Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
nebel
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 880
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Ivančice
Vůz: 760 B280F + AW71 '89
Participant x 1

#51 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od nebel »

Romulusw píše: 23 dub 2023 07:30 Samozřejmě při tom nezapálit auto :D
To mi připomnělo tuhle scénu. Svařovat tanky není stejné jako rozpalovat výfuk autogenem. :)
_________________
760 GLE, B280F + AW71, 105kW, 1989 (Šedivák)
760 GLE, B28A + M46, 95kW, 1983 (Andrej)
264 GLE, B27E + BW55, 109 kW, 1980 (Bublák)

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4945
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#52 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od Romulusw »

Tohle by bylo lepší, ten kyslík se dá snadno naplnit z velké lahve

https://czstore.shoponline2023.com/content?c=souprava%20p%C3%A1jec%C3%AD%20propan%20kysl%C3%ADk&id=18

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 132
Registrován: 2 roky 7 měsíců
Bydliště: Uničov
Vůz: Saab 9-3 2.8T 2008

#53 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od Zendass »

Mám malej plynovej, ale při pokusu nahřát toho bazmeka začal hořet olej uvnitř trubky a vznikl z toho takovej napalm, tak jsem hodil hodně rychlou zpátečku.
Sice mám chuť to podpálit, ale musím se ovládat :D
Zkusím to ještě dneska a jestli se nepovede, tak to tam nějak na hulváta našroubuju a počkám si na ten pertlovací stroj.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 132
Registrován: 2 roky 7 měsíců
Bydliště: Uničov
Vůz: Saab 9-3 2.8T 2008

#54 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od Zendass »

Takže.. úspěšně se mi povedlo jednu ukroutit. A dvě prostě nejdou rozhýbat. Tudiž dám na všech třech nový koncovky.
Neznáte někdo rozměry těch matic? Jestli jdou teda sehnat. (Tuším že 10x1 ale fakt si nejsem jistej)
Šlo by to udělat nějak fikaně, že bych ju řízl někde dál, kde bude schovaná, a udělal tam spoj? Nebo kravina?

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4945
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#55 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od Romulusw »

Nejčastěji bývá M10x1.

Při tom ohřívání musí být otevřený odvzdušňovák, aby ty čmoudíky mohly snadno ven. A pozor u hadic se občas stává, že stářím ta guma nějak nakyne a stane se neprůchozí.
Jednou mě to u dodávky docela vytrestalo. Furt to nešlo rozchodit, tak jsem vyměnil hadice a najednou velká sláva :D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 132
Registrován: 2 roky 7 měsíců
Bydliště: Uničov
Vůz: Saab 9-3 2.8T 2008

#56 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od Zendass »

Super děkuju.

Já měl tu hadicu sundanou a nahříval tu matici samotnou. Nikdy víc. Netuším jestli sis četl celý téma, ale asi jsem někde udělal chybku a kontaminoval si brzdovku něčím, fakt nevím. Každopádně např. těsnící kroužek v třmenu je asi o 2cm širší jak píst samotnej a píst jsem musel vylisovat dírou na průtokáč.
A teď si představ, jak můžou vypadat hadice.. abs.. Mám pocit, že to nebude oprava "jen" za 20 tisíc, ale že se to ani na 30 nezastaví.
Každopádně ty brzdy budou v topu, to vím jistě.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 132
Registrován: 2 roky 7 měsíců
Bydliště: Uničov
Vůz: Saab 9-3 2.8T 2008

#57 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od Zendass »

Hoši katastrofa.
Ta fíčura od vigoru nefunguje, trubka z toho vyjíždí i když jsem ty šrouby dotáhl utahovačkou na krev. To jsou další zbytečný 3 tisíce.
Manžety na brzdový pístky? Nejdou nasadit, sjíždí. Vlastně jakýkoliv frenkiťácký gumičky nejdou nasadit ani za boha.
Brzdová hadice? Furt nejde povolit. Uřezat to nemůžu protože pi*ovina č. 1 nechce spolupracovat.
Dál jsem se nedostal. Dělám to jen po večerech a nervy mám jenom jedny.
Dokud to do pátku nezprovozním, prodávám jako nepojízdnej vrak za pár desek a koupím si kolo.

