základní věci dobře, servisní interval s ní jde normálně vymazat.
Neměnil někdo kabeláž v palubce? Svítí ti správné kontrolky, např. žhavení? Jestli někdo nepřeházel kabely diesel/benzín, nebo msa 15.7 / 15.8. Bácha když přehazoval palubku, tak ji pak musel rozebrat znovu a vrátit původní kabely. S dodanou kabeláží mu blbly budíky.
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2432
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#6 V70 2.5TDi problém s přístrojovou deskou

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Nezkoušel jsem jak se chovají (jestli vůbec) budíky poface v předface autě, ale předface buďajze poznáš na první dobrou tak, že na palivoměru je plná nádrž označena "70" a poface tam má "MAX". Dále pak poface má kontrolku protiprokluzu STC místo předfaceliftovýho TRACS.
Pak má ještě předface kontrolku motoru zobrazenou symbolem "lambda", poface už má klasika "grilovaný kuře".
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 1 rok
Bydliště: Letohrad
Vůz: V70 2.5 TDI

#7 V70 2.5TDi problém s přístrojovou deskou

Příspěvek od mirecek.666 »

Asi uz jsem na stopě problému. V autě jsem mel budíky z roku 00 a auto je rok 98. Náhradní budíky jsem měl 99, doma jsem mel ještě budíky z benzínu rok 97 a po jejich zapojení otáčkoměr i rychlost jdou. Takze to vypadá, ze záměnné nebudou. Navedla me na to diagnostika, protože tam bylo připojení k budikum jinak pojmenovaný. Čekám až mi dorazí naftový budiky z roky 97 abych to mel jistý než se budu radovat. Jeste pak musim vyřešit ze ty co dojdou nemají počítač.

f.e.e.t
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1358
Registrován: 7 roků 11 měsíců
Bydliště: Ronov nad Doubravou
Vůz: V70 D5252T 2.5 TDI r.v. 9/1998

#8 V70 2.5TDi problém s přístrojovou deskou

Příspěvek od f.e.e.t »

Je potřeba rozlišovat benzín/nafta (jiný rozsah otáčkoměru) a pak u nafty roky 97,98 (řídící jednotka MSA15.7 = velká váha vzduchu; nápis TURBO na filtr boxu) / 99,00 (řídící jednotka MSA 15.8 = malá plastová váha; filtr boxu bez nápisu) a, jak tu zmínil Zdeněk, další poznávací znaky na tachometrové pristrojovce.

U auta, které nemělo původně palubní PC stačí přehodit budíky, které ho mají a doplnit přepínač palubního PC. Akorát si nepamatuju jak je to pak s údaji o najetých kilometrech. Opět je nutné dodržet ročníky 97,98 / 99,00.

U ročníku 97,98 jde servisní interval smazat pouze pomocí diagnostiky. Naopak u ročníků 99,00 lze smazat servisní interval za pomocí tlačítka pro nulování počítadla a kombinace klíčku v zapalování. Na fóru to tu lze dohledat nebo na YouTube.
_________________
Volvo černá V70 TDI 9/1998 NA PRODEJ
Volvo stříbrná V50 T5 FWD 12/2004

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 1 rok
Bydliště: Letohrad
Vůz: V70 2.5 TDI

#9 V70 2.5TDi problém s přístrojovou deskou

Příspěvek od mirecek.666 »

Ja v autě palubní PC mam mit ale budiky, které jsem sehnal ho nemají. Jde to nejak přehodit? Já přehodil oba displeje a v tom to není :)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 1 rok
Bydliště: Letohrad
Vůz: V70 2.5 TDI

#10 V70 2.5TDi problém s přístrojovou deskou

Příspěvek od mirecek.666 »

Kdyby někdo mel budíky na V70 Tdi rok 97 nebo 98 s počítačem tak koupím najezd kolem 300xxx km ideální. Můžu vyměnit za dvoje budíky rok 99 00
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850, S / V70 (-00), C70“