Motory V90 Cross Country.

Nejnovější Volva od roku 2015/16
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Jihlava
Vůz: Volvo XC70, 2.4 D5, 136kW, MY 2008

#1 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od Jendaaa »

Ahoj. Hledal jsem ale nenašel...chci se zeptat, jaké jsou k dispozici motory u V90 cc z roku cca 2018, 2019. Zajímá mě nafta. Vím, že jsou to 2.0, ale jaké jsou výkony a pak mě zajímá kdo tk vyrábí a jak jsou na tom se spolehlivostí. Mám teď XC70 2.4. D5 151kW a pokukuji po něčem novějším. Moc díky.

Jasper
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 744
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Řečany nad Labem
Vůz: V90CC VOR

#2 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od Jasper »

Ja prechod z D5 2,4 151 kW a pak stejny s Polestarem...Nasledne v90 cc s D5 2,0 174 kW. Kdo a kde to vyrabi netusim🙄Faktem je,ze o spolehlivosti asi takhle brzo tezko hovorit. Je to brzo,maly najezd,ale jinak auto je zivejsi,jde ochotneji za plynem a ma dostatek vykonu. Maji vseobecny problem s ficurou power pulse. O tom se vi. Ja jsem si ho opravoval sam (nedrzeji tam nejake ty spony),ale jestli me ted beha nebo je vyrazeny nevim. Nejak to nemohu poznat🤭Nejsem zadny zavodnik,ale ta auta jsem proste tezka,takze vykon za me je potreba,aby ta predjizdeni byla bezpecna. Takze nemam zatim nic,co by mluvilo jinak proti.
_________________
V90 CC Ocean Race D5 MY2018 Polestar
XC40 T5 MY2019

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Jihlava
Vůz: Volvo XC70, 2.4 D5, 136kW, MY 2008

#3 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od Jendaaa »

Díky.. je to moje vysněné auto, ale trochu mám strach, abych si ohledně motoru nepohoršil. Ani ne tak skrz výkon, jako spíš ohledně spolehlivosti. Většinou se objevují 140kW..

Jasper
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 744
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Řečany nad Labem
Vůz: V90CC VOR

#4 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od Jasper »

Ja myslim,ze te rozdil vykonu je jen Polestar. Spolehlivost si myslim lze hodnotit az po vice letech. Jeste znama vec je praskla priruba u nejske EGR trubky. Ale fatalni to neni.
_________________
V90 CC Ocean Race D5 MY2018 Polestar
XC40 T5 MY2019

Jasper
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 744
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Řečany nad Labem
Vůz: V90CC VOR

#5 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od Jasper »

Nsbizim svezeni😇🤣
_________________
V90 CC Ocean Race D5 MY2018 Polestar
XC40 T5 MY2019

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Jihlava
Vůz: Volvo XC70, 2.4 D5, 136kW, MY 2008

#6 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od Jendaaa »

Za nabídku svezení díky.. teď jsem měl možnost se svézt s daným autem, které je na prodej a vypadá to, že jsem se zamiloval:)

Jasper
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 744
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Řečany nad Labem
Vůz: V90CC VOR

#7 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od Jasper »

Ctu to vyse. Necekej tady odpoved,kterou by ses mel ridit. Tady je vlastniku nebo uzivatelu po skromnu. Ja jsem spokojeny a vzdy s D5 (5ti i 4 valec)
_________________
V90 CC Ocean Race D5 MY2018 Polestar
XC40 T5 MY2019

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Jihlava
Vůz: Volvo XC70, 2.4 D5, 136kW, MY 2008

#8 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od Jendaaa »

Všiml jsem si..jen teď fakt nevím. Volal jsem i do T6R a kolem 150tis km už prý začínají problémy, turba, vstiky, může začít žrát olej..tak fakt nevím. Mám možnost zítra koupit V90 a vůbec nevím teda

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#9 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od Dural8 »

Kup a nepremyslej nad tim, co tu pises, akorat nad stavem auta jako obecne pri nakupu. Moje rada.
_________________
V60 D4

xSam
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1290
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem, Praha

#10 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od xSam »

Za me je ten motor proste zdechlej a auto je strasne liny. Ja bych to nechtel.
_________________
Bylo: S60 2,4i 120kw, V70 2,5T 155KW
Aktualne: Suzuki Samurai, Ford Focus MKII 2,0, BMW 540d xDrive, Honda 500 Rebel, Africa Twin 1100.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#11 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od Dural8 »