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 13069
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#58 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od raolsa »

Ještě se mi nestalo, aby mi trubka z Vigoru vyjela, to z té sady to vyjelo skoro vždycky. Máš tam standardní průměr trubiček 4,75 mm?
S díly od Frenkitu jsem taky ještě neměl nikdy problém. Máš pořádně vyčištěné díly od rzi?
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 132
Registrován: 2 roky 7 měsíců
Bydliště: Uničov
Vůz: Saab 9-3 2.8T 2008

#59 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od Zendass »

Na tom třmenu není ani smítko rzi. Naštěstí jsme vymysleli provizorní lis a tu prachovku tam prostě nalisovali. S gumičkama na vodítka se budeme srát zítra, ale fakt je to mazec.

Ten vigor mi taky nejde do hlavy. Jsem to vyzkoušel na staré trubce a prostě vyjede. Ty malý šroubky na 10mm klíč jsem dorval úplně na krev, ten velkej pomalu dotahuju a vidím jak trubka vyjíždí. Dokonce to bylo dotažený tak, že se ta trubka začala cpat do mezírek mezi protikusama a jak to vyjelo, tak se tam udělala na obou stranách ostrá vráska. Fakt tomu nerozumím.

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#60 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od jirka87 »

1) Ty, ja a vim jeste o jednom jsme dali na Radka a tu ficuru od Vigora objednali. Takze bud mas ty zmetek a Radek pravdu, nebo ma Radek pruser🤣 ja to budu potrebovat nutne o vikendu. Jak to bude taky vyjizdet, tak dame sraz v Semilech :green:
Zcela vazne - asi bych tedy zmeril ten prumer, aby opravdu byl tech 4,75mm (coz dle popisu,ze se smackava trubka asi je). Namazane to mas ? Melo by se to mazat. Pripadne zavolal do obchodu,vysvetlil problem, miru svoji frustrace, pridal drobnou vyhruzku džihádem a vratil. Cena jak 3tisice? Ja to dnes koupil za 1400, nevim jak presne to myslis

2) Frenkit/Autofren jsem nikdy nemel problem, ale snazim se trmeny zejmena menit, repas jen v krajni nouzi, ale probehlo mockrat a dobry.

3) trubky...no...blby. Cyclo probehlo? Jakoze ano, parkrat jsem ukroutil, ale to uz podle vzhledu trubky a pocitu v ruce čuješ,ze bude zle.

4) jestli to bude na prodej na dily, tak pokud to pak opraveny koupis,mam zajem🤣

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 132
Registrován: 2 roky 7 měsíců
Bydliště: Uničov
Vůz: Saab 9-3 2.8T 2008

#61 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od Zendass »

1, možná mám obě ruky levý, nebo jsem prostě autista, ale fakt mi z toho ta trubka pokaždý vyjela. Mazivo přítomno.
Kupoval jsem k tomu i řezačku a koncovky (špatný).
Trubka by měla být oných 4,75mm.
Míra frustrace je neměřitelná, za výhrůžky bych si mohl taky jít sednout. Tím by se vlastně vyřešil tento problém, protože mě v lochu budou zajímat jiný věci než rozsypanej saab na dvorku :D

2, prostě nám nejde/nešla ta prachovka na třmen, pak jsme teda přes plastový kroužky a stolařskou svorku vymysleli velmi provizorní lis a nějak to tak prostě nalisovali. Spíš se divím,že to není nijak jištěný. Myslím si, že stejně sjede, jak se to vlastně stávalo pokaždý.

3, cyclo neproběhlo, dávají si na čas. Podle vzhledu a pocitu v ruce čuju nepublikovatelný věci.
Uštípu je a trubky natáhnu venkem, nebudu kvůli tomu kuchat nádrž a další věci okolo, to by mi mohlo políbit kakací chaloupku :D

4, dobrej nápad. Já ti to teda za korunu nechám a ty mi to za cenu opravy prodáš. Dohodnuto. Díly dodám, i tu tatranku co mi z granexu poslali ti věnuju :D

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#62 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od jirka87 »

To vidim na nasledne zcela nove vlakno pro auto...

Nicmene zrucny podle vseho jsi,takze chyba je na strane pripravku. Proc - tezko rict. Utazene to mas,trubka ma spravny prumer...predpokladam,ze se bavime o ocelovych trubkach. Jestli by nebylo teda lepsi se preorientovat na medene.

