Páté sedadlo XC90 - komfort?

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: VW Sharan

#1 Páté sedadlo XC90 - komfort?

Příspěvek od vp676 »

Dobrý den,

uvažuji o koupi XC90. Rád bych se zeptal na zkušenosti s pátým sedadlem - druhá řada uprostřed. Mám pocit, že nepůjde o nic pohodlného, záda jsou rovná a tvrdá jako prkno, sedák také nic moc. Máte někdo zkušenost z provozu? Je to pohodlné i na střední vzdálenosti?

Na tomto sedadle bych ve většině případů vozil dítě na integrovaném podsedáku, takže uvítám i nápady, jak případně sedadlo doplnit - např. V90 má k podsedáku připínací záda s postranním polstrováním.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 178
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: XC 90 V8 (LPG)
Bydliště: Brno

#2 Páté sedadlo XC90 - komfort?

Příspěvek od Corek »

Žádná tragédie to není, pro dítě v pohodě. 50km jsem neměl problém. Ale záleží kdo sedí vedle.
_________________
Je: Volvo XC90 V8 2005
Bylo: Volvo XC90 D5 120kw rv 2004 automat - 7let a 150000km

mr1
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#3 Páté sedadlo XC90 - komfort?

Příspěvek od mr1 »

Pro dítě to není problém vůbec. Uvědom si, kolik váží, jak moc se hýbe a kolikrát změní svoji polohu. Tisíc km, nějakých 12 hodin, a nebyl problém. Jel jsem navíc v šesti, dítě bylo jen jedno.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Rado_
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 27
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Březina u Křtin
Vůz: Volvo XC90

#4 Páté sedadlo XC90 - komfort?

Příspěvek od Rado_ »

Pro děti do 10 let se na tu prostřední dá koupit navlékací autosedačka...zlepšuje komfort, sám ji tam mám....
_________________
XC90 D5 AWD EXECUTIVE - 06/2011, šedozelená metalíza
Březina u Křtin

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 37
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Frýdlant
Vůz: Volvo XC90

#5 Páté sedadlo XC90 - komfort?

Příspěvek od M4SK4 »

Na prostřední sedačce je integrovaný podsedák nevím jak je to omezeno roky teda

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: VW Sharan

#6 Páté sedadlo XC90 - komfort?

Příspěvek od vp676 »

Rado_ píše:Pro děti do 10 let se na tu prostřední dá koupit navlékací autosedačka...zlepšuje komfort, sám ji tam mám....
Navlékací sedačku jsem viděl u jiného modelu (tuším V90), ale prodejce tvrdil, že do XC90 se nedělá. Dala by se tedy koupit jako náhradní díl. Máte tuto nebo něco jiného?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: VW Sharan

#7 Páté sedadlo XC90 - komfort?

Příspěvek od vp676 »

M4SK4 píše:Na prostřední sedačce je integrovaný podsedák nevím jak je to omezeno roky teda
ano, ten tam je, ale vadí mi záda - rovná (bez vodícího kraje), tvrdá

Rado_
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 27
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Březina u Křtin
Vůz: Volvo XC90

#8 Páté sedadlo XC90 - komfort?

Příspěvek od Rado_ »

vp676 píše:
Rado_ píše:Pro děti do 10 let se na tu prostřední dá koupit navlékací autosedačka...zlepšuje komfort, sám ji tam mám....
Navlékací sedačku jsem viděl u jiného modelu (tuším V90), ale prodejce tvrdil, že do XC90 se nedělá. Dala by se tedy koupit jako náhradní díl. Máte tuto nebo něco jiného?
Mám tu navlékací na prostřední díl, ale opravdu netuším, jestli se ještě dělá. Ještě loni byla ke koupení...
http://accessories.volvocars.com/cs-cz/XC90(-14)/Accessories/Document/VCC-482615/2013

Je to povlek na tu integrovanou dětskou, kde se vysune podsedák. Zvlášť podsedák, zvlášť opěrka zad. Mě se na ní líbilo to, že u hlavy jsou ty boční vycpávky a z plochého sedadla udělá trochu komfortnější....Já se na ni ptal u našeho Volvo dealera ve Slatině a bylo mi řečeno, že nic takového Volvo nedělá. Pak jsme se podívali do katalogu, já ukázal prstem a bylo mi řečeno..."Aha, tak tu neznám". Jinak já ji v XC90 mám, takže je určitě s XC90 kompatibilní.
_________________
XC90 D5 AWD EXECUTIVE - 06/2011, šedozelená metalíza
Březina u Křtin

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: VW Sharan

#9 Páté sedadlo XC90 - komfort?

Příspěvek od vp676 »

Mám tu navlékací na prostřední díl, ale opravdu netuším, jestli se ještě dělá. Ještě loni byla ke koupení...
http://accessories.volvocars.com/cs-cz/XC90(-14)/Accessories/Document/VCC-482615/2013

Je to povlek na tu integrovanou dětskou, kde se vysune podsedák. Zvlášť podsedák, zvlášť opěrka zad. Mě se na ní líbilo to, že u hlavy jsou ty boční vycpávky a z plochého sedadla udělá trochu komfortnější....Já se na ni ptal u našeho Volvo dealera ve Slatině a bylo mi řečeno, že nic takového Volvo nedělá. Pak jsme se podívali do katalogu, já ukázal prstem a bylo mi řečeno..."Aha, tak tu neznám". Jinak já ji v XC90 mám, takže je určitě s XC90 kompatibilní.[/quote]

Díky, zdá se, že dealeři jsou informovaní všude stejně :-). Tohle je ještě lepší, než u té V90.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: VW Sharan

#10 Páté sedadlo XC90 - komfort?

Příspěvek od vp676 »

vp676 píše:Mám tu navlékací na prostřední díl, ale opravdu netuším, jestli se ještě dělá. Ještě loni byla ke koupení...
http://accessories.volvocars.com/cs-cz/XC90(-14)/Accessories/Document/VCC-482615/2013

Je to povlek na tu integrovanou dětskou, kde se vysune podsedák. Zvlášť podsedák, zvlášť opěrka zad. Mě se na ní líbilo to, že u hlavy jsou ty boční vycpávky a z plochého sedadla udělá trochu komfortnější....Já se na ni ptal u našeho Volvo dealera ve Slatině a bylo mi řečeno, že nic takového Volvo nedělá. Pak jsme se podívali do katalogu, já ukázal prstem a bylo mi řečeno..."Aha, tak tu neznám". Jinak já ji v XC90 mám, takže je určitě s XC90 kompatibilní.
Díky, zdá se, že dealeři jsou informovaní všude stejně :-). Tohle je ještě lepší, než u té V90.[/quote]

Pro aktuální modely jsem našel novou verzi, sice vypadá trochu jinak, ale základní vlastnosti by snad měla držet http://accessories.volvocars.com/cs-cz/XC90(16-)/Accessories/Document/VCC-491461/2017
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“