Tak porovnavat to s I6 nebo V6 nejde, ale to si precte sam kdekoli na internetu, diskutovane snad milionkrat. Vzhledem k tomu, ze s tim uz jel, tak predpokladam, ze vykon uz stacil vyhodnotit, kdyz se zamiloval a ted uz se resi vicemene spolehlivost. Ja mam VEA s 285t a svete div se, jede to. Tece z toho olej? Ano, stejne jako z petivalcove D5 v techto km. Ma to novy typ egru (ve V90 uz je automaticky) a ma to menene sani (taky jedna z nemoci techto motoru). Ja bych se koupe nebal. Ale silnejsi auta existuji, o tom zadna
_________________
V60 D4

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Jihlava
Vůz: Volvo XC70, 2.4 D5, 136kW, MY 2008

#12 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od Jendaaa »

Ano, teď se ptám opravdu jen na tu spolehlivost. Ohledně výkonu, za mě více než dostačující. Mám 151kW v D5, ale ta v90 cc mi přijde živější. Navíc, chci bezpecne pěkné auto pro rodinu, ne závodění. Nic extra těžkého netahám..

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#13 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od Dural8 »

A proto Ti píšu, spolehlivost neřeš a jdi do toho, bude to fungovat jako normální auto. Jestli s tím ale hodláš jezdit po městě, tak se budeš divit...ten motor Ti to nemile vrátí (jestli to auto budeš mít dostatečně dlouho, pokud ho nebudeš třeba za 4 roky se 180 prodávat...)
_________________
V60 D4

xSam
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1290
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem, Praha

#14 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od xSam »

Ja se na to divam takhle, slabej motor ma proste mnohem vice prace pohanet velky tezky auto. Cim vice se namaha tim vice se opotrebovava a jeho zivotnost bude nizsi.
Chapu, ze vykon nekomu staci, jen rikam svuj nazor, ze pro takove auto je ten motor proste nedustojnej. Ja kdyz to mel pujceny, tak veskery skvely pocity z toho auta ten motor proste zabil.
Kdyz ji milujes neni co resit a kup si ji. Stejne pujdes pres emoce a rozum upozadis. A tim padem mas vybrano.
_________________
Bylo: S60 2,4i 120kw, V70 2,5T 155KW
Aktualne: Suzuki Samurai, Ford Focus MKII 2,0, BMW 540d xDrive, Honda 500 Rebel, Africa Twin 1100.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#15 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od Dural8 »

Já Ti rozumím, ale mám V60 1685kg, V90 má od 1850kg a to je sice rozdíl co stojí za zmínku, ale určitě ne dramatický rozdíl. Přemírou výkonu D4 nepřekypuje, to je jasné, ale že by to bylo málo a že by se to auto víc namáhalo a opotřebovávalo? Myslím, že materiály jsou dneska na takové úrovni, že tohle už není pravda.
Je to obdoba toho, když budeme srovnávat nové tříválce - nic to nevydrží a je to na nic. Jenomže hle, oni se nadměrně neopotřebovávají, při 130 točí 2500 otáček a na tlaky způsobené turbem jsou konstruované, oproti tomu, když jsme jezdili ve starém Polu a to točilo v 1.4 čtyřválci při 130 4200 otáček (pamatuju si cestu do Chorvatska do dneška)...tak ta problematika je pro mě stejná - přemíru výkonu nová D4 to nemá, ale přemíru nespolehlivosti to nemá také. Samozřejmě pokud s tím budeš jezdit permanentně omezovač, asi hřídel vyběhne dřív, než v nějaké pohodové I6, ale budeš tak v dnešní době jezdit? A mě V60 jezdí 180 na 3000 otáček, to mi k pohodě na palubě bohatě stačí a pochybuju, že ten motor dostává jakkoli na prdel.

Tahat za tím třeba plaťák, tak máš pravdu jednoznačně, tam to ničím nenahradíš.
_________________
V60 D4

Jasper
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 744
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Řečany nad Labem
Vůz: V90CC VOR

#16 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od Jasper »

IMG-20210922-WA0004.jpg
A jestli si se rozhodl,tak nezapomen na galerku...Tech je tady stale malo a neni se cemu divit. Asi takhle. Kamarad prodava xc70 s T6 a to je proste....Lepsi povoz a to diky te motorizaci a rekneme,v r.2015 uz vychytanym problemum. A navic,tou jeho vybavou v necem i prevysuje treba me nynejsi...kdy s jeho Inscription ma vetrane sedacky s poctivou nadhernou svetlou kuzi...Ja sice hezkou svetlou,ale uz v boku odrenou probarvenou kuzi...To je proste fakt a to se Volvu nepovedlo...Ale kdyz muze Polestarem ze 140 udelat 173 kW,tak proc si to nenechat dohrat. Musim rici,ze velkym skokem je pro me 8mi stup.AT,ktera radi podle me skvele (srovnam-li s 6ti AT v puvodni xc70 a nebo s DSG v me sluz.octavii)...To DSG je fakt humus. Zejmena v rozjezdech kdyz vubec nevi,jestli chcete jet dopredu nebo dozadu...🤪Ti co maji,vi o cem mluvim. A zpet k tomu motoru. Ja bych nedal na jednotlive nazory. Musi to byt opakujici se problem, aby se nechal vztahnout na vsechny auta s D5/D4 VEA...Takze za me u konkretniho kusu powerpulse a potrubi/priruba EGR
_________________
V90 CC Ocean Race D5 MY2018 Polestar
XC40 T5 MY2019

xSam
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1290
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem, Praha