Bud v klidu,me dneska zcela opravnene a spravne (vlastne to vítám) vyhodili z Stk pro korozi brzdovych trubek. Taky GM a taky tusim,ze se me to auto bude snazit naznacit,ze chce jit nadrz dolu. A to ja se rozhodne nechystam udelat. Plus kardan, plus dvojity vyfuk...problem proste. Navrhuji kolego provrtat podlahu a naopak to vzit vnitrkem auta a v prihodnem miste se zase vratit pod auto :green:

Za cenu opravy ti to klidne "prodam", protoze jestli budu bojovat jak ty, tak se mi ta nova pracka skoro zaplati🤣

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 132
Registrován: 2 roky 7 měsíců
Bydliště: Uničov
Vůz: Saab 9-3 2.8T 2008

#63 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od Zendass »

Zítra to zkusím celý pořádně odmastit. Trubka popravdě ani nevím jaká je. Jsou to origošky, docela nepřízpusobivý, na omak tvrdý.. asi to budou ocelový :D

Přeorientovávat komplet celý potrubí na měď je v domácích podmínkách “co dům dá” řekl bych až nereálná věc, čiže to stejně budu muset někomu předat. Ale to je hudba budoucnosti. Spíš mě trápí to, že to nejspíš nerozhýbu a přední pravou hadicu nesundám. Pak už bych to tam nějak našrouboval, dal to pod kapotou dokupy, odvzdušnil a za měsíc s úsměvem na tváři a slzou v oku předal profíkům, ať si tu nádrž a dvojtý laufy sundávaj sami. Kardan naštěstí nemám :D

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#64 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od jirka87 »

Ja jsem to myslel tak, ze pokud bys nemohl jit jinou cestou, muzes delitelne casti (kde najdes tovarni spojky na aute) nahradit medi,kdyz ti ta ocel nejde vymacknout. V tuto chvili aby sis to auto treba zpojizdnil, odzkousel...no,zni to blbe, ale jinak to clovek vnima s plne vybavenou dilnou a jinak,kdyz to ma nepojizdne doma v garazi/u baraku,ze...

No jako nezavidim ti to. Ja treba na pozadavek ty brzdove hadice menim opravdu nerad. Je to hodne blba prace, kdyz nejsou ty trubky ve skvelem stavu,coz obvykle nejsou

Ale drzim ti palce, abys to dotahnul do zdarneho konce.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 132
Registrován: 2 roky 7 měsíců
Bydliště: Uničov
Vůz: Saab 9-3 2.8T 2008

#65 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od Zendass »

Jasně rozumím. Já ani nevím, kde ty tovární spojky jsou. WIS tam nic ohledně trubek nemá, internet nic moc neříká. A podle rozkresu v katalogu je horko těžko poznatelný, kde můžou ty spojky sídlit. Pravá přední je vedená někde za motorem - porod. Zadní by se měly dělit někde u pravýho zadního kola. Ale těžko říct, když to vede někam nad nápravu. Proto jsem kupoval toho vigora, uřezal bych starý spojky, udělal nový, provedl antikorozní opatření a dobrý. Ale bohužel.

Už z toho mám snad šediny, furt to nemá konce. Ale i tak díky za všechny rady, snad to s nima dotáhnu do stavu pojízdnosti :D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 132
Registrován: 2 roky 7 měsíců
Bydliště: Uničov
Vůz: Saab 9-3 2.8T 2008

#66 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od Zendass »

Tak už se blýská na lepší časy. Přední třmeny v kompletu, zadní hadice a přední levá jsou vyměněný.
Přední pravou jsem dojebal největším způsobem a Vigor nevigoruje. Takže to dám dokupy komplet, hadicu nějak zašprajcuju a dojedu do nejbližšího servisu.
Ať jsou při mě všichni svatí :D

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#67 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od jirka87 »

Dopadl jsi lip jak ja, me prijde Vigor zitra, ale auto co jsem s tim mel delat konci za 30dni svuj pobyt na tomto svete, takze ty trubky delat nebudu :green:

Ale Vigora zkusim.

