Šuštění od motorového prostoru

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 42
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: South Moravia
Vůz: Volvo S60 2,4T 147kw /2001 /MAN

#1 Šuštění od motorového prostoru

Příspěvek od goldzd »

Zdravím, řeším problém na svém letadlu S60 B5244T3 s MAN 5Q M56L. Nechal jsem si měnit spojku,dvouhmotu,vypínací ložisko, silentbloky uložení motoru.
Auto bylo 2měsíce nepojízdné takže stálo a bylo s odpojenou baterií. Když jsem si auto převzal a jel na zkušební jízdu, zarazil mě šum z motorového prostoru, jakoby ložisko nebo tak, prostě zvuk jakoby se papír třel o točící věc. Když jsem auto dal na servis tak to nedělalo.

Šum se děje v závislosti na otáčkách motoru a dělá to i při sešlápnuté spojce. Nesouvisí to s pohybem vozidla, dělá to i když vozidlo stojí.
Můj automechanik neví co by to mohlo dělat, má podezření na nadzvedáky, že tam klesl olej a než se to dotlačí a tak, ale už se na tom najelo cca 60km a ono pořád. Oleje v motoru je dost a byl měněn před 2000km. Rozvody jsou taktéž 2000km staré z prosince. S motorem se nic nedělalo.
Taky mně osobně napadlo jestli v převodovce není málo převodového oleje.

Dále mně pak překvapila hláška "Nelze nastartovat,zkuste později" Motor točí i s hláškou ale nechytá a po pár vteřimách a vytažení klíčku a zase vložení už mohu nastartovat. S klíčky se nic nedělalo. První mně to udělalo při příjezdu domů a za 10min jsem chtěl jét pryč, potom dnes co jsem s tím ujel cca 30km a motor byl vyplý cca 5minut. Mohl by to být imobilizér?

Zítra jedu k panu Lajšnerovi na diagnostiku tak uvidíme.
_________________
Volvo S60 2,4T 147kW /200hp B5244T3 //r.v.2001 //MAN 5q

(Vlastním diagnostiku)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 42
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: South Moravia
Vůz: Volvo S60 2,4T 147kw /2001 /MAN

#2 Šuštění od motorového prostoru

Příspěvek od goldzd »

Tento problém měla na svědomí převodovka a vadné válečkové ložiska v ní. Bylo to vyřešeno výměnou za jinou převodovku.
_________________
Volvo S60 2,4T 147kW /200hp B5244T3 //r.v.2001 //MAN 5q

(Vlastním diagnostiku)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“