Plzeňské putování za historií a hlavně pivem 23.-24.4.2022

Srazy jednodenní, na odpoledne nebo večer
  • Autor
  • Zpráva
3m3
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2999
Registrován: 11 roků 8 měsíců
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Vůz: 945 98’ B230FK M90

#51 Plzeňské putování za historií a hlavně pivem 23.-24.4.2022

Příspěvek od 3m3 »

Nejdriv slany pivo a pak pivo bez peny...nevim nevim.... :D

Bylo to fajn s fajn spolecnosti :wink:

Ondra.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 25
Příspěvky: 4743
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: VRZČ
Vůz: 240/V70II

#52 Plzeňské putování za historií a hlavně pivem 23.-24.4.2022

Příspěvek od Ondra. »

Já vám všem moc děkuju, myslím si, že i přes dnešní nepřízeň počasí se vše vyvedlo jak mělo. Hlavně byla pohoda a sranda. Trošku jsme tedy bojovali s časem, upřímně mě restaurace vybraná na sobotní oběd zklamala, bylo vše domluvené dopředu, měli avízo, že jsme na cestě a stejně jsme se tam zasekli... Ale snad je to jen malá kaňka na programu. Paní průvodkyni, která na nás čekala v Memorialu Generála Pattona aspoň odnesu Tofiffe za prodlení. Díky všem a prosím o pár fotek, protože fotit jsem fakt nestíhal.... :D

Basstl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 3196
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: Teplice

#53 Plzeňské putování za historií a hlavně pivem 23.-24.4.2022

Příspěvek od Basstl »

Chci poděkovat především Ondrovi za výborně zorganizovanou akci. Moc jme si to užili.
Ostatním děkuju za společnost. Rád jsem ty vaše xichty viděl, pokecal a popil s vámi. :D
V sobotu se povedlo i počasí a stálo za to vylézt 300 schodů na věž, i když jsem při tom málem zkolaboval. :D
Oba pivovary skvělý a závěr na Šalandě měl neopakovatelný kouzlo.
Vzpomínky na to výborný, nepasterizovaný pivo, jsem měl po celou zpáteční cestu.
Chvíli jsem přemýšlel nad tím, že i přes prudký liják, sundám střechu... :D
Přikládám pár fotek a odkaz na rajče.
https://basstl.rajce.idnes.cz/Plzen_22._-_24.4._2022/
Přílohy
IMG_3263.JPG
IMG_3301.JPG
IMG_3327.JPG
IMG_3345.JPG
IMG_3373.JPG
IMG_3378.JPG
IMG_3392.JPG
IMG_3401.JPG
IMG_3417.JPG
IMG_3481.JPG
IMG_3470.JPG
IMG_3475.JPG
IMG_3497.JPG
IMG_3530.JPG
IMG_3543.JPG

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 12090
Registrován: 13 roků 5 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#54 Plzeňské putování za historií a hlavně pivem 23.-24.4.2022

Příspěvek od Urvanej »

Též děkuji bezva partě, bylo to velmi příjemné většinu opět a některé poprvé vidět. :beer:
Přílohy
IMG_20220423_165654.jpg

standa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1741
Registrován: 19 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Amazon, 1800ES, 240, 480, 740,760, T603
Participant x 1

#55 Plzeňské putování za historií a hlavně pivem 23.-24.4.2022

Příspěvek od standa »

U: děkuju. To místo bylo přímo elektrizující :) Celý jedno století výroby jakostní elektřiny pro výrobu ještě jakostnějšího moku!

Ondrovi jsem poděkoval už včera, a to před Nebelovým nastartovaným etalonem. Ondro, jestli jsi mě z nějakýho záhadnýho důvodu neslyšel :D , tak Ti to tady ještě napíšu: velké díky za skvělou akci! (Soukromně Ti taky děkuju, že jsem mohl spát ve vaší postýlce, pít z vašich hrníčků a koupat se ve vaší vaničce...)

Výklady v navštívených muzeích byly obsažné a i přes značnou jazykovou barieru (su borec ze štatlu) vcelku srozumitelné... :P

Všechny jsem rád viděl, ve všech vašich krásných autech jsem se rád povozil, fotky krásný.

Tož zdarec v červnu na Hálově mlýně!

nebel
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 879
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Ivančice
Vůz: 760 B280F + AW71 '89
Participant x 1

#56 Plzeňské putování za historií a hlavně pivem 23.-24.4.2022

Příspěvek od nebel »

Standu na rozvodně jsem si vyfotil taky. :) Dále mne zaujal trezor plzeňského výrobce a obecně budova bývalé elektrárny. Škoda jen, že se nedochovalo žádné soustrojí v hale strojovny, pak by to bylo úplně dokonalé. :) Průvodci v minipivovaru byli skvělí, v Pilsneru jsme holt neměli tolik štěstí na správného člověka, ale i tam to bylo zajímavé.

Ondrovi ještě jednou děkuju za zorganizování i za ubytování, Plzeň historická i Plzeň pivní stály opravdu za návštěvu.

Nakonec ještě fotky ze Zdic, kde bylo definitivní rozloučení s posledními účastníky. Na mě to tam působilo jako zdvižený prst, kam až nakonec může vést kombinace velkých plánů, nedostatku času a ještě většího nedostatku peněz. Spoustu tam toho nemohou ovlivnit, ale např. osobní auta jim venku hnijí zbytečně, nemluvě o hromadě poházených orezlých mechanických návěstidel.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* O sladu jsme se dověděli jen základy, na youtube se mi líbil tento krátký dokument. Je v něm vidět nářadí i vysvětlení procesů, které na prohlídkách jen nakousli.


** Ve Zdicích jsme u mazutky (patřící KHKD) debatovali o náročnosti opravy "páry", proto si dovolím vložit odkazy z probíhající opravy čtyřkoláka v Turnově - třeba to někoho bude zajímat. Chlapi na něm nejsou snad ani v půlce prací, ale i v těch (zatím) třech dílech je vidět, že práce je na "páře" opravdu hodně. Zlatý auta. :D



Turbínová hala. Kromě ovládacího pultu tam je i zajímavý jeřáb (původní nosnost 25 tun).
Turbínová hala. Kromě ovládacího pultu tam je i zajímavý jeřáb (původní nosnost 25 tun).
Standa :)
Standa :)
Ovládací prvek z rozvodny
Ovládací prvek z rozvodny
...a jeho zajímavý detail.
...a jeho zajímavý detail.
Trezor Wilheim Klepetář Pilsen umístěný v místnosti strojovny/varny. Škoda jen, že od něj neměli u sebe klíče.
Trezor Wilheim Klepetář Pilsen umístěný v místnosti strojovny/varny. Škoda jen, že od něj neměli u sebe klíče.
Ukázka produkce Proudu
Ukázka produkce Proudu
IMG_20220424_152612.jpg
Souprava na přepravu leteckého paliva.
Souprava na přepravu leteckého paliva.

jancho
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4210
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: Domov: Třebestovice
Vůz: XC70 D4 120kW D5244T17 MY 2013
Bydliště: Zaměstnání: Praha

#57 Plzeňské putování za historií a hlavně pivem 23.-24.4.2022

Příspěvek od jancho »

S těma Zdicema je to bohužel přesně jak píšeš.
Ale je tam více faktorů. Škoda, že tam nemohl být přímo Radim, řekl by vám více.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Srazy místní a regionální“