#17 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od xSam »

Dural, jo chapu co rikas a mas vlastne pravdu.
Asi ma selska logika s malym lulankem se proste nedokaze u V90 smirit s timto motorem:-)
Mne momentalne prijde malo i tech 260koni co mam a necham cipovat na 300.
Jinak to auto je paradni, o tom zadna, ale pro me to neni a to jsem ji fakt moc chtel.
_________________
Bylo: S60 2,4i 120kw, V70 2,5T 155KW
Aktualne: Suzuki Samurai, Ford Focus MKII 2,0, BMW 540d xDrive, Honda 500 Rebel, Africa Twin 1100.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#18 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od Dural8 »

Když vedle mě jede 530d a slyším ten šepot květin, případně GLE300 co tu mají naši manažeři, tak z toho cítíš už tak nějak automaticky, jo, tohle k tomu autu patří, to je reprezentativní motor, který v tomhle autě má být. Je to pohlazení po duši...
Oproti tomu slyšet ukňučenou XC90 zrychlovat právě bez té grácie šestiválce je opravdu směšné. Když ne směšné, tak minimálně úsměvné a to už nikdo nikdy nesmaže, to je prostě fakt.
Na druhou stranu, když tohle odmyslím, 140kw v autě, v kterém 90% času cestuji 90km/h a do budoucna budu více a více častěji cestovat jenom 90km/h, protože se smyčky utahují, tak je mi jedno, jestli jedu 4 anebo 6ti válcem. I když máš pravdu v tom, že do té doby je potřeba si to užít :green:

Já jsem se už smířil s obojím. Zdůrazňuji slovo smířil = klesl v požadavcích. Ale to z toho jistě odtušíš. A teď už mi to neva...hlavně když to funguje. A vzhled V90 to za mě zase pro změnu vytahuje natolik, že to smíření tolik nebolí :)
_________________
V60 D4

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Jihlava
Vůz: Volvo XC70, 2.4 D5, 136kW, MY 2008

#19 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od Jendaaa »

Ahoj. Díky všem za hodnocení a zkušenosti. Věc se mátak, že jsem přemýšlel, zjišťoval zkušenosti u servisáků..a na auto se byl ještě jednou podívat, vyzkoušet. A nakonec jsem se pro něj rozhodnul, snad nedělám chybu. Ještě jednou díky všem.

Jasper
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 744
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Řečany nad Labem
Vůz: V90CC VOR

#20 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od Jasper »

Tak gratulace. A ted uz budes jen slychavat,my jsme te varovali🤣Koukej jsem dat fotky a neco k nemu napsat. Co rodina,zda se libi...😇👍
_________________
V90 CC Ocean Race D5 MY2018 Polestar
XC40 T5 MY2019

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Jihlava
Vůz: Volvo XC70, 2.4 D5, 136kW, MY 2008

#21 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od Jendaaa »

Manželce se líbí moc, byla se mnou na prohlídce. Doma hk ještě nemám, zítra udělám rezervaci a doma bude do cca 10ti dnů...je to peino od autorizovaného dealera Volvo, tak ještě hudbu provedeny nějaké úkony atd.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Jihlava
Vůz: Volvo XC70, 2.4 D5, 136kW, MY 2008

#22 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od Jendaaa »

Přikládám zatím aspoň takto..
Přílohy
20221025_105743.jpg
20221026_130229.jpg

Jasper
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 744
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Řečany nad Labem
Vůz: V90CC VOR

#23 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od Jasper »

Super👍Jednu vec uz ti zavidim hned a to je kuze co vydrzi....🙄Avten dekor zvolen puvodnim majitelem k barve interieru vhodne...Nekdy si to nesedne. Na voze letni...Mas druhou sadu?
_________________
V90 CC Ocean Race D5 MY2018 Polestar
XC40 T5 MY2019

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Jihlava
Vůz: Volvo XC70, 2.4 D5, 136kW, MY 2008

#24 Motory V90 Cross Country.

Příspěvek od Jendaaa »

Druhou sadu nemám.. budu řešit
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S/V/XC 90; V/XC 60“