A zitra budu menit trmen na Toyote. Ja drzim palce tobe, ty drz me :green:

Ale nezblaznil jsi se a auto nezapalil! Jsi borec

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 132
Registrován: 2 roky 7 měsíců
Bydliště: Uničov
Vůz: Saab 9-3 2.8T 2008

#68 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od Zendass »

Držím ti všechny čtyři palce co mám k dispozici :D

Nemůže to být tím, že ta trubka je zabalená v takové černé šprcce? Včil mě to tak napadlo.
Hadica je úplně sežraná, roztrhl jsem ju nehtem :D

Třmen na toyotě máme taky za sebou. Stará RAVka a suprově řešený jištění zadních desek. Prasklo to ouško ve kterým byl čep. :D

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 13069
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#69 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od raolsa »

Jestli má na sobě trubka plastový obal, tak se nedivím, že ti to vylézá. Ten obal musí pryč.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 132
Registrován: 2 roky 7 měsíců
Bydliště: Uničov
Vůz: Saab 9-3 2.8T 2008

#70 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od Zendass »

Joo tak to by mi mohlo dojít dřív, že?
Občas su taky blbej jak pumpa na saně.
Jen kdyby to z toho nešlo tak blbě sundat :D u kola ani nevím, jestli tam nějaká šprcka je, páč je to decentně orezlý. Když to ojedu jemným smirkem, nic se nestane doufám

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 132
Registrován: 2 roky 7 měsíců
Bydliště: Uničov
Vůz: Saab 9-3 2.8T 2008

#71 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od Zendass »

Mno.. takže auto jede, ale brzdí to teda docela fádně.
Nebo spíš až dole. Stačí trochu napumpovat pedál a ztvrdne. Při ozkoušení ABS se mi kola na féra kously a nechtělo to jet ani s půl plynem. Pak stačí prošlápnout brzdu a jede to normálně.. co si o tom mám myslet soudruzi? :)

Smrad spálenýho fridexu mě nepřekvapuje, to je každodenní chleba :D ale to brzdění je fakt haluzový.

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 12090
Registrován: 13 roků 5 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#72 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od Urvanej »

Hele ještě mi napadlo, jak si odvzdušňoval brzdy? Některý ABS moduly maji tak dementní vnitřek, že to v podstatě odvzdušnit ani moc nejde. Pomůže až tlakový odvzdušnění, kdy se na nádobku nasadí tlak cca 1 bar, našlape se pedál, opřeš se o brzdu a až potom druhje člověk nárazově povolí odvzdušňovák a to teprve dovede vyhnat veškerej vzduch. Hroznej vopruz.
Proto při veškeré práci s brzdama dělám vše pro to, aby se do vedení nedostal vzduch. A to i za cenu, že mi tam kape brzdovka několik hodin na "zem".
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 132
Registrován: 2 roky 7 měsíců
Bydliště: Uničov
Vůz: Saab 9-3 2.8T 2008

#73 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od Zendass »

Brzdy jsme odvzdušňovali tlakem - 1-1.5bar bez šlapání. Ve své době v autorizáku to dělali podtlakem z odvzdušňováku.

Každopádně jsem si dal druhý kolečko odvzdušňování se zapnutým klíčkem a zdá se, že to asi fungovalo. Nebo náhoda? To nevím. Ale brzdí hezky od vrchu, ABS funguje a už se nesekají kola. Jen ručka neručkuje úplně dobře.

Každopádně můžu SNAD s klidem říct, že celá tahle oprace byla téměr úspěšná, bohužel jsem mýma levýma erotickýma rukama ulomil čidlo hladiny brzdovky při pokusu tu krávu utrhnout z válce. :D takže mi leze z kapse další trojka

Hlavní dík patří Jirkovi za cennej přínos humoru do téhle zcela podpáleníhodné situace a všem za dodání kuráže tu potvoru celou rozházet :D

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#74 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od jirka87 »

Hlavni dik patri tobe,ze sis to sam opravil. Ja jsem rezignoval, Vigora vyzvedl,prohledl, schoval do regalu a auto prodal :green: :green: :green: jakoze vazne :D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 132
Registrován: 2 roky 7 měsíců
Bydliště: Uničov
Vůz: Saab 9-3 2.8T 2008

#75 Saab 9-3 2008 - brzdový válec netlačí do jednoho okruhu

Příspěvek od Zendass »

To mělo rychlej spád teda. :D Já už to měl nafocený, ale nakonec se svět umoudřil a nějak se to povedlo dobastlit :D Ale tuhle krásku bych prodával tak rok, protože o to v širší veřejnosti moc zájem není. Sklízím spíš nelíbivý kecy :D